0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #760 -: Юни 21, 2010, 23:16:27 pm »
Здравейте моми4ета,спешно се нождая от тел.номер на док.Стаменов.Много ще съм ви благодарна ако ми го изпратите на ли4ни.Много УСПЕХ на вси4ки.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #761 -: Юни 22, 2010, 09:52:49 am »
Не зная от къде имате тази информация, че клиниката ще почива през м.08, но аз вчера бях там и питах изрично, като ми отговориха, че д-р Стаменов все още не е разпоредил как ще се почива тази година, защото има много момичета в стимулация и най- вероятно ще има график с дежурни за целта.
Да попитам, след пункция, колко дни е въздържавието от секс?
Ще имам ли изменение на графика за цикъла, след пукция?
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 10:04:03 am от Titi-71 »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #762 -: Юни 22, 2010, 10:15:29 am »
Нимика,има много момичета,които са правили проследяване на овулацията в друг град и отиват само за биопсията,надявам се да пишат.
Иначе и аз съм се запътила наесен с песен  биопсийки да правя  :lol:
nimika Аз правих биопсия като проследих овулацията в Шумен има и други момичета ,които правят така тъй , че не се притеснявай.Доктора ми от Шумен по-принцип си работи с клиниката в София , но мисля че  всеки кадърен гинеколог може да направи фоликолометрия.
Благодаря ви !

Принципно проследяване  тук ми е по -удобно ,отколкото пътуване по 250 км  в едната посока.Но от години не съм стъпвала при друг гинеколог ,освен в репродуктивна клиника  , та за това така се чудех и маех  :wink:  Ама да видим какво ще види лекаря тук :wink: 


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #763 -: Юни 22, 2010, 13:54:13 pm »
Хубавата новина при нас е, че утре ще ми сложат блокажа. След 3 биопсии вече можем да започваме. Час нямам, мисля че не трябва да записвам, нали? При Акушерките на 1 ет. ли трябва да отида?
Интересува ме и правили ли сте Колпоскопията в клиниката и цената от 20 лв. актуална ли е?

« Последна редакция: Юни 22, 2010, 15:00:56 pm от mira_mimi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #764 -: Юни 22, 2010, 15:04:52 pm »
Мими болничният не ти го продължават от клиниката, отиваш при личната и тя ти дава направление за гинеколог. :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #765 -: Юни 22, 2010, 15:23:11 pm »
Не зная от къде имате тази информация, че клиниката ще почива през м.08, но аз вчера бях там и питах изрично, като ми отговориха, че д-р Стаменов все още не е разпоредил как ще се почива тази година, защото има много момичета в стимулация и най- вероятно ще има график с дежурни за целта.

По принцип всяка година почиват от 5-6 август до 5 септември.

Да попитам, след пункция, колко дни е въздържавието от секс?
Ще имам ли изменение на графика за цикъла, след пукция?

След пункция определено няма да ти е до секс ,защото ще те наболяват яйчниците,може да имаш и леко зацапване. Два - три дни след пункцията е трансферът,а след трансфер се препоръчва въздържание от секс.
Нещо не мога да ти разбера въпроса за графиката на цикъла след пункцията,нали все пак ще имаш трансфер след пункцията и дай Боже,след това да ти е положителен теста.Какво точно искаш да ти се промени?

Мира,много се радвам ,че най-накрая почвате!От сърце ти желая този ти опит да е успешен!



« Последна редакция: Юни 22, 2010, 15:25:26 pm от me4kata »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #766 -: Юни 22, 2010, 15:38:11 pm »
Благодаря, Мече! Живот и здраве и вие есента да заченете наследника,  ние ще сме ви "кака" или "батко" или и двете  :lol: :lol: :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #767 -: Юни 22, 2010, 15:58:17 pm »
Хубавата новина при нас е, че утре ще ми сложат блокажа. След 3 биопсии вече можем да започваме. Час нямам, мисля че не трябва да записвам, нали? При Акушерките на 1 ет. ли трябва да отида?
Интересува ме и правили ли сте Колпоскопията в клиниката и цената от 20 лв. актуална ли е?


Утре имам час за коментар относно биопсията и ако е ОК слагам и аз блокажа, така че може да сме на едно хоро ;))
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #768 -: Юни 22, 2010, 16:01:01 pm »
Хубавата новина при нас е, че утре ще ми сложат блокажа. След 3 биопсии вече можем да започваме. Час нямам, мисля че не трябва да записвам, нали? При Акушерките на 1 ет. ли трябва да отида?
Интересува ме и правили ли сте Колпоскопията в клиниката и цената от 20 лв. актуална ли е?


Утре имам час за коментар относно биопсията и ако е ОК слагам и аз блокажа, така че може да сме на едно хоро ;))
Иху! :lol:
Късмет момичеат! И кураж! :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #769 -: Юни 22, 2010, 16:03:29 pm »
И аз не разбрах въпроса на Titi-71.След пункция определено не е до секс ,а ако има последвал трансфер пък ,даже е забранен .
Да не би само да замразявате или нещо да се  е объркало и да няма  трансфер -стискам палци за щастливо развитие на нещата:crossfingers:!
А датата на  цикъла след  стимулация или пункция  може да се промени.



...., че клиниката ще почива през м.08, но аз вчера бях там и питах изрично, като ми отговориха, че д-р Стаменов все още не е разпоредил как ще се почива тази година, защото има много момичета в стимулация и най- вероятно ще има график с дежурни за целта.

По принцип всяка година почиват от 5-6 август до 5 септември

Аз тъкмо се обнадеждих че ,ако този  цикъл не се класирам за биопсия ,следващия ще мога,но май пак няма да е .Като ми дойде в средата на юли ,биопсията ще трябва да е август.
Дали има и други като мене с дълъг цикъл - 40 дена-едвам го дочаквам...




Emi_K,mira_mimi
 :goodluck:много късмет и спокойствие!
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 17:08:47 pm от nimika »


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #770 -: Юни 22, 2010, 16:20:10 pm »
Да пункцията която правих, беше на естествен цикъл и ще замразим ембриона т.к. е само един,а ще продължа със стимулация и дай боже повече фоликули с яйчица. Имам одобрение от фонда и ще действам по тази линия.
За секса питах просто от любопитство, прави сте че не горя от желание.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #771 -: Юни 22, 2010, 16:21:25 pm »
Момичета, при много лош SDI тест препоръчват ли да се направи предимплантационна диагностика?Кога всъщност се прави и каква е цената?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #772 -: Юни 22, 2010, 16:25:34 pm »
 Titi-71,
Значи доколкото разбирам ,сега няма да имаш трансфер - в такъв случай не би трябвало да имаш промяна на цикъла.

 Нимика,
Аз на 29.07. имам час и ще питам кога клиниката ще излиза в отпуск.Надявам се дотогава да се е изяснило всичко.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #773 -: Юни 22, 2010, 16:26:33 pm »
Еми_к, дано да сме на едно хоро :), стискам палци!
Силванче, ПИД мисля че се прави ако има проблем с генетичните.
Та, момичета, направо при акушерките ли да отида утре?  :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #774 -: Юни 22, 2010, 16:34:05 pm »
Миренце,обади се първо на регистратура ,за да ти свалят досието при сестрите на първия етаж.Ако няма да те преглеждат отиди направо на обяд след 13.00ч ,защото тогава почват да поставят инжекциите.После се качи при Силвето,за да се разпишеш на един протокол от Фонда,че започваш.Освен това Силвето ще ти даде бланка за 10 безплатни хормона.
И да не забравиш да си вземеш от регистратурата на 4-я етаж информирано съграсие  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #775 -: Юни 22, 2010, 16:38:20 pm »
mira_mimi когато аз започвах ме накараха 1-во час да си запиша при докторите и после изчаках до ранния следобяд за инжекцията, другия вариант е да попиташ някой от докторите  :)

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #776 -: Юни 22, 2010, 16:45:25 pm »
Здр момичета, искам да попитам, защо при резултат 1.95 на кръвен тест (вчера на 17 ден след трансфера) - което значи, че няма бременност, докторите ме накараха да повторя теста утре.Дали има някаква надежда или просто да са сигурни! От вчера все за това се чудя!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #777 -: Юни 22, 2010, 17:12:29 pm »
Момичета, при много лош SDI тест препоръчват ли да се направи предимплантационна диагностика?Кога всъщност се прави и каква е цената?
Не е ли по добре ,ако е много лош СДИ-то ,да се приложи лечение -витамини,антиоксиданти  и т.н. и да се изчака с процедурата.


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #778 -: Юни 22, 2010, 17:18:14 pm »
Ето че и моята хистероскопия мина.Не беше толкова страшно и бяхте прави ,че ви пускат още следобяд.Записах си час за 12 юли и ми казаха,че сигурно ще ми дадат инжекция която предполагам е блокаж . Разбрах и ,и че стимулацията ми ще е септември,което ме кара да мисля че август няма да работят. А, бе хиляди въпроси имам ,че нищо не ми обясниха .
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #779 -: Юни 22, 2010, 17:24:06 pm »
Момичета, при много лош SDI тест препоръчват ли да се направи предимплантационна диагностика?Кога всъщност се прави и каква е цената?
Не е ли по добре ,ако е много лош СДИ-то ,да се приложи лечение -витамини,антиоксиданти  и т.н. и да се изчака с процедурата.

С нищо не се подобряват показателите, поне не е задоволително.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.