0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #720 -: Юни 18, 2010, 12:11:05 pm »
Здравейте момичета, сега се сетих за един въпрос. Имате ли идея (защото аз поне не съм чувала) за начин по който преди пункция да се правят от жената качествени и хубави яйцеклетки? Под начин разбирайте определена храна, добавки....ей такива неща с които да подпомогнем качеството на яйцеклетките, така както се подпомага качеството на спермата при процедурата. Дали няма да прозвучи смешно тоя ми въпрос,но ей сега се замислих в/у тази тематика? Благодаря ви
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #721 -: Юни 18, 2010, 12:18:47 pm »
Спокойствие, балансирана храна и много любов - това за мен е идеалната рецепта. Трябва да се чувстваш добре :)
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #722 -: Юни 18, 2010, 13:38:46 pm »
Може ли някой да ми даде телефон на д-р Персенска на лични, моля!

ПП Благодаря много, получих го вече!
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 15:06:21 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #723 -: Юни 18, 2010, 16:05:11 pm »
Здравейте момичета, сега се сетих за един въпрос. Имате ли идея (защото аз поне не съм чувала) за начин по който преди пункция да се правят от жената качествени и хубави яйцеклетки? Под начин разбирайте определена храна, добавки....ей такива неща с които да подпомогнем качеството на яйцеклетките, така както се подпомага качеството на спермата при процедурата. Дали няма да прозвучи смешно тоя ми въпрос,но ей сега се замислих в/у тази тематика? Благодаря ви

Повече протеини. Имаше някъде тема, потърси я. Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #724 -: Юни 18, 2010, 16:44:58 pm »
Ако се закъснее с пункцията, фоликулите ще се пукнат, и вече няма да може да се съберат яйцеклетките.
Ами, нали затова се слага блокаж - за да не се пукнат яйцеклетките преди да бъде направена пункция. Ако Titi не прави ин витро на напълно естествен цикъл, няма повод за притеснения. Иначе съм съгласна с подробното обяснение на yoto.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #725 -: Юни 18, 2010, 17:19:30 pm »
Момичета, да ви питам, изчетох доста и нещо съвсем се обърках.

Искам да пусна пакета имунологични изследвания от 260 лева в клиниката, какви показатели точно включват.
Изследванията за тромбофилия и антифосфолипидни антитела са отделни неща, доколкото разбирам, така ли е, че искам и тях да пусна в МД?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #726 -: Юни 18, 2010, 17:44:59 pm »
Диета без въглехидрати и омегакиселини.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #727 -: Юни 18, 2010, 20:52:17 pm »
Ако се закъснее с пункцията, фоликулите ще се пукнат, и вече няма да може да се съберат яйцеклетките.
Ами, нали затова се слага блокаж - за да не се пукнат яйцеклетките преди да бъде направена пункция. Ако Titi не прави ин витро на напълно естествен цикъл, няма повод за притеснения. Иначе съм съгласна с подробното обяснение на yoto.
Не е точно така. Блокажът се слага, за да се блокира функцията на хипофизната жлеза. За да се таймира О се слага Прегнил или Овитрел, но дори и с тях пак може да се случи неприятна изненада (много рядко за щастие), НО дори и с препарати все пак О настъпва, опитът на лекарите играе важна роля при Пункцията.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #728 -: Юни 18, 2010, 22:04:08 pm »
Момичета, здравейте!
Имам питане. Трябва ли да се записва предварително час за имунолозите в клиниката за обсъждане на резултатите от имунологичните изследвания? Или може да се отиде направо.Бих искала да съчетая консултацията с прегледа ми при док. Персенска, за която имам час.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #729 -: Юни 18, 2010, 22:28:41 pm »
Не е нужно да записваш час.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #730 -: Юни 18, 2010, 22:57:03 pm »
Мира, благодаря.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #731 -: Юни 19, 2010, 17:39:15 pm »
mira_mini, всъщност, блокажът се слага точно заради това - да не овулира пациентката преждевременно (където преждевременно = преди пункция). А ти си описала как става - чрез блокиране на функцията на хипофизната жлеза, с което се потиска производството на ЛХ, който хормон предизвиква разпукването на зрелия яйчников фоликул (т.е. овулацията).

Отделно, нивата на ЛХ при стимулиран цикъл зависят от добре направения блокаж и трябва да са под 5 в деня на поставяне на HCG инжекцията, иначе яйцеклетките биват увредени и шансът за забременяване намалява сериозно (независимо от това, че овулация не е настъпила, яйцеклетките се оплождат и ембрионите се развиват добре).

От добрия блокаж така също зависят и нивата на Прогестерона, чието влияние върху успешния финал на процедурата не е толкова фатално, колкото високите нива на ЛХ, но също се следи от някои клиники ("Надежда" е една от тези клиники). Прогестеронът трябва да е под 1 в деня на HCG инжекцията.

