0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #120 -: Март 14, 2010, 08:29:43 am »
Радостче - Честити ви розови гащета, за нашия цвят май трябва да почакаме още най малко 8 седмици, до 20 седмица. Честити  усещания и на първите ритничета, страхотно усещане е. :)
Аз имам още 8 работни дена и после вече съм си в къщи - най налкрая все пак егенето си казва думата. ;)
Ние сме във вторник на комби тест, ща мерят вратлето на беб(ка)чо и ще ми изсмучат сумати кръвчица, защото досега не са ми вземали никаква, а сега ще ми пуснат всичко наведнъж, така че стискайте ни палци.
Тука се задава вече пролет, птичките пеят, дръвчетата напъпват... много си я обичам пролетта.
Лек почивен ден момичета. :balk_5: :balk_5:
Фибчо - при тебе не остана май вече много? :bighug: :crossfingers: :bori_020:
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #121 -: Март 14, 2010, 10:16:10 am »
Добро утро момичета  :)
stertje,разбира се че ще стискаме палци  :) всичко ще е на ред не се притеснявай и чакаме хубави вести във вторник.
Времето е страхотно хайде на разходка :)
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #122 -: Март 14, 2010, 10:43:26 am »
Добър ден с днешна дата. Да ви се похваля и стерилната урина ми е чиста, много ми е кеф за което. Днеска забелязах, че съм голяма блейка. Гледам на лентичката ми щъркела червен памперс носи, а доктора засега ми каза на син да се надявам. Тръгнах да го сменям, ама нещо ми домиля и реших така да го оставя, пък много важно. Важното е да сме здрави. Хубав ден на всички
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #123 -: Март 14, 2010, 10:58:13 am »
Скарлет, Раиса, благодаря много, че споделихте за д-р Илиева. Ако трябва ще чакам колкото е нужно пред кабинета, важното е с дребоса всичко да е наред  :)
И аз трябва да си правя изследвания за кръв и урина, но мисля да изчакам - и без това ще водим малкия на контролни изследвания за кръв и урина, ще ни боцнат направо двамата.
Стерче, успех и на теб с взимането на кръв. А защо казваш 20 седмица - тогава чак си на преглед или тогава проверяват пола?
Моите одисеи с повръщането продължават - цяла нощ ми се гадеше, за капак таткото беше пийнал чашка коняк и така ми миришеше... три пъти ставах да проветрявам  :lol: забелязах, че доматите и производните им никак не ми действат добре - веднага киселини  :?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #124 -: Март 14, 2010, 11:33:49 am »
Здравейте всички !  :)

Браво за хубавите новини, все така да бъде!

Аз пак съм с въпрос... :oops:
търсих търсих, но нещо не намерих обяснение как да си сложа лентичка.
 :lol:


*

    stertje

  • ****
  • 538
  • звездобройка
<br />[/url][img]http://ticker
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #126 -: Март 14, 2010, 13:03:31 pm »
От там си избираш лентичка и след това я поставяш по определен ред, много хубаво обяснен от Black rose, обаче къде беше обяснението не се сещам-някой ако се сети да даде линк, да не се повтаряме.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #128 -: Март 15, 2010, 08:41:49 am »
хехехе,

Момичета благодаря Ви  :) защото аз линийка си намерих и направих,
но не знаех как да я кача  :lol:
Ще си прочета обясненията и ако пак не стане, пак ще питам!  :lol:

( и така докато не ме изгоните )
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #129 -: Март 15, 2010, 08:44:45 am »
Момичета, случвало ли е ви се да ви се стегне корема? Не знам как да го опиша - просто под пъпа и най-вече ниско долу, корема ми стана твърд, нямаше никаква болка, и след известно време се отпусна, ама много се притесних защото така се получи :?. Възможно ли е това да е контракция?
За първи път ми се случва или поне до сега не съм обращала внимание, ама мира не ми дава какво беше това :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #130 -: Март 15, 2010, 08:54:21 am »
radosttinka, звучи ми като контракция. Онзи ден, като бях на преглед при д-р Сигридов, той ме пита дали имам (аз даже се притеснявам, че може да съм пропуснала, примерно) и ме предупреди, че трябва да имам нулева толерантност към подобни прояви. Пита ме какви лекарства имам вкъщи и като му казах, че имам само но-шпа, което не пия, защото нищо ми няма, ми даде мостри на някакъв магнезиев препарат, да го имам, в случай, че получа контракции. Също ме инструктира веднага да му се обадя, ако това се случи. Така че, съветът ми е да се обадиш на лекаря си и да се консултираш.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #131 -: Март 15, 2010, 09:42:39 am »
И на мен ми се струва че са контранкции.Аз пък имам изписани лекарства с който доктора ми каза да се запася в такива ситуации и естествено да звъня де.
Пропранолол 25мг и Гинипрал 0.5мг
Но ми каза да ги пия само ако получа болки или контракции на 6часа х 1 от двете докато спрат.
А магнерот продължавам да пия 3х1
Момичета някоя от вас пие ли Магнерот и по колко ?
Аз днес ще ходя на ЖК и ще питам дали да не го спирам или да го намаля поне.Свършиха ми и витамините и не купувам докато не питам ,но като гледам тук май не съм само аз дето не пие витамини.
Лек ден  :) на всички дано днес всичко е ОК при нас ще пиша после.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #132 -: Март 15, 2010, 09:48:22 am »
radosttinka, и на мен ми звучи контракция да е. И аз така 3- 4 дена не обръщах внимание, защото не е съпътствано с болка, но като се обадих на д-р Сигридов- каза, че е контракция и непременно да си взема магнерот и по еди- каква си схема да го вземам. Обади се на лекаря си да ти предпише каквото прецени, защото въпреки че не ни боли и е безобидно на пръв поглед, може да причини необратими последици. Аз все си мислех, че контракциите ще да са свързани с вътрешни напъни на матката, избиващи в усещане за напън отдолу(откъм шийката), ама то като се замислих после- стигне ли се до там- изтървали сме момента на спасението.                                                                                                   Аз досега си стъргах червено цвекло с морков за обяд да ми е готово, после ще му настържа и кисела ябълка, парих си коприва, която свекито ми набра вчера- само връхчета, а за довечера имам пресен черен дроб свински- изобщо съм решила да се натъпча със желязо тази седмица.  Ако на някоя и се е прияло- да заповяда у дома да си хапнем заедно :wink:  Айде, лек ден и чудесна седмица на всички коремчета! Цвети, къде си, разпиши се за последно, че 18. 03. наближава, да ти пожелаем лек престой в МД и незабравима среща с малките съкровища!                                                                                                    Бубе, аз също пия магнерот 3*1, витамини не взимам засега, въпреки че тукашното АГ ми изписа, ама аз си вярвам на д-р Сигридов и щом казва, че няма нужда поне засега, значи наистина няма нужда.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 09:51:40 am от mari-al »
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #133 -: Март 15, 2010, 09:50:03 am »
Бубе, то май само ти ги пиеш почти витамините. Ние дето сме при Д-р Сигридов хич и не сме ги почвали, защото той не им е фен. Да ви питам и аз нещо дали ви се случва-нещо ме човърка от време на време вътре в корема, ама все едно някой с нокът ме дере. Добре, че е краткотрайно, че е много неприятно.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #134 -: Март 15, 2010, 09:56:24 am »
Ами май наистина е това, ама и аз съм за бой, вчера чистих в къщи ама май чак се престарах, на моменти забравям, че съм бременна и си карам като преди и се поуморих...
Иначе имам Магнерот, в петък на прегледа док ми каза да почвам да го пия щом ме наболява кръста и корема от време на време, но не го бях почнала още. Днес сутринта първо за него си помислих и глътнах едно...ама, като съм магаре и щом не ме боли нищо не искам да пия лекарства си стои там...

Сега ще гледам и от работа да си тръгна да полежа малко днес.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #135 -: Март 15, 2010, 09:56:30 am »
В началото и аз така го усещах 3-4 пъти един след друг като драскане  и спираше веднага :)някой те побутва бе :wink:
А за витамините аз испих една опаковка и това ми е и май няма да се тъпча повече ще видим и доктора какво ще каже де.
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #136 -: Март 15, 2010, 10:01:26 am »
Абе и аз така си помислих, ама всички викат колко приятно е изживяването, пък това не е от най-приятните и не бях сигурна-дано е това и да не кара така с лошо, а по нежно :D
Дами от вчера си имам още една екстра-като спя ми изтръпва цялата дясна ръка, ама не малко а цялата до рамото-какво е пък това чудо не знам. Ще трябва да питам доктора.
« Последна редакция: Март 15, 2010, 10:33:38 am от shanoar »
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #137 -: Март 15, 2010, 10:14:47 am »
Радост, контракция е. спокойно, щом не е болезнена няма страшно, но ако забележиш, че на ден ти се случва повече от 1-2 пъти сигурно ще ти предпишат магнезий. Освен за контракциите, той май помага и за така "приятното" схващане на краката по време на сън  :lol: (въпреки че на мен не ми помагаше).
Мариал, дроба по-добре някой друг да си го хапне. нали преди няколко страници писахме колко е опасно да се консумират такива неща  :oops:  :oops:
Шаноар, това драскане може да е някакво разтягане...
Искам да ви попитам, колко пъти ставате до тоалетна през ноща? и ожаднявате ли нощем? аз се наливам с литри вода, а в стаята е 18 градуса, и после сигурно ставам поне 5 пъти  :?
« Последна редакция: Март 15, 2010, 10:17:19 am от dianka »
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #138 -: Март 15, 2010, 10:18:11 am »
radosttinka, и на мен ми звучи контракция да е. И аз така 3- 4 дена не обръщах внимание, защото не е съпътствано с болка, но като се обадих на д-р Сигридов- каза, че е контракция и непременно да си взема магнерот и по еди- каква си схема да го вземам. Обади се на лекаря си да ти предпише каквото прецени, защото въпреки че не ни боли и е безобидно на пръв поглед, може да причини необратими последици. Аз все си мислех, че контракциите ще да са свързани с вътрешни напъни на матката, избиващи в усещане за напън отдолу(откъм шийката), ама то като се замислих после- стигне ли се до там- изтървали сме момента на спасението
Абсолютно по същия начин започна и при мен....Та аз даже се радвах като го усетих понеже бебчето сякаш се усещаше кое къде му е...явно беше големичко вече...Сякаш му усещах гръбчето..
Радостинче обади се на док и ще започнеш магнезия най-вероятно.А и той не действа веднага а е с натрупване така че колкото по-скоро го започнеш толкова по-добре.аз пия МагнеВ6 3*1 и пак си имам контракции  :?Но уж казват че като не са чести не е проблем ама...


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #139 -: Март 15, 2010, 11:51:49 am »
Mari-al, в къщи съм си още до 18-ти.
Играя го надзирател и ОТК - мъжът ми чисти като един луд, а аз само вървя след него и промърморвам ... :lol: Все нещо не прави като хората! Стягам първо неговия багаж, че той утре заминава на курс за няколко дни, а после и моя багаж, че братовчед ми ще ме откара в четвъртък в Сф, петък - преглед. Голяма сме картинка - пакетирам и надписвам чанти коя за къде е, за кого е....
И за капак на всичко съм настинала докато ходя напред-назад. Пия Мукосолван, овладях кашлицата преди да е започнала, но имам хрема.
Днес сутринта ходих на ТЕЛК - имам нужда от 45 дни болничен и се изнервих тотално. Три напудрени и нагласени баби в стил "ранен социализъм" ме разпитваха и преглеждаха, включително искаха да видят лично оттоците по краката ми!!! Гледаха ми корема и се вайкаха! Нямам думи! Правят ни на луди - искат и едни тъпи производствени характеристики, в които повечето данни ги има вписани в здравния ми картон, ама не.... Бумащини! 

Момичета, контракциите не са за пренебрегване.
А за витамините - наистина пациентките на Д-р Сигридов не вземаме, последно в края на февруари ми изписа по една ампула Вит. В12 седмично.
Целувки от мен.