0 Потребители и 0 Гости преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #640 -: Юни 10, 2010, 20:25:29 pm »
Изобщо не се притеснявай. На мен например този хормон на растежа никак не ми се отрази , а ми го правиха през цялата стимулация. Резултата бе плачевен на финала.....


Въпросният HCG хормон при мен също не се отрази добре и така и не стигнах до трансфер ...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #641 -: Юни 10, 2010, 21:23:36 pm »
Момичета, днес ми биха блокажа и на 3ти Юли съм на преглед за започване на стимулацията.
Днес ми се изясниха нещата с този блокаж и с началото на стимулацията. Просто никой до сега не ми каза най-простичко:след блокажа ще има цикъл, може малко по-обилен или по-продължителен, но няма да има овулация този месец. А аз все питах как така ще почваме стимулацията във времето, в което е овулацията. Почувствах се като глупачка, ама хайде...минало-заминало.

Друго обаче ме притеснява и се чудя дали да занимавам докторите или да действам: днес излезнаха резултатите ми от изследване на урина, че съм с бактериална инфекция на отделителната система. Симптомите ми са горе-долу малко след времето, в което започнах Агапурина, който ми бяха предписали имунолозите, от около 3-4 седмици. Мисля си, че той може да ми е снижил имунитета. Важното е сега, че за 7 дни ми изписаха бисептол. Поинтересувах се, че времето на задържане в организма е до 5 дни след последната доза, когато се изследва отново урината. Това е повече от 10 дни преди същинската стимулация. Не ми се иска да я пропускам и май ще си го изпия. Освен това имах и задържан фоликул, но д-р Шефкетова не му обърна внимание.

А колко продължава стимулацията при дългия протокол, пак ли е 10тина-12 дни като при късия?

А тъй като съм нова в клиниката, всеки ден ли се ходи след започване на стимулацията или през ден?

Моля ви за мнение, като се извинявам за дългия пост. Благодаря ви!


« Последна редакция: Юни 10, 2010, 21:29:22 pm от Rina74 »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #642 -: Юни 10, 2010, 21:40:48 pm »
По въпроса за бактериалната инфекция не съм компетентна.
Дългият протокол е към 14 дни,зависи разбира се от много фактори.
Прегледите са през ден.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #643 -: Юни 10, 2010, 22:31:33 pm »
Rina74, стимулациата по дъдъг протокол е с различна продължителност и зависи от реакцията на организма ти. Но трае средно около 10-14 дни. През ден се ходи на преглед и се изследват хормони, но всеки ден се ходи за инжекции. Понякога може да те викат и два последователни дни за преглед и изследване на хормоните. На мен така ми се случи в края. Док преценява, за да е всичко добре. Инжекциите се слагат или от 13 до 14.30 или от 17 часа. Така беше аз като ходих през април. А хормоните си изследват сутринта. Но не се притеснявай толкова. Всички са страшно любезни и ще ти кажат какво да правиш. Просто питай. Успех.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #644 -: Юни 11, 2010, 11:03:10 am »
Дълъг протокол може да протече м/у 10-20 дни, в зависимост от това как организма реагира на инжекциите. При всеки преглед се следи естрадиол и прогестерон и в зависимост се определя дневната доза на инжекциите. Те се бият през деня или вечер или 2 пъти на ден, зависи пак от инжекциите и дозите.

Ако имате бактериална инфекция, задължително док гледа да я излекува, тъй като при пункция или ЕТ може тя да се пренесе в матката, което не е желателно за развитието на ембриона.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #645 -: Юни 11, 2010, 12:10:01 pm »
Благодаря, момичета!
Надявам се лечението с бисептол да е достъчно. За предпазна мярка, ще глътна и 2 Микомакс, да не ме споходят и гъбички след това. На 3 Юли съм на преглед за начало на стимулацията.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #646 -: Юни 11, 2010, 12:35:12 pm »
Момичета, мен не успяха да ме включат към графика за операциите този месец за прекъсване на тръбите ми  :( , но нищо, и без това имам нужда от малко почивка.Ако успея да направя поне имунологична биопсия следващата седмица, пак ще е нещо.

Няколко дни след биопсията ми ( евентуално  :roll: ) , може би ще заминем на море, предполагам и, че няма да има проблем, имам в предвид, че има нараняване на лигавицата все пак  :ask: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #647 -: Юни 11, 2010, 12:41:39 pm »
Момичета, мен не успяха да ме включат към графика за операциите този месец за прекъсване на тръбите ми  :( , но нищо, и без това имам нужда от малко почивка.Ако успея да направя поне имунологична биопсия следващата седмица, пак ще е нещо.

