0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #740 -: Юни 21, 2010, 08:47:01 am »
Здравейте, момичета!
Утре ми е хистероскопията. Макар,че ми е за втори път ,но първи в тази клиника.
Успокойте ме ,че не боли .Нещо съм се стресирала, а мислех че като знам как е .. няма да се притеснявам.
И още нещо ... колко след операцията те държат в клиниката.Едно момиче ми писа ,че я пуснали още следобяд .Вярно ли е това?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #741 -: Юни 21, 2010, 09:31:49 am »
Дидомира,
От тази вечер спираш храната в 22.00ч.Сутринта отиваш гладна,жадна и епилирана  :D   в клиниката,даваш кръв за ПКК и чакаш да те качат в отделението.Не е необходимо да носиш нищо.Настаняват те,попълваш информирано съгласие,правят ти кардиограма и ти поставят абокат.Упойката е лека(както при пункция)и е без интубиране.Самата хистероскопия е не повече от 30 минути.Два - три часа след като си излязла от упойката те пускат да си ходиш,като преди това са те почерпили с вафличка,кола и кроасан  .Дават и болничен ако желаеш разбира се.Аз лично се чувствах много добре и отидох на работа.Първият ден ще кървиш,а в следващите дни ще ти зацапва леко.Сексуалните контакти са забранени за 7 дни,както и спортуването.
Няма нищо страшно както виждаш.
Успех!
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 09:33:35 am от me4kata »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #742 -: Юни 21, 2010, 09:33:27 am »
Дидомира- Успех!!! Дано след хистероскопията още на другия месец забременееш!
Правила съм две хистероскопии в тази клиника :една оперативна за да ми изолират тръбите и съвсем скоро една диагностична-преди опит ИН витро.Всеки път ме приспиваха идеално и нищо не помня. Болката е съвсем слаба като на първи ден от цикъл. Екипа са страхотни хора. Ако си добре следобед ти дават кока кола и вафличка и те изписват.Имаш право на болничен от 30 календарни дни.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #743 -: Юни 21, 2010, 10:01:51 am »
Като допълнение мога да ти кажа да си носиш пантофки от вкъщи.Там могат да ти дадат едни еднократни,които няма да ти бъдат удобни!Успех!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #744 -: Юни 21, 2010, 10:37:51 am »
Благодаря ви много ,момичета за подкрепата.
Голямо съм шубе  :oops:!

Имам пълно доверие на д-р Персенска и зная,че всичко ще е наред.
Дали ще забременея от първия месец не съм сигурна,защото ми казаха че мога да почна инвитрото след два месеца чак ,за да се възстановя  :( Тук прочетох ,че много момичета са почнали веднага на следващия цикъл и ми е странно защо така ми казаха,но утре ще питам .

Успех на всички !

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #745 -: Юни 21, 2010, 10:53:36 am »
Дидомира не се притеснявай за нищо, в добри ръце си.А ще започнете инвитрото след два месеца ,защото все пак клиниката ще почива август така ,че на есен с песен :D
Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #746 -: Юни 21, 2010, 11:45:12 am »
Ясно !
Така и предположих ,че август не работят. Та нали и те са хора!
И тъй като явно много обичам да си се вкарвам  във филми ,стоя и се чудя дали след два месеца няма да ми се появят тия сраствания пак . За втори път ме оперират и незнам какво да мисля вече.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #747 -: Юни 21, 2010, 13:13:47 pm »
Привет!
Този месец трябваше да правим проследяване на ову за биопсия.
Д-р Персенска ми каза ,ако искам да направя проследяването  в моя град и ако 5 ден се падне в работните дни след конгреса  ,да отивам за биопсия.
Хем не искам да губя месеца ,че съм с дълъг цикъл /40 дена/ , хем се притеснявам   дали мога да се доверя на  друг лекар.

Има ли и други ,които са правили проследяването на друго място ?
 
Щом  август няма да работят  , аз  няма да успея да направя биопсия и на следващия цикъл .
така ,че на есен с песен :D
Дано е на късмет!


*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #748 -: Юни 21, 2010, 13:33:25 pm »
Нимика,има много момичета,които са правили проследяване на овулацията в друг град и отиват само за биопсията,надявам се да пишат.
Иначе и аз съм се запътила наесен с песен  биопсийки да правя  :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #749 -: Юни 21, 2010, 14:15:34 pm »
me4kata,ти колко биопсии имаш до тук? Не настъпили подобрение на стойностите?Нали за имунологичните боипсии става въпрос?


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #750 -: Юни 21, 2010, 14:25:28 pm »
me4kata,ти колко биопсии имаш до тук? Не настъпили подобрение на стойностите?Нали за имунологичните боипсии става въпрос?

Извинявай за тъпия въпрос ,но защо се правят биопсии? Не съм наясно с това ,още повече че никога не е ставало въпрос като съм ходела на прегледите.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #751 -: Юни 21, 2010, 14:30:48 pm »
 За тези,които ще пускат имунологични,аз ги пуснах днес и ще бъдат готови в петък.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #752 -: Юни 21, 2010, 15:29:30 pm »
защо се правят биопсии? Не съм наясно с това ,още повече че никога не е ставало въпрос като съм ходела на прегледите.
Изследват се имплантацонните показатели.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #753 -: Юни 21, 2010, 16:05:21 pm »
Мира е отговорила вместо мен  :P  иначе съм правила 4 биопсии и показателите се подобриха,но за съжаление пак отбелязах неуспех.Преди следващ опит най-вероятно ще правя пак биопсии.
Има тема за имунологичните биопсии,ако искате и хвърлете едно оченце  :wink:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=37238.0
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #754 -: Юни 21, 2010, 17:49:52 pm »
Момичета, имам проблем с болничния. След трансфера моя съпруг го взе от рецепцията и аз изобщо не го погледнах. А той има няколко зачеркнати корекции и на всичкото отгоре без да помисля съм написала настоящия адрес, а не по лична карта. Сега моята счетоводителка ми каза, че сигурно ще има проблеми.
Ако се обадя да ми напишат нов, дали ще има проблем и още повече да ми го изпратят по куриер, че сме чак от Добрич?
П.С. Някой ако знае телефона на администрацията, от където издават болничните, да ми пише на лични?
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #755 -: Юни 21, 2010, 18:16:58 pm »
desinka71, не са ме изпратили от клиниката. От Токуда ме изпратиха.

Болничен до колкото знам, не може да се преиздава или поне е много мъка. Но все пак се онади и питай. Тел. ги има в нета.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #756 -: Юни 21, 2010, 18:24:58 pm »
milokami , аз имах сбъркан болничен, по моя вина, бях дала съвсем грешни данни за фирмата. Казаха ми че преиздаването е много трудно, направиха поправките, сложиха няколко печата и най-отдолу написаха че поправките са техни, пак с печат. Нямах проблем с болничния после. Може би най-добре е да звъннеш да се разбереш с тях.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #757 -: Юни 21, 2010, 18:57:22 pm »
Благодаря ви момичета! Явно ще ме боли главата и с болничния.:bonk: То от самото начало всичко върви объркано. Ама аз сама съм си виновна, като не гледам.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #758 -: Юни 21, 2010, 21:20:53 pm »
Здравейте, искам да попитам някой знае ли при настъпила бременност след ин витро дали ти продължават болничниат от пункциата или трябва сами да търсим начини - как се процедира в клиниката!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #759 -: Юни 21, 2010, 23:08:58 pm »
nimika Аз правих биопсия като проследих овулацията в Шумен има и други момичета ,които правят така тъй , че не се притеснявай.Доктора ми от Шумен по-принцип си работи с клиниката в София , но мисля че  всеки кадърен гинеколог може да направи фоликолометрия.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 23:10:48 pm от zuzana »