0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #20 -: Март 20, 2010, 20:55:31 pm »
Жаси, не се притеснявай. Това с размерите е тооооолкова относително. Ние също вървяхме така- с голяма глава и малко тяло :) Последната седмица и на ЖК и при моят доктор изкарваха бебчо 3600, а той се роди 3150. Не вярвай много на тези размери. Там и милиметрите изграят при измерването. Малко да трепне ръката на доктора и дава отражение. :) Живей си спокойно и не го мисли. Остава ти малко. Скоро ще гушнеш най-голямото съкровище


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #21 -: Март 20, 2010, 21:24:35 pm »
Честита тема, момичета, и честита топла и уханна пролет!
Все с по три да се увеличава бройката!
Браво за девойките- 2009 беше момчешка година, сега явно е момичешка.
Аз пих Зинат в 21 седмица, а после плацентата ми презря още в 33.- може би точно това е била причината.
Жаси, остави на мира детето!Нищо му няма! Моят все вървеше с по-дълъг крак и по-малка глава, но си се роди съвсем съразмерен и красив! Ако хормоните не те бият, аз ще го направя!Особено в големите седмици тия измервания са толкова афиф работа!
А и секцио да трябва- не е болка за умиране- аз оцелях и дори вече се надявам да имам и второ дете!
Раиса, никакви цигари, че  osi_6 !
Приятни разходки и спокойни дни с много ритничета!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #22 -: Март 20, 2010, 21:28:29 pm »
Според моята книга за бременни 1700 гр. отговаря на 33 г.с.така че според теглото, главичката си е нормална.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #23 -: Март 20, 2010, 22:16:01 pm »
А и секцио да трябва- не е болка за умиране- аз оцелях и дори вече се надявам да имам и второ дете!

Подкрепям с две ръце!!!  :lol:
Не е толкова страшно това секцио, колкото го говорят - преживява се.  :wink:
Всяка болка се забравя в момента, в който гушнете малките си съкровища.

Желая на всички ви спокойна бременност, леко раждане и здрави бебчета около термин!  yahoo_17
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #24 -: Март 20, 2010, 22:31:11 pm »
Честита нова темичка!
Колко хубаво започва :D
Руми добре дошла!
Кремче честита ти розова радост!
Жаси изобщо не се притеснявай.Мерките в последните седмици са много относителни.
А дали секцио,дали нормално раждане-видиш ли бебо все едно нищо не е било :D
То и при теб почти не останало :D
Лека бременност на всички!Толкова бързо минава това време!Наслаждавайте се...
Вярвате ли ми,че още има моменти в които седя и гледам малката и не мога да повярвам,че вече е тук?!

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #25 -: Март 20, 2010, 22:34:58 pm »
rumibumy,добре дошла  :DПожелавам ти лека и безпроблемна бременност!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #26 -: Март 20, 2010, 23:16:13 pm »
rumibumy , честито и лека бременност до края. Kremkaramel, честито момиченце ! Преди момченцата бяха повече, ама в последно време май станахме повече с момиченца. Така де - баланс да има.
 Момичета, бебка вече така се движи в корема ми, че я усещам от единия до другия край едновременно. Много ми е приятно, защото вече си се усеща цялото бебче, не само в едно ъгълче. Все едно подскача, нещо такова се усеща. Акробатка сигурно ще си имаме.  :D.
« Последна редакция: Март 20, 2010, 23:22:14 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #27 -: Март 21, 2010, 08:58:57 am »
rumibumy ,честито и леки 9месеца.Kremkaramel, честито  принцеска!Геко,има ли нещо ново при теб?А за пушенето да си призная и на мен ми се припушва ,на като се сетя за малкото чудо  :oops:и ми се отпушва.Утре е деня момичета,засего нямам кървене ,но то ,ту цапа ,ту не :?Лек ден от мен сладурки!

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #28 -: Март 21, 2010, 09:36:13 am »
Момичета , благодаря за топлото посрещане! :DКремкарамел ,честита принцеска! :DЛек и приятен ден на всички!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #29 -: Март 21, 2010, 09:52:04 am »
Жаси не се шашкай излишно  :bighug:
Аз не разбирам колкото другите момичета, но пък съм забелязала един факт.

Лекарите много обичат да използват гръмки фрази, които веднага забравят, а ние се шашкаме напълно излишно.
Детето имало дълги крака...или голяма глава...не си отговаряло на седмицата това или онова...
А тя имала "обърната" матка...другата дълги и "нагънати тръби" и видиш ли - много малък шанс за забременяване...
Третата имала такива объркани хормони, че направо никакъв шанс...


А то, природата си е природа и е по-силна от всякакви приказки.
Твоят бебо си е той, и главата си е точно неговата, каквато трябва да бъде, тялото - и то .  :)


Моникс,
успех утре ! Дано всичко е наред и много да се хвалиш :)
« Последна редакция: Март 21, 2010, 09:53:43 am от Raissa777 »
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #30 -: Март 21, 2010, 12:44:57 pm »
Жаси, я да не се притесняваш и на моята бебка размера на главата и върви с една седмица по-напред от телцето  :lol: и наистина едно трепване на ръката на док прави измерването доста субективно в крайна сметка.
Честито на  rumibumy- с трите бебенца определено си на късмет на новата тема. Най-леката и безпроблемна бременност ти пожелавам :D
Честито на Kremkaramel за малката мома. Да му мислят момченцата от набор 2009 г.- увеличаваме се :lol: 
moniks_s  :goodluck: на прегледа утре и да чуете сърчицето на малкото чудо :wink:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #31 -: Март 21, 2010, 13:10:05 pm »
Руми честити три сакчета! Леки 9 месеца!  :D Мно го се радвам на такива новини.
Момичета как сте с отоците в по-напредналите седмици? Аз от няколко дни съм с подути клака и ръце. А изследвания ще правя чак в сряда, та малко се безпокоя. А и фраксипарина спрях (по указание на док), та си мисля дали няма нещо общо  :ask:
Използвайте всеки слънчев ден за разходка, че аз вече едвам движа - все ме боли корема и много ми тежи, хич не ми се ходи, а и вкъщи не ми се стои...ама ще изкарам още две седмици, няма начин.  :D
Усмивки на всички!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #32 -: Март 21, 2010, 14:14:09 pm »
Руми, честити три сакчета :)

Момичета, успокоихте ме, няма толкова да се шашкам с размерите :)
Сега това, което си мисля е следното: трябва да доплащам 200 лв. на лекарката от ЖК, ако искам да ме води до края (това значи на всеки две седмици видеозон+кръв и урина, а в деветия май всяка седмица). Обаче не съм доволна от нея, не е видяла калцификациите на плацентата, когато й се обадих с бъбречна криза ми каза "Бий си но-шпа и папаварин и утре ако те боли ела". Та се чудя да ги доплащам ли тези пари и да продължа да ходя при нея или да си потърся друг лекар на който да ги дам? Идеята ми е, че лекарката, която съм избрала да ме изражда...ми май по-добре на нея да ги дам за наблюдение тези пари, отколкото на място от което не съм доволна. Имам време до 5ти април, когато излизам в 45 дневния болничен да реша това.
Приемам всякакви мнения и съвети от вас :)

Хармонийке за отоците през бременноста ето какво намерих като съвети:
* По-чести разходки и избягване от залежаване и застояване на едно място
* Приемане на повече течности (минимум 2 литра вода на ден) и приемане общо на около 1 ч.л. сол на ден.
* Повдигайте често краката си на по-високо, когато сядате или спите нощем
* Носете стягащи чорапи
* Чаят от коприва също помага. Отварата се държи 10 мин в гореща вода
* Измивайте краката и засегнатите от отока части със студена вода
* Използвате специални студени гелове от аптеката
 
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #33 -: Март 21, 2010, 16:26:25 pm »
Честита пролет и от мен! За да има малко равновесие ще споделя, че засега чакаме сини гащи. Жаси много добре си написала съветите против отоци, обаче има един дето ме притеснява. Никак не мога да нося стегнати чорапи, особено напоследък. Сигурно ли е че помагат против отоци?
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #34 -: Март 21, 2010, 16:59:39 pm »
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ


*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #35 -: Март 21, 2010, 17:59:08 pm »
Здравейте милички :) Честити 3 бебока Румка, много се радвам за  теб :) Кремче, честити розови гащета. Много късмет да ти носят!
Момичета записвам се и аз :) Във 7ма гс съм и си имаме и пулс. Много ме е страх, но съм много щастлива. А мъжо така се е стегнал, че не дава да казвам на никого, хехе :)


*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #36 -: Март 21, 2010, 18:06:54 pm »
Честита пролет и честита нова тема!
Добре дошли на новите попълнения!  stork-boy Лека бременност!  :cloud9:
Да подкрепя очакващите момиченца - ние също чакаме госпожичка  :bori_016:
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #37 -: Март 21, 2010, 18:21:20 pm »
Ехаааааа, Раши Честито!

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #38 -: Март 21, 2010, 18:22:14 pm »
Честита 1 пролет!Добре дошла,Раши,много се радвам за теб! :lol:
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #39 -: Март 21, 2010, 18:25:09 pm »
Раши :)добре дошла и на теб и леки месеци до края а на финал един здрав бебок.
Glory M честито ти розови гащи а на shanoar сини :),е все пак и по един юнак се появява от време на време за равновесие.

Кремче  :) честита ви принцеска аз чак сега видях :oops:
« Последна редакция: Март 21, 2010, 18:28:26 pm от BUBA12 »