0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Алергия и бременност
« Отговор #20 -: Май 10, 2006, 15:35:35 pm »
Наде, както вече ти казах и в чата, няма какво друго да направиш освен да изследваш вида на алергията. Това, което ще ти назначат да пиеш, можеш да го вземаш само след приключване на бременността. От тези лекарства ти се спи ужасно и ти влияят като цяло на тонуса. Аз имам алергия от прах, мухъл и слънце. От метали - вече не нося нищо друго освен злато. Даже и от себро се изривам. За тези неща ми казаха че няма никакво лечение освен избягване на причинителите. Стигала съм до задушаване от мухъл. Кихам, не мога да си поема въздух и носа ме сърби ужасно. Да не говорим за обривите. До колкото знам от мои познати лекари - алергозан крем може също да се ползва, за да се облекчи състоянието ти, но докато не направиш излседвания с алергени, които са 150 и се правят до колкото знам само в София пълен комплект, няма как да ти се предложи лечение. Алергичните пъпки са почти едни и същи, независимо каква е алергията и към какво. Направи си изследванията и тогава трябва да търсиш варианти. Но поне според мен не спирай плодовете. Колкото до бебо - не можеш да му навредиш - просто ще предадеш алергията си и на него и в последствие то може да има същите проблеми като теб. Това го знам от немските лекари, тъй като мен ме питаха за тези неща и поради тази причина се храним с противоалергенно мляко. Не се шашкай само и дано успеете да откриете от какво е проблема.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Dafnaa

Алергия и бременност
« Отговор #21 -: Май 12, 2006, 15:29:20 pm »
Смени кремчето Джонсън. Много често дава алергични реакции, особено пък при бебчетата още повече.
Обривът м/у гърдите може да е от изпотяване+кремчето.
Купи си козметиката на Мустела, води се ХА и е много добра.

За режима на хранене пише в клуб Алергии на дир-а. Добре е да спазваш диета за да предпазиш малкото човече от проблеми след това. Предполагам знаеш за повечето неща- прясно мляко, яйца, ядки, цитруси, бобови, домати. Просто ги ограничавай. Така ще облекчиш и твоето състояние (ако не е от Джонсън)

Може да се направи тест за алергии (кръвен), който струва около 100лв и не се поема от ЗК. Не знам в Бургас къде се прави...Ако идваш до Сф- при Мустаков. Води се за най-добрият алерголог за момента.

Според мен, обаче, това е обрив от крема :)

Лека и успешна бременност!
*
Алергия и бременност
« Отговор #22 -: Май 13, 2006, 01:30:17 am »
И аз докато четях темата все  за маслото на Джонсън си мислех . Много е вероятно обривите  да са от него. Намери си някоя бабешка рецепта са суха кожа. Аз също имам алергия и не е изследвана, но лекарката ми каза да избягвам яйца, масло, шоколад, червени плодове и сокове от тях. Към соковете съм абсолютно сигурна, че имам алергия, както и като хапна повече шоколад  :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Алергия и бременност
« Отговор #23 -: Май 13, 2006, 07:26:22 am »
Цитат на: Nadin74
Луна как да ги избягвам като не се знае от какво е алергията, изследвания не са ми назначени, нали затова се търся друг алерголог


