0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #220 -: Март 18, 2010, 08:42:47 am »
Здрасти и добре дошла  :) не се притеснявай за гърдите при всеки е различно това не е симптом или признак за нещо лошо ,сега си полежавай и не се притеснявай.За зацапването случва се много често и дано всичко е на ред и да останеш с нас до края както казваш :)Стискам палци да спре зацапването скоро и да изкараш една спокойна бременност.

Момичета аз днес съм по добре корема ми е спокоен и съм доволна :D

Маймунче  :)мястото ти стои свободно  :wink:дано скоро си при нас :crossfingers:
Стеле   :)виждам че си пазарила доста ,аз все още нищо не съм купила а май трябва да започвам и аз за да усетя хубавия момент и от пазаренето все пак.Дрешки ,шишета какво си купила ?Аз се чудя дали кошарата да не купим.Ще трябва и с ремонта на детската да започваме ,че поне като правя всичко на веднъж да стане а и цветовете ще съчетая по лесно.
Момичета я казвай те от къде смятате да започвате с подготовките?
« Последна редакция: Март 18, 2010, 09:04:34 am от BUBA12 »
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #221 -: Март 18, 2010, 08:49:14 am »
Здрасти Бина!Аз имам същия проблем,който още ми свива сърчицето.Аз съм също в 5г.с и от вторият ден като разбрах 10.03 до 15.03 кървях.И то не много оскъдно, но пък не е обилно.Пия Дуфастон  и Прегнил 1 път седмично.Ако питаш мен по-добре му звънни пак на док.Но ако е само зацапване не се плаши,все пак нека и др.мами се вкючат,самата аз съм още много объркана... Полежавай повечко и успех! :crossfingers:
« Последна редакция: Март 18, 2010, 08:50:50 am от moniks_s »

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #222 -: Март 18, 2010, 09:21:53 am »
бина, както са ти казали момичетата, вече взимаш подходящи лекарства. Почивай си! Докторът за момента не може да направи нищо повече за теб. Зацапванията около датата на МЦ са често срещани.

Лека бременност на всички момичета!

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #223 -: Март 18, 2010, 10:52:39 am »
Исе, писе, лично отбранявам мястото ти в тази тема много отдавна  :lol: :lol: :lol: (даже знам едно което ще се освободи скоро) и чакам запис още в понеделник най-официално  :bighug: :goodluck: :bighug:
Бина, спокойно, лежи колкото може повече и слушай доки. Каквото каже, както каже и всичко ще е наред. Късмет  :goodluck:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #224 -: Март 18, 2010, 11:33:00 am »
Здравейте  :)

Големи паники сме всички !  :bighug:
Бина дръж се мъжки и спокойно  :)
За гърдите - мен една сутрин ме болят, друга не. В началото се панирах, сега вече свикнах...явно е нормално. ( слава Богу  :lol: защото когато ме болят е бая силно)

Маймунке успех ти желая! Снощи си мислех колко ще е хубаво...живот и здраве всичко да е наред, и ние "младите" да сме напреднали, а да има нови "млади"  :)
А "старите" да минават чат-пат, защото нямат време  :lol: , като Лиско :)

Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #225 -: Март 18, 2010, 11:47:41 am »
Бина, не се притеснявай взимай си лекарствата и на легло докато спре течението. Голяма част от момичетата са получавали зацапване, че и даже кървене в начална бременност /в последния случай обикновенно се налага постъпване в болницата/. Стискам палци всичко да премине до ден, два.
Момичета този път и аз имам какво да отчета. Ще си имаме момиченце... и до тук беше с моето синьо предчувствие...обаче съм много щастлива. То и без това само име за момиче си бях намислила. :lol: Вчера бях на преглед- всичко е наред и в норма, малката се е обърнала главично в перфектната поза според док. ПКК много добра, хемоглобин 112-предписа ми Феро-фолгама- един ден по 1т., на другия ден по 2т., урина- отрицателна. Почувствах се като отличник :lol:
По другата тема за майчинството- силно се надявам да не го съкращават. Това правителство само пуска фитили за това и онова и гледа реакции отстрани...стане ли напечено откъм протести и недоволства си отменя намеренията. Не знаех че в другите страни е толкова несправедливо спрямо бебенцата. Ще се окаже, че Бг е най-социалната държава :lol:
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #226 -: Март 18, 2010, 11:55:31 am »
veri77 :)честито ти розови гащи.Радвам се че и при теб нещата са на ред дай боже до края.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #227 -: Март 18, 2010, 12:20:28 pm »
Ехе veri77 отличник !  :D

Честито да ти е  :) и все така до края !


Аз нямам никакво предчувствие, но семейството казват девойка  :lol:
Паживьом увидим, но аз мисля че някак напук на всички ще е момък.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #229 -: Март 18, 2010, 13:42:00 pm »
very77, честити розови памперси.  :bori_016:
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #230 -: Март 18, 2010, 14:29:50 pm »
Видяхте ли хубавата новина? http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41810.0
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #231 -: Март 18, 2010, 14:30:28 pm »
very77 честити розови памперси  :D Леле май нашата група става все по-големичка  :lol:
Бина добре дошла!Не се притеснявай,иска повечко почивка сега и доки ти е казал другото.Надявам се скоро да спре и повече изненади да няма
Бубе какво да ти кажа  :lol: сега се прибирам пак от пазар.Вече всичко съм купила:обзавеждане,дрешки,шишета,аксесоари,спални комплекти,количка и т.н,остана само кошничката за кола и помпа за гърдите ама нея най-накрая че не се знае дали ще ми трябва.Ако те интересува нещо конкретно пиши ми  :D

Приятен слънчев ден на всички!!!  :bighug:
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #232 -: Март 18, 2010, 15:47:53 pm »
Я да помрънкам аз малко и да се включа в групата на паниките. Днес ходих на ЖК и се оказа, че имам разни положителни истории в изследването за урина (включително белтък). Явно не е изключение, защото после ходих при Сигридов и той ме накара просто да пусна отново обикновена урина в друга лаборатория (а четох и статии, че често се случвало да има грешки).

При Сигридов пък ходих да ми вземе секрет за микробиология, че имам по-засилено течение от известно време, и да проверим за какво иде реч. Той реши да ми погледне шийката на матката и от там ме вкара във филмите - имало проблемна област, трябвало да я следим, течението можело да е симптом за скъсяваща се шийка... можело да се стигне до серклаж. Е, още нищо нямало, ама нали знаете... Сега трябва да се следя за болки в кръста и / или корема, които също може да са симптом на това.

Добрата новина е, че хемоглобинът вместо да ми пада, ми се е вдигнал от 137 на 141. Той и преди беше висок дори за небременна жена, сега - още по-висок. Поне една грижа по-малко ;)

Ще се отчета в понеделник с резултатите от изследванията. Поздрави и приятен ден!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #233 -: Март 18, 2010, 15:57:13 pm »
Cambozzola, я се успокой-и аз ходих днеска на Ж.К., ама като не те познавам-имаше една мацка дето си търсеше резултат от секрет и си мисля дали не си била ти.Признай си. Колко ти е шийката, та се притесняваш толкова?
За хемоглобина аплодисменти-видя ли какво прави салатата, с която те зарибихме.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #234 -: Март 18, 2010, 16:10:07 pm »
Не съм била аз, моят резултат ще излезе чак в понеделник.

Сигридов не каза колко ми е шийката, посочи ми "проблемният" участък, който изглеждаше малко по-тъмен на снимката от УЗ и каза, че трябва да се следим.

За салатата - не знам дали е виновна тя, защото (въпреки че имах огромното желание) в крайна сметка не си купих червено цвекло, че в ХИТ имаше само някакво полу-мъртво такова, омекнало и гадно. Така че се задоволих с едни прости моркови с ряпа, но може да се окаже, че и ряпата помага за хемоглобина :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #235 -: Март 18, 2010, 16:12:32 pm »
Моите писма не излизат!

Оф, два пъти пиша и двата пъти нищо не става.

Исках да кажа, че изследването на белтъка е много подвижно. Ако не си ял въглехидрати късно вечерта, преди да си легнеш, на сутринта е много вероятно да имаш лоши изследвания на сутринта.
Без паника !  :)


Браво Стела  :) не си губиш времето !
( аз си харесах количка  :lol: доста рано...но поне да си знам )
« Последна редакция: Март 18, 2010, 16:17:26 pm от Raissa777 »
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролет&
« Отговор #236 -: Март 18, 2010, 16:19:33 pm »
Язък, не познах, иначе дочух нещо за инвитро, за повтаряне на секрет дето се бил загубил и реших, че съм те разконспирирала защото аз бая си повисях, че доктора се качваше да наблюдава закучило се раждане, търчах като малоумна да давам кръв по никое време, че забравили бележки да ми дадат, пък ми се карат защо не съм дала кръв, та такива ми ти работи днеска. Колкото за серклажа, дори да се наложи не му мисли толкова. Майка ми ме е родила със серклаж, пък каква голяма съм станала
« Последна редакция: Март 18, 2010, 16:38:35 pm от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #237 -: Март 18, 2010, 16:22:24 pm »
Относно намаляване на майчинството им посвихме сърмите с тази тема.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=482927.0;topicseen
 Цитираха мнения на майки от темата  по медиите. Както каза една майка ако за момент  си се разсеял и не си запротестирал против някоя "антикризисна мерка" на правителството току-виж си станал жертва.
Дори майките предложиха да се въведе данък бременност. :lol:
« Последна редакция: Март 18, 2010, 16:33:38 pm от bobi3 (bobi2) »
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #238 -: Март 18, 2010, 16:38:59 pm »
бина, пази се и почивай. Аз бях така със зацапване от 6г.с. с прекъсване почти до 10г.с. Напрежението в гърдите не е показателно, аз от доста време нямам такова.

cambozzola, браво за хемоглобина. :) А за белтъка в урината аз имах веднъж в първите месеци следи от белтък, но като пуснах отново урина беше чиста. Надявам се и при теб да е грешка. И аз на ЖК питах как ми е шийката, но ми казаха, че трябва да ме погледнат вагинално и аз се отказах, ще изчакам прегледа при Сигридов.

very77 честити розови гащи! :D

За покупките едва тази седмица си позволих да купя някои неща, но още не сме започнали съществено със покупките, нито детската е готова. Иначе в момента има промоция на помпата на AVENT с две шишета някой ако е решил да купува. :D
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #239 -: Март 18, 2010, 16:45:41 pm »
Raissa, може и това да е причината, щото умишлено ограничавам приемането на въглехидрати следобед и вечер (е, в смисъл, че не ям хляб и сладко, зеленчуци си ям). Но пък имаше и някакви други положителни неща, които не ми станаха много ясни, дано се окаже, че е лабораторен проблем.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.