0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #200 -: Април 19, 2010, 14:02:22 pm »
mari-al, лежи и почивай сега, бебчетата има още доста да растат. И аз пазя леглото от три седмици в болница. Всеки ден ми вливат магнезий венозно и ми дават 3х1 спазмалгон, но спрях да го пия, защото разбрах че в него имало аналгин. Сега като прожетох от Жаси, че помагал за узряване на шийката и че бил противопоказен при бременност и кърмене 8O и незнам какво да мисля. Аз точно заради шийката лежа, за да не се скъси още, а тук е класика да дават спазмалгон на момичетата за задържане.
Иначе аз все по-ниско усещам бебките и това ме притеснява, дали държи още шийката или е нормално да се усещат ниско.
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #201 -: Април 19, 2010, 14:06:05 pm »
Благодаря ви за съветите, слънца!

Жасинка, мерси мила :) Според мен ако много ритка бебо, по-добре не пий кафе. Знам, че кръвното регулира, ама можеш да заместиш с много течности и газиранко. ;)



*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #202 -: Април 19, 2010, 14:26:37 pm »
Раши и аз мисля, че трябва да питаш доки да пиеш ли нещо. Аз пиех папаверин или Но шпа 3х1 (освен другите работи). Дано да минат тези работи бързо! :bighug:
« Последна редакция: Април 19, 2010, 14:28:12 pm от anizi »
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #203 -: Април 19, 2010, 15:48:36 pm »
Здравейте, тумбачета, и от мен!  :lol:
Рашинка, поздравления за отличните новини от ЖК. Само така да върви. Иначе за контракциите, аз не бих пила нищо, без да ми е назначено от лекаря ми. Аз контракции имах в общи линии от 12 до 16-та седмица, но пих 3х1 но-шпа и минаха. Мен ме болеше само кръста и много рядко като менструални болки в стомаха. В общи линии с повече пазене нещата се преодоляха, но най-добре си питай Док какво да правиш.
Жаси, аз също съм вземала спазмалгон по време на бремеността, но еднократно с инжекция точно в 12-та седмица заради силни болки в кръста от контракциите, направо бяха нетърпими. В общи линии всички лекарства са вредни по време на бременност, но понякога при необходимост лекарите избират по-малкото зло. Така че се довери на лекарката си. Кафето с кофеин обаче го оставяй според мен. Аз повече от едно безкофеиново на седмица и то не всяка седмица не си позволявам. А кръвното ми е ниско, но има много начини за регулиране, няма смисъл да мъчим бебчетата. Повече течности и главата спира да боли от ниското кръвно.
Мари-ал, стискай кълки още мъничко. Всичко ще е наред!
Кристи, и при теб поздравления за отличните новини, все така добре да се развиват бебките.
Анизка, стиснати палци и за теб!  :D
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #204 -: Април 19, 2010, 16:12:44 pm »
Раши, права е докторката, контракции са.Аз все още ги имам.Д-р Сигридов също ми беше казал, че това са контракции, усещам ги като менструални болки.Бях на но-шпа, след това на Магнезий.Не са безобидни, ако си с по-слаба мускулатура на шийката.
Жаси, за спазмалгона защо бързат толкова да омекне шийката?Така или иначе вероятно ще ти сложат системка Окситоцин за по-бързо разкритие, както е практиката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #205 -: Април 19, 2010, 16:14:14 pm »
jasmin_veni, онзи ден като ходих да ме учат какво и как да ям, диетоложката ни каза, че в безкофеиновото кафе има повече кофеин от колкото в Кока-колата, защото не могат да го махнат всичкия.  В една чаша се съдържали до 50мг ( в зависимост от марката), а в една Кока-кола са 34 мг. В Уикипедия пише, че имало до 32 мг, ама пак е колкото кока-колата.


За лекарствата - в ранна бременност разбирам, но след 30та седмица е нормално да имаш така наречените фалшиви контракции и не ми е много ясно защо предписват лекарства за тях. При нас не предписват нищо.

Боби
« Последна редакция: Април 19, 2010, 16:21:48 pm от Bobbie »


  
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #206 -: Април 19, 2010, 16:46:20 pm »
Дали мога да пия зелен чай
Аз съм фен на зеления чай и доста се рових по въпроса. При първата бременност не смеех да пия почти през цялото време, при втората не съм го спирала. :D Проблемът със зеления чай е, че пречи на усвояването на фолиевата киселина и разбира се съдържа теин. Просто пиех по един сутрин, а фолиевата пиех вечер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #207 -: Април 19, 2010, 18:57:15 pm »
Жаси, за спазмалгона защо бързат толкова да омекне шийката?Така или иначе вероятно ще ти сложат системка Окситоцин за по-бързо разкритие, както е практиката.

За да тръгне изобщо раждане по естествен път, защото плацентата е доста презряла, аз си усещам болките в шийката и за да омекне в следващите две седмици ми препоръчаха по едно вечер. Аз обаче прочетох, че и чая от малинови листа помага, та ще видя дали изобщо ще взимам спазмалгон или ще пия чайчета.
Аз май отдавна писах - като видях +++ тест от цигарите се отказах, обаче от кафето не мога :? Просто самия мирис и вкус...аз съм убедена, че ще устискам фронта и цигарите няма да ги почна отново, но кафето...не мога да го откажа.
[/url][/url]
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #208 -: Април 19, 2010, 19:13:30 pm »
Жаси, нямай угризения за кафето - и аз съм така, четох подробно и категорично, това прегрешение в рамките на 1-2 кафета дневно (за предпочитане с мляко и след като си се нахранила добре) е допустимо ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #209 -: Април 20, 2010, 12:00:32 pm »
И аз не мога да се откажа от тази напитка.
На последния преглед изрично споделих с док, че прегрешавам с едно кафе с мляко на ден сутрин. Той каза, че няма проблем, да е по-редичко и с кръвното което поддържам 105/65 мога да си позволя. :wink:
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #210 -: Април 20, 2010, 12:54:17 pm »
д-р Стаменов е много против кафето и го забранява, докато д-р Персенска каза, че е по-добре да се пое по едно, от колкото да се спира.

Раши задължително взимай 3x2 нош-па , за да облекчи болките или така наречените контракции. Няма какво да питаш док,ори нас, след ин-витро е задължително.