Аз не съм много веща в тези неща ,но немогат ли да ти назначат изследвания та да разберат от какво точно си алергична-и ти ще го избягваш!!!!!!Знам само че по време на бременност не се пият никакви противоалергични!!!!!!
Иначе и аз имам алергия от метал и от години ненося пърстени ,токи........................че за няколко часа става направо рана.Тази алергия не се лекува ,просто за винаги ще избягваш метал!
Стиска ти палци скоро да се оттървеш от тази гадна алергия и всичко да е наред!!!! :lol:  :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Алергия и бременност
« Отговор #24 -: Май 13, 2006, 09:35:09 am »
Надин, първо алергията не се лекува, само се облекчава за момента.
Второ в никакъв лучай не разрешавай да ти правят алергични тестове с надраскване, защото може да ти вкарат още алергени и нещата да се влошат.
Аз лично пия витамин С в големи дози когато имам проблеми. Със сигурност можеш да го пиеш и когато си бременна.
Смени шампоани, сапуни, кремове.
И непременно търси друг лекар.
*
Алергия и бременност
« Отговор #25 -: Май 14, 2006, 15:27:25 pm »
Благодаря ви момичета за съветите.Ограничих се от доста неща които ядях перди това като например портокалите, спрях вече и утрогестана, не ям и ябълки. Всичко останало за което пишете и преди да се появи алергията съм го избягвала.Що се отнася за бебешкото олио на Джонсън, той ми беше препоръчан от алерголожката и вече имах обривите, въпреки всичко спрях и него.
Смених си и сутиените,като това се оказа една от възможните причини за обрива между гърдите.За моменат е овладяно положението,но до кога не се знае.Иначе си ям ягоди,домати и черевни плодове просто немога да им устоя (не прекалявам).Шоколад от самото забременяване незнайно защо не ми се яде вече.
Ще се радвам ако някоя от вас знае къде мога да си купя изцяло памучни сутиени размер поне 85В, защото се оказа че в цял Бургас няма такива, освен естествено на Триумф.В Пловдив също търсих ,но  не открих.
Още веднъж благодаря ви за съветите, нестана ясно от какво е алергията и се надявам повече да не се повтори.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Алергия и бременност
« Отговор #26 -: Май 15, 2006, 11:44:32 am »
е браво, ядяла ягоди, ми те са супер алерген. по принцип се казва бременните да ги избягват, а пък още повече, ако са алергични към нещо :balk_87: това тия дни го четох някъде, така че, Наденце :balk_163: ягодките
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Алергия и бременност
« Отговор #27 -: Май 15, 2006, 12:23:53 pm »
Ягодите наистина са супер алерген. При небременни, за да се преодолее алергичната проява се приемат по 200 гр ягоди, разделени на три приема за цял ден и така една-две седмици. Аз много обичам ягоди и при мен проблем не се прояви.
Аз получих алергия от едно евтино веро, но понеже не бях съвсем сигурна изхвърлих цялата козметика, която беше нова за мен (тъкмо се бях заредила все с нови продукти и не бях сигурна откъде е).
Половината си бельо вече не нося, залагам само на естествени материи.
Мисля, че трябва да въвеждаме в менюто по едно ново нещо (като при бебетата), за да сме сигурни откъде е алергията...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Алергия и бременност
« Отговор #28 -: Май 15, 2006, 12:30:47 pm »
Ми не са Ман ягодките, аз продължавам да си ги ям а вече почти стихна алергията, така че не е то тях.
Прадполагам, че е от едни фъстъци които ядох преди велик ден,макари  10-тина на брой и от тогава започна всъщност алергтията.След това може да се е отключила също и алергия от ябълки и портокали, защото беше поотминала първата фаза а аз продължавах да ям ябълки,банани и портокали, тогава се започна втората по силна фаза на алергията.Когато спрях да ги хапвам, спрях и лосиона  Джонсън почти затихна,вече не се появяват нови пъпки,както и нямам петна по кожата между гърдите.
Иначе за ягодите знам, че се водят основен причинител на алергени,но по нови данни които попрочетох по списания и нета,както и ми каза и алерголожката, някой си е направил труда да изследва именно фъстъците и ябълките,като се оказало, че именно те са основните причинители на алергени.Така ягодите вече не са сред най алергичните храни, а аз продължавам да ям ягоди и в момента даже.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Алергия и бременност
« Отговор #29 -: Май 15, 2006, 14:55:59 pm »
да, да и фъстъците също са алерген. може и от тях да е.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Алергия и бременност
« Отговор #30 -: Май 16, 2006, 18:54:13 pm »
Цитат на: Nadin74
Луна как да ги избягвам като не се знае от какво е алергията, изследвания не са ми назначени, нали затова се търся друг алерголог


Само да добавя към темата. Алергиите не се лекуват. Аз съм с много алергии и с различни прояви. Просто се научаваш да живееш с тях. И при силна реакция на организма се пият антихистамини. Не мисля обаче че изследванията ще навредят по някакъв начин на плода. Така след като ги направиш поне ще знаеш от какво да се пазиш, от какви храни от какви дразнители като цяло.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    AVI

Алергия и бременност
« Отговор #31 -: Май 28, 2006, 20:08:41 pm »
Здравейте!

Аз години наред имах алергия с неизвестен произход /с остра уртикария/.
Ходих при алерголози в Русе, Плевен, Варна.

Резултат нямаше- спрях приема на почти всякаква храна /само ябълки, хляб, картофи и ориз/, нагълтах се с огромно и разнообразно количество лекарства, мазах се с какво ли не и т.н.

Единственият ЛЕКАР, който ми помогна е проф. д-р Красимира Кисьова, д.м.н. вътрешни болести, пулмология, алергология.

Може да я потърсите на адрес:
гр.Варна, ул.Габрово 43а /до бензиностанция ОМВ до ЖПГара/, "Клиника Кисьови"
тел.052/631-888
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Алергия и бременност
« Отговор #32 -: Май 29, 2006, 18:40:48 pm »
Цитат на: AVI
Здравейте!

Аз години наред имах алергия с неизвестен произход /с остра уртикария/.
Ходих при алерголози в Русе, Плевен, Варна.

Резултат нямаше- спрях приема на почти всякаква храна /само ябълки, хляб, картофи и ориз/, нагълтах се с огромно и разнообразно количество лекарства, мазах се с какво ли не и т.н.

Единственият ЛЕКАР, който ми помогна е проф. д-р Красимира Кисьова, д.м.н. вътрешни болести, пулмология, алергология.

Може да я потърсите на адрес:
гр.Варна, ул.Габрово 43а /до бензиностанция ОМВ до ЖПГара/, "Клиника Кисьови"
тел.052/631-888


Е ТЕ ТОВА СИ Е ЖИВА РЕКЛАМА!!!!!!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Алергия и бременност
« Отговор #33 -: Май 29, 2006, 20:59:14 pm »
Цитат на: Starlet
Цитат на: AVI
Здравейте!

Аз години наред имах алергия с неизвестен произход /с остра уртикария/.
Ходих при алерголози в Русе, Плевен, Варна.

Резултат нямаше- спрях приема на почти всякаква храна /само ябълки, хляб, картофи и ориз/, нагълтах се с огромно и разнообразно количество лекарства, мазах се с какво ли не и т.н.

Единственият ЛЕКАР, който ми помогна е проф. д-р Красимира Кисьова, д.м.н. вътрешни болести, пулмология, алергология.

Може да я потърсите на адрес:
гр.Варна, ул.Габрово 43а /до бензиностанция ОМВ до ЖПГара/, "Клиника Кисьови"
тел.052/631-888


Е ТЕ ТОВА СИ Е ЖИВА РЕКЛАМА!!!!!!!!!!


И аз си го помислих същото, Старлетче, дано не сме прави:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Алергия и бременност
« Отговор #34 -: Май 29, 2006, 21:18:35 pm »
Съгласна съм с вас момичета-наистина си е жива реклама!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?:  :?:  :?:
*

    AVI

Алергия и бременност
« Отговор #35 -: Май 29, 2006, 22:32:48 pm »
Sazalqvam momicheta, che ste prieli dumite mi kato reklama.

No vie qvno ne ste imali alergii i ne znaete kolko dasadno moze da bade. I kakvo ogromno oblekcenie e kogato naj-setne se razbere prichinitelqt i se izlekuvate.

Nqmam namerenie da vi reklamiram kogoto i kakvoto i da e.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Алергия и бременност
« Отговор #36 -: Май 30, 2006, 11:57:03 am »
Цитат на: AVI
Sazalqvam momicheta, che ste prieli dumite mi kato reklama.

No vie qvno ne ste imali alergii i ne znaete kolko dasadno moze da bade. I kakvo ogromno oblekcenie e kogato naj-setne se razbere prichinitelqt i se izlekuvate.

Nqmam namerenie da vi reklamiram kogoto i kakvoto i da e.



Ако беше прочела темата щеше да видиш че имам алергии. Това че не съм обяснявала към какво точно и колко страдам не смятам че е нужно да обременявам хората четящи темата. Така че ще отговоря отново. От години обикалям по лекари поради тази причина. И човек който твърди че се е излекувал или твърди че някой може да го излекува напълно за мен е несериозен. Да живее рекламата. Явно все пак доста лекари влизат да четат и смятат че посещаемостта на сайта им гарантира безплатна реклама.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!