0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #940 -: Август 03, 2010, 12:49:54 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Преди време Ви писах за уроинфркцията на дъщерями, при която беше изолирана бактерията Протеус Мирабилис над 10/5-та. След лечение с Неледикс (към това беше чувствителна) пуснах пак урина за микробиология и резултата беше пак същата бактерия но 10/4-та. Понеже ми казаха че трябвало да се пуснат две поредни урини реших да повторя изследванията, но пуснах в два последователни дни урина, но смених лабораторията. Урината я взех в гарнето, като го дезинфекцирах със чист спирт и после прелях урината в стерилно шишенце.
Сега резултата е: Pseudomonas aeruginosa -микробно число 10/4-та ?!?!?!
Пуснах разширена антибиограма и резултата е:
Amicacin  - S
Augumentin, Amoxiclav, Curam   - R
Ampicilin  - R
Azlocilin  - S
Ceftazidime  - S
Ceftriaxone/Rocephine/  - I
Cefuroxime /Zinnat, Zinacef/  - R
Ciprofloxacin  - S
Gentamicin  - S
Trimetroprim Sulfamethasol/Biseptol, Trimezol../  - R
Nitrofurantoin/Pyeloceptil/  - R

Моля за вашия коментар. Много съм объркана?!?!? Сега на коя лаборатория да вярвам и какво да правя?!?!? Утре сме при джипито да чуем и нейният коментар.
Лек и слънчев ден!



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #941 -: Август 03, 2010, 12:53:41 pm »
Трябва да лекувате с венозен Гентамицин/Амикацин с вероятно и Фортум ( Цефтазидим) в комбинация.
Нужна е хоспитализация, вероятно.

Без мускулни АБ моля!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #942 -: Август 03, 2010, 13:01:54 pm »
Д-р Birdie, Моника в неделя пак направи уртикария. Този път цялото й лице, зад ушите беше на червени петна. След около 10 мин. се появиха 2-3 червени петна, които постепено преминаха в едно голямо червено петно обхващащо гърдичките и част от коремчето. За половин час лицето и се оправи, но на сутринта се забелязваха още леко червенещи участъци по коремчето. Още в неделя отидохме на частен педиатър в Ямбол. Мнението е, че не е нещо стряскащо и опасно за момента. Не може да се открие причинител, причини - много, но е на мнение, че не е от храна. По скоро мисли, че е прах. Посъветва ни да приберем за лятото всички килими.
Вчера бяхме и при личната ни лекарка. Също е на мнение, че причината не е храна. За нея по-скоро нещо я хапе или полазва.
Двете педиатърки обаче за различават в мнението си за ваксината за морбили, която трябваше да сложим утре. За педиатърката в Ямбол, сегашното ни състояние не е показание за отлагане на ваксината и няма проблем да я сложим утре. Личната лекарка, каза че понеже е жива ваксина  и иска малко да изчакаме. Сега ще пием фенистил до четвъртък и понеделник ще се опитаме да сложим ваксината.

Докторе, опитах се и да започна аз да и готвя , но не винаги иска да яде готвеното от мен. Поняко го изяжда, друг път не иска, стиска уста, върти се. Тогава хвърлям, отварям пюре и  така.
Общо взето и двете педиатърки казаха, че не е нищо страшно, продължам да си и давам всичко, което давам и досега, без какао, яйця, риба, мъхести плодове, но всичко това аз така или иначе не давам. А какво провокират тези уртикарии никой не можело да каже.
Това ни състояние показание ли е за отлагане на ваксината, какво да правим с тази ваксина? А и не ми се иска много да ги отлагам, защотото ни предстоят и Превенар и реимунизация с Пентаксим, а каката като започне училище септември не се знае кой ще е болен, кой здрав...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #943 -: Август 03, 2010, 13:03:53 pm »
Ваксината трябва да отложите до стабилизиране на състоянието.
Дали сме някое лошо пюре от бурканче, вероятно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #944 -: Август 03, 2010, 13:07:16 pm »
Трябва да лекувате с венозен Гентамицин/Амикацин с вероятно и Фортум ( Цефтазидим) в комбинация.
Нужна е хоспитализация, вероятно.

Без мускулни АБ моля!


 8O Толкова ли е сериозно? Тя няма никакви външни симптоми, че нещо не е наред. Ако не трябваше да пускам контролни изследвания нямаше по нищо да разбера че ма проблем. Видимо е добре , весела, няма т-ра храни се добре и по нищо не си личи че има проблем?!?!?!
Объркана съм! Все пак, много Ви благодаря!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #945 -: Август 03, 2010, 13:10:52 pm »
Докторе, все се въртя и мисля за това какво яде... силни алергени в менято си няма, пие мляко, само на обяд яде пюре /основно Гербер, понякога Хип/. Плодове не яде, понякога само банан, предложих веднъж ябълка и круша, но не се приеха. сокове не пие. Единствено извън това съм давала хляб. Но всичко това не яде за първи път, многократно преди това е яла без проблем. Може би е съвпадение, но тези проблеми започнаха от както е мн. горещо и се поти много и кожата и е лепкава от това. Вторият път, когато се обрина не беше яла нищо. Обиривът го получи ок. 8ч. вечерта, а последно беше пила мляко в 5ч., а обривът го получи докато си играеше с една кошница с щипки, които вадеше и прибираше в нея. Щипките бяха доста прашни, защото бяха на терасата. Баща й каза, че се е опитала на два пъти да налапа щипка. може би и затова педиатъркаат си мисли, че понякога става някаква реакция между потната кожа и прахът. Незная...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #946 -: Август 03, 2010, 13:20:37 pm »
Pseudomonas Aeruginosa е много лоша бактерия, доколкото ми е известно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #947 -: Август 03, 2010, 13:23:50 pm »
Трябва да лекувате с венозен Гентамицин/Амикацин с вероятно и Фортум ( Цефтазидим) в комбинация.
Нужна е хоспитализация, вероятно.

Без мускулни АБ моля!


 8O Толкова ли е сериозно? Тя няма никакви външни симптоми, че нещо не е наред. Ако не трябваше да пускам контролни изследвания нямаше по нищо да разбера че ма проблем. Видимо е добре , весела, няма т-ра храни се добре и по нищо не си личи че има проблем?!?!?!
Объркана съм! Все пак, много Ви благодаря!


Дори и да приемете че това е асимптоматична бактериурия:

* щамът е особен и много резистентен
* предшестващи са няколко лечения без успех
*  не са направени ретроградна цистеоуретрография нито УЗ изследвания и не знаем подробности. УЗ мисля направихте, или?
*  за профилактика, поради резистентността на щама, нищо не е подходящо.

Може да обсъдите да дадете орален квинолонов препарат (Ciprofloxacin  - S)  вместо венозните АБ, ако педиатърът Ви има кураж да го предпише в тази възраст... .

Друг е въпросът ако резултатите са от замърсяване или грешни лабораторно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #948 -: Август 03, 2010, 13:26:57 pm »
Докторе, все се въртя и мисля за това какво яде... силни алергени в менято си няма, пие мляко, само на обяд яде пюре /основно Гербер, понякога Хип/. Плодове не яде, понякога само банан, предложих веднъж ябълка и круша, но не се приеха. сокове не пие. Единствено извън това съм давала хляб. Но всичко това не яде за първи път, многократно преди това е яла без проблем. Може би е съвпадение, но тези проблеми започнаха от както е мн. горещо и се поти много и кожата и е лепкава от това. Вторият път, когато се обрина не беше яла нищо. Обиривът го получи ок. 8ч. вечерта, а последно беше пила мляко в 5ч., а обривът го получи докато си играеше с една кошница с щипки, които вадеше и прибираше в нея. Щипките бяха доста прашни, защото бяха на терасата. Баща й каза, че се е опитала на два пъти да налапа щипка. може би и затова педиатъркаат си мисли, че понякога става някаква реакция между потната кожа и прахът. Незная...

Някои деца с атопична кожа са много чувствителни към обилно потене- реагират с уртикариални обриви, но не и зад ушите.
По скоро обриви като холинергична уртикария или червен дермографизъм.

Не знам какво за какво сте "отчели".
Но бурканчетата ОПРЕДЕЛЕНО  не са добра идея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #949 -: Август 03, 2010, 13:38:55 pm »
Здравейте Д-ре, отново за съвет.....
Предисторията е следната, преди две седмици на синът ми (2г и 8м.) му потече носа, заминахме на море, където през цялото време имаше гъсти зелени сополи. Миналата седмица се върнахме и сополите му спряха изведнъж, но аз му пуснах носен секрет (резултата от него прилагам в прикачения файл). Заминахме на планина и всичко беше наред, но през уикенда вдигна температура. В понеделник взех резултата от изсл. и той беше стрептококи пневмоние. Заведохме при педиатърката и тях постави диагноза херпангина, но каза че не правим нищо като лечение освен Имунобор по схема и впръскване с Тантумверде 3 дни в гърлото. За изсл. каза, че не я притеснява "това била нормална флора", а аз от вас знам, че има ли бактерия трябва да се лекува.
Детето от три дни няма температура, но няма и апетит и е кисел.
Моля за съвет, как да действа - нужно ли е да пием антибиотик и какъв (само към два, непознати за мен е чувствителна бактерията според антибиограмата).
Дали да не пусна сега един гърлен секрет?
Ще съм Ви много благодарна за съвет.

п.п. имаме поставен Преванар
« Последна редакция: Август 03, 2010, 13:44:40 pm от Desita »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #950 -: Август 03, 2010, 13:46:55 pm »
Повторете посявката в добра лаборатория.
Ако е същото- подлежи на лечение по антибиограма.
Изолираното е много резистентно и вероятно е от контакт с деца посещаващи ДГ и хронични носители.
Може и някой от Вас да е носител също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #951 -: Август 03, 2010, 13:51:16 pm »
ще повторим посявката, но си мислех този път дали да не взема гърлен секрет?
лабораторията е добра, но е възможно секрета да не е взет коректно от лаборантката.
да пуснем секрет и останалите от семейството?
Д-ре, а зе херпангината лечението адекватно ли е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #952 -: Август 03, 2010, 13:57:04 pm »
Да, може да дадете носен/фарингеален секрет. Да, пуснете си и Вие секрети за изследване.
Херпангина не се лекува с нещо- те са вирусни заболявания и е нужно само антипиретик и локално нещо против болезнени афти ( ако ги има). Нито Имунобо... нито Тантуми и т.н. се дават.

Естествено че Стр.Пневмоние НЕ е нормална флора. Ако бе - нямаше да има ваксина.
Превенар не предпазва от заразяване а от тежки инвазивни форми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #953 -: Август 03, 2010, 14:01:43 pm »
да, знам че не нормална флора и за това бях малко шокирана от мнението, но......
последно да ви попитам, ако се появят афти (към момента нямаме в устата, вероятно само гърлото е засегнато и за това не се храни, защото го боли), с какво да ги третираме за облекчение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #954 -: Август 03, 2010, 14:02:43 pm »
Алоклер или микстура с Анестезин ( но без Нистатин вътре).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #955 -: Август 03, 2010, 14:02:51 pm »
Някои деца с атопична кожа са много чувствителни към обилно потене- реагират с уртикариални обриви, но не и зад ушите.
По скоро обриви като холинергична уртикария или червен дермографизъм.

Не знам какво за какво сте "отчели".
Но бурканчетата ОПРЕДЕЛЕНО  не са добра идея.

Благодаря Ви!
Да, може би бурканчетата са виновни. Спомням си преди време Пифчето си реши всички проблеми в момента, в който спря бурканчетата.
Опитвам се да ги "скрия" и на тяхно място да предлагам домашно приготвена храна, но не винаги се приема. Понякога си иска пюрета. А се старая да не насилвам и упорствам, да не се получи отказ въобще от храна, че тогава по-лошо.
Да, може и аз да не "отчитам" вярно  обривите. Може моето око и обяснения да подвеждат. Зад ушичките не видях обрив, а само зачервено, както и около устата, очите, пъпки ми се видяха само почелото и веждите. А по гърдичките със сигурност имаше само зачервявания.
Ще я наблюдавам, ще видим...
За сега ще пием до четвъртък фенистил, а в понеделник ни викат за ваксина.
Благодаря още веднъж!
Хубав ден от нас!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #956 -: Август 03, 2010, 14:09:42 pm »
Благодаря Ви докторе, като излезнат новите секрети ще ви помоля пак за коментар.
Хубав ден!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #957 -: Август 03, 2010, 14:59:53 pm »
Цитат
Дори и да приемете че това е асимптоматична бактериурия:

* щамът е особен и много резистентен
* предшестващи са няколко лечения без успех
*  не са направени ретроградна цистеоуретрография нито УЗ изследвания и не знаем подробности. УЗ мисля направихте, или?
*  за профилактика, поради резистентността на щама, нищо не е подходящо.

Друг е въпросът ако резултатите са от замърсяване или грешни лабораторно.


УЗ не е правено. Това което смятам да направя е първо да пусна още веднъж урина, но в лабораторията на университетската болница "Св.Марина" там ни е педиатъра, а не в някаква лаборатория. Тъй като не може в рамките на една седмица в две различни лаборатории да има изолирана различна бактерия. После ще направя УЗ и тогава ще давам на дъщеря ми каквито и да е АБ. Въпроса е при кой нефролог във Варна да я заведа. Чела съм различни мнения за лекари и професори. Ако имате някакво мнение и да ме насочите, ако не нищо друго не ми остава освен да се доверявам на педиатъра ни.

Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Август 03, 2010, 15:08:21 pm от happymery »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #958 -: Август 03, 2010, 16:03:01 pm »
Това е работа за Педиатър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #959 -: Август 03, 2010, 17:59:21 pm »
Докторе, Стефания вече една седмица е само на вечерен Фликсотайд. Добре е, дишането е в норма, вечер спи спокойно. Обаче два дена беше без кашлицата, която описах миналата седмица, а вчера и днес на следобеден сън отново кашлица, до повръщане след което се успокоява. Кашлицата се появява само след като заспи, миналата седмица беше преди заспиване. Вече е влажна, все едно се отхрачва и само по време на следобедния сън. Продължаваме ли по предварителния план за спиране на Фликсотайда, или да задържа за момента така?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит