0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #240 -: Март 28, 2010, 12:18:59 pm »
Честито и от мен на всички, които празнуват днес! Успешна и лека бременност до края и здрави бебчета ви желая!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #241 -: Март 28, 2010, 12:36:18 pm »
Здравейте и от мен !

На всички празнуващи - Честито  :D
Внимавайте с алкохола, опиятите, танците и като цяло забавленията  :lol:

Аз днес...празник празник, но имам да чистя, козунак да въртя и много ми се иска до църква да отида. Как ще стане всичко в този дъжд - не знам...

Хубав и много усмихнат ден на всички  :D
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #242 -: Март 28, 2010, 13:10:16 pm »
Цветенца, живи и здрави да сте всички! :D Прекрасен празник е днес, нали!? Все така по вода да ви върви! Живи и здрави бебенца и каквото ви е на сърцето, дай Боже, да се случи! :flower:
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #243 -: Март 28, 2010, 18:00:31 pm »
Честит имен ден, Цвети! :)


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #244 -: Март 28, 2010, 19:37:12 pm »
Честит имен ден на всички цветя в темичката!Весело прекарване на празника! :D
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #245 -: Март 28, 2010, 20:29:03 pm »
Честит празник на всички с имена на цветя!  :balk_5:

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #246 -: Март 28, 2010, 22:25:06 pm »
Леле Цвети, направо изключих.
Честит ти имен ден, скъпа!Всичко хубаво и за напред, жива и здрава и мнооого щастлива.
Честит  имен ден  и на Кристи и всички, които празнуват днес.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #247 -: Март 29, 2010, 00:00:11 am »
Честит имен ден на всички цветенца.  :ballons:

На ме днес ми подариха бебешко креватче и съм много щастлива. Поне едно нещо по-малко, за което да трябва да мисля. Друго нови при нас няма. Чак в сряда съм на преглед и не мога да чакам, макар че този път едва ли ще ми правят ултразвук ( пък толква икам да си я видя бебка). Дали пък да не се оплача отнещо, че да трябва да погледнат  :D ?


  
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #248 -: Март 29, 2010, 09:13:09 am »
Аз малко на патерици  :oops: да честитя на всички носещи прекрасните имена на цветя!  :bighug: :party: Надявам се много весело да сте си изкарали празника.
И при мен нищо ново освен, че ходихме да погледнем пак бебо (защото ходя на две места  :oops: ) и той е добре - на мама шишкото тежи 950 гр. и след това го водих на рали и май малко ми се разсърди  :lol: Докато бяхме там ни звук, ни стон, ни ритник - нищо него го няма - голям страх падна, ама послееее бой че съм го завела там явно :lol: :lol: :lol: Сега прави така ама после ще иска сам да ходи , нали  :lol: :lol: :lol:
Хайде на всички желая хубава, страстна седмичка!!!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #249 -: Март 29, 2010, 11:34:48 am »
Здравейте и от мен  :)

Честито Боби за креватчето, :D явно ти е харесало! Което за мен е по-страшното в подобни големи подаръци...да не стане така, че да не ми се харесат.
Чак в сряда! Та днес е понеделник  :lol:
Май всички сме така нетърпеливи...аз пък съм Чак следващата сряда. Нямам търпение да ми дойде уреда, така ще ми е по-спокойно от преглед на преглед.

Снощи цяла вечер ме болеше корема и не успях да спя добре. Будих се на всеки час, къде за тоалетна, къде от болки...
Все едно нещо ме срязва и не е само на едно място а на различни. Под пъпа, по-надолу, долу в дясно, в ляво...централно..
Болката не е кой знае колко силна, ако не бях бременна изобщо не бих и обърнала внимание, но сега всичко ме шашка.

Слънчев Ден Дами! :D
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #250 -: Март 29, 2010, 14:30:02 pm »
Анизка, браво на твоя "шишко" - нека папка и разсте :wink:
Раиса, нормално е да имаш болки от време на време все пак тялото се променя, щом не те боли силно и постоянно не се притеснявай  :)
Момичета, някоя от вас да е с терапия с фраксипарин и аспирин? Аз съм на такава - вече си бих (не аз де  :oops:) 3 инжекции. Още нямам синини, но скоро ще ги очаквам  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #251 -: Март 29, 2010, 14:42:40 pm »
Аз бях на Фраксипарин до 12 седмица, още имам една упорита бучка-там имаше и голяма синина.
Момичета, на мен ми се наложи да си сменя лентичката, предишната забоксува вчера. На някой случвало ли се е?
« Последна редакция: Март 29, 2010, 15:23:33 pm от shanoar »
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #252 -: Март 29, 2010, 15:35:43 pm »
Надеж, кога си на преглед?
Анизка, не е шишко, остави бебето намира - нека си дебелее.

За инжекциите с Фраксито - не знам какви отоци стават, но на мен още от но-шпа-то от Майчин дом не са ми минали. И много боли там където са ме боли :(Като мажа с крем тази кожа и ми избиват сълзи.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #253 -: Март 29, 2010, 15:58:12 pm »
Честито Боби за креватчето, :D явно ти е харесало! Което за мен е по-страшното в подобни големи подаръци...да не стане така, че да не ми се харесат.
Ама не, то не е ново,а от тяхното бебе. Аз бях ходила да го гледам преди това и ми казаха, ако ми харесва да си го взимам. Доволна съм, защото това щеше да ми е една от най-големите покупки и сега поне това не трябва да го мисля и много ми помагат така.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:20:22 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #254 -: Март 29, 2010, 16:10:30 pm »
shanoar , верно ли толкова време след като си спряла имаш бучка  8O?!
Вени, от първата инжекция минаха 6 дни и продължава да ме боли още там... и така като чета май няма да ми мине скоро  :lol:
Иначе на 1.04 вечерта съм лекар и после ще пиша дали сме видяли точка  :)

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #255 -: Март 29, 2010, 16:22:30 pm »
Надеж, аз не си правя кодоши с такива неща-не знам как са майчетата, които го слагат до последно. Един съвет от мене-научи се да си ги правиш сама, несъзнателно човек се щади и ако още имам бучка и  имаше синина не е поради грешка, а понякога се нацелва кръвоносно съдче, тогава стават синки и от натрупването също, но явно добре съм внимавала, само една е останала да се резорбира.
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:26:26 pm от shanoar »
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #256 -: Март 29, 2010, 16:44:51 pm »
О, миличка, вярвам ти, просто ми се струва че това наистина си е доста време за да не се резорбира  :? - ама явно не е... (просто не съм запозната  :oops:)
Иначе още не смея сама... имам фобия от игли  :( , дори ако имам тръче мъжа ми го вади  :? ... Но ако се наложи по-дълго време терапия вероятно ще си ги бия сама  :)
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:56:16 pm от Надеж »

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #257 -: Март 29, 2010, 17:01:36 pm »
Охооо не съм само аз с иглите скарана явно  :lol: аз още като видя инжекция и ми става лошо  :oops: иначе и аз от 1 година напипвам мястото където ми биха в болницата папаверин..... :? Наде, няма да се научим сами колкото и дълго да се налага да ни бодат  :lol: аз поне не могаааа  osi_19 .
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #258 -: Март 29, 2010, 17:05:18 pm »
Анизка, неволята учи  :wink:

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #259 -: Март 29, 2010, 17:11:28 pm »
Подкрепям shanoar с 2 ръце за слагането на инжекциите - лично аз накрая така се бях специализирала, че почти не ми оставаха синини, само бучки, но те като че ли са неизбежни. Бях открила, че е по-добре да си изтласквам въздуха, много по-щадящо беше... друго си е сама, усещаш си всичко. Понякога търсех подходящо място за инжекция по 10 минути, докато намеря място с не толкова чувствителна кожа. А, и не разтърквайте, но хубаво натискайте мястото на инжекцията, след като я сложите.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.