0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ra 40,
Точно това имам предвид, че има успели и в такива случаи. :balk_114:
  Аз съм с всичките изброени патологии + годините  :D
 Имам успешно ИКСИ от първи пъти още 1-2 опита след това   :lol:  Чакам резултата.
 Така,че не се психясвайте и без това е достатъчно напрегнато в дългия път към ЩАСТИЕТО .
*
Здравейте момичета! Генетични изследвания направихме на 04.10.2011г. в Майчин дом - кариотип за двамата безплатно на 6-тия етаж и тромбофилии за мен платено на 14-тия етаж. Сега чакам резултатите. По принцип при мен няма физически причини, имунологични също, но за щитовидната жлеза не съм сигурна - миналата година направих хормонално изследване, при което ТАТ-а беше три пъти над допустимата граница, при нормални MAT и TSH, а Пролактина беше малко под горната граница. Т3 и Т4 не са изследвани. За Пролактина ми изписаха Бромкриптин, а за ТАТ-а - нищо. Изследването не е повтаряно и не съм насочвана към ендокринолог. Всъщност пропуснах да отбележа, че досега два пъти съм забременявала - през 2009г. и 2010г. напълно спонтанно. Първия път приключих със спонтанен аборт, а втория - с абразио поради липсваща сърдечна дейност. В първия случай имах много сериозни проблеми на работа, а и мъжът ми беше в болница, така, че бях под невероятен стрес. Във втория случай не разбрах своевременно за бременността, тъй като доктора беше казал, че не мога да забременея естествено, защото при мъжа ми бяха открили някакви антитела, които слепвали сперматозоидите. За следващия месец бяхме решили да правим ИНСЕ и аз се хванах с основно чистене, тъй като бяхме правили ремонт и исках всичко да е подредено и чисто, когато дойде момента. Освен това аз давам 24 часови дежурства и точно тогава имах няколко при екстремни условия. Когато разбрах, че съм бременна вече имах доста силни болки и кървях, но доктора каза, че това не е основание да ми даде болничен и ми изписа Утрогестан 2х2табл., Калций и Витамин С. Аз продължих да си ходя на работа и да давам дежурства, кървенето и болките спряха, но след това нямаше и сърдечна дейност. След това в разговор с друг лекар разбрах, че в такъв момент не е трябвало да ходя на работа и веднага да постъпя в болница за задържане. Същият лекар ми предписа лекарства за щитовидната жлеза и тази година по мое желание си направих ново изследване, при което вече държах златната среда за ТАТ-а. Не мога да съм сигурна за причината, поради която загубихме бебето, но ме е яд на невежеството ми и че не му осигурих поне елементарни условия, за да се развива. Сега съм решила да отида и на ендокринолог, за да изключа един по един проблемите. По принцип работата ми е свързана с много стрес, особено в периода 2006г.- 2010г. натоварването беше ужасно, нямахме хора, а работата беше страшно много. Случвало се е да давам дежурства по 48 или 72 часа, множество извънредни, а нямахме възможност да вземем повече от две седмици отпуска, в които обикновено проспивах времето, защото се чувствах много изморена. Когато отидех на лекар и кажех какво работя, винаги ми казваха, че причината да нямаме дете е в стреса от моята работа. Сега щата ни се увеличи, работата намаля, но колегите ми не подхождат с разбиране към проблема ми. И при трите инсеминации ходех на работа и давах дежурства и може би това е част от причината за неуспеха, но все пак не мога непрекъснато да отсъствам. След опита за ИКСИ ми дадоха 30 дни отпуск и прекарах значително време в леглото. След като ми показаха двете ембриончета и доктора ми обясни, че се развиват много добре, бях сигурна, че този път нещата ще се получат. Сега се опитвам да потърся причините за неуспеха, за да не ги допускам при следващия опит. Защото аз не съм се отказала и продължавам напред. :?
« Последна редакция: Октомври 09, 2011, 14:02:54 pm от disi22 »
*
Disi,
Разбирам, че ни се налага да работим, и аз работих, но сега съм решила - от процедурата до теста си вземам 2 седмици отпуск и никаква работа, а ако тестът е положителен - отпуск платен, неплатен или какъвто и да е до успеха. И аз като теб се заех с ремонт, даже току-що го приключих. Обаче от новия цикъл - само лека работа без навеждане, без вдигане на тежко. Мен пък ме ядосват, та и с това трябва да се справям и да не обръщам внимание.
Ако не си от София, запиши се при доктор Стаменов още сега, защото часовете му за първичен преглед май са заети и за 2012 г. Може би можеш да се консултираш още сега за щитовидната жлеза в клиника Малинов (мисля, че се казва д-р Начев).
Телефони на клиника Малинов (тук е д-р Стаменов):
0884 700 704 - спешен
0882 193 970 - мобилна линия
44 17 970 - секретарки за записване на часове
965 57 11 - регистратура
965 57 44 - секретарки (не за часове)
965 57 28 - Силвия Стефанова (въпроси, свързани с ФАР)

От това, което пишеш, наистина вземи мерки да преодолееш стреса и ядовете, защото имаш основание да се бориш. Трогна ме с това, което пишеш. Ако имаш кървене при бременност - болничен, отпуск - вземи мерки за задържане и най-вече лекар специалист, който да се бори заедно с теб. :lovedock:
Пиша ти на теб, а сякаш се отнася за мен. Аз съм изследвала само TSH - нормален. Аз съм още само с инсета, но доки каза, че при мен ще има голяма борба. Успех, миличка. :balk_103:


 
*
Много благодаря за подкрепата Doci! За инсеминация наистина не дават болничен, но ако решите да правите инвитро процедура след пункцията имаш право на 30 дни болничен, който е достатъчен, за да се установи със сигурност бременност. След това е лесно болничен поради опасност от аборт, при необходимост и влизане в болница, за да ти направят всички необходими изследвания и ако е необходима лекарска намеса, да направят нужното бебо да се задържи. Инсеминациите са по - щадящи, но за съжаление няма как да се предпазим. От личния лекар можеш да вземеш най - много 10 дни, но те не стигат до никъде. Аз все си ги пазих за след положителния тест. При третата инсеминация през м. април тази година успях да уредя нещата да си взема отпуск и наистина повече почивах. Донякъде резултата беше добър - регистрирахме биохимична бременност, но при този опит бях с лека стимулация и още от преди овулацията имах силни болки, които не успях да преодолея докрая. Тогава ходих при шефката на Патологията на АГ в гр. Русе /това е лекаря, който ми изписа и лекарства за щитовидната жлеза/ и тя ми изписа магнезий, но вече беше много късно. С нея имаме уговорка - видя ли две черти на теста, веднага й се обаждам и постъпвам в болница за наблюдение и поставяне на необходимите лекарства. Тя работи по съвместна програма с доц. Конова от ВМИ - Плевен и от нея зная, че трябва да вземам лекарствата за щитовидната жлеза до третия месец на бременността /вкл./, както и че задължително трябва да лежа, никаква работа. Тази жена е помогнала на много момичета с трудна бременност и за това спазвам нейните съвети, но тя не се занимава с АРТ. Тя ме посъветва да не правя повече опити за ИНСЕ, а да преминем към инвитро, защото времето вече работи срещу мен, а и организма ми се товари. Мисля, че наистина трябва много да се пазим.
Благодаря за контактите в Малинов, но клиниката, в която се лекувам е дъщерна на Малинов и мисля да помоля моя лекар да ми уговори консултация с д-р Стаменов. Той по принцип го консултираше по време на стимулацията, част от изследванията правим в тази клиника и експертното становище за фонда ми е от д-р Стаменов. Много момичета биват подготвяни при нас и за пункцията и ЕТ отиват в Малинов. Мисля и аз така да постъпя, но сега съм оставила доктора да поразсъждава върху нашия проблем и през настоящата седмица ще се видим и ще коментираме ситуацията. Борбата продължава и вярвам, че един ден всяка от нас ще успее. :bori_007: :bori_004:
Диси, добре би било да изследваш пак ТСХ и да се консултираш с ендокринолог, защото е минало време и нещата понякога се променят. И ако си пазиш старите изследвания, виж какви са били тогава стойностите му, защото едно е да е в норма, но когато се планира беременност ендокринолозите препоръчват да бъде по-ниско - не по-високо от 2-2,5. Успех.
*
Благодаря за съвета hope-love, това и мисля да направя. Тази седмица ще отида при личния лекар и ще поискам направление за ендокринолог. На съответните дни от новия цикъл ще пусна изследванията. Дотогава трябва да са излезли и изледванията ми за вродени тромбофилии и картинката ще бъде доста по-ясна. През м.април тази година, когато повторих изледванията за ТАТ-а, той беше 2,02 и същия месец, както вече писах, регистрирахме биохимична бременност след поредната инсеминация. Все пак от д-р Щерев зная, че хормоните са нещо непостоянно и това, че единия месец са с едни стойности, не означава, че през следващия месец ще са със същите стойности. Но все пак, мисля, че щитовидната жлеза трябва да се наблюдава, особено след като наскоро се запознах със значението й за бременността. Каквото трябва, ще го правим, важното е да се поздравим накрая с успех. :wink:
Здравейте милички,утре ще се видя с ендокринолога за едни свежи иследвания....
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Момичета бихте ли ми писали колко време трябва да се изчака преди да се започне нов опит ИКСИ след неуспеш такъв.
*
disi22,
При моя случай, док. препоръча да направим нов опит на 2-рия цикъл.
В други теми съм чела от 3 до 6 цикъла.
Най-добре твоя док. да каже кога е удачно да започнете.
*
Благодаря за отговора iiivanova. Би ли ми казала дали сте променили протокола, ако си била по дълъг протокол. Също така ме интересува колко време продължва действието на фоликулстимулиращите лекарства и дали по някакъв начин се отразяват при следващата стимулация /имам предвид дали я подпомагат/.
*
Хормоналната стимулация  подпомага следващия естествен цикъл, но след успешна силна стимулация яйчниците имат нужда от почивка поне от няколко месеца, защото постоянното стимулиране е опасно за образуване на кисти и тумори. Така остатъчният ефект от действието на хормоните в яйчниците може да се използва за следващ опит на естествен цикъл. :balk_121:
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 23:59:41 pm от doci »
*
Точно така!! Особено  подпомагат този естествен цикъл,в който участвате само ти и партньора ти ,че даже не се налага и да се ходи до клиниката пир този опит!!! :wink:Успех!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
аз съм твърдо за естествения цикъл
http://youtu.be/CjD5bej-JVw
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Благодаря за изчерпателния отговор doci. Задодох Ви въпросите за действието на стимулиращите медикаменти, тъй като в настоящия цикъл се чувствам по същия начин, както по време на стимулациите. Освен това се чувствам странно подута, което преди не ми се е случвало. /Не си спомням дали съм писала, но пункцията ми беше на 13.09.2011год., МЦ дойде на 27.09.2011год./
Благодаря за невероятния клип морско момиче!
Доколкото Ви разбрах всички сте за опити за забременяване по естествен път, но ние сме с мъжки фактор /сперматозоидите са с намалена оплодителна способност/ и точно за това ми препоръчват ИКСИ. Разбира се ние не сме преустановили опитите... Колебая се за ИКСИ на естествен цикъл заради празните фоликули, които произведох при единствения опит, който направих през м.юни. Преди това бях прочела много от темата във форума и страшно се бях навила, защото се страхувах много от стимулациите. За мое учудване ги понесох добре с изключение на блокиращата инжекция, от която проявих всички възможни странични реакции на куп.
Утре ще си уговарям среща с лекуващия лекар и искам да съм максимално подготвена, за да му задам правилните въпроси.
Вчера си взех направление за ендокринолог и през следващата седмица смятам да посетя такъв и да си направя нужните изследвания. Ако се наложи и ехография на щитовидната жлеза. Пристигнаха резултатите за вродени тромбофлебии и с голяма облекчение прочетох, че не се отчита повишен риск от венозни тромбози. Следващия месец ще видим резултатите за кариотипа.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 20:09:00 pm от disi22 »
*
Диси,при положение ,че имате и мъжки фактор ,и празни фоликули,този въпрос,който зададе на нас,няма да намери отговор тук!!!Тази комбинация от обстоятелства може да обсъдите само с лекуващия лекар и той да ти даде най-правилния отговор и посока ,в която да вървите.Тук можем да споделяме и да се съветваме,но когато опре до строго професионално мнение,не сме ние хората,колкото и да си въобразяваме ,че разбираме,на основание на опита си.Колко "зле" сте със спемограмата? Колко фоликула произведе при опита със стимулиращ протокол? Колко празни и колко останаха се оплодиха от яйциклетките?Все въпроси които имат голямо отношение към отговора!! За жалост,съвета тук ще бъде твърде непрофесионален!! Лекуващия лекар е вашият "човек"!!!Успех! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Disi,
То и при нас няма естествен начин, затова се доверяваме на доктора. Ако преодолеем мъжкия фактор, то при мен ще падне борба да уцелим яйцеклетката, дето се крие след лабиринт от дълги тръби, ако благоволи да се появи и да излезе от фоликула. :balk_600: Клипчето на морско момиче е много хубаво, само дето ме депресира, че природата е токова сложна, че от програмата на ДНК в една зигота се получава човек. Ама кой може да се сравнява с природата.  :balk_132:Ние само използваме определен етап от репродукцията чрез Асистираните репродуктивни технологии и пак като постижение това е много, даже дадоха Нобелова награда за ин витрото. Успех!
*
Привет!
Аз също смятам, че сме за специалист с достатъчно голям опит в заплетени случаи и след консултацията с д-р Стаменов ще съм по - ориентирана. Хубавото е, че моят лекуващ лекар сам предложи да направим консултация с него и обеща да ми запише час. Може би на 31.10 или 01.11 ще съм на преглед и след това ще пиша. През това време ще си направя изследванията и прегледа при ендокринолог.
Що се отнася до клипа на мен ми действа окуражаващо. Природата действително е величествена и тайнствена, така, че няма начин да не намери решение и за нас. Просто трябва да се опитаме да я опознаем, да се съобразяваме с нейните капризи и също да се потрудим за успешния финал.
 :youwoman:
 
*
Въпреки предварителната уговорка се налага малко да изчакаме - ще бъда на преглед при д-р Стаменов на 23.11.2011год.
*
Disi,
Този час е даже късметлийски, защото д-р Стаменов записва за първични прегледи чак след 1 година. Радвай се, че си се записала за следващия месец.

Аз направих изследвания на хормоните - даже са по-добри от предишните. Ние очакваме да се влошат с времето, а те излизат с по-добри стойности. Личният лекар ми казва, че показанията са ми в златната среда. На ред е инсето с лека стимулация  :crossfingers: и ако яйцеклетката пак се запъне или се скрие в края на тръбите, остава ин витро (боже помогни, страх ме е от това). Пожелавам ти успех.
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:43:59 pm от doci »