0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #140 -: Март 24, 2010, 20:08:56 pm »
Стискам и аз палци ! Много !  :bighug:

При мен на първи преглед не се видя нищо, прибрах се и си направих тест, беше положителен и отидох на втори преглед. Бях с 8 дневно закъснение.
Втория лекар, първо каза не, аз казах че имам + тест, тогава той се постара още 10тина мин. и видя малка точица,но каза че изобщо не гарантира тази точица тя ли е или не.
Финал - 8ми ден имахме точица.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #141 -: Март 24, 2010, 20:26:49 pm »
Благодаря ви, момичета  :grouphug2:
Дано и аз видя моята точица  :)
Иначе ме викат на преглед на 6.04 - тогава ще съм 6+

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #142 -: Март 24, 2010, 20:45:26 pm »
Момичета аз съм с температура и не се чувствам никак комфортно, не знам какво ми стана. Запушва ми се носа и стомаха хич не ми е в ред.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #143 -: Март 24, 2010, 20:48:17 pm »
Айде Наде, това ще е малко след моят РД, та съм сигурна че ще видите големичка точица  :P

Аз да доложа,
купих си уреда за слушане сърцето на бебчо докато ми е в корема, от ebay.

Днес бях при Дяволов, каза че ми трябват още няколко дни за биоскрининга..и се отложи за след 2 седмици. Направо ме вика в МД. Аз се бях настроила за днес, но нищо, здраве да е.
На прегледа ми показа човечето  :) вече всичко се вижда ясно - главичка, ръчички, крачета...пъпната връв... Даже ми показа как преминава кръвта.
Много съм хепи  :)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #144 -: Март 24, 2010, 20:55:38 pm »
Ее хубава работа!
Каква е тази температура ...

Не знам какво е позволено да се пие, но сигурно трябва бързо да вземеш мерки за температурата.

 :bighug:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #145 -: Март 24, 2010, 21:45:07 pm »
На моя приятелка бременна в 20гс. и смъквах темтературата със студени кърпи на челото и студени чорапи с оцет - така ни казаха от спешното  :? - и наистина смъкна температурата, много се бяхме изплашили какво да я правим  8O

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #146 -: Март 24, 2010, 22:09:40 pm »
Ей, Надеж, честито! Знаех си аз, че има хубава новина! Доколкото знам, при ЧХГ над 1000 се вижда нещо в матката, но може би има изключения! Важното е да нараства хормонът!! Стискам палци за 06.04!
Шаноар, парацетамол може да се пие по време на бременност - аз съм пила 3х500 мг. Ако вдигнеш Т трябва да я следиш постоянно - високата Т е опасна за плода. С предишната ми бременност хванах грип в 13 г.с. и след като ситгнах до 38,5, д-р Сигридов ми назначи АБ. Стискам палци да се оправиш бързо!!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #147 -: Март 24, 2010, 22:23:59 pm »
KRISTI ,браво на госпожиците!Само така! :D
harmony , вече на финалната права!То не останало!
bo_dim, нощна птица си станала ти! :wink:
Надеж,чудесни новини! :DНашите точици ги видяхме в 5 седмица и 2 дни.
Raissa777,сега вече си спокойна!Имате си всичко!Браво!Ще кажеш как е апарата.
shanoar ,за температурата-кърпи и чорапи с оцет и вода.
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #148 -: Март 24, 2010, 22:31:06 pm »
Шаноар, можеш да пиеш Панадол. Моя док само това ми разрешаваше по време на бременност. Освен това наблегни на чай, мед, лимони и дано скоро се оправиш.
Не съм ви чела, момичета  :oops:, но желая на всички леки бременности и само положителни емоции. Целувки на тумбачетата!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #149 -: Март 24, 2010, 23:12:56 pm »
Наде душице честито !
Не се шашкай но и според това което изчетох на всякъде и аз мисля че ти е рано за преглед!
Мен док ме вика на 10 ден от закъснението но успях да запиша  час на 11 ден от закъснението тогава ще съм в 6 гс !
« Последна редакция: Март 24, 2010, 23:16:46 pm от viviq »
[/url]
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #150 -: Март 25, 2010, 00:22:22 am »
shanoar, колко ти е температурата?
Моят нос около два месеца беше почти непрекъснато запушен, особено през нощта, което водеше до главоболие по цял ден. В началото взимах парацетамол, но нямаше особен ефект и спрях.
« Последна редакция: Март 25, 2010, 00:26:42 am от blue_sky »

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #151 -: Март 25, 2010, 01:53:10 am »
Момичета, имайте предвид, че има така наречената "бременна хрема" за която и Деси ви е писала. Моят нос беше непрекъснато запушен от 5 месец до края. В началото се чудех къде настивам и се чувствах много некомфортно и тогава случайно прочетох в една от книгите за бременни за въпросната хрема:) Не ми помагаше нито стеримар, нито каквото и да е друго вълшебство. Много е неприятно. Нощем беше най-зле защото трябваше да дишам с отворена уста, изсъхваше ми гърлото...пиех вода през час, ходех до тоалетна през още един:)))))Но то така или инъче трудно се спеше:)))))))

Спокойна бременност на всички ви и се пазете.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #152 -: Март 25, 2010, 04:27:25 am »
И аз съм със запушен нос особено през нощта. Обаче съм чувала за тази хрема на бременните и въобще не съм взимала нищо.


Бои


  
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #153 -: Март 25, 2010, 08:36:54 am »
Добро утро момичета  :)
shanoar,бързо да се оправяш.
Raissa777,Кристи  :)радвам се за хубавите новини дано има още много такива.
Честит Празник дами и лек ден!
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #154 -: Март 25, 2010, 09:05:03 am »
Добро утро! Благодаря на всички за загрижеността. Температурата ми беше 37.4 и хремата дето се опитва да ме лови, май не е бременна-тече ми носа, засега не е много. Стомаха ми е доста зле и тичам по тоалетната.На всичко отгоре преди не съм повръщала, само няколко пъти, а сега за 3 дни 2 пъти-дали е нормално сега да започвам. Знаех, че мога да пия парацетамол и с това се леча за момента. Не ми се иска да стигам до АБ, защото вече веднъж съм пила, пък нали не е хубаво, ама дано не се наложи. И аз като вас се чудя къде настивам, уж се пазя като рохко яйце, а все нещо не е както трябва. Желая ви хубав ден и много да се пазите.
П.П. Забравих да ви честитя един от най-хубавите празници Благовещение.
« Последна редакция: Март 25, 2010, 09:17:46 am от shanoar »
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #155 -: Март 25, 2010, 09:42:07 am »
Добро утро момичета ,

Светъл празник и от мен!

Аз с носа бях много зле, постоянна тапа. Не ми тече, просто се запушва зверски и не мога да дишам. В началото нищо не правих и кошмара беше пълен. Будех се вечер от задушаване, изсъхваше ми гърлото и какво ли още не. Абе ужас.
В един момент се замислих, капките за нос не казват че не се позволяват за бременни, а че не е изпробвано действието им.
Значи реален проблем няма, те просто се застраховат.
А кое е по добре ? Да оставам без въздух? Да се задушавам и да се будя по 100 пъти на нощ? Да не се наспивам, да съм кисела...с главобол?
Кое е по-лошо за мен и бебето...

Още при втория преглед при Дяволов му казах че положението е нетърпимо и дали мога да ползвам нещо.
Той каза, че мога да ползвам Всички капки за нос, които са на пазара!
Само да не е нещо с антибиотик.

От тогава до ден днешен имам 3 спрея Муконазал. 1 до леглото, 1 в хола и 1 в чантата. Мъките ми изчезнаха и дишам нормално.

( минутки за реклама! ) :lol:
*
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #156 -: Март 25, 2010, 09:44:52 am »
Само не прекалявай с тях, че аз преди години си увредих лигавицата на носа от прекомерна употреба и затова в момента ползвам само Олинт
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #157 -: Март 25, 2010, 10:00:20 am »
Здравейте момичета! Честит празник и от мен  :D
shanoar, мисля си, че ще е най- добре да се консултираш и с доктор за всеки случай, но наистина чай, лимони и мед помагат, можеш да вземеш и осциликокцинум. Дано се оправиш по- бързо!!! Надеее, откога те чакаме тук...добре дошла и не се притеснявай, ще видите точицата, имаш много стиснати палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:..Raissa777,Кристи, само така  :D
Аз също съм с тази бременна хрема от 4-5 месец, но все пак успявам да дишам през носа, през нощта е по- зле, но през деня се поотпушва..не ми пречи особено.
Откакто във вторник бях на ЖК и разбрах, че бебето не се е обърнало си мисля все за тия техники за обръщането..та ако започна да ги правя и бебето се обърне без да разбера и аз като продължа, то може пак да се обърне седалищно...или не може :ask: Вие как мислите? И още нещо: вчера както си лежах вечерта( по гръб) и изведнъж ми се зави свят и направо таванът и стените на стаята започнаха да се движат, а не съм мърдала..от какво може да е? Ниско кръвно ли, или бебето е притиснало нещо, защото бях по гръб? На някой случвало ли му се е?
П.С. И моя доктор каза, че по- добре да се ползват какпки за нос и да е отпушен нос, защото иначе не стигал достатъчно кислород до бебето...
Извинявам се за дългия пост :oops:
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #158 -: Март 25, 2010, 10:12:40 am »
Здравейте, момичета!
Честит празник на всички!
Наде, радвам се да те видя тук. Пожелавам ти много скоро всички притеснения да се изпарят и да преживееш една прекрасна бременност. Здраво и красиво бебе на термин... :)
Аз не смея да се похваля, че имам навика като се похваля всичко да тръгва в обратна посока :) Но все пак да си кажа :) - имах проблем с носа още от преди да забременея, в следствие на една несполучлива операция /но това е друга тема/. В продължение на 4 години непрестанно ползвам капки Олинт /дори и по време на бременността/. Още след като родих съм спряла капките. Сякаш изведнъж проблема изчезна. Е, не съм съвсем като нормалните хора ;) но се търпи и без капки. Странна работа. Някой ако знае какво се случва... :?


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - Пролет е навън
« Отговор #159 -: Март 25, 2010, 10:22:43 am »
Джиджи, аз знам !  :lol:

Чела съм, че когато жената има дете всички нейни осезания се изострят. Започва да вижда по-добре (периферното зрение овеличава параметъра си ) започва да чува по-добре...защо не , и да подушва по-добре !
 :lol: Не знам де, на шега го казвам, но току виж е така.

Аз за капките съм решила, като свършат тези да купя други - Олимп да речем. В смисъл да не свиквам с едни само.
А иначе ги пръскам вечер като си лягам...и през нощта - буда се със запушен нос.