Прегнил / Овитрел или друг HCG препарат се поставят, за да се завършви зреенето на фоликулите преди пункцията, а не, за да се таймира овулацията (при стимулиран цикъл). Ако пациентката овулира спонтанно, значи нещо не е направено, както трябва. С тези препарати може също да се таймира овулация, когато се прави инсеминация, например.

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #732 -: Юни 19, 2010, 19:30:31 pm »
Човек винаги има какво да научи  :), благодаря!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #733 -: Юни 19, 2010, 20:02:46 pm »
Здравейте!
Момичета, ако знаете,моля да ми помогнете с мнение.
Представих ЦС на тръбите, които не са направени в клиниката. Д-р Стаменов се съгласи с мнението на доктора, който прави снимките-тръбите са проходими,но дясната е "компрометирана, накъдрена,с възможни сраствания" според варненския доктор, а според д-р Стаменов "тръбата не стои добре". Най-вероятно съм забременявала от яйчника към дясната тръба.Хидросалпинкс няма. Доктор Стаменов беше лаконичен,че тръбата е проблемна,но решение ще предложи след като се направят и имунологичните изследвания и може би още някакви. Бяхме и при доц. Балтаджиева. Е,не успях да разбера какво повече от КИРМ при доц.Конова ще изследваме.Доцентката щяла да предаде изследванията ми на д-р Стаменов и да ги обсъдят заедно, а на мен да предоставят резултатите. Много ме терзае какво ще е решението за тръбата.
Ако някой има подобен опит или мнение,моля да ми пише. Най-добре на лични за да не натоварвам темата с моите вълнения.
Благодаря!


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #734 -: Юни 20, 2010, 11:30:57 am »
godgift, доколкото разбирам си сменила клиниката и е нормално да поискат да направиш изследванията наново при тях .Така ,че щом лекаря е преценил ,че иска имунологични ,това е .Даже е нормално да поискат и цветна снимка при тях да направиш.
Не се  терзай предварително .След изследванията ,д-ра ще ти каже какво препоръчва -едва ли някои може да гадае сега.Успех!


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #735 -: Юни 20, 2010, 12:29:14 pm »
Искам да пусна пакета имунологични изследвания от 260 лева в клиниката, какви показатели точно включват.
Изследванията за тромбофилия и антифосфолипидни антитела са отделни неща, доколкото разбирам, така ли е, че искам и тях да пусна в МД?

Имунологичните включват всички видове клетки плюс антифосфолипидни антитела и са 260 лв.

Пакета за тромбофилия е 80 лв.,в МД,14 ет.,без час,всеки ден до обяд,мисля че до 14.00 беше.

И двете излследвания стават готови за около три седмици.

Успех!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #736 -: Юни 20, 2010, 13:02:58 pm »
Силванче, Тромбофилията и някои др. генетични се пускат в МД. Аз ще ходя при д-р Савов, при него ме изпратиха, за да пусна един пакет от 3-4 неща, едно от които е съвсем ново за БГ и все още лекарите не го пускат, а е важно.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #737 -: Юни 20, 2010, 15:31:09 pm »
Имунологичните включват всички видове клетки плюс антифосфолипидни антитела и са 260 лв.
Пакета за тромбофилия е 80 лв.,в МД,14 ет.,без час,всеки ден до обяд,мисля че до 14.00 беше.
И двете излследвания стават готови за около три седмици.

Само да допълня ,че имунологитя ми в Малинов беше готова  по-бързо -след седмица .

Аз ще ходя при д-р Савов, при него ме изпратиха, за да пусна един пакет от 3-4 неща, едно от които е съвсем ново за БГ и все още лекарите не го пускат, а е важно.
nikolina-pikolina, нали ще пишеш за какво изследване става въпрос и в какви случаи  се прави?
« Последна редакция: Юни 20, 2010, 15:33:10 pm от nimika »


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #738 -: Юни 20, 2010, 17:51:01 pm »
nimika, тези които са ми предписани са - FVI, PV, MTHKK, Pai4G/4G, Annexin V - което е ново за България. Изписани са ми превантивно, за да видим дали да бия Фраксипарин и въобще как са нещата. Аз имам ранен аборт/раждане (в 25 г.с.) и сега за всеки случай да се вземат мерки.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #739 -: Юни 21, 2010, 07:31:37 am »
Добро утро.От клиника Малинов ли те изпратиха при д-р Савов.Трябва да пусна имунологични и ако трябва да ходя в МД ,записва ли се предварително час,на гладно ли се правят.Ще съм ви много благодарна за разяснения.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!