Хубав ден момичета.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #211 -: Април 20, 2010, 13:29:11 pm »
Здравейте момичета :D
Да ви се похваля ей сега се връщам от консултация- всичко ни е ок и бебчето се е обърнало вече, че много се притеснявах и го мислих напоследък...вървим с около седмица напред и май ще си имаме мома :D Казвам май, защото докато не излезе нищо не се знае :wink:
Между другото и аз си пийвам по едно кафенце сутрин след закуска, чичо доктор ми беше казал, че няма проблеми :) Тази седмица ще пускам кръв и урина и ще докладвам  :wink:
Хубав ден на всички и погалете тумбачетата от мен preggo
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #212 -: Април 20, 2010, 13:32:57 pm »
Smile_baby браво за хубавите новини.
Кафенцето го спрях още преди 2 години и не ми липсва изобщо, пиех много но установих от както го спрях, че всичко (и болките в главата и световъртежа.....всичко) е било на психична основа.
Аз не можах да видя бебо  :( доктора ми го извикали по спешност и аз увиснах, ще чакам сега до петък...дано да има време за мен и бебо. Бях притеснила че на бебчо му усещам само ръцете - само с тях бута вчера, ама днес и някой друг шут за успокоение получих.
С конците - махнаха ми ги единия добре, другия не имало дупчица...ама отворила ли се е, не се е затворила ли - не знаят в петък и там пак ще ходя, дано само да се е затворило, че не посмях да попитам ако не е пак ли ще ме шият... :( въобще днес не ми върви :? Дано в петък всичко да ми е наред.
*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #213 -: Април 20, 2010, 13:37:37 pm »
Здравейте,
много се радвам, че все хубави новинки се пишат в темичката  :)
Аз да питам шофьорките или возещите се отпред в кола, дали си слагате коланче, от кога и имали ли сте проблем с КАТ? Защото аз ходя на работа с колата и напоследък колана ми стяга точно на корема и не си го слагам. Не съм имала проблем, но и не са ме спирали.  8) Чувам, че трябвало някаква бележка от лекар, но незнам каква точно?
Прегръдки и целувки на всички :P
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #214 -: Април 20, 2010, 13:48:31 pm »
Аз си кара и на моята кола не слагам колан, не за друго ами не ме стига  :oops: На милото на колата когато карам или се возя закопчавам колана преди да седна, сядам и слагам само горната част на колана. За сега проблеми не съм имала пък и с това шкембе в момента не вярвам да ми направят проблем. Чувала съм обаче че имало някакви приставки за бременни, но изобщо не съм се интересувала.
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #215 -: Април 20, 2010, 13:56:34 pm »
Аз си купих такава приставка от ибей за 6 паунда - http://cgi.ebay.co.uk/BeSafe-Pregnancy-Seatbelt_W0QQitemZ230463837540QQcategoryZ87170QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BIEW%252BFICS%252BUFI%26otn%3D10%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D9102487108358837601
Карам си спокойно кола, а много мразя да съм без колан - чувствам се много по-сигурна с него. Удобна е, защото придържа долната част на колана под корема. Проблемът е, че не може да я употребявате с рокля или пола, защото всъщност хваща долната част на колана между краката. Но тогава може да карате без колан - позволено е за бременни. Когато имате корем, не вярвам да ви направят проблем, но, ако сте в ранна бременност, поне си носете снимка от УЗ. Според мен, това ще реши спора, ако има такъв ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #216 -: Април 20, 2010, 14:00:07 pm »
За коланите- аз винаги си слагам, пъхам долната част под корема и не ми пречи, само за по къси разттояния не слагам, че докато го наместя  :D
А по принцим много често ме спират катаджиите, но без колан не съм била до сега...все пак си мисля, че при напреднала бременност няма нужда от документ, такъв трябва само при болест. А последния път като ме спряха и като излязох от колата да си взема чантата от задната седалка полицаите като ми видяха корема и така се притесниха, че чак забравиха да ми проверят документите на колата :lol:, а в началото бяха едни сериозни- всичко искаха да гледат...умрях от смях..сори за спама :oops:
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #217 -: Април 20, 2010, 14:11:10 pm »
Аз всеки ден шофирам и си слагам колана нормално. Моето шкембе е високо и долната част на колана ми минава точно под него, та не ми пречи. А без колан не ми е спокойно да карам. Но като пътувахме на дълъг път за Великден (4-5 часа), тогава си сложих долната част на колана под дупето. Доколкото съм чела, при евентуална злополука долната част на колана може да направи увреждане на бебенцето, затова не е хубаво да се слага така. Та в общи линии всеки да си прецени как му е удобно. :)
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #218 -: Април 20, 2010, 14:44:05 pm »
Скарлет, тази приставка точно това прави - издърпва долната част, така че тя застава доста под корема и в случай на злополука (не дай Боже) хем те задържа към седалката, хем няма опасност да нарани бебето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Априлска тема на бременните №57
« Отговор #219 -: Април 20, 2010, 14:45:35 pm »
Здравейте милички,

Мерси Николинка, купих си Но Шпа и си го пия.

Браво Смайл Бейби, радвам се, че сте така добре ;)
Аниз, дано в петък няма и следа от дупчици и всичко да е наред!

Момичета, внимавайте с коланите и шофирането. Той коланът притиска, но все пак и пази, знам ли. На cambozzola приставката изглежда добре.

Усмивки :)