0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #880 -: Юли 27, 2010, 09:11:07 am »
Ще напиша за феновете на батутите, че Тони преди  да има някакви оплаквания, хълцаше доста често.
Така ме е яд на тия дето са им разрешили да ги поставят където си щат, че мисля да пусна една жалба, ей така профилактично. И да искам няма как да ги избегнем щом сме навън, защото те са много гъсто, тоест в цялата морска градина има през 200-300 метра голям батут, че даже и в центъра :x
Миналата година имахме лятото едни персистиращи гъбички по сливици и небни дъги и тогава си мислех, че за това са виновни батутите, нямаше как да го докажа, но ето отново имаме някакви проблеми след инвазивно посещение на батути. И по този повод гастроенетеролога позволи батути, минимум час и половина след храна. С нетърпение чаках есента, но не ги забрави, цяла зима броеше месеците и чакаше да дойде лятото, за да скача на батути. Някаква супер фикс идея са на детето тези надуваеми измишльотини.


« Последна редакция: Юли 27, 2010, 09:16:42 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #881 -: Юли 27, 2010, 15:08:30 pm »
... Някаква супер фикс идея са на детето тези надуваеми измишльотини.

Че ние и в къщи си въведохме такова "чудо". Само не разбрах как точно влияят? От скачането поема въздух в корема ли?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #882 -: Юли 27, 2010, 15:43:12 pm »
Детето мече няма температура водих го снощи на преглед спешно че покачи доста висока температура каза отит и ангина изписа аб но той повръща аб и незнам сега отивам на хомеопат пък да видим какво ще предложи той :?Вече много се притеснявам от БГ медицината :x :x :xИ доктор Бърди педи ми е изписала ферум фосфоли или нещо такова  и още едно хомеопатично лекарство което давам сега .може ли от него да се подобри състоянието или трябва задължително АБ лечение.При положение че детето е ваксинирано за отит с превенар защо точно от това ще се разболява нали това го предпазва ?
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 15:55:05 pm от isev »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #883 -: Юли 27, 2010, 16:08:58 pm »
isev аз бактериална инфекция бих лекувала с АБ и не бих се доверила на хомеопатия, но всеки си преценява и решава. Тук Бг медицината няма нищо общо, по скоро се изненадвам на майките, които ми хвалят хомеопатията, а децата им вечно с течащи носове, но важното е че не пият АБ. Всъщност май това е целта, да не се дава АБ, а че детенце е все с проблеми не е важно. Да вярно лекарствата вредят, но не са чак толкова страшни ако се прилагат точно и в правилна доза. Другото/хомеопатичното лечение за мен е невежество, да ме прощават майките и лекарите хомеопати.И ваксините предпазват от усложнения не от заболяване. Ето моят син 7 пъти го лекувах от октомври до април включително от едно и също /хрема и отит/ и е също ваксиниран, но слава богу не сме имали тежки и кризисни ситуации и с правилна терапия с АБ по антибиограма всичко е ОК.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #884 -: Юли 27, 2010, 16:43:22 pm »
Докторе, след вчера следобяд когато се събуди от кашлица всяко заспиване на Стефания е предшествано от суха кашлица- и снощи, днес също. СЛед като заспи дишането е супер спокойно, слушам я по 20 минути поне- равномерно, не чувам хрипове или свиркане, както е било при спазъм. Броях снощи- не надвишава 20 вдишвания в минута. Давам й да пие топла вода, за да успокои кашлицата, мисля че добре й действа. Съвети???
Като се наспи ще я заведа при личния лекар, въпреки че едва ли ще е особено продуктивно ходене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #885 -: Юли 27, 2010, 20:23:16 pm »
Вероятно от хрема е всичко това.
Олинт и една доза Синекод, ако от преслушването проблема не е белодробен... .
Но наблюдението ще каже по-точно и прегледа, разбира се.
Топла вода не  нужна- нормална вода.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #886 -: Юли 27, 2010, 21:17:47 pm »
isev аз бактериална инфекция бих лекувала с АБ и не бих се доверила на хомеопатия, но всеки си преценява и решава. Тук Бг медицината няма нищо общо, по скоро се изненадвам на майките, които ми хвалят хомеопатията, а децата им вечно с течащи носове, но важното е че не пият АБ. Всъщност май това е целта, да не се дава АБ, а че детенце е все с проблеми не е важно. Да вярно лекарствата вредят, но не са чак толкова страшни ако се прилагат точно и в правилна доза. Другото/хомеопатичното лечение за мен е невежество, да ме прощават майките и лекарите хомеопати.И ваксините предпазват от усложнения не от заболяване. Ето моят син 7 пъти го лекувах от октомври до април включително от едно и също /хрема и отит/ и е също ваксиниран, но слава богу не сме имали тежки и кризисни ситуации и с правилна терапия с АБ по антибиограма всичко е ОК.
кой е личния ти лекар и  как поставят диагноза отит не трябва ли да е специалист а този доктор постави тази диагноза като му натисна ушите и така каза това е отити моля ви се! :x
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #887 -: Юли 28, 2010, 04:51:55 am »
 Здравейте, докторе! Имам нужда от мнението Ви относно Вентолин - сироп, тъй като синът ми го пие за първи път. Педиатърката, която му го изписа каза да го пие 5 дни, след като на четвъртия ден не се чуваха вече хрипове. Изписан му е 2 пъти х 5 мл. 4 дни съм го давала 2 х 5 мл., на петия (вчера) го дадох сутринта 5 мл., а вечерта 2.5 мл. (след като GP-то ме посъветва да не го спирам изведнъж, а постепенно). Днес се чудя да го давам или не. Педиатърката каза само 5 дни, а според GP-то да го пие още 2 дни - 1 ден 2 х 2.5 мл. и 1 ден 1 х 2.5 мл. (не за друго, а за да не стане рязко спиране). Та сега се чудя днес да го давам или не. Детето е много превъзбудено и хиперактивно около 3-4 часа след приема му, затова ми се ще да го спра. Какво е Вашето мнение?
 Ето и подробностите: Детето е на 3г.10мес., тежи 13,5 кг. За диагнозата незнам какво да кажа. Започна с 1 седмица хрема и лека суха кашлица само сутрин (често случваща се - отдават я на алергии и уголемена трета сливица), след което кашлицата стана малко по-честа и се промени, заведох го на УНГ, който каза, че този път няма проблем със стичане на секрети отзад, а като чу кашлицата предположи трахеит, GP-то каза, че се чуват леки хрипове от едната страна и ме остави аз да избирам дали да давам АБ или не. Аз реших да изчакам - само Сиракол и Зиртек му давах и капки Виброцил за хремата. Да, но детето продължи да си покашля леко 3-4 дни, оттам с направление при педиатър, рентген: "бронхопневмонични промени от интерстициален тип в дясната половина свързани с хилуса" и направление за хоспитализация. Аз отказах да вляза в болница преди да чуя второ мнение и го заведох на частен преглед при друг педиатър. Тя каза, че е вероятно микоплазмена инфекция. (През всичкото това време са правени 2 ПКК с деф.броене, в които единствено СУЕ е леко завишена (20 мл/ч.), детето е нямало температура, жизнено, с голям апетит.). Изписа му Панцеф - 7мл./24ч.; Флудитек - 2х5мл.; Вентолин - 2х5мл.; Биогая и Ентерол (тъй като от почти всички АБ прави диария на 5-тия ден) и продължаваме Зиртек-а. На четвъртия ден вече не се чуваха хриповете, кашлицата почти отшумя (1-2 пъти на ден леко отхрачване), спряхме Флудитека, и каза да пие Вентолина и Панцефа още 1 ден, т.е. 5 дни. Детето все още покашля 1-2 пъти леко отхрачващо, но хрипове не се чуват и спред педиатърката и според GP-то.Да, но вчера GP-то като ми каза за постепенното спиране на Вентолина и да давам Панцефа по-добре още 2 дни (да станат общо 7) и сега се чудя какво да правя? Моля Ви за мнение?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #888 -: Юли 28, 2010, 07:22:19 am »
Вентолина не се спира изведнъж. Ние сме го пили 3-4 пъти, спирах го по определена от лекаря схема. Не съм забелязала Калина да става хипер активна от него. То активното състояние и е постоянно :lol:.

[/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #889 -: Юли 28, 2010, 07:49:05 am »
кой е личния ти лекар и  как поставят диагноза отит не трябва ли да е специалист а този доктор постави тази диагноза като му натисна ушите и така каза това е отити моля ви се! :x

По въпроса за хомеопатията: изцяло поддържам казаното от Пердето.
Моята педиатърка /не е специалист УНГ/ поставя диагноза отит след преглед отоскоп, който представлява ето това http://www.medeos.com/?81&02&96163.
Възможно е и при натиск на ушите да се диагостицира отит, защото деето реагира на силна болка, чийто най-вероятен източник е отит.
Вместо да се чудиш какъв хомеопатичен боклук да дадеш, заведи детето на УНГ специалист. Познавам майка, която докато се чудеше и маеше, детето й направи гноен отит и се наложи терпанация на тъпанчетата. Не те плаша, но отитите са коварни заради това, че могат да се развият по-бързо, отколкото предполагаме.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #890 -: Юли 28, 2010, 08:14:24 am »
Вентолина ни е пръв приятел, няма да ти разказвам за него, но за антибиотка от доктора ми се е набило, че прием от 5 дена не е разумно решение- минимум 7, с оглед състоянието и до 10 дни.
Нас вчера не ни прегледаха  :? но пък кашлицата я няма, снощи си заспа спокойно, и до момента спи без дразнение, с ритмично и спокойно дишане е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #891 -: Юли 28, 2010, 12:31:00 pm »
Здравейте д-ре,
синът ми след един месец става на 4 год., обожава да реди пъзели, но ги реди обърнати, винаги. Незнам как да интерпретирам това. Много ще съм Ви благодарна, ако може да коментирате.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #892 -: Юли 28, 2010, 12:42:29 pm »
Здравейте, докторе! Имам нужда от мнението Ви относно Вентолин - сироп, тъй като синът ми го пие за първи път. Педиатърката, която му го изписа каза да го пие 5 дни, след като на четвъртия ден не се чуваха вече хрипове. Изписан му е 2 пъти х 5 мл. 4 дни съм го давала 2 х 5 мл., на петия (вчера) го дадох сутринта 5 мл., а вечерта 2.5 мл. (след като GP-то ме посъветва да не го спирам изведнъж, а постепенно). Днес се чудя да го давам или не. Педиатърката каза само 5 дни, а според GP-то да го пие още 2 дни - 1 ден 2 х 2.5 мл. и 1 ден 1 х 2.5 мл. (не за друго, а за да не стане рязко спиране). Та сега се чудя днес да го давам или не. Детето е много превъзбудено и хиперактивно около 3-4 часа след приема му, затова ми се ще да го спра. Какво е Вашето мнение?
 Ето и подробностите: Детето е на 3г.10мес., тежи 13,5 кг. За диагнозата незнам какво да кажа. Започна с 1 седмица хрема и лека суха кашлица само сутрин (често случваща се - отдават я на алергии и уголемена трета сливица), след което кашлицата стана малко по-честа и се промени, заведох го на УНГ, който каза, че този път няма проблем със стичане на секрети отзад, а като чу кашлицата предположи трахеит, GP-то каза, че се чуