0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #100 -: Април 17, 2010, 19:16:03 pm »
Благодаря за отговора.Аз миналата година си правих преглед,хормони,кръвен тест за хламидия и цветна снимка за проходимост на тръбите/която беше доста болезнена/ при Александров и всичко беше ок.Ние сме с мъжки фактор.В понеделник ще се обадя на Анито за час за преглед при док.Но някъде бях чела че от 15 юни до 15 септември са в отпуск. Дали е верно?Ако сега не може до 15 юни ще чакаме след 15 септември.На колко дни горе долу ви правиха преглед с ехограф?
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #101 -: Април 17, 2010, 19:47:01 pm »
Цветната снимка при някои жени е доста болезнена, но важен е резултата от нея, а той е ОК  :wink:
Да - лятото почиват - не знам точно от кога , но юли и август със сигурност. Но може и да се вместите в тази пролетно-лятна серия - така че - звънни им в понеделник!
А прегледите с ехограф са индивидуални при всеки - може през 2-3 дни, може и през ден, а при мен след 3-та процедура при тях - бяха общо 2 по време на стимулацията  :wink: Това ще ти го казва доктора по време на прегледите.
Спокойнооооооооооо  :lol:
Питай, ако имаш други въпроси!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #102 -: Април 17, 2010, 20:03:48 pm »
Благодаря,беше доста изчерпателна.Колко месеца се почива горе долу след неуспешна процедура.
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #103 -: Април 17, 2010, 20:11:46 pm »
А защо мислиш за неуспешна процедура  :wink:  :lol:
Това ще ти каже лекаря - от много неща зависи!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #104 -: Април 18, 2010, 01:02:45 am »
А защо мислиш за неуспешна процедура  :wink:  :lol:
Това ще ти каже лекаря - от много неща зависи!
Аз доколкото разбирам, Хриси е имала неуспешна процедура при д-р Владимиров и затова сега иска да знае колко време се налага да почака, преди да започне нов опит при д-р Александров ???
Индивидуално е, но мисля че три месеца са достатъчен период да се възстановят яйчниците. Но наистина е различно и за да се даде "зелена светлина" за нов опит - лекарят тряба да те прегледа.
Аз имах общо три УЗ прегледа по време на стимулацията (бях по къс протокол). Пр мен нещата се стекоха така: Противозачатъчни от 1 ден на МЦ, след 23 дена нов МЦ. На 2 ден от новия цикъл - преглед и старт на инжекциите. После още два прегледа, пункция и трансфер. Противозачатъчните не са задължителни, така че ако доктора прецени, че всичко е наред - може да започнете още от новата дата на цикълът ти.
Успех, Хриси !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #105 -: Април 18, 2010, 10:58:36 am »
Точно така crow вече имам неуспешен с мартенския ми цикъл и затова ще направя консултация с Александров и ще видим кога ще мога да започна втори опит.Благодаря за отговорите.Мисля че ще мога да пътувам до Варна без да отсядам там.
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #106 -: Април 18, 2010, 22:22:22 pm »
Ехооо, здравейте на всички.
Да се отчета, тази вечер взех последния Регулон и сега ще чакам лелката да ме навести и да започваме.Дано този път всичко е ОК и да не се отложат нещата, че не ми се чака повечеееее.Пък и гонала и цитротида ще отлежат доста в хладилника :DНе че ми пречат, ама да си ходят по предназначение.
Добре, че свършиха хапчетата, че то големи болки в гърдите и яйчниците, голямо чудо.Направо се измъчих, ама ето, края им дойде.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #107 -: Април 18, 2010, 22:33:09 pm »
Браво Сискаааааа, ееее хайде сега много успешен старт ти желая ,а накрая да видиш едни гоолееми цифри на ЧХГ и след това да видиш поне две бебета   :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Април 18, 2010, 22:42:25 pm от Мonkey :) »
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #108 -: Април 18, 2010, 23:08:09 pm »
Успех, Сиска :)
Уверена съм в успеха ти :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #109 -: Април 19, 2010, 09:55:21 am »
Успех и от мен Сиска! Вярвам, че всичко ще е наред. И аз в момента съм на регулон и освен главоболие от време на време друго не ме мори /поне за сега/, като изключим разбира се доста изострената ми чувствителност или по-точно раздразнителност  :rockon: :rockon:.
Още веднъж - успех!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #110 -: Април 19, 2010, 11:46:43 am »
Ехооооооооо!
Нямах нет от вчера и ми беше мъчно за вас!
Да, сега разбрах, че Хриси е имала скоро неуспешна процедура! Но следващата ще е успешна, защото се записва тук  :wink:  :lol:
 siska81, няма да има вече отлагане - ще започнете, та ще и завършите след 9 месеца  :lol:
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #111 -: Април 19, 2010, 20:34:35 pm »
Успешен старт Сиска  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #112 -: Април 19, 2010, 20:54:12 pm »
Ехеее, благодаря на всички ви :D
То с толкова пожелания и стиснати палци бивало и да не е успешен старта...
Мънкич, и две, и три, и едно, колкото толкова, ще се радвам...Започва да ме напада хубавото настроение, с вас вярвам няма да ме остави до края на процедурата.
Пред погледа все са ми Бамбито след пункцията(как се кискаха в коридора), и Барбаронски след трансфера(как грееше от радост и само дето не подскачаше като излезе от стаичката).Ей така трябва да се правят нещата-с оптимизъм и настроение.
Тогава и Господ помага!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #113 -: Април 20, 2010, 17:08:07 pm »
Дали някой има инфо по следния въпрос: мъжът ми е боледувал преди 20 години от хепатит В и сега изследванията му показват находки на австралийски антиген (Хепатит B). Чернодробните му изследвания са в норма. Това може ли да попречи на процедурата. Ще питам разбира се и док, но ми се ще да чуя и ваше мнение. Ако някой е имал този проблем - нека сподели. Трябва ли например да спазва допълнителна диета до процедурата.
рs/ за протокола - моя резултат е чист
« Последна редакция: Април 20, 2010, 17:22:11 pm от patyas »
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #114 -: Април 20, 2010, 17:26:44 pm »
Доколкото съм запозната, ако ензимите му (асат, алат и още нещо което не помня точно какво беше) са в норма нямате проблеми. Ти си ваксинирана срещу хепатит Б предполагам?
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #115 -: Април 21, 2010, 09:25:20 am »
 Вероятно съм ваксинирана :oops: Сега ще гледам да я набавя със сигурност тази информация.Благодаря за бързия отговор, Човече ! Дано наистина да не е проблем.
Днес вземаме и последното от изследванията и ще гледам да си уговоря час за Алесксандров да ги погледне, а и да каже кога ще е сондажа, че това не ми стана ясно в кой точно момент трябва да се случи.
Поздрави на всички!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #116 -: Април 21, 2010, 14:28:38 pm »
Вероятно съм ваксинирана :oops: Сега ще гледам да я набавя със сигурност тази информация.Благодаря за бързия отговор, Човече ! Дано наистина да не е проблем.
Днес вземаме и последното от изследванията и ще гледам да си уговоря час за Алесксандров да ги погледне, а и да каже кога ще е сондажа, че това не ми стана ясно в кой точно момент трябва да се случи.
Поздрави на всички!
Щом е вероятно, значи не си:) Детските ваксинации не поддържат доживотна защита. Има едно изследване за антитела, които трябва да си направиш. Като излезе иследването има два варианта - да имаш антитела, което означава че си прекарала хепатит и имаш изградена собствена защита, и да нямаш което означава че си подходящ кандидат за ваксина. Ако да - прави се на три пъти в рамките на шест месеца, между първата и последната инжекция. Първата е на опр. дата, втората на същата дата месец след това, и третата на датата шест месеца след първата. После пускаш изследване за антитела и ако стойностите са едикакви си, си готова ваксинирана. Доколкото знам след това ще си защитена около 6 години след това. По-подробно можеш да четеш тук http://hepatitis-bg.com/forum/index.php. Тъй като се ваксинирах миналата година четох доста, май никъде не пишеше че ваксинацията пречи на бебеправенето, но ако питаш мен се ваксинирай задължително.
Поздрав!
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #117 -: Април 21, 2010, 16:57:08 pm »
Човече, благодаря! Явно няма смисъл да търся детските си картони.
Ох, дано и док да мисли че не пречи на бебеправенето, че въобще не искам да отлагам процедурата :wink:
*
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #118 -: Април 21, 2010, 19:23:38 pm »
Patyas, ваксинацията за хепатит Б е задължителна от 1992 г. Ето линк и от мен: http://www.hepasist.org/?p=menu5&sub=5_3
Там пише, че може да се извърши ваксинация и по време на бременността, но все пак според мен си трябва консултация с лекар по въпроса. Също, че след завършване на курса, не е необходима реимунизация (както при ваксината против тетанус например).
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро АГ - Варна 6
« Отговор #119 -: Април 22, 2010, 15:55:03 pm »
Днес се консултирах с док във връзка с австралийския антиген на мъжа ми - той каза че ако сега тръгна да се имунизирам е по-добре да отложим инвитрото. Обясни ми, че е мой избора дали да се ваксинирам сега. Самият той каза, че не се опасява да започне процедура без въпросната имунизация. Това е и моето желание - така че дано всичко е наред.

rtfrtf  - благодаря за инфото  :D
 
 
Сиска - как са при теб нещата? Стартира ли стимулацията?