0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #120 -: Април 06, 2010, 18:04:06 pm »
Момичета незнам къде се намирам моето бебенце не се видя,и лекаря реши ,че това не е плоден сак а киста,а друг пък че е задържан фоликул утре ще ходя при трети....а иначе и картон взеха че ми направиха :balk_145: :balk_145: :balk_146:

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #121 -: Април 06, 2010, 18:15:21 pm »
ОООО Миличката  :bighug: задължително върви на трети лекар! Моля се просто да е рано и да не са видели плодното сакче!!!  :bighug: Силно ти стискам палци  :crossfingers: и не се предавай!
п.с.как два месеца виждал плоден сак???  8O 8O 8O а сега - киста или задържан фоликул - направо ме хвърли в шах  8O трети доктор задължително и даже ако може да не е в града в който по принцип се преглеждаш!!!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 18:19:05 pm от anizi »
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #122 -: Април 06, 2010, 18:55:17 pm »
Влизам с носталгия в тази тема. Бременността ми беше страхотен период, въпреки всички трудности и притеснения. Успешни бремености и незабравими срещи с малките човечета желая на всички момичета тук. Раждането наистина било неповторим миг, толкова хубав.Най-хубавото наистина ви предстои! Късмет!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #123 -: Април 06, 2010, 19:00:57 pm »
Олелеее, какви дискусии за водата...защо не преместим темата в Кафето?
Моникс, стискам палци :goodluck: :crossfingers:
На мен си ми издадоха направлението за хоспитализация и направление за болнично заведение за раждане, но не настоявах да ми дават картона, защото....са ми изгубили изследванията от март месец, а аз предишните си ги снимах.

Аааа, най-накрая решиха да ми чуят тоновете на бебето - 144-147...това не знам дали е много :? Било нормално уж. Някой има ли идея
« Последна редакция: Април 06, 2010, 19:09:48 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #124 -: Април 06, 2010, 19:02:33 pm »
Момичета, в коя седмица правихте изследването за гестационен диабет?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #125 -: Април 06, 2010, 19:27:27 pm »
Здравейте, момичета, и успешна седмица!
За захарта- нормална е ако е под 6, под 3 е ниска. Ако я качвате към горна граница или малко над може да опитате 1 кофичка кисело мляко с 1 лъжица канела сутрин.
И, разбира се, ограничаване на въглехидратите- не само от сладки неща, но и от тестени.
Жаси, тоновете на юнака са прекрасни- трябва да са около 150- не повече от 170 и не по-малко от 120.,
Кремкарамел, аз го правих в 18 г.с., но аз съм с инсулинова резистентност, та затова толкова рано.Може и малко по-късно.
Пожелавам ви спокойствие и много ритничета и скорошно оправяне на времето!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #126 -: Април 06, 2010, 20:02:35 pm »
Здравейте и от мене най накрая. То не беше Великден, то не бяха бягания нагоре надолу по инстанции... Сега вече ще си почивам. На мене другата седмица ми предстои пункция на околоплодната течност, защото попадам така или иначе в рисковата група с годините ми и малко кръвнуите ми изследвания нещо. :( В четвъртък съм при гинеколожката ми и ще питам за подробности. Но ми престоят 3 многооооо дълги седмици в чакане на резултата. :( Някой правил ли е бхс?амниоцентеза?
лека и успешна седмичка на всички.
Мониксче - стискам и на крачетат палжи за тебе и бебчо, дано Господ да ви закриля!
<br />[/url][img]http://ticker
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #127 -: Април 06, 2010, 20:09:57 pm »
Аз днес трябваше да се свържа с Дяволов и утре да съм в майчин дом за БХС.
Да, ама нещо той не ми вдигна днес... не знам дали мобилния от визитката, който имам не е актуален...или нещо друго...
Но сега не знам какво да правя утре. Да ходя ли да го търся в МД (знам че е на 5тия етаж..) или да чакам да се свържа?
То аз нямам много време да чакам, нали е до 13+6 г.с. :?
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #128 -: Април 06, 2010, 20:22:51 pm »
Здравейте!Прегледа мина, бебчо е добре, тежи 1.260 кг.Д-р Сигридов нали гледа  всичко, та малко се притесних.Каза, че бъбречните легенчета са малко увеличени , но не много и ще ги наблюдаваме.Случвало се често и обикновено се оправяли от само себе си, но аз малко се притесних вътрешно
Срещнахме се с Цвети, тя влиза утре в МД, както ви е казала.Доста си е наедряла в коремчето, но вярвам, че ще устиска още 2-3 седмици.
Ами това е общо взето, дано на следващия преглед всичко да си е наред.
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #129 -: Април 06, 2010, 20:27:05 pm »
Ха, Кети, и на мен ми го каза с предишната ми бременност. Много се притесних тогава. След дълго обсъждане с него на какво се дължи - каза вероятно на изпити повече течности през деня (от мен) или моментно състояние на растеж. На следващия преглед всичко беше наред! И при теб ще е така, не се притеснявай!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #130 -: Април 06, 2010, 20:28:28 pm »
За гестационен диабет на мен ми правиха 2 изследвания- едното е с натоварването с глюкоза(взима се кръв на гладно,после се пие разтвора и след час пак се взима кръв ,час след това още 1 път се взима кръв).Това изследване показа лек проблем при мен и ми правиха още 1 .Цял ден си хапвах номрално и ми взимаха кръв на 2 часа.Сложаха ме на диета след това и казаха,че ако се влошат нещата ще съм на инсулин.Полсе обаче заминахме в чужбина и там никой не ми прави изследвания,а аз съм се влошила и бебето се роди 1м. по-рано с тегло 4045 гр. и с хипогликемия.
Но аз по принцип си имам проблем със захарта -скоро се изследвах и беше 6.1.
Изследването се прави в 24=та седмица по спомен,но аз го правих в 18(заради проблеми от преди това).
<br />
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #131 -: Април 06, 2010, 21:37:13 pm »
Моята кръвна захар е 4.99 при това винаги след кафе и закуска :) Мисля, че е Пирфектно, а :)
[/url][/url]
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #132 -: Април 06, 2010, 22:19:41 pm »
Вени, то май точно захарта се влияе от ядене и пиене преди изследвания. мисля, че щом отиваш на "пълен" стомах и имаш такива ст-ти, нещата са ОК  :D
Стерче, успех с изследването!
Раиса, да ти отговоря тук - защо не си изчакаш БХС в 15 г.с? като гледам лентичката, ти се вече в 14-та седмица, още една и отиваш на изследване? аз също не сколасах за ранния БХС, ще ходя след 15 г.с. Да, знам за онези 60%, но... така се получи, че наистина нямаше как да отида за ранния.
А за БХС-ти нали знаеш - снимка на бебето от същия ден (или максимум 24 часа преди взимането на кръв), след 9ч сутринта се качваш на 14ет, боцкат те, източват ти малко кръвчица, и след няколко дни отиваш да си вземеш изследванията. имаш право на безплатна консултация в лабораторията. Успех!
« Последна редакция: Април 06, 2010, 22:26:21 pm от dianka »
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #133 -: Април 06, 2010, 22:37:40 pm »
Здравейте :D Един съвет от мен не се притеснявайте много за кръвната захар тези резултати са перфекти,защото тя варира страшно много и се влияе от доста неща-например стреса главен фактор,както и хапването Важното е да не е над 6 :wink:
Жаси на мен в петък ми казаха че от 120 до 160 били съвсем нормални тоновете-това при Щерев.
stertje успех с амниоцентезата  :crossfingers:
ketti браво мила и не се притеснявай,това сигурно е било моментно
Кремче може и в 28г.с да се прави теста за гестационнен диабет
moniks_s стискам силно палчета всичко да си е наред  :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #134 -: Април 06, 2010, 22:39:31 pm »
Ketti, извинявай ама дали се сети да питаш за Кваматела колко време може да се пие?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #135 -: Април 06, 2010, 22:52:08 pm »
Диянка Благодаря!  :)

На мен ми бягат няколко дни ( почти седмица ) заради късна ОВУ.
Ако отида до края на тази седмица ще си хвана срока за ранния...
Идеята беше, да се чуя днес с док, да ми каже утре в колко часа да отида и тогава да ми направи снимка и да се качвам да давам кръв.
А сега направо се чудя какво да правя утре!
Ще отида де, дано да го открия и да има време за мен...да не се получи само губене на време.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #136 -: Април 07, 2010, 03:36:46 am »
Момичета, в коя седмица правихте изследването за гестационен диабет?
При нас стандартно е между 24та и 28ма седмица. Не знам защо има момичета, на които са правили по-рано, при положение, че той се появява по-късно.

jasmin_veni , идеални са тоновете.

Мен днес ме умориха от глад. Първо че гладувах от предишната вечер, после отидох, взеха ми крв и ми дадоха да изпия сокче със 100мг глюкоза и после на всеки час ми взимаха кръв и така за 3 часа. Та в крайна сметка чак  12:30 на обяд успях да хапна. Ама нали все пак ми дадоха глюкоза, та не би трябвало да съм гладна, а по-скоро ми стъжеше от толква вода, където я изпих. Сег чакам резултати. Тук стойностите са различни от колкто в БГ, но за ориентиране моите бяха 145мг/дЛ при горна граница 139 т.е. почти нормални, но за всеки случай искаха да са сигурни. Дано сега да са в нормата.


Боби


  
*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #137 -: Април 07, 2010, 07:52:55 am »
Благодаря ви!Стерче,Стела ,Рая и на всички успех :crossfingers:

*
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #138 -: Април 07, 2010, 07:54:45 am »
Ketti, извинявай ама дали се сети да питаш за Кваматела колко време може да се пие?
Не съм го питала, видях, че питате вече като се прибрах, съжалявам.
В петък ще му пиша СМС за резултати от секрет, да го питам ли тогава или ще е късно?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Великденска Тема на Бременните № 56
« Отговор #139 -: Април 07, 2010, 08:35:12 am »
Цвети, вълнувам се много за теб и изживявам отново едни прекрасни мигове отпреди 5 месеца. Пожелавам ти да издържиш още малко поне и всичко да мине спокойно и да е наред после. С нетърпение ще чакам новини:)
Времето лети момичета.
Не вярвах като ми казваха, че бременноста ще ми липсва:) Много ми липсва, наистина:) И сега е много хубаво, но вече няма миг спокойствие:)))))))))))))))

Пазете се и дано всички сте добре и дочакате спокойно деня до срещата с дечицата ви:)