0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« -: Януари 19, 2005, 11:23:20 am »
Хей защо не свиркате,че има статия за нас там.Вчера се връща в къщи мъж ми и ухилен до уши ми каза,че един негов колега си купува този вестник и на първа страница била статията за нас.Той не беше чел до тогава статии за сдружението и  много въсторжено разказа за нея.Яд ме е ,че не се е сетил да поиска вестника и да ми го донесе да прочета и аз,но се надявам,че днес ще имам тази възможност.
<br />
*
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #1 -: Януари 19, 2005, 11:25:11 am »
eeeй, z-че , препиши я моля те тук !
Или я сканирай ! Супер :) Колко ли статии сме пропуснали без да искаме?  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #2 -: Януари 19, 2005, 11:28:10 am »
Да обещавам,че ще я препиша,стига въпросния колега да не е замъкнал вестника на някъде,но силно се надявам,че и да го е занесъл в тях,ще го донесе за нас. :)
<br />
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #3 -: Януари 19, 2005, 12:19:54 pm »
Една колежка ми обеща утре да ми го донесе тоз вестник да видим. Аз вчера четох вицовете в него, как не съм видяла, пък и на първа страница, пу да му се невиди. Дано го донесе утре и ще препиша статията.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #4 -: Януари 19, 2005, 13:21:29 pm »
Цитат на: z22
Да обещавам,че ще я препиша,стига въпросния колега да не е замъкнал вестника на някъде,но силно се надявам,че и да го е занесъл в тях,ще го донесе за нас. :)


Ама това е всекидневник така ли?
Защото Сигнус ми каза днес, като й се обадих, и аз си го купих, ама нямаше нищо...
Мен никой не ме е информирал, че ще пишат за нас! Имам предвид, че е самоинициатива от тяхна страна, ако знаех, много ясно, че щях да свиркам :wink: .
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #5 -: Януари 19, 2005, 13:30:31 pm »
Ами не зная дали е всекидневник,като се прибере довечера ще го разпитам ако не  носи вестника.
<br />
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #6 -: Януари 19, 2005, 13:31:21 pm »
Уф, ми това е моето интервю по БНР. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #7 -: Януари 19, 2005, 13:36:16 pm »
Сега му се обадих на моя,каза че бил всекидневник и обеща да ми го донесе ,така че ще я напиша.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #8 -: Януари 19, 2005, 13:38:02 pm »
Цитат на: Meli
Уф, ми това е моето интервю по БНР. :)


 Ами сигурно Мели,защото той спомена вчера твоето име .
<br />
*
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #9 -: Януари 19, 2005, 13:42:46 pm »
Нали някой ще препише статията?
Моля вииии !  :oops:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #10 -: Януари 19, 2005, 14:00:35 pm »
Да бе,аз обещавам,че като имам вестника веднага ще я препиша.Така че,до довечера ще я напиша(сигурно късно вечерта,че ще излизаме,но ще я напиша).
<br />
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #11 -: Януари 19, 2005, 14:03:45 pm »
Цитат на: Meli
Уф, ми това е моето интервю по БНР. :)


Аааа, Мелинда, нищо не казваш за интервюто :phone:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #12 -: Януари 19, 2005, 15:00:25 pm »
Цитат на: Wildberry
Цитат на: Meli
Уф, ми това е моето интервю по БНР. :)


Аааа, Мелинда, нищо не казваш за интервюто :phone:


Абе нали знаеш, че моите и твоите интервюта са все в най - неподходящото време, състояние и изобщо. :D  

Та аз бях в катедрата, а там е една дупка, няма връзка и като ми се обадиха излязох на студа в един вътрешен двор. И през цялото време ми беше адски студено, не се чуваха добре въпросите на журналистката, та по подразбиране малко отговарях, иначе жената доста добре водеше интервюто, питаше адекватно, изобщо беше навътре в проблема.

Същевременно бях и дежурна на изпита. И като почнах да говоря за спермограми и подобни истории и студентите изпопадаха. :)

Но важното е, че се говори, благодарих на БНР за това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #13 -: Януари 19, 2005, 15:24:35 pm »
Мели бе кво става с твойто кю. Форума ми дава онлайн статус, а не те засичам от дни? Много трудно така ... Отделно и аз имам проблеми с компа в къщи... Пиши какво става?
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #14 -: Януари 19, 2005, 15:26:54 pm »
:ywoohoo: Супер, супер!
Намръзнала си се викаш, разбирам те напълно и аз така мръзнах до  Стрелбище, за пустия му хомеопат, пък той не дойде, че бил болен :evil:

Важното е изява да има!   :sunshine:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #15 -: Януари 19, 2005, 23:21:29 pm »
Ето и обещаната статия:
                270 000 двойки у нас-безплодни


  Около 270 000 двойки в България,във възрастовата граница до 30 години,имат проблеми с безплодието.В над половината от случаите-64% причината е стерилитет при мъна.Това каза по БНР д-р Мариела Даскалова,представител на сдружение "Зачатие",което обединява и подпомага хора ,които не могат да създадат деца.Високият процент на стерилитет при мъжа е свързан с ниското ниво на диагностика у нас.От една страна българинът не е свикнал да общува със специалисти на тази тема,а от друга-броят на квалифицирани лекари,които да се занимават с проблема,е недостатъчен,обясни д-р Даскалова.
  Външните причини за стерилитет при мъжа могат да са свързани с работа с пестициди,тежки метали,радиоактивните елементи,както и различни замърсители,обясниха специалисти.Тютюнопушенето,употребата на алкохол и наркотици също оказват влияние,тъй като е доказано,че директно увреждат клетките,от които произлиза сперматозоидът.Други причинители на стерилитет при мъжа са операциите за херния и разшерените вени на тестисите.Диетите и тежките физически упражнения,на които се подлагат много млади момичета,често водят до подтискане на овулацията и невъзможност да се произведе яйцеклетка.Така се променят хормоналните нива в женския организъм-цикълът става нередовен,или кръвотечението е обилно.Основни фактори при безплодието при жената обаче си остават възпаленията на половите органи,както и прекъснатата бременност.Голяма част от тези възпаления са в следствие на заразяването с половопреносими болести.Хламидиоза примерно е инфекцията,която много често протича без видими симптоми и се открива единствено чрез специален тест,които се прави от лекар.Ненавременното и неправилно лечение на инфекцията може да има фатални последствия.
   Почти в 3/4 от случаите на аборт пък се получават възпаления,които остават за цял живот.
   Първата стъпка,при съмнение за стерилитет при някой от двамата партньори,е да се направят пълни изследвания,за да се установят причините за безплодието.
   Стерилитетът на хормонална основа се лекува чрез комбинация от контрацептиви или други медикаменти,които да възстановят нормалното ниво на хормони в организма на жената.Един от най -успешните методи за преодоляване на стерилитета е т.н. "ин витро"-в лабораторни условия яйцеклетките на жената се  събират със сперматозоиди на мъжа ,за да се оплодят.Сумата ,която се заплаща за един цикъл ин витро в България ,варира от 400 до 3000 долара.




Еми това е статията-имат един ГАФ обаче-на първа страница е голямото заглавие с кратко резюме и името на сдружението е сгрешено-пише сдружение "Звено",после в самата статия си е написано правилното име.Малко като за малки деца е написана,но важното е че за проблема се говори и за срдужението също.
<br />
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #16 -: Януари 19, 2005, 23:32:24 pm »
Хаха, колко ми се смя моя мъж за това "Звено"! И сега ме нарича звенарка. :)

Абе като за малки деца, обаче има един друг момент. Примерно много често аз се подвеждам от познанията на хората в сдружението и започвам да говоря на пациентите за неща като "фоликул", "инсеминация" и  "хормонален дисбаланс" ... и ми отнема време да осъзная, че съм надвишила сериозно нивото им на информираност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #17 -: Януари 19, 2005, 23:47:17 pm »
Да като се замисля си права-голяма част от хората си нямат и малка представа дори за сериозността на нещата и не знаят и една децета,от това което ние знам.
<br />
*
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #18 -: Януари 20, 2005, 05:58:19 am »
Чудна статия! Амам как ще ни напишат "Звено" бе???
Тия журналисти честно хич ги няма. Смятай тва дето не го знаем, че не е вярно, а си го четем по вестниците ...
*
статия за нас във в-к Телеграф
« Отговор #19 -: Януари 20, 2005, 09:21:15 am »
Когато се говори пред широка публика се иzполzва еzика, на които да е раzбираем материала. Медицинските термини в медицинските трудове.
Пове4ето лекари страдат от тая мания да говорат, иzполzваики специфи4ни мед. термини. Ами нищо не им се раzбира. Някои хора, като мен, не са лекари, но искаме да раzберем като пациенти.