0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гавра с учителите!
« -: Април 19, 2010, 10:31:05 am »
На фона на това което пусна jam миналата седмица, това изглежда меко казано ужасно.

http://vbox7.com/play:69e0c7f0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #1 -: Април 19, 2010, 10:48:40 am »
Цвети, нещо изненадва ли те? В момента учителите имат само задължения, права никакви. Как очакваш да имат авторитет или учениците да се държат добре...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #2 -: Април 19, 2010, 11:29:06 am »
Не съм много съгласна, определено има проблем в семейството при тези деца.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #3 -: Април 19, 2010, 12:13:14 pm »
Ами не мисля, че проблема е само в семейството, а иобщо във вида на училището сега. Ние като учехме не е било така и не сме се държали никога така с учителите си. Имаше правила, а и знаехме какви последици може да има. А сега е все тая - ако си платиш, всичко може :? Само ще кажа - майка ми е учителка от 37 години... Каза, че такова чудо като последните години не е виждала :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #4 -: Април 19, 2010, 13:37:23 pm »
Казвала съм го хиляди пъти мнението и пак ще го кажа, с риск да се повторя.
Като майка на тийнейджър, имам пряко наблюдение върху тяхното поколение. Тези деца са доста интелигентни, но невероятно агресивни. Грешката не е само в семейството, но и в нашето образование, което много държи да се обучава детето още едва проговорило, но изтиква на заден план възпитанието.

Хора, не обучавайте децата си до 7-годишна възраст, а ги възпитавайте, говорете с тях! Трябва да са наясно кое е добро и лошо, къде се хвърлят боклуците, че думата "мразя" не трябва да съществува в техния речник, да поздравяват (на български), да ползват думата "моля".  
Ако детето ви не е научено на това, каква полза, че може да изговаря 10 думи на английски, или че може да пише едиколко си думи още в детската градина.

Къде е ролята на учителя и училището във възпитанието?

Тъй като много добре знам, че родителите, които разговарят с децата си и държат на тяхното възпитание са малко, разчитам, че и учителите са наясно с този факт. Аз не очаквам те да възпитават децата, оставени без надзор, но все пак, като виждат, че нещата са оставени без контрол, трябва да реагират.

Знам, че работят за мизерни заплати и това е основния мотив да развеят бялото знаме и да не им се занимава, но все пак...ние, родителите разчитаме и те да разговарят с тях, не само да влязат и да си предадат урока.

Може би по-късно ще се довърша, че сега нямам много време.
*
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #5 -: Април 19, 2010, 14:09:03 pm »
 :good_post:
*
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #6 -: Април 22, 2010, 23:02:41 pm »
Елфи, много си права.

Предстои ни училище след една година и много го мисля този проблем.
Много ми се иска да мога да разчитам на учителите като още един авторитет, освен семейството.

За съжаление обаче нещата в училище никак не отиват на добре, даже бих казала, че са такива още от детската градина. Не съм очарована.

Тръпки ме побиват, когато сутрин виждам пред входа на блока (намира се до училището), 10-12 годишни деца лапнали цигарите. Едвам се удържам да не им шатна по един шамар ... Ами тези родители не ги ли надушват. Ами учителите? На времето, даже в 12-ти клас, ако ни хванеха с цигари, ни изключваха.
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #7 -: Април 24, 2010, 22:51:34 pm »
Хора, не обучавайте децата си до 7-годишна възраст, а ги възпитавайте, говорете с тях! Трябва да са наясно кое е добро и лошо, къде се хвърлят боклуците, че думата "мразя" не трябва да съществува в техния речник, да поздравяват (на български), да ползват думата "моля".  
Ако детето ви не е научено на това, каква полза, че може да изговаря 10 думи на английски, или че може да пише едиколко си думи още в детската градина.

 :good_post:    :good_post:    :good_post:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #8 -: Април 29, 2010, 15:42:14 pm »
За съжаление обаче нещата в училище никак не отиват на добре, даже бих казала, че са такива още от детската градина. Не съм очарована.
Тръпки ме побиват, когато сутрин виждам пред входа на блока (намира се до училището), 10-12 годишни деца лапнали цигарите. Едвам се удържам да не им шатна по един шамар ... Ами тези родители не ги ли надушват. Ами учителите? На времето, даже в 12-ти клас, ако ни хванеха с цигари, ни изключваха.
Нека не забравяме, че сега децата се ползват с адски много права, нека не забравяме че има и адски нагли родители. Нали и сега ги виждам в градинката - налапали майките цигарите, люпят семки, плюят навсякъде, оня ден една овца, за да не си махне цигарата изгори едно детенце  8O , ако аз бях майка на това дете такъв шамар щеше да отнесе... :x . Ние като майки на малки дечурлиги чистим след тях, хвърляме си люспите в коша или в салфетка, а те като се разплуят, даже и не виждат, че децата им са изключително нагли и невъзпитани. Това не е грижа само на учителите, няма закон сега, който да им дава право да налагат сериозни наказания. Сега едва ли не децата могат да бият шамар на учителя си, а той няма право да реагира, защото ако реагира ще наскочат една камара нагли и прости родители, които ще го заклеймят. Преди не беше така. Респекта към учителите, зависи от родителите, когато родителите нямат респект към училището и учителите, какво може да се очаква от децата на такива хора-гледат с насмешка и си викат "Тоя к'ъф е" Вярно е че училището е помощ за нас по отношение на възпитанието, но да не забравяме нашата главна роля в това отношение, защото ако ние не сме възпитали детето си в уважение към учителите и респект към институцията неможем да очакваме друг да ни възпитава децата.
*
Re: Гавра с учителите!
« Отговор #9 -: Април 29, 2010, 16:08:15 pm »
За мен проблема е в семейството и нищо не може да ме убеди в обратното.
Виждам изтрещели, нехайни и апатични родители още от градината, какво остава за училището. Моето дете е трудно и емоционално, много се страхувам как възприема случващото се около него. За сега има голям рспект от учителките си.Той е едно от най послушните и изпълнителни деца в групата, за разлика от уж послушните при родителите си, пък ужасни в градината. Много ми помага градината, но и много взима, това ще го разбера на по късен етап от развитието на детето.
Ходих на психолог-логопед за Тони, че още не говори разбраемо за всички. С упражнения ще се научи, интересно обаче как тъпак, тъпанар, глупак мръсен ги изказва съвсем вярно. Научени са от градината и не са му били нужни упражнения, това означава, че попива цялата простотия около него без никакъв проблем.И за това е виновно само и единствено семейството /но не нашето/.
« Последна редакция: Април 29, 2010, 16:10:41 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!