0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #860 -: Септември 20, 2010, 13:37:55 pm »
и аз се завърнах от прегледа....д-р Александров нищо общо взето не каза за фоликулите .....каза че ще има достаточно и в петък съм на източване :lol:, иначе днес се запознах с едно момиче и се оказа че стартирахме заедно и в петък пак ще сме заедно на пункция.....имам си компания :balk_71:
купих си нощничка....лекарства за анестезия и съм готова за петък :wink:

я кажете който е от Варна, къде ходи да си бие Прегнила......аз в 22.30 ще трябва да го бия :(
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #861 -: Септември 20, 2010, 13:47:23 pm »
Аз съм ходила да ми бият прегнил в поликлиниката на Марешки в Младост. Като влезеш, веднага в дясно има спешен кабинет - там.


Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #862 -: Септември 20, 2010, 17:25:02 pm »
Здравейте моми4ета днес беше голяма лудница в Аг доста време си по4аках имаше и едно инсе и така д-р Александров ме прегледа каза 4е вси4ко е наред даже видях на монитора 8 фоликула като взех да ги броя на глас той се засмя.Намали ми дозата на 150ед и на 22 и аз като теб Chuspito пак на преглед като ме предупредиха 4е може още да намалим дозата.Доки ми каза 4е е решил ние да правим икси ами с нашия мъжки фактор какво друго.Между другото като пътувахме за Варна ка4ихме на стоп един поп той ми даде една молитва която да си 4ета всеки ден и две иконки.Приех го като знак от съдбата.На връщане видях и Ра4о колко от вас са го виждали а :wink:.Каква е тази анестезия която купувате аз нищо не знам скъпа ли е .Бамбо , Яни4ка на вас изписаха ли ви някакви лекарства след трансфера
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #863 -: Септември 20, 2010, 17:26:56 pm »
Ейле.....мерси за отговора, на мен идва идеално там.....защото живея в района :)
само ампулите носиш, или трябва да си купя и инжекции.........гледам да се подготвя, да не вземат да ме върнат да търся инжекции посред нощите :D
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #864 -: Септември 20, 2010, 17:35:43 pm »
Сузи......аз днес си купих анестезия, едно листче с много работи за 50 лв, все пак като отидеш в аптеката да си подготвена за 50-60 лв, аз пазарувах в Марешки.....

браво на теб, ти и фоликулчета си видяла........аз като седна на това магаре, такъв ужас ма хваща..........че нищо не виждам и не чувам :oops:
аз имах късмет днес.....всички влизахме по реда си и чаках само около 1 час и малко, което е нищо с предните 4 часа :lol:
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #865 -: Септември 20, 2010, 18:59:37 pm »
Сузи, анестезията ще получиш на последния преглед преди пункцията - това е списък с ампули. Предупреждавам те, в Бургас част от тях ги няма - аз обърнах всички аптеки и накрая пак се наложи във Варна да търсим, докато трае пункцията. Мъжът ми ги купи от Марешки - в Мбал Варна - на 100м. преди АГ-то. Купете си ги преди да тръгнете за Бургас след прегледа. Иначе изписаха ми и утрогестан - вагинални капсули 3X2, а от утре започвам и естрофен. Тях ще си ги купиш след пункцията. Успех , момичета  :D
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #866 -: Септември 20, 2010, 21:11:25 pm »
 :hello2:Хайде и аз да се включа тази вечер!
Продължавам да стискам палци за мацките след трансфер!
Утрогестана наистина е гадна работа, добре че са ежедневните превръзки. По отношение на обедния прием бях говорила с д-р Кисьов и той каза, че може и да се пие.
Инъче за лекарствата които са нужни за анестезията - бях ги взела от аптеката на Брегалница и тогава (през февруари тази година) струваха към 70 лв. Е, щом в Марешки са по 50 лв. този път от там ще ги взема! :)
Лека вечер на всички и утре само добри новини да има! osi_9
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #867 -: Септември 20, 2010, 21:38:26 pm »
Лекарствата за пункцията и аз ги взех от Марешки, струваха ми между 50 и 60 лв.всичко.А пък аз не съм лежала с утрогестана, чак на втората седмица след трансфера започнах, и то защото разбрах от приятелки, че те така правели. Даже наобед и аз си го слагах в офиса, и после също като Дани стоях на стола около 15-20 минути.Но ако се понася добре, наобед може и да се пие.
Успех момичета, на някой почти не остана до теста  :wink:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #868 -: Септември 20, 2010, 22:00:47 pm »
И аз се опитах да пия Утрогестана, но ме правеше на парцал за 4-5 часа - не можех да си вдигна главата, явно всеки го понася различно. За това си го слагах и лежах по един час, при мен беше 3 х 2 и обедната доза беше сложна но намирах начин да се справям.
Много стиснати палци от нас успех и :D Подути коремчета 9 месеца.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #869 -: Септември 21, 2010, 11:34:58 am »
Браво момичета, не сварвам да ви чета  :D, благодаря за съвета, ще полежавам след утрогестана.
Чуспи - страхотна бройка! Сузи на последния преглед преди пункцията ти дават списък с лекарства, включително и упойката, които на мен ми излязоха около 50 лв. от Марешки, носиш нощни4ка, чаршафи, чехли и иконките от попа,  :D за късмет,много хубав знак! След пункцията слагаш само утрогестан 3*2 във влагалището и по 1 табл.фолиева киселина, от 9 ден след пункцията се включва естрофем и много позитивни мисли!
Маригри как лети времето, петък наближава, прегнила може да сложиш навсякъде, където работят през нощта, аз носих само двете ампули - течна и суха, а там си имат спринцовка,мускулно, аз платих 4 лв.

Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #870 -: Септември 21, 2010, 16:49:15 pm »
Сега разгледах моите бончета от Мангалия, гонала 900 пен 1438.51 леи,гонал 300 526.69 леи, и цетротид 7 бр опаковка 843.33 леи......горе долу, гонала 900пен 720 лв, 300.....263 лв и цетротида 420 лв

цените от 2.09.2010.

Бамбо, аз вече звънах в спешното и за утре се уговорих, но ще трябва да купя спринцовката :wink:.......ох, наближава вече края :balk_46:
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #871 -: Септември 21, 2010, 18:14:44 pm »
Айде, момичета, идвайте в чакалнята за положителни тестчета, а междувременно леки и успешни пункции и трансфери  :D :D :D
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #872 -: Септември 21, 2010, 22:26:26 pm »
Благодаря ти Бамбо за подробното разяснение утре ми е 8 ден от стимулацията и се надявам да ми е последен преглед преди пункцията,ве4е и аз нямам търпение.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #873 -: Септември 22, 2010, 09:28:46 am »
Айде ,добро утро и от мен!! Вижда ,че добре се развивате и без да ви контролирам!! :lol:май наближават вече "по-съществените" манипулации! Но така се стига да щастливия край! Радвам се че всички сте добре и в приповдигнато настроение.
Маригри ,а какви са съответно цените им в БГ???
Момичета кокичета ,Гонала 75 в Румъния май съвсем приключва,а цитротид също няма за съжаление! Ако някоя чуе нещо ,нека да се обади бързо,че ние половината Гонал го намерихме,ама още 30бр трябват!!Май ще смятаме как идва с 75 и после пен! ще трябва и малко математика,май!?
У
Честит ви празник и приятен ден!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #874 -: Септември 22, 2010, 12:07:54 pm »
Здравейте, хванаха ме едни мисли и искам да попитам преминалите през процедури момичета дали имат впечатление от разликата м/у трансфер на 3, 4 или 5 ден? Дали по-късното поставяне е по-успешно от това на 3 ден? Въпреки че нашите се развиваха в норма и на 3 ден деленето беше на 6,док реши че няма защо да чакаме до 5 ден. Ние естествено му се доверихме, но главата ми е пълна с въпроси. Моля споделете опита си
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #875 -: Септември 22, 2010, 12:11:10 pm »
О, още нещо за естрофем, който трябва да се започне 9 дни след пункция, в упътването четох че не се употребява при бременност, защо тогава се изписва, някой знае ли?
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #876 -: Септември 22, 2010, 12:36:22 pm »
Здравей bamboo не се притеснявай за това , че са ти сложили ембриони на 3 ден от пункцията , да знаеш , че и при мен на втория ми опит беше така не изчакахме до 5 ден да се развиват , а ги сложихме на 3 ден - 3 ембриончета , от които 2 не -добри и 1 добро , аз много се тревожих , че са на 3 ден сложени , защото знаех , че на 5 е по-добре , но после разбрах , че при много момичета както и при мен това е било най-добрия вариант за успех.Има много бременни от 3 ден в момента и аз съм от тях и съм щастлива , че така станаха нещата , защото не се знаеше дали ембриончетата щяха да оживеят до 5 ден и тогава щях да страдам още повече.Така , че мила  недей да се тревожиш , а се радвай , че е станало така , защото така успехът ти е по-сигурен !!! За естрофема също не се тревожи , не гледай какво пише в брошурата , всички така го пием и няма проблем , довери се на твоя доктор и не го мисли, аз го пих до края на 12 г.с. и всичко е наред .Успех мила и питай , ако нещо те тревожи ще ми е приятно да ти бъда полезна , защото и аз минах по този път и знам как е !!! Целувки на всички момичета , които са в процедура и успех!!!
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #877 -: Септември 22, 2010, 13:02:59 pm »
Eeeeee, а целувки за момчетата ,намо ли?? ние може "практически" да не сме в процедура,ама "теоретично" направо си я преживяваме!!! :wink:
п.п. те в Турция опитите продължават,май!!!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #878 -: Септември 22, 2010, 13:18:04 pm »
Много благодаря Сперанца, много си мила, само като чета поста така се вълнувам!!!
Добре, добре, значи не е толкова страшен по-ранния трансфер, вече съм по-спокойна.
Надявам се че сте добре всички мацки от пролетната групичка, бременеете и сте много щастливи! bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #879 -: Септември 22, 2010, 14:04:54 pm »
Бамбу, и аз съм бременна от трансфер на 3 ден :lol: Тризнаците на Лиско също са от 3 ден :lol: Всичко е много индивидуално, така че докторът преценя най-добре според всеки случай. Миналият път имах 13 ембриона, които оставихме за трансфер на 5 ден. Е да, ама като отидох, се оказа, че след 3 ден са спрели да се развиват и трансфер нямаше :? По принцип се смята, че матката, като естествена среда на ембрионите, предлага по-голям шанс да оцелеят. Когато ембрионите не са много на брой и качеството им е около средното, изчакването до 5 ден може да е рисковано, тъй като може да не оцелеят до тогава извън матката. Не се притеснявай излишно. Всичко ще е наред. Почивай, мисли максимално позитивно, а ние стискаме палци за прекрасните новини.
Относно естрофема - ако обърнеш внимание, на абсолютно всички лекарства пише едно и също. Фармацевтичните компании си връзват гащите, а и са длъжни да пишат такиа неща. Всички жени след ин витро пият естрофем и това не е навредило на никое бебе :D А и никой уважаващ себе си доктор, особено пък нашия, няма да си позволи да изпише лекарство, което да навреди на бебето, което сам той дето се вика се е мъчил да го направи :D
Сперанца казва, че го е пила до 12 седмица, но мисля, че се бърка с Утрогестана. Естрофема се пие до 8 седмица.
Марго, какво става с теб, бе мила? Къде се губиш? Всичко е наред, надявам се :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!