Няколко дни след биопсията ми ( евентуално  :roll: ) , може би ще заминем на море, предполагам и, че няма да има проблем, имам в предвид, че има нараняване на лигавицата все пак  :ask: .

silvanchence , а записа ли си час за другия месец?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #648 -: Юни 11, 2010, 14:34:22 pm »
Записах си уж, да видим цикъла само да не ми направи изненада.И лекарите да не са на конгрес  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #649 -: Юни 11, 2010, 15:46:03 pm »
Записах си уж, да видим цикъла само да не ми направи изненада.И лекарите да не са на конгрес  :D .

Е ,сигурно няма да са,защото ми записаха час за хистероскопията на 28 юли.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #650 -: Юни 11, 2010, 21:52:55 pm »
От днес отново го слагам този Гроут хормон, след два дена прекъсване. Ще видим утре на прегледа какви съм ги докарала. И аз за пръв път съм по дълъг протокол, чудя се кога ли горе долу може да очаквам пункция, че от работата ме питат кога ще ми е следващото отсъствие.На колко мм. фоликули назначават прегнил/овитрел? А по дълъг протокол има ли опасност от преждевременно спукване на фоликули или презряване /лутеинизиране/?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #651 -: Юни 12, 2010, 10:55:44 am »
Силви,
Слимулацията по дълъг протокол продължава 10-14 дни,но това все пак е индивидуално и зависи от отговора на организма на жената спрямо стимулацията.Пункцията се назначава когато се установи,че 2 или повече фоликули са  достигнали размер 18-21 мм,също така се взема под внимание и нивото на хормоните(Е2 и Прогестерон).

При дългият протокол се блокира хипофизата с депо препарати (декапептил,диферилин,лукрин). Чрез тези лекарства се прекъсва функцията на хипофизната жлеза да отделя естествени фоликулостимулиращ хормон (FSH) и лутеинизиращ хормон (LH). Тази стъпка е много важна, защото цикълът става манипулиран изцяло от лекаря, провеждащ лечението. Така се избягват изненади от преждевременно освобождаване на LH, което води до преждевременна овулация, т.е. пукване на фоликулите преди изтеглянето на яйцеклетките от тях,така че не се притеснявай  :wink:

Дано съм ти била полезна,
Успех!
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 11:01:47 am от me4kata »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #652 -: Юни 12, 2010, 16:01:06 pm »
Благодаря миличка!
Днес бях на преглед и два от фоликулите, които имах миналия път, сега ги няма. Сега са общо 3 в левия и 2 в десния. Тези в десния са много малки 5 мм. Незнам дали има надежда да настигнат другите три, които са по 11 мм и 10 мм.Общо взето незнам дали ог Гроут хормона или на мен дългия протокол ми се отразява по добре, но сега съм по-добре от към фоликули в сравнение с миналия път.

Още един въпрос! Карат ли ви докторите да правите СПИН, сифилис, хепатит В при инвитро?
« Последна редакция: Юни 12, 2010, 16:04:44 pm от silvi 35 »
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #653 -: Юни 12, 2010, 16:18:43 pm »
И на мен ми се иска да стана пациент на клиниката, но няма свободни часове. Какво да направя, че да се внедря?  :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #654 -: Юни 12, 2010, 16:57:04 pm »
Чоки, запиши си час за първичен преглед.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #655 -: Юни 12, 2010, 17:03:31 pm »
Здравейте,аз съм Дуди. От години чета като гост, но вече съм сред вас. Пациентка съм на док.Стаменов от 5 години и ми предстои 5-то икси.Скоро ще стана на 36 г. Поздрави на всички смели момичета, които не се отказват и продължават да следват мечтата си.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #656 -: Юни 12, 2010, 18:18:57 pm »
Момичета искам да попитам следното. След неуспешното първо ИКСИ през април, след спиране на хапчетата ми дойде менструацията. Сега е време за следващата. Искам да ви питам дали тя закъснява или си идва нормално, както е било преди ИКСИ-то.

Дуди успех и поздравления за силата да се бориш. Аз се скапак още при първия неуспех. Успех от мен.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #657 -: Юни 12, 2010, 18:28:15 pm »
maya_the_bee, рано ти е да се скапваш, мила! Дано следващият ти опит е успешен, но имай предвид, че има и случаи като моя, когато нещата се получават от шестия път.

За менструацията - все пак си пила хапчета предния месец. Не знам как ти влияят (при мен нормалният цикъл без хапчета беше по-кратък от цикъл с хапчета, с по-кратко кървене и без болки). Може да има разлика, докато се нормализират нещата. Не се притеснявай.

Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #658 -: Юни 12, 2010, 21:14:17 pm »
Силви,
Пусни си изследвания за Спин,Васерман,Хепатит В и С !Тяхната валидност е 6 месеца.

Дуди,успех!

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #659 -: Юни 12, 2010, 21:25:20 pm »
cambozzola, зная, че си напълно права и много малко съм преживяла в сравнение с много други. Благодаря за отговора и се радвам, за теб. Успех нататък.