0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #200 -: Март 26, 2010, 15:08:43 pm »
Здравейте! Ходих на преглед. д-р Илиева от Вита е много приятен човек, гледа внимателно, отговаря на безумни въпроси  :lol: Човечето е с дължина около 5,6 см, ръце, крака, всичко си му е наред. Опитахме се да надникнем между краката, но много шаваше и нищо не видяхме. Най-сетне чух сърчицето, до сега го гледах като вълни на монитора, този път имаше музика. Ами това е, ще ходя на БХС след 15г.с. Знаете ли дали се дава някакво направление за него? Преди две години нямаше, платих си 40 и кусур лева и толкоз. Сега нещо чувам за разни направления за БХС, но или аз не съм разбрала, или е някаква новост...  :ask:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #201 -: Март 26, 2010, 15:30:23 pm »
Дианка, БХС се прави от 11 до 13 седмица +6 дни максимум. Защо толкова късно ще ходиш?
Направление за това няма, направо отиваш в Майчин дом. Носиш си снимка от ехограф от същия ден или предишия, ако не, минаваш там на ехо...но се чака много. Аз отодох с протокол от ФМ. Качваш се на 14 етаж, попълваш бланка и те боцват. Като ти излезат резултатите имаш право на безплатна консултация на същия етаж....настоявай си за нея, че обикновено я пропускат.
Първо плащаш на касата де - 20 лв. май беше БХСто вече не помня.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #202 -: Март 26, 2010, 15:41:31 pm »
Момичета, да попитам и аз нещо. :?

Доколкото знам здравната каса поема само два ултразвука. Това означава ли, че като ходите на ЖК всеки път си плащате за изследвания, ехограф и т.н?  

Питам понеже аз сега си ходя при д-р Димитрова от Инвитро център София - на проследяване на бременността. Но, понеже те не работят със здравната каса, не могат да ми издават болнични за повече от 7 дни. Тя ми каза да се запиша и на ЖК някъде, за да си взимам болнични от там.

Хубав ден!


*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #203 -: Март 26, 2010, 15:57:34 pm »
Жаси, между 11-13г.с. е първото БХС. после има между 15-20 г.с, за такива като мен -  отнесени  :lol: Освен за Даун, се правят и много други изследвания. Аз ще изследвам само Даун де. Ето тук може да погледнеш - това е на сайта на генетичната лаборатория. За плащането ме интересуваше, защото преди 2 години дадох повече от 20 лв, сега дано да са го намалили. Отделно ако нямаш актуална снимка даваш още 30 лв за така на място, в самия МД. Благодаря ти, ще видим след 2 седмици как ще е и ще докладвам.
П.п. сега видях, че на сайта им има и ценоразпис - 20/40лв.
Раши, всички зависи на какъв лекар от ЖК ще попаднеш. Моята ме гледа всеки път на УЗИ, но по 5 мин., не плащам допълнително! Хубаво е да питаш лекаря още в началото дали ще те гледа всеки път. В бг-мамата има списък на гинеколозите, които работят със ЗК, има мнения за тях, хората са изказли доста мнения - доволни, недоволни...
« Последна редакция: Март 26, 2010, 15:59:55 pm от dianka »
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #204 -: Март 26, 2010, 16:05:42 pm »
Раши, зависи от лекаря и политиката на болницата където ходиш.На мен например не ми вземат гледат ме винаги на всяка консултация.По принцип е така полага ти се 2 безплатни прегледа, но мен ме води рискова бременност и затова ме гледа безплатно всеки път.

Цвети  :)браво за хубавите новини.
Кажи ми моля те за кокво точно са тези хапчета че вече ми се реве ,не мога да спа цяла вечер от киселини започвам да се задушавам и повръщам и то само вечер.Не мога да лежа по гръб въобще на дясно като се обърна и на секундата се вдигат киселини ,а на ляво само половин или 1 час лежа и ме заболява вече и стоя седнала в леглото вечер а бе ужасно е.Нищо не ми помага.Ти така ли беше?Дават ли ги без рецепта или да търся от моя лекар?
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #205 -: Март 26, 2010, 16:15:32 pm »
момичета, къде в Пловдив се прави БХС? Аз съм в 11 седмица и това вече живо ме интересува.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #206 -: Март 26, 2010, 16:16:06 pm »
Dianka, мисля си че си на път да сбъркаш. Както Жаси ти е казала по-добре е да се направи първото БХС, имаш още време. Онзи ден при Марта Вачкова се обсъждаше именно това. Д-р Сигридов застъпи тезата, че ранния БХС е с точност 95%, а другия с точност 60%. Аз лично платих 42лв. като носех попълнена бланка от лекаря и не са ми искали снимка.
Раши, мен на Ж.К. ме гледа доктора на УЗ всеки път досега-пари не ми е искал никой-явно е до лекар.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #207 -: Март 26, 2010, 16:25:49 pm »
Мерси Дианка, Бубе, Шаноар :)

А колко често се ходи на ЖК? Веднъж месечно ли?
Ще взема да се запиша в Шейново или Майчин дом май.


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #208 -: Март 26, 2010, 16:30:08 pm »
За киселини - печени тиквени семки. Аз си изяждам по едно пакетче на два дни и нямам. Опитайте,не знам защо, нопомагат.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #209 -: Март 26, 2010, 16:35:51 pm »
Раши, в Шейново май няма по ЗК-ако греша, някой да ме поправи
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #210 -: Март 26, 2010, 16:39:38 pm »
Шани, ми на сайта им пише, че има бре ;)
Ще се огледам още седмица две пък да видим :)


*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #211 -: Март 26, 2010, 17:31:42 pm »
jasmin_veni , благодаря и това ще пробвам дано помогне.
Раши , веднъж месечно а 7месец се започва 2 пъти в месеца след това и аз не знам :),но преди да се запишеш се огледай хубаво и поразпитай за мнения.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #212 -: Март 26, 2010, 17:42:18 pm »
jasmin_veni , благодаря и това ще пробвам дано помогне.
Раши , веднъж месечно а 7месец се започва 2 пъти в месеца след това и аз не знам :)
Гледат ако са добре настроени. Мен никой не ме гледа на две седмици, обяснението беше "като си вземеш 45 дневния болничен, тогава". Моя приятелка си я гледат от 7ми месец на две седмици+запис на тонове.
Раши, моя съвет е да се запишеш по ЖК някъде наблизо и да си ходиш на частно при д-р Димитрова, ама не си казвай. Много лекари се и цупят ако ходиш при друг. Друг съвет ми е да прослушаш МЦ Фемина - мисля, че и болничен издават.  Там всеки път гледат на 3Д и ще си спестиш после трите ФМ,най-много една да направиш обстойна. Там препоръчвам д-р Врагалева.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #213 -: Март 26, 2010, 17:52:33 pm »
Ето ме и ме! Вижда се плоден сак точно там където му е мястото, в 6 г.с. съм и засега няма доловима сърдечна дейност, но било рано! Видяха ми малко миомно възелче, което нямало по никакъв начин да пречи на бременността ми,и след раждането ще се проследява през определени периоди за развитието му! Та това е засега - следващ преглед след месец!Новините са добри общо взето!Приятен уикенд момичета, ако някоя от вас има същия случай,  моля да сподели!
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #214 -: Март 26, 2010, 17:59:32 pm »
Radka_Marinova  :) браво за хубавите новини , и сърчецето ще чуете има време няма страшно сега вече спокойна бременност и здраво бебе около термин ти желая.

Жаси ,явно наистина са на настроения и на наши ваши за съжаление.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #215 -: Март 26, 2010, 18:25:04 pm »
Раде[/b, браво за добрите новини!!
Жаси, права си - определено имат предпочитания  :x
Шаноар, знам, че ранния е по-точен... ще се опитам да сколасам за него. ако не успея - за следващия! Дано всичко ни е наред! По едно време в медиите се беше заговорило, че държавата щяла да поеме генетичните изследвания, но уви, някой друг път явно ще стане...
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #216 -: Март 26, 2010, 18:29:30 pm »
По едно време в медиите се беше заговорило, че държавата щяла да поеме генетичните изследвания, но уви, някой друг път явно ще стане...

А пък един мармот завиваше шоколада в станиол :lol: много съм недоверчива за държавните работи и измислици-премислици.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #217 -: Март 26, 2010, 18:52:02 pm »
... ако някоя от вас има същия случай,  моля да сподели!
Ако под "същия случай" имаш предвид миомното възелче - аз имам, даже няколко. Въпреки че преди 3 години ми махнаха 2 броя миомки, от стимулациите със се сдобила с няколко още, които сега (доколкото разбирам) се виждат по-ясно, заради нарастналата матка. Няма страшно и при мен, защото са от външната страна на матката и няма да попречат на износването.
Поздрави и приятне уикенд и на теб!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #218 -: Март 26, 2010, 19:56:13 pm »
Раде, честито ти плодно сакче  :D

Моя приятелка бременна в 30гс ходи на ЖК в Шейново и ми каза, че неработят със ЗК  :?

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #219 -: Март 26, 2010, 20:59:48 pm »

Цвети  :)браво за хубавите новини.
Кажи ми моля те за кокво точно са тези хапчета че вече ми се реве ,не мога да спа цяла вечер от киселини започвам да се задушавам и повръщам и то само вечер.Не мога да лежа по гръб въобще на дясно като се обърна и на секундата се вдигат киселини ,а на ляво само половин или 1 час лежа и ме заболява вече и стоя седнала в леглото вечер а бе ужасно е.Нищо не ми помага.Ти така ли беше?Дават ли ги без рецепта или да търся от моя лекар?
Квамател - опаковка с 14 броя таблетки от по 40мг, цена 10 лева. Не знам дали се продават само с рецепта, на мен ми бяха изписани от Д-р Сигридов. Взема се по 1 табл. вечер.
По-важното е друго - никога не си лягай веднага след като си хапнала, нека да са минали поне 2-3 часа. В напреднала бременност сме вече и се притискат много вътрешни органи, оттам и натиск върху храносмилателния тракт.... и ...същото. :wink: