0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #280 -: Април 23, 2010, 15:26:15 pm »
Извинявам се за невежеството, ама някой може ли да ми каже кое точно е перинеум - някак много мистично ми звучи, непрекъснато го споменават, пък никой не обяснява къде се намира... аз лично си представям (щото това ми звучи най-логично), че това е входа на влагалището, т.е. тази част, която би била (според моите представи) най-податлива на разкъсване. Някой може ли да потвърди / коригира предположението ми?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #281 -: Април 23, 2010, 15:33:07 pm »
Това е мястото мужду входа на влагалището и ануса. :D Именно там режат при нормално раждане, ако изрично не откажеш!!!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #282 -: Април 23, 2010, 15:35:44 pm »
Мерси - да, четох, че на запад било модерно да се отказва рязането, че било по-естествено. Някои по-радикални мами даже отказвали да ги шият. Аз не съм от тези ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #283 -: Април 23, 2010, 15:46:55 pm »
Мерси - да, четох, че на запад било модерно да се отказва рязането, че било по-естествено. Някои по-радикални мами даже отказвали да ги шият. Аз не съм от тези ;)


Лелейй, то бива радикално, ама това ми се струва в повече. Аз ще си поискам шевчета, моля моля :)


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #284 -: Април 23, 2010, 16:01:06 pm »
Айде да ви разсмея малко по темата с главоболието-първите седмици страдах ужасно и нищо не ми помагаше-тогава открих, че главата ми минава от кисели краставички. Може да си легнете от смях ама съвсем честно ви казвам!
Хе хе - интересно. Може пък да е, защото имат много сол и ако глвоболието ти е от ниско кръвно, солта като задържа вода да ти вдига кръвното. Спекулирам разбира се, ама ми стана интересно дали е възможно това да е обяснението :wink:.

cambozzola, тези пък много радикални. Аз лично предпочитам да ме резнат, от колкото да се разкъсам. А за радикалните - ми то има такива, които въобще в болница не ходят, защото им било по-добре в къщи. Ако има акушерка как да е ги разбирам, ама някои дори и на лекар не ходят през бременността и си раждат сами с мъжете си само. Абе кукувици всякакви.


  
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #285 -: Април 23, 2010, 16:08:46 pm »
Първото ми раждане беше нормално, резнаха ме, след 1-2 седмици забравих че съм раждала-тогава бях на 31 години. Няма нищо страшно или драматично в това, а и така е по-добре за майката. Направиха го с местна упойка, нищо не съм усетила, нито пък шиенето - 2-3 шева - нищо работа.Успех на всички, които очакват щастливото събитие и да не се страхуват от нормалното раждане.Аз и сега бих го предпочела, но божа работа - има доста време до тогава. :D
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #286 -: Април 23, 2010, 16:10:56 pm »
Аз лично предпочитам да ме резнат, от колкото да се разкъсам.
Разкъсвания най-често се получават от индуциране (забързване) на раждането и оттам недостатъчно отпускане на мускулите. Просто е по-лесно за лекаря да те резне, отколкото да те чака още 1 час да родиш. :x


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #287 -: Април 23, 2010, 19:54:15 pm »
Аз лично предпочитам да ме резнат, от колкото да се разкъсам.
Разкъсвания най-често се получават от индуциране (забързване) на раждането и оттам недостатъчно отпускане на мускулите. Просто е по-лесно за лекаря да те резне, отколкото да те чака още 1 час да родиш. :x
И иначе си се получават разкъсвания. Майка ми има 33 шева от мен без да са индуцирали. Реже се, защото е по-добре е да имаш прав разрез, от колкото разкъсване на зиг-заг.


  
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #288 -: Април 23, 2010, 19:59:37 pm »
аз раждах над 7 часа и си ме кръцнаха. баба ми е раждала "кюфтето" майка ми (родила се е 2400гр) 36 часа - и резултат - 17 шева. Не зная на какво се дължи, сигурно и на късмет, да се разминеш без шевове. Но това е най-малкото нещо, за което мислиш докато раждаш  :lol:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #289 -: Април 23, 2010, 22:26:19 pm »
А за какво мислиш докато раждаш? Сигурно изобщо не мислиш..или да минава по-бързо?
Странно ми е, аз за какво бих мислила. Знам, че в по-критични ситуации нищо не мисля ( визирам ситуации, които съм имала с колата ). А си спомням, че когато скочих с бънджи имах бая време да си мисля докато летя  :lol: и първите ми мисли бяха "Глупачка такава! Веднага се върни на парапета! "  :lol: 


Раши Честито!  :D Много хубав резултат !

Ще пробвам с килелите краставици и сока, ако помогне...ох, веднага ще се похваля!
Не знам наистина от какво е, но съм с главоболие всеки ден.

Помага ми тоник  :lol: казаха ми че помага и не знам дали си внушавам, но при мен действа. Лошото е, че след 2-3 часа пак ме боли.
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #290 -: Април 23, 2010, 23:16:12 pm »
Някоя от вас да е на терапия с Бромокриптин?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #291 -: Април 23, 2010, 23:23:37 pm »
Раиса, в тоника има хинин. Питай за всеки случай лекаря дали е добре да се пие по време на бременност.

Ние днес бяхме на лекар и заради диабета ще ме гледат по-често за всеки случай. Мериха околоплодните води - добре са си като количество. Бебка също я мериха и е 1620гр и си има и коса вече. Дори ми изкараха страхотна снимка на лицето(поне за 2D е добра де, не че е супер ясна) , но мисля, че няма да мога да я сложа тук. Като бяхме там тя пъво беше с лице към корема, но след това се обърна с гръб. Интересно, но аз абсолютно нищо не почувствах.  Явно усещам само по-яките шутове и затова вече няма да се притеснявам, че понякога дълго време не я усещам. Това е за сега от мен. Отивам да видя дали ще мога да сложа снимката.

Боби  

Опа, закачих я. Надявам се да се разбира какво се вижда.
« Последна редакция: Април 23, 2010, 23:29:25 pm от Bobbie »


  
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #292 -: Април 24, 2010, 09:51:31 am »
Бобка, всичко се вижда :) Хубавица е малката и то голяма :)
Раиска, и аз скачах с бънджи. Много беше хубаво, но сега не бих го направила :)


*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #293 -: Април 24, 2010, 10:56:19 am »
Боби,на мен пък не ми го отваря :(
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #294 -: Април 24, 2010, 15:27:00 pm »
Раши, страхотни новини  :bighug:
Да си дам отчета за вчера, че нямах възможност да ви нагледам. Първо с хубавите новини: Бебо и добре, расте си като пич. Вече е над 2 килца (да е жив и здравна мама шишкото) , мърда, рита - не дава да го гледат много. Сега за не толкова хубавите  - операцията на гърба не зараснала както трябва - имало дупка  (по думите на хирурга) ама защо е там - дали не се е затворила, дали после се е отворила....не знаят и затова пак упойка, пак шев и кройка (станах като копче - кой какво прави мен ме шият  :lol:) и така ще видим в понеделник ще ходя ли с дупка на гърба или с хубав голям белег!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #295 -: Април 24, 2010, 20:04:23 pm »
Леле anizi , две кила, а? Да е жив и здрав да расте. Таман се притесних, че моята е много малка, ама се сетих, че сте по-големи сигурно, защото е момченце. Нещо съм изпуснала за твоя гръб какво са правили. Аз работих доста време на етаж за стомашно-чревна хирургия и дори и там често ни се отваряха след това някои шевове. Случват се такива неща - ще го оправят,не се притеснявай.

dianka, не знам защо не го отваря. Пробвай да го свалиш на компа първо и тогава да го отвориш.



  
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #296 -: Април 24, 2010, 20:21:08 pm »
Привет и от мен, радвам се че всички сте добре и в настроение. Аз вчера бях на доктор, всичко ни е наред.
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #297 -: Април 25, 2010, 09:11:12 am »
shanoar, имам чувството, че и ти си като мен - вече се успокоих и някак отивам на преглед спокойна, единственото, което мога да кажа накрая е: и аз вчера бях на преглед, всичко е наред. :)
Хубаво е това усещане, най-накрая да можем да вземем глътка въздух и да се насладим на бременността си. Да сме спокойни ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #298 -: Април 25, 2010, 10:24:59 am »
Защо ли си мисля, че спокойствието ни със всеки изминал ден си отива и няма да имаме такова до края на живота ни  :lol: :lol: :lol: (в хубав смисъл естествено)
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #299 -: Април 25, 2010, 10:55:45 am »
Добър ден и от мен! Спокойствието аз си го имам от началото на бременността- ако е имало някакви нотки на съмнение за нещо и страх, то те са отминавали за минутки наистина. Не съм допускала сама да ме обземат страхове и неспокойствие, имало е моменти, които са говорели за нещо нередно, но не си рарешавах шашкания. Дано и до края да устискам така, защото, сигурна съм в това, вътрешната нагласа играе роля за много неща и  ги определя как да се развият. А както казва Anizi, с всеки изминал ден ще изчерпваме спокойствието си заради децата ни- в най- хубавия смисъл.                                                                                                                                           Имате много поздрави от Цвети и KRISTI, която също вече е в МД. В петък вечерта малко наплашена от провинциалните доктори е постъпила в болницата, но нямало нищо притеснително и с малко системи са овладяли ситуацията. Вчера и днес двете са си компания, а утре Цвети в 8.30.ч. трябва да види свиоте рожби.   Кой ще пусне нова темичка?
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам