0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пиша, пиша в старата.... ама била заключена.... :lol:

За пръв път се пада моя честта да отворя нова тема, в която момичетата да споделят за вълненията около своите дългоочаквани рожби.
Желая тя да е успешна за всички, а в нея да четем само за най-приятните мигове от бременността.

Едновременно с това ме обзема и едно друго чувство - може би ще е последната "бременна" тема, в която и аз ще пиша за своите преживявания в този така красив момент от живота. Днес проведох разговор с Д-р Дяволов /МД/ и се уточнихме - иска ме на 19 март /1-ви ден от 29г.с./ при него, като след прегледа ще прецени кога точно ще ме приеме за активно наблюдение. Така че, мили момичета, за мен обратното броене започна.... :) :) :)

Да си пожелаем успех!
Да очакваме включване от други успели момичета!
Да сме спокойни и се радваме на пролетно настроение!



« Последна редакция: Март 09, 2010, 19:58:42 pm от Tsveti75 »
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #1 -: Март 09, 2010, 20:19:29 pm »
Успех, Цвети! Вървиш към края на нещо прекрасно - така желаната бременност, а там те чакат три още по-прекрасни неща :)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #2 -: Март 09, 2010, 20:42:27 pm »
         :D На късмет да е новата темичка и да прелива от нови бременни попълнения!
  Леки бременности , успешни раждания , здрави и хубави бебчета!

                yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #3 -: Март 09, 2010, 21:36:02 pm »
Ей, Баракуда, много хубави пожелания, дано, дано!! Цвети, благодаря за темата!!
Аз и в миналата тема питах, но никой не ми отговори, може би не знаете...ама пак да си попитам: дали гинеколкозите, работещи по ЗК също стачкуват, заедно с Джпитата и зъболекарите  :ask: от това, което слушам май не стачкуват, но ако някой знае нещо друго...
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #4 -: Март 09, 2010, 21:47:28 pm »
Жаси,
ти май говориш за старият ми лекар ...

В смисъл старият, защото се прехвърлих към Д-р Дяволов. /МД/

Казва се Д-р Иван Цанов , ходи във Вита и в 25та поликлиника .
С мен се е държал винаги много добре, внимателен е, старае се и говори успокоително - укоражително. :)


Аз се местя към Дяволов поради няколко причини, най-основната е, че той е наблюдавал жени с проблемна бременност. И в частност - с Базед .


( аз нямам представа за лекарите...)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #5 -: Март 10, 2010, 08:43:54 am »
Добро утро в новата ни тема! Дано наистина се напълни с нови попълнения, дано сегашните пребиваващи тук сме добре заедно с бебоците си и леко и успешно раждане на наближаващите термин! Цвети, твоето обратно броене наистина започна, вълнуващо е! Лек мразовит ден на всички!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #6 -: Март 10, 2010, 09:17:23 am »
Честита ви тема момичета:)
Лека ни спокойна бременност:)
Цвети, наближава мигът в който ще се чувстваш като че не стъпващ шпо земята.
 Имате много стиснати палци от нас и не спирайте да се усмихвате.
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #7 -: Март 10, 2010, 09:34:56 am »
Лека ни спокойна бременност:)

Я пак?  :balk_69: (липсва ми кокорчото от Скайп)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #8 -: Март 10, 2010, 09:45:28 am »
Честита ни темичка, момичета!
Цвети, наистина обратното броене при теб започва - броене към най-хубавия момент в живота ти!  :lol:
Дано при всички ни бремеността да се развива добре и да гушнем здрави и сладки бебоци.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #9 -: Март 10, 2010, 09:48:47 am »
Честита ни нова темичка! Цвети, благодаря за което  :bighug:
Лека ни спокойна бременност:)

Я пак?  :balk_69:
 :lol: :lol: :lol:
Аз продължавам хубаво да си кашлям даже днес май повече, ама пия чай с мед, Осцилококцинум, ям лимони с мед, смуча лукчета, прополки...... дано да се оправям бързо, че не обичам никак такива работи!
Хайде сладурки - хубав ден!!!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #10 -: Март 10, 2010, 10:19:53 am »
Лека ни спокойна бременност:)

Я пак?  :balk_69: (липсва ми кокорчото от Скайп)
Олеле:)))))))
Грешка от бързане разбира се:))))))))))))
хахаха, другите три ще ги раждам след около 2 години:))))))))))))
лека ВИ бременност момичета:)
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #11 -: Март 10, 2010, 11:06:28 am »
 веселба   :lol:

Честита ни нова темичка, дано да се множим писарите в нея  :)

Анизи , извадила си тежката артилерия !  yahoo_17 хайде по-бързо да минава  :)


Аз да си попитам, вчера ендокриноложката ми каза, да си погледна витамините дали имат йод... И да, имат - 150 mcg. Пия на Джонсън, ако не се лъжа. Йодът не ми е никак препоръчителен заради щит. жлеза.
Та мисълта ми е, знаете ли някакви витамини за бременни, без йод ?

