0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!Реших се да пиша защото виждам, че помагате на хора като мен/БЛАГОДАРЯ/ :D .От 3.5 пробваме да имаме бебе и нестава :cry: Имам цветна снимка-"ампуларна непроходимост на дясната тръба и 3 инсем. при Тодоров, и хидросалпингс и 1 инсем. при Щерев/Александров/.Сега се готвим за инвитро или икси,но незнам какво да правим и къде?Видях във форума,че с хидросалпингс нямам шанс за успешно инвитро.Ходила съм и при други доктори със снимката,те карат по същество други ми казват,че няма проблем и не виждат хидрото.Има ли някой,който е със същия проблем,а има успешно инвитро и едно и също ли са двете диагнози? :?
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #1 -: Май 05, 2006, 17:30:54 pm »
Така или иначе  инвитрото с хидросалпингс е безмислено, а и по-добре за теб е да се отстрани проблема.Потърси ново мнение.
УСПЕХ

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=252
http://www.womenfitness.net/hydrosalpinx.htm
http://www.conceivingconcepts.com/learning/articles/hydrosalpinx.html
http://ww2.ktvb.com/global/story.asp?s=2112601&ClientType=Printable
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #2 -: Май 05, 2006, 18:49:58 pm »
здравей! каквото и да правиш с хидросалпингс е безмислено и само дадени пари на вятъра (както пише и BLACK_ROSE). аз имах инвитро, при което не се виждаше нищо наподобяващо на хидросалпингс и естествено беше неуспешно. откриха го след трансфера и сега ми предстои премахването му и след това трансфер на замразени ембриончета. за това първо отстранете проблема и тогава действайте! пожелавам успех на всички ни!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

Хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #3 -: Май 05, 2006, 19:51:25 pm »
Благодаря Ви за съветите! :D От 3 дена чета във форума,но днес се реших да пиша за наште проблеми,лошото е че всичко ще почна отначало. :oops: Никой доктор не каза, че има опасност за бебето,а че ще прават инвитрото :cry: Благодаря,че се отзовахте и УСПЕХ!!! :D lubs,ako не е тайна къде ще ти го махат хидросалпингса?Аз вече съм притеснена защото незнам към кои да се обърна.А знаеш ли дали е лапароскопия или коремна?Пак благодаря :D
*
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #4 -: Май 05, 2006, 19:53:10 pm »
Lubs би ли обяснила моля те как ти откриха хидросалпингса след трансфера! На самия трансфер или след него и как? Това не се ли открива само с лапаро? Благодаря предварително!
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #5 -: Май 05, 2006, 20:07:20 pm »
BLAK_ROSE Мерси за линковете,тази информация търсех,но неможах да я открия. :oops:   :D
*
Re: Хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #6 -: Май 06, 2006, 10:09:50 am »
Цитат на: Denyza
А знаеш ли дали е лапароскопия или коремна?

 Лапароскопия е-аз имам премахнат хидросалпинкс.Няма нищо страшно и бързо се възстановяваш след това.Успех. :D
Re: Хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #7 -: Май 07, 2006, 13:09:20 pm »
Цитат на: peta
Цитат на: Denyza
А знаеш ли дали е лапароскопия или коремна?

 Лапароскопия е-аз имам премахнат хидросалпинкс.Няма нищо страшно и бързо се възстановяваш след това.Успех. :D


А на теб къде са ти я правили?След всичко,което прочетох и вниманието Ви нямам търпение да го махна и да имам бебче. :D Сега събирам инфо за да деиствам, ако знаех, че това е пречката за малко по-голям шанс  нямаше да чакам толкова години (все пак съм вече на 28)Благодарение на вас момичета съм спокойна за лапарото. :) Успех на всички!!! :D
*
Re: Хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #8 -: Май 07, 2006, 17:55:26 pm »
Цитат на: Denyza
[А на теб къде са ти я правили?

Във Варна.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #9 -: Май 07, 2006, 22:14:00 pm »
здравейте! Denyza, аз правих инвитро опита в ОАЕ, където и живея. лекарката ми предложи да ми поставят клипс, някаква пластмасова скоба, на края на тръбата, като се прави с малък 1см отвор от корема, което е по-лесно и по-бързо въстоновявящо. след това в същия цикъл мога да опитам с замразените.
Andia, аз предполагам, че хидросалпингс е имало и преди трансфера, но е бил по-малък и не се е виждал на ехограф. след трансфера се беше уголемил и дори се виждаше на монитора като черно голямо петно в края на тръбата, което и аз видях.
успех, момичета!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #10 -: Май 07, 2006, 23:30:41 pm »
Любс, тази процедура се прави и в България - клампиране на тръбите; моя приятелка имаше неуспешен първи опит инвитро, след тази процедура и неуспешен със замразени; въпреки всичко, е твърдо решена сега отново да пробва така и ако и сега не се получи, едва тогава да отстраняват тръбите. Дано да стане;) и при двете ви
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
а как
« Отговор #11 -: Май 08, 2006, 17:03:32 pm »
а как точно се отстранява хидро при лапароскопия и има ли шанс след това за нормално забременяване
*

    Anonymous

хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #12 -: Май 08, 2006, 20:50:39 pm »
здравей, rally_g! да ти кажа честно и аз имам предчувствия, че нещо няма да се получи с клампиране при опита с замразените. четох доста в интернет, че е най-добре да се премахнат тръбите и тогава да се работи на "чисто", при моя случай аз имам само една тръба, другата ми я премахнаха след извънматочна :((( сигурно и ще избера втория начин с  лапароскопия, защото така или иначе тя е неизползваема. имам въпрос: колко горе-долу струва лапароскопията?
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #13 -: Май 08, 2006, 21:02:42 pm »
гостът бях аз, сорри
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #14 -: Май 08, 2006, 21:53:55 pm »
Цитат на: rally_g
въпреки всичко, е твърдо решена сега отново да пробва така и ако и сега не се получи, едва тогава да отстраняват тръбите.


Не ми е ясно, защо трябва да прави още един опит и да си дава парите, като тези клипсове пропускат и то е доказано. Не е ли по добре да махне тръбите още сега и да направи опит, който ще е обречен на успех.
Според мен най-доброто решение е да премахне тръбата с хидрото и тогава да се подлага на АРТ процедура.
Успех на твоята приятелка каквото и да реши  :)
*
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #15 -: Май 08, 2006, 21:58:37 pm »
Цитат на: lubs
колко горе-долу струва лапароскопията?


Лапарото се поема от Здравна каса.
Само трябва да се ориентираш към добър лекар.  Нали знаеш, че и при мен е същата картинка и сега се чудя кога точно да направя лапарото  :roll:
*
Re: а как
« Отговор #16 -: Май 08, 2006, 22:11:39 pm »
Цитат на: ruriana
а как точно се отстранява хидро при лапароскопия и има ли шанс след това за нормално забременяване


Шансът за съжаление е много малък за естествено забременяване след отстраняване само на хидрото, но това зависи и от нанесените поражения върху тръбата. Обикновенно се прилага лапаро за отстраняването му
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #17 -: Май 08, 2006, 22:48:14 pm »
здравей, missy! ето, че пак се засичаме на същата тема както преди време. здравната каса поема, ама аз не живея в Бг и не плащам осигуровки и следователно не мога да ползвам през касата. интересуваме цената на частно, смятам да дойда и да направя лапароскопията в Бг това лято. реших, че това ще е по-добре от клампиране. ти за кога се подготвяш? успех на всички ни!!! :)
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #18 -: Май 08, 2006, 23:10:14 pm »
Цитат на: lubs
ти за кога се подготвяш? успех на всички ни!!! :)


Ами какво да се прави мила - съдба - ще се засичаме  :wink:
Подготвяме са за лапаро във Варна към края на лятото, разбира се ако котка не ми мине път  :lol:
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
хидросалпингс или ампуларно запушване
« Отговор #19 -: Май 08, 2006, 23:15:06 pm »
дано да не е за дълго в този форум, скоро трябва да сме в другия :D  аз също смятам да го правя във Варна, може и да се засечем там. Успех!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!