0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #700 -: Юни 16, 2010, 16:48:54 pm »
План Б е премиера в момента по кината с една дума донор.
Съмнявам се, че нещата ще се изгладят омръзна ми да правя компромиси, проблемите не са породени от стерилитета. Достатъчно отлагах, часовника ми цъка, така че точка трета отпада.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #701 -: Юни 16, 2010, 16:55:28 pm »
Еmi_K аз от 2 седмици съм така. Сега се колебая м/у точка 2 и 3
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #702 -: Юни 16, 2010, 16:57:39 pm »
Еmi_K аз от 2 седмици съм така. Сега се колебая м/у точка 2 и 3
Аз съм на 37г, така че точка три просто е немислима
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #703 -: Юни 16, 2010, 18:17:42 pm »
Освен ПКК, искат ли и биохимия за хистероскопията, защото разбрах, че за лапароскопията искат и двете изследвания?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #704 -: Юни 16, 2010, 20:26:18 pm »
аз съм на 33 и съм оперирана от ендометриозна киста, нямам сили в момента да продължа. Пожелевам успех на всички
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #705 -: Юни 17, 2010, 09:37:42 am »
zuziza,а какви са симптомите, които си имала преди операцията?
Не се отказвай, горе главата и само напред, лошото настроение е временно докато човек се отърси, после идва смелостта.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #706 -: Юни 17, 2010, 09:50:24 am »
Titi-71, има подфорум за ендометриозата:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=36.0
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #707 -: Юни 17, 2010, 14:30:46 pm »
Titi-71, нямах никакви симптоми освен кистата и незабременяването. Дано се отърся по -бързо :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #708 -: Юни 17, 2010, 14:45:22 pm »
Желая ти го от сърце, а кистата при вагинален ехо преглед ли ти я видяха?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #709 -: Юни 17, 2010, 16:51:12 pm »
Момичета на мен биопсията ми е добра, но NK клетките са ми високи 24 %, сега пия хапчета и ми вляха липовеноз 20%. доктор Стаменов ми каза, че преди инвитрото ще ми сложат нещо в тръбите /лекарство ли/ не го разбрах добре и това нещо действало много малко време за тези високи НК клетки.На някой случвало ли му се е такова нещо, защото на мен не ми е ясно въобще.знаете ли кога ще са на работа д-рите след конгреса кога е първия работен ден?Благодаря ви.
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #710 -: Юни 17, 2010, 17:44:05 pm »
кога ще са на работа д-рите след конгреса кога е първия работен ден?Благодаря ви.
На 2 юли се връщат на  работа в клиниката (не че отиват на почивка ;-) )

Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #711 -: Юни 17, 2010, 20:16:02 pm »
здравейте момичета имам въпрос  на 9.06 ми сложиха инжекция  преди стимулацията и ме викат на 2.07 искам да питам  кога трябва да ми дои де  цикъла горе доло ..... защото несе се сещам какво ми казаха   а таи вече  доиде  :( :( :( :(
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #712 -: Юни 17, 2010, 20:23:54 pm »
здравейте момичета имам въпрос  на 9.06 ми сложиха инжекция  преди стимулацията и ме викат на 2.07 искам да питам  кога трябва да ми дои де  цикъла горе доло ..... защото несе се сещам какво ми казаха   а таи вече  доиде  :( :( :( :(
Около седмица след блокиращата инжекция в повечето случаи идва цикъла, при теб си е съвсем навреме.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #713 -: Юни 17, 2010, 20:30:07 pm »
благодаряяяяяяяяяяяяяяяя  бях  много притеснена 
Около седмица след блокиращата инжекция в повечето случаи идва цикъла, при теб си е съвсем навреме.
[/quote]
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #714 -: Юни 18, 2010, 09:41:57 am »
Момичета, пукцията на фоликулите кога се прави преди да настъпи овулация или по време на овулацията?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #715 -: Юни 18, 2010, 09:50:52 am »
Titi71, пункцията Е овулацията. Вместо да овулираш, ти изтеглят яйцеклетките и този ден се смята за деня на овулацията.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #716 -: Юни 18, 2010, 09:56:51 am »
Да, но сега прочетох, че пункцията задължително се прави преди овулацията
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #717 -: Юни 18, 2010, 10:36:19 am »
Titi-71, при вагинален ми я откриха. Тя първо беше функционална киста и док ми каза да отида след 1 месец да видим дали се е махнала, а тя беше станала ендометриозна.
*

    yoto

  • *
  • 34
  • Кой, ако не ти? Кога, ако не сега?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #718 -: Юни 18, 2010, 11:17:43 am »
Да, но сега прочетох, че пункцията задължително се прави преди овулацията
Тити, овулацията е всъщност моментът, в който яйцеклетката е узряла и фоликулът, в който расте, се спуква, като я освобождава да започне пътешествието си през фалопиевите тръби към матката. Ако в следващите часове срещне по пътя си жизнеспособни и качествени сперматозоиди, някой от тях може да пробие обвивките й и да я оплоди. Горе-долу това е накратко естественото зачеване.

Когато обаче яйцеклетките трябва да се извадят от тялото на жената, за да бъдат оплодени в лабораторни условия, то тогава е важно да се уцели моментът непосредствено преди настъпването на естествената овулация. Точно тогава се прави пункцията, при която се убождат фоликулите и се аспирира съдържимото им - в повечето случаи това са яйцеклетки, но понякога  се случва да са празни :( Ако се закъснее с пункцията, фоликулите ще се пукнат, и вече няма да може да се съберат яйцеклетките. Ако пък се избърза, може да се окаже, че яйцеклетките не са достатъчно узрели, и дори с малко помощ в лабораторни условия няма да се доразвият достатъчно.

За съжаление това е момент, който много трудно може да се определи с точност, заради индивидуалните особености, с които протичат тези процеси при всяка жена. Освен това доколко ще са зрели и качествени яйцеклетките също зависи от много, много неща, и далеч не всичко зависи от лекарския екип.

Зачеването на живот е чудо, и дори в лабораторията не всичко може да се проследява и контролира. Чудеса обаче стават всеки ден, пожелавам ти този път да се случи твоето!

Бъди спокойна и ведра, защото стресът се отразява неприятно на всичко, най-малкото прави бръчки! :)
Кой, ако не ти?
Кога, ако не сега?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #719 -: Юни 18, 2010, 11:23:42 am »
yoto,благодаря ти от цялоооото си сърце. Успеха да съпътства всички ни в това хубаво начинание.