0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #200 -: Март 16, 2010, 20:30:00 pm »
Благодаря, Хармони,Бубе!Ама наистина този Прегнил много е труден за намиране...Геко,пиши ако има нещо ново при теб! :bighug:Лека вечер на всички!

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #201 -: Март 16, 2010, 21:21:12 pm »
harmony :)то въобще не останало.Желая ти лека и безпроблемна среща с малката бебка :crossfingers:
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #202 -: Март 16, 2010, 21:41:05 pm »
geko ,moniks_s честито момичета!
harmony леле миличка,то не останало при тебе хич,пожелавам ти леко раждане и приятна среща с малката сладуранка  :D
Бубе не се притеснявай,ако трябва ще полежиш малко,важното е бебчето да е добре.
Аз вчера бях на ЖК и пуснахме доста изследвания и микробиология,дано всичко е наред ама чак в понеделник ще се обадя дали са станали.Иначе с покупките съм почти готова,останаха доста малко неща  :D голямо удоволствие е това.За шишетата,аз си взех на Авент п/в колики и без бисфенол.
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #203 -: Март 17, 2010, 08:23:22 am »
harmony, леко раждане и прекрасна среща!

Момичета, чухте ли най-новата простотия, една от антикризисните мерки, които е измислило да въвежда правителството е Съкращаване на майчинството-нямам думи просто...

Бясна съм!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #204 -: Март 17, 2010, 10:16:20 am »
harmony, то не останало при теб! Приятна среща с малкото овненце ти желая (и аз нали съм овен, та съм особено пристрастна към всички представители на тази зодия  :wink:).
geko, moniks, добре дошли! Бързо да минават неразположенията и всичко да върви по мед и масло.
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #205 -: Март 17, 2010, 10:23:48 am »
Geko, аз си купувах Прегнил 5000 от клиниката в Плевен или от един доктор в местното АГ. Цената беше около 20 лв на ампула за 5000 ед., но се слагаше веднъж седмично. На мен ми бяха изписали повечко хапове, може би за да се презастраховат, но е факт, че нямах проблеми. Пих Естрофем, Прегнил 5000 инжекции до към 8 г.с., а Утрогестана беше до 13 г.с.Успех!
На всички останали момичета също пожелания за лека бременност и успешен финал!


Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #206 -: Март 17, 2010, 10:32:50 am »
harmony, леко раждане и прекрасна среща!

Момичета, чухте ли най-новата простотия, една от антикризисните мерки, които е измислило да въвежда правителството е Съкращаване на майчинството-нямам думи просто...

Бясна съм!

Не бързайте да се ядосвате :) Аз мисля, че както винаги ще е "всяко чудо за три дни"... Колкото увеличиха и здравните осигуровки на 10%.


*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #207 -: Март 17, 2010, 11:04:27 am »
Ето линкче към петицията против смехотворните действия на Данков http://bgpetition.com/protest-upravlenie/index.html
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #208 -: Март 17, 2010, 15:26:13 pm »
Момичета, при нас пък не само, че няма майчинство, ами ще работя до поседния ден. После шефа ми ми е дал 6 седмици платени ( и то защото е свестен, иначене е длъжен да ми плаща нищо) и трябва да се върна на работа, а бебето да го дам в детска градина за бебета. Сега се молим свекървата да се навие дадойде поне за 1-2 месеца, че хич не ми се дава такова мъничко бебче на чужди хора да го гледат.


Боби
« Последна редакция: Март 17, 2010, 15:29:02 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #209 -: Март 17, 2010, 15:34:31 pm »
Ехо, ето ме и мене. Отдавна не бях писала, но ви чета редовно. Не се ядосвайте за майчинството. Ние тука сме със 6 седмици, в най-добрия случай 12 и то неплатени, но ти пазят работата за това време, което все пак е нещо. България като е тръгнала по този път, може би ще го въведат някога, но се съмнявам да е много скоро, вас няма да ви хване, споко.
Иначе и аз имам проблеми със шофирането вече, но няма как, трябва да се ходи на работа. Седалката ми е максимално дръпната назад, коланчето под корема и така. Наистина голям благодат е да имаш майчинство и да си стоиш вкъщи, но тука няма нито преди, нито след раждане.
В понеделиник бях на запис на тонове, добре е засега бебчо. Утре съм пак на запис и стрептококов тест Б. Вече съм си приготвила багажа за болницата и чакам събитието, дано не родя на работата.
Хармони, виждам, че с тебе сме на една линия, успешно и леко раждане. На всички лека бременност и успех до финала.
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #210 -: Март 17, 2010, 16:02:08 pm »
Момичета, при нас пък не само, че няма майчинство, ами ще работя до поседния ден. После шефа ми ми е дал 6 седмици платени ( и то защото е свестен, иначене е длъжен да ми плаща нищо) и трябва да се върна на работа, а бебето да го дам в детска градина за бебета. Сега се молим свекървата да се навие дадойде поне за 1-2 месеца, че хич не ми се дава такова мъничко бебче на чужди хора да го гледат.


Боби
Боби, остави че съм в голям стрес в момента заради това. Вчера на свекитата не им дадоха визи под предлог, че са потенциални емигранти(на 69 и 66 год) и сега не знам какво да правя. Бясна съм, притеснявам се че може да не устискам още някоя седмица. В момента обжалвам, но не знам какво ще стане.
Извинявам се за отклонението.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #211 -: Март 17, 2010, 16:29:45 pm »
Бони и Боби,
това при вас е ужасно...

Майка ми беше в Индонезия 2 години и ми разказа, че и там е така.
Имат 4 месеца майчинство и после всеки да се оправя как знае.

Това на мен ми звучи кошмарно. Работа работа...но как ще оставиш такова малко бебе друг да го гледа. Ами кърменето ? Или то е ясно - няма такова...

В БГ май това е единтвеното хубаво нещо.
Даже като отидох при личният ми лекар, той ме пита дали искам да ходя на работа.
Каза, че мога да взимам болнични и да си изкарам бременността вкъщи.

Както и да е,
аз пък да не наливам сол...просто ми стана мъчно.

Желая ви успех момичета  :)
И много хубави емоции !!! 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #212 -: Март 17, 2010, 18:11:59 pm »
bony2 , това пък за първи път го чувам да откажат визи на хора на тази възраст. Моята свекърва вече е идвала веднъж, та се нядявам да няма проблем, ама сега ти ме притесни с това. А майка ми е тук, но в друг град и все още работи, така че не може да дойде за дълго.
Raissa777 , за кърменето може и така. Трябва да помпаш и да носиш кърмата в детският дом, за да го хранят с нея. В моята работа дори има стя за помпане. Имам колежка българка, която роди преди няколко месеца и ходи там и после дава кърмата в детската градина. Обаче по принцип не ми се дава детенцето ми толкова мъничко. Не че няма да се грижат, ама знае ли човек като е непознат си е друго.

Боби


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #213 -: Март 17, 2010, 19:15:38 pm »
Боби,
Да, за мен от една страна чужд човек...колкото и да се грижи - няма да е мама .
И от друга страна, чета в този сайт "естествено" и съм много "за" детето да е максимално близо до майка си докато поотрасне.
Идеята е, че е шокиращо за малкото същество всичко около него и се чувства най-спокойно около туптящото сърце на мама.
Даже съм чела, че е хубаво в стаята където спи бебето, ако е отделно от майката, да има часовник който тиктака.

Не знам де, всеки се съобразява с нещата около себе си.
Каквото такова  :) да сме живи и здрави всички . :)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #214 -: Март 17, 2010, 19:41:13 pm »
Ей красиви бъдещи Мами ,пазите ли ми мястото ейй  :lol: :lol: :lol: скоро мисля да идвам вечееее,то крайно време :)
 Много лека бременност на всички желая и незабравима първа среща с бебчетата :)
 Успех милички :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #215 -: Март 17, 2010, 19:58:15 pm »
Ей красиви бъдещи Мами ,пазите ли ми мястото ейй  :lol: :lol: :lol: скоро мисля да идвам вечееее,то крайно време :)
 Много лека бременност на всички желая и незабравима първа среща с бебчетата :)
 Успех милички :)

Пазим, пазим, и не само за теб. Айде, идвай, пожелавам ти го от все сърце!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #216 -: Март 17, 2010, 23:31:39 pm »
Чакаме те с нетърпение, Мънкич!  :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #217 -: Март 18, 2010, 08:13:31 am »
Здравей те момичета,моля да ме приемете при вас и дано се задържа тук до край.От 12.03 разбрах,че съм бременна,сутринта тест+,веднага се започна звънене на док.за час,следобед потвърждаване бременност в 5г.седмица и от тогава ви следя,но мислех да се включа по късничко не знам защо може би от суеверие,но сега имам въпроси и,ако може да ми отговорите на някой ще съм ви много благодарна.Вчера получих леко кафеникаво зацапване и изпаднах в паника обаждане на док. и той ми каза да пия Нош па и Утрогестан вагинално и другото гърдите ми се отпуснаха вече на са твърди както бяха и страшно много съм притеснена,ако може да изкажете някакво мнение ще съм ви благодарна.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #218 -: Март 18, 2010, 08:39:37 am »
бина, успокой се! Случва се понякога. Но-шпа и утрогестан е това, което можеш да направиш, и ти го правиш вече. Почивай, пази се. Не се вглеждай в симптоми - истински и измислени. На мен също скоро след положителния тест гърдите ми не бяха вече толкова чувствителни (и доста се радвах, да си призная), нито толкова твърди. Това не задължително означава проблем.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #219 -: Март 18, 2010, 08:41:08 am »
Маймунке, има място за всички!! Стискам палци и те чакам  :bighug:
Бина, напълно подкрепям cambozzola!! Почивка и спокойствие и всичко ще е наред!