0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #280 -: Март 30, 2010, 19:52:59 pm »
Момичета ,и аз да си задам въпроса,че много ме вълнува.От 2 дни особено следобяд или вечер като си легна ,усещам някакво трептене/пулсиране /в корема и по точно в дясно.Случвало ли ви се е?Освен виенето на свят и гадене имам от време на време и ускорен пулс,  :?Божеееее дано не ви досаждам ,но нали знаете,вечните опасения дали и с други е така... :oops:

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #281 -: Март 30, 2010, 20:21:59 pm »
Не досаждаш, споко. Просто тялото ти свиква с бебо иначе ако питаш може ли да се усети - още не. Сега кръвопотока там е по-увеличен и затова е и виенето на сят и ускорения пулс и туптенето в дясно. Аз в тези седмици усещах същото ама в ляво, после започнаха подръпванията и опъванията и така. Кога ти е следващия преглед?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #282 -: Март 30, 2010, 20:42:08 pm »
На 6.04 е и вече трябва да чуеме сърчице и да направя изследвания кръв и урина и понеже сега направо се чувствах зле и се престраших да се допитам до вас-Жаси благодаря! 

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #283 -: Март 30, 2010, 20:46:48 pm »
Предполагам, че става въпрос за резус фактора без да съм чела много много назад-там е важно да има съвместимост иначе боцкат, ама не знам подробности-да каже който е изпатил.
С две думи изследването се прави, за да се види дали майката не е с резус фактор отрицателен, а бащата с резус фактор положителен. Ако случаят е такъв, след раждането /или недай боже след спонтанен аборт/ се бие Анти Д Гама глобулин.
Това се прави само, ако майката е - а бащата +.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #284 -: Март 30, 2010, 21:16:40 pm »
Предполагам, че става въпрос за резус фактора без да съм чела много много назад-там е важно да има съвместимост иначе боцкат, ама не знам подробности-да каже който е изпатил.
С две думи изследването се прави, за да се види дали майката не е с резус фактор отрицателен, а бащата с резус фактор положителен. Ако случаят е такъв, след раждането /или недай боже след спонтанен аборт/ се бие Анти Д Гама глобулин.
Това се прави само, ако майката е - а бащата +.
Напълно подкрепям! Доколкото знам, ако се установи - при майката, докато е бременна, не се предприема нищо. След раждането се поставя глобулина. Свекърва ми е "-" фактор и след първото дете са й поставили такава инжекция - еднократно. Не е имала проблеми със следваща бременност. А, и всичките й деца са родени с "+" резус фактор.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #285 -: Март 30, 2010, 21:54:21 pm »
Извинявам се и аз за глупавия въпрос...
Как се прави това изследване за резус фактор? И на всяка бременна ли се прави?

Ей Моникс, ама си паника и ти като мен  :bighug:
Аз по миналата нощ не спах, защото ме болеше корема. Цяла нощ се въртях  :lol:

А всъщност болка е доста силно казано, ако не бях бременна изобщо нямаше да ми направи впечатление! Но сега нали постоянно съм на нож какво се случва...мира нямам.
При най-малката промяна откъм усещания веднага се средоточавам в тях ( какво се случва?!?!? ) и 100% ги подсилвам.

А не смятам че това е полезно! Никак даже  :)
По-спокойно, всичко ще е наред.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #286 -: Март 30, 2010, 22:11:59 pm »
Райса и аз съм така - когато съм на работа и съм заета не го мисля и като че ли нищо не ме боли като се прибера вечер и започвам да се вглеждам и се шашкам за всичко!
Благодаря ви за обяснението за резусфактора - ние и двамата сме изследвани - той в казармата , аз като започнах да посещавам специалист той ми поиска кръвна група и резус фактор - и двамата сме +
Моникс по-големите тумбачета ще ни помагат със съвети нали са минали през това !
Момичета утре ми е първия ехографски преглед ,моля се дано да се види точицата ,че ще се побъркам и аз !
Като се върна вечерта ще пиша!
Айде лека вечер!
[/url]
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #287 -: Март 30, 2010, 22:13:14 pm »
Раиса, това изследване влиза в първоначалния пакет изследвания за бременност. И доколкото знам се прави на всяка бременна, която не го знае.
Изследват коя кръвна група си и кой резус фактор. Повечето хора си ги знаят от по-рано, ама аз например чак като забременях първия път разбрах че съм отрицателен резус фактор и след аборт или раждане до 72 часа се поставя инжекцията.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #288 -: Март 30, 2010, 22:40:50 pm »
С две думи изследването се прави, за да се види дали майката не е с резус фактор отрицателен, а бащата с резус фактор положителен. Ако случаят е такъв, след раждането /или недай боже след спонтанен аборт/ се бие Анти Д Гама глобулин.
Това се прави само, ако майката е - а бащата +.
Интересно защо има разлика. В САЩ от много години стандарта е да се бие една доза 28ма седмица и една в първите 72 часа след раждането. Сигурна ли си, че в България е само след раждане/аборт?

Боби
« Последна редакция: Март 30, 2010, 22:43:40 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #289 -: Март 30, 2010, 23:21:59 pm »
Раиса, недей да оставаш с някакво впечатление че е нещо специално това изследване.
Това е изследването за кръвна група, което се прави на всяка бременна, то излиза и с резус фактора. Ако имаш картонче с печат от лаборатория, няма и да ти го правят.
Аз имах такова и само го представих.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #290 -: Март 31, 2010, 07:36:42 am »
И мен ме питаха за кръвната група и резус фактора,на аз се го знам и няма да ме изследват.

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #291 -: Март 31, 2010, 09:03:41 am »
Боби,  в Америка наистина до колкото съм чела е по-различно.Може би я слагат по-рано, за да се избегне физиологичната жълтеница при бебетата, родени от майки с отр. резус.Според американските стандарти, анти Д се поставя и след направен серклаж  или амниоцинтеза.Предаването на антитела между майката и бебето се получава най-вече при евентуално кървене, при такива процедури.Тук в България обаче нещата не стоят така.В някои болници в провинцията може даже да ни ти я поставят след раждането, ако не знаеш или не настояваш.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #292 -: Март 31, 2010, 09:41:20 am »
Кети, ама те всички бебета се раждат с физиологична жълтеница.
Аз закусвам и изчезвам за лекции, после ще пиша :)
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #293 -: Март 31, 2010, 09:59:05 am »
Кети, ама те всички бебета се раждат с физиологична жълтеница.
Аз закусвам и изчезвам за лекции, после ще пиша :)
Да пишеш как е минала лекцията.
Жасминче, въртеше ми се нещо за тая жълтеница, може би това:

"Има три вида жълтеница: нормална, или физиологична жълтеница, засягаща мнозинството новородени; патологична жълтеница, причинена от медицински състояния като кръвна несъвместимост (най-честата причина), както и преждевремненно раждане, инфекция, увреждане на черния дроб от рубеола, сифилис, токсоплазмоза и метаболични проблеми като хипотироидизъм; и късна жълтеница, или жълтеница, предизвикана от кърмата (late-onset, breastmilk jaundice) – вероятно причинена от фактор в кърмата при някои майки, който явно забавя или удължава изхвърлянето на излишния билирубин.

Важно е да се разбират разликите между видовете жълтеници, понеже всяка от тях има различни причини, последствия и лечение."
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #294 -: Март 31, 2010, 10:04:39 am »
Жаска какви лекции бе жена?! Аз с моя разсеян бременен мозък вече забравих какво съм закусила, нашата учи...как ги правиш тези работи не знам!  :lol: :lol: :lol:
Моникс не се притеснявай сега пулсира, после и опъването ще започне, после други болчици, въобще голям купон те чака  :lol: :lol: :lol: така че свиквай - всичко ще е супер. Не ти омаловажавам проблема, нали разбра, просто искам да се усмихнеш  :wink: . Хайде Усмихни се и споко!  :bighug:
Аз пък цяла нощ се въртя, чакам бебо да подритне ама той съъъън, чак към сутринта бой, бой, бой. Що ли искам от детето непрекъснато да рита не мога да обясня ама .... :oops:
Хайде хубав ден на всички!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #295 -: Март 31, 2010, 11:27:11 am »
 :) Здравейте момичета!

Днес съм в прекрасно настроение ( може би защото сутринта си забравих и двата телефона вкъщи  :lol: :lol: :lol: ) ,
надявам се и при вас така ! ( без частта с телефоните.. :lol:)

Виви чакаме те, всички стискаме палци  :)


Аз като отидох да се запиша за ЖК док ме пита коя кръвна група съм. Казах, че май съм А+ ( нещо полузапомнено,казано от майка ми преди време... ) но не съм сигурна.
Той ми пусна разни направления, които още не съм погледнала,но 100% има и за кръвната група и за този фактор.
Но доколкото разбирам, те мен че ще ме изследват е ясно. Но май трябва да пратя таткото ( леле! как звучи! запръв път го казвам  :D )
и той да се изследва , нали ?

А и друго,
мисля да пропусна ранната ФМ . Доколкото прочетох е малко излишно цакане.
Вие как смятате?


Жаси ходи на лекции за бъдещи мами, ако не се лъжа  :)
Аз пък съм студентка в СУ, даже и редовно (при все че работя на пълен раб. ден )...та като ми дойде сесията свят ще ми се вие! :lol:
« Последна редакция: Март 31, 2010, 11:29:26 am от Raissa777 »
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #296 -: Март 31, 2010, 11:31:25 am »
Раиса, точно ранната ФМ не е излишно цакане. При нея + БХС се получава най-много информация за състоянието на бебето. Да не те излъжа, но разликата беше нещо от сорта, че при ранна ФМ има до 90% шанс да се открият малформации, а при късната пада примерно на 40% - прочети, има статии по въпроса, че не съм убедена за достоверността на късната ФМ.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #297 -: Март 31, 2010, 11:42:00 am »
Добро утро милички! :)

На мен вчера докторката ми каза, че мога да пропусна ранния БХС ако искам, но задължително да направя феталната морфология. Каза ми, че се записвал час 2 месеца предварително.

Иначе бебо е 21мм и отговаря на 8 седмици и 5 дни. Сърчицето му бие с 162 удара в минута. Дано ме слушка и да е добре и всичко да е наред! :)

Ще взема тези седмици да се запиша и аз на ЖК.

Докторката ми каза да избягвам сега зеленчуците с нитрати, за щото от тях ми излизат киселини. Каза ако ми се гади и имам киселини, само в краен случай да вземам лекарства. Най добре да внимавам какво ям, и да пия спрайт и да хапвам солетки.

Целувки и хубав ден на всички ви!  :wink:


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #298 -: Март 31, 2010, 11:44:50 am »
Раши, браво за хубавите новини. Все така да върви по мед и масло всичко с бебока!

Камбозолка е права за ранната ФМ, тя е с най-голяма достоверност - 90%, втората 60%, а късната не помня. Аз не бих проспуснала точно ранната ФМ и БХС-то, но всеки си преценява.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #299 -: Март 31, 2010, 11:50:09 am »
Момичета направете си ранния БХС, точно той е по-достоверният, другият е с 60% достоверност.