Прекрасен ден на всички !
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #12 -: Март 10, 2010, 11:32:50 am »
Раиса, ако се храниш пълноценно и не си вегетарианка или не постиш, нямаш нужда от допълнителни витамини. пий си само фолиевата и лекарствата, които приемаш. Някои витамини не могат да се комбинират помежду си, а това често се случва именно в опаковките "за бременни". На мен д-р Сигридов ми беше забранил витамини - изреди ми сума ти причини, но помня само, че плода много едрее от тях, а и бебетата се раждат с по-твърди кости... Да не говорим за натрупването им в организма - абсолтно ненужно е :)
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #13 -: Март 10, 2010, 11:53:27 am »
Честита ни нова темичка!!! Дано се пълни със все повече бременни коремчета!!!Цвети, честито ти обратно броене...много стиснати палци от мен. Анизка, по- добре направи една консултация с чичо доктор все пак..мисля, че щом кашляш е хубаво и някакъв сироп да пиеш- може би Стодал е подходящ, тъй като е хомеопатичен. Дано се оправиш по- бързо. Дианка, мисля, че работят- една позната днес ще ходи при нейната- работела.Раиса и моят доктор е против излишното тъпчене с витамини, само ФК, плодове и зеленчуци :D
Хубав ден на всички и се усмихвайте повече напук на лошото време :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #14 -: Март 10, 2010, 12:10:13 pm »
Чудесно  :)

Така или иначе ужасно се измъчвам с тези витамини, защото ми става много лошо от тях. Докато пътувам за работа в колата постоянно ми стои един плик на съседната седалка - ако тръгне...понеже ми стига до гърлото и съм на кантар да повърна.
Хапвам нещо преди да ги изпия, но не помага.

Друго се сещам.
Ужасно лабилна съм и постоянно ми се плаче...вчера чаках 2 часа пред лек. кабинет и на финала бях на косъм да ревна. А защо...не се знае. Бях предупредена че ще чакам доста, защото нямах час. А и тези с часовете чакаха като мен...
Друг случай...
Едни полицаи се заядоха с мен ( с причина - бях си забравила всички документи - лични + за колата ), искаха да ме водят да нощувам в районното. Като ревнах, чудо стана. Не мога имената да си кажа 15 минути, та чак се уплашиха хората и ми казаха да седна в колата им да се успокоя  :lol: Поревах и те ме пуснаха.  :lol:
Постоянно се карам на мъжа ми, даже вчера го изгоних да спи в хола! Не знам как не се е изнесъл до сега...той най-много го отнася.  :lol:
Не мога да се позная! Не съм такава, честно  :D

Били ли сте е така? Или поне наполовина?
Аз в мометна не съм добре...тотална откачалка. Ще се спре ли скоро?  :oops:

Благодаря!
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #15 -: Март 10, 2010, 12:34:48 pm »

Олеле:)))))))
Грешка от бързане разбира се:))))))))))))
хахаха, другите три ще ги раждам след около 2 години:))))))))))))
лека ВИ бременност момичета:)

:balk_602:   :D

Честита ни нова тема момичета! Да се пълно с нови бременелки. На всички леки и спокойни бременности!  :D
*
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #16 -: Март 10, 2010, 12:55:41 pm »
Честита нова темичка!
Нека става все по-многобройна!Желая на всички лека и спокойна бременност!
На всички които са в очакване желая една незабравима среща с малките съкровища!


Наистина момичета-няма по-хубаво нещо от това да гледаш в очите на детенцето си и да го гушкаш!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #17 -: Март 10, 2010, 14:37:29 pm »
Момичета, записвам се и аз в новата темичка. Тази нощ се събудих да ходя до тоалетната и започнаха едни менструални болки и болки в кръста. Страх ме е да не става нещо. Не знам дали е толкова спешно, че да ходя в спешното отделение, а и има още 2 часа докато отвори офиса на лекарката ми ( тук сега е рано сутринта), та мисля да тръгна за натам и да чакам да ме видят без да си записвам час.  Моля ви стискайте ми палци всичко да е наред. Ужасно ме е страх да не тръгна да раждам толкова рано.

Боби


  
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #18 -: Март 10, 2010, 14:55:45 pm »
Боби, отиди да те види лекар, но недей толкова да се притесняваш. Аз бях така целия четвърти месец и пих но-шпа, за да се успокои матката. Веднъж се наложи и няколко инжекции да ми направят. Повечето лекари предписват и магнезий, но моята е против тъпченето с него. Лекарката ми каза, че са били контракции, но на мен все още не ми се вярва, че точно така се усещат. При повечето момичета се случва. Гледай само да лежиш, никаква домакинска работа и никакво вдигане на тежко. Дамската чанта повече от 1 кг да не е в никакъв случай. Бързо да ти минава!
Анизка, бързо оздравяване и на теб. Обърни си внимание на кашлицата да не се задълбочи.
Re: Тема на бременните № 55 - в очакване на пролетта
« Отговор #19 -: Март 10, 2010, 14:56:26 pm »
Raissa77 :bighug: :lol: Нямаме емотикон на търкалящо се от смях смайли, обаче много се смях на поста ти :) Това с полицаите ме уби направо :)Моля те, обясни на мъжа ти, да не се връзва, че го чакат още много седмици с жена с променливо настроение :lol: Аз моя май още не съм го гонила като бременна, но имаше два случая като бебеправихме и се бях изнервила от --- тестове и си го изкарах на него, като го пратих на дивана :lol:
В началото на бременноста ми изписаха витамините Пренатал на Джеймисън, след 3ти месец, като спра фолиевата киселина. Обаче не ги взимам постоянно, заради голямото количество пресни плодове и зеленчуци, което приемам. Редувам 10 дни витамини с 10 дни без витамини и се чувствам добре.

Bobbie,звучи ми като контракции. Иди на лекар и после те чакаме да докладваш :)
« Последна редакция: Март 10, 2010, 15:17:34 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]