0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #160 -: Март 25, 2010, 10:37:26 am »
Раиса, запушването на носа, за което говорех, е типично за втория триместър (така пише в моята дебела книга за бременността). Не съм го имала в началото. Но и не съм била склонна да ползвам непрекъснато капки за нос. По принцип не обичам лекарствата и се опитвам да сведа употребата им до минимум. А по време на бременността съвсем ги избягвах (изключвам задължителните след трансфер). Въпросното запушване на носа, защото дори и хрема не беше, е нормално, защото се разширяват кръвоносните съдове. Няма как да се избегне. Но това са бели кахъри.  :wink:

smile baby, имах една колежка, която беше припаднала по време на меренето на тоновете, докато лежала по гръб. Бебето май притискало някаква артерия (не съм много сигурна дали точно това беше обяснението). Така че, това, което описваш, ми се струва същото.
Моят син беше седалищно разположен в 31-32 г.с. и докторът беше много притеснен. Но после се обърна сам. Мисля, че при упражненията за обръщане, които уайт беше дала, беше казала, че два пъти е обръщала бебето с тях.

Лека бременност на всички!
« Последна редакция: Март 25, 2010, 10:39:26 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #161 -: Март 25, 2010, 10:45:13 am »
smile baby, имах една колежка, която беше припаднала по време на меренето на тоновете, докато лежала по гръб. Бебето май притискало някаква артерия (не съм много сигурна дали точно това беше обяснението). Така че, това, което описваш, ми се струва същото.
Точно така. За това не е хубаво да се лежи по гръб в след 16-та седмица /когато плода вече е по-едричък/. Това пък го пишеше в книгите за бременни, които аз четях ;)


*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #162 -: Март 25, 2010, 10:52:18 am »
Притиска се Вена Кава, но не на всички това причинява дискомфорт.
Аз нямах  проблем с лежането по гръб.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #163 -: Март 25, 2010, 10:53:41 am »
smile baby, имах една колежка, която беше припаднала по време на меренето на тоновете, докато лежала по гръб. Бебето май притискало някаква артерия (не съм много сигурна дали точно това беше обяснението). Така че, това, което описваш, ми се струва същото.
Точно така. За това не е хубаво да се лежи по гръб в след 16-та седмица /когато плода вече е по-едричък/. Това пък го пишеше в книгите за бременни, които аз четях ;)
Да, и аз избягвам да лежа по гръб, но тъкмо си бях намазала корема с маслото против стрии и затова, но от сега нататък ще гледам някак на една страна да лежа като се намажа :?
а за обръщането и аз си спомням, че White беше казала, че 2 пъти го е обърнала и за това се притеснявам от много упражнения да не стане едно голямо въртене на бебето...може би е най добре да изчакам следващия преглед на 20.04 и ако до тогава не се е обърнало да действам вече :wink:
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #164 -: Март 25, 2010, 10:56:26 am »
Добро утро, момичета :)

А пък на мен откакто съм бременна постоянно ми е студено и ръцете ми са ледени. Възможно ли е да е от бременноста?



Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #165 -: Март 25, 2010, 11:04:12 am »
  Наде много се радвам за теб дано всичко да е наред . Аз си направих тест в деня когато трябваше да ми дойде и беше положителен на др. ден отидох на док. и се видя малка но ясна точка , но док. ми обясни че още нищо не се знае защото оплодената яйцеклетка може да не успее да се закачи за стената на матката и за това да отида след 2 седмици и когато отидох пак всичко беше ок и точката беше по голяма и леко издължена . Всичко ще е наред и при теб така че честито! :lol:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #166 -: Март 25, 2010, 11:06:59 am »
Момичета вие с какво олио си мажете коремчетата и от кога почнахте да ги мажете ? Препоръчайте нещо. :wink:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #167 -: Март 25, 2010, 11:19:12 am »
Аз се мажех с най-различни масажни масла. Просто гледах да е нещо по-мазничко и да се масажира в кожата добре /за целта тази задачка беше дадена на таткото :)/ Последно мажех с олио на Eucerin и ми допадна доста, защото миришеше на хубаво. Слава Богу нямам нито една стрия от бременността. Според мен обаче всичко е до кожа, но съм чувала, че след 30 години по-трудно може да се получат стрии. Не знам дали е вярно, но е факт, че през пубертета, когато растях /без никога да съм напълнявала или отслабвала/ ми се появиха стрии на дупето отстрани, а сега с тоя голям толум и баджачки-нищо :)


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #168 -: Март 25, 2010, 11:27:48 am »
estelitka, много съм доволна от маслото на Икаров против стрии. С предишната си бременност бях качила 30 кг, но там, където се мазах с него нямам нито 1 стрия..
Започнах да го ползвам, когато усетих, че започвам да раста  :lol: към 4 месец някъде :wink:
« Последна редакция: Март 25, 2010, 11:29:28 am от Smile_baby »
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #169 -: Март 25, 2010, 11:46:51 am »
Честит празник, мили момичета!

Аз се мазах с крема на Мустела, а после на Прегнакер. Слава богу нямах стрии, а странното при мен беше, че след раждането на следващия ден ми се появиха няколко стрии отдолу на бюста  8O Абе, след дъжд качулка :D А линеа негра се появи чак в 9-я месец, но за сметка на това още си я нося  :D
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #170 -: Март 25, 2010, 11:48:59 am »
Честит празник момичета!
Ех, че много щъркелчета са се присъеденили. :D Наде, Вив, Раде,и чакаме с нетърпение още.
Лек ден момичета.
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #171 -: Март 25, 2010, 11:50:41 am »
Честито Благовещение!
Спокойна бременност на всички и сладки здрави бебчета!
Нека да са повече благите вести!

По темата за стриите - мажа се с олио на Eucerin, преди него се мажех с крем против стрии Мама Дона на Чико, но ми се появиха стрии по бедрата.

Слънчев ден!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #172 -: Март 25, 2010, 13:01:17 pm »
Надеж много много се радвам да те видя в тази тема! Ние точката я видяхме в 5 гс и даже не беше сигурно дали не е просто сянка. Дано всичко е наред и скоро видите точицата и пулс!  :D

Аз против стрии мазах мустела и маслото на хип. Докато мажех мустелата не ми излезе стрия, но щом смених с хип веднага ми се появиха по гърдите, бедрата и отстрани на кръста. Иначе на мустелата ми беше неприятна консистенцията, чувствах се като в скафандър. Но след като ми излезнаха стриите минах отново на мустелата. И за сега по корема поне нямам.
Честит празник на всички!  :D
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #173 -: Март 25, 2010, 13:24:25 pm »
estelitka, не че искам да те плаша, но ако докторът наистина така ти е казал, значи нищо не разбира. Оплодената яйцеклетка вече е била имплантирана, когато си имала закъснение. Друг е въпросът, че не се вижда особено добре толкова рано. При мен се видя ясно в 5 г.с., но това зависи и от ехографа, и от лекаря.

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #174 -: Март 25, 2010, 14:09:53 pm »
Честит празник и от мен момичета.
По въпроса с носа и моят често е запушен и даже затова май нощем взех да похърквам  :oops:
За мазането и аз съм с Икаров, но излязоха тук там стрии и ще се предприемат по-крупни мерки за целта.
За лежането по гръб аз от време на време си лежа ама просто не ми е много удобно и най вече лежа наляво - не знам защо просто така се чувствам добре, а и така ми е сложен телевизора  :lol:
За сега весел ден на всички  :bighug:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #175 -: Март 25, 2010, 14:25:30 pm »
Аз започнах да се мажа съвсем от началото...с тази Мустела (ако така се изговаря..) Нея ми препоръчаха в аптеката за начало - първите 3-4 месеца. За след това ми казаха, че ще е добре да взема нещо по-мазно.

Но аз съм на мнение, че то си е до кожа, ако си предразположен, ако ще с акита да се мажеш няма да има спасение.

Аз започнах от рано с мазането, защото гърдите ми още 1вия месец порастнаха МНОГО.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #176 -: Март 25, 2010, 14:43:17 pm »
Честит Празник :)

Аз се мажа със моя си смеска - Ексипиал Неутрал, който е медицинска козметика, с урея и липиди+маслото на Икаров, смесено и всеки път раздрусва добре шишето за да се смесят маслата. Досега нямам стрия, надявам се и после да нямам.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #177 -: Март 25, 2010, 14:59:38 pm »
Привет момичета! Добре дошла на Надето - радвам се за теб!Аз за утре се каня да посетя доки, мислите ли че е рано, да отложа евентуално прегледа?Трябваше на 10.03 да ми дойде М.? Посъветвайте ме, моля ви?
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #178 -: Март 25, 2010, 15:00:54 pm »
Мисля, че спокойно може да отидеш на преглед, стига да е при добър гинеколог с добра техника. Успех


Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #179 -: Март 25, 2010, 15:41:51 pm »
blue_sky извинявай май аз не се изразих правилно но няма значение!
 Благодаря ви за отговорите.Аз най-много се притеснявам за гърдите защото и без това вече имам стрии там и ако станат още повече ... незнам ще е доста грозничко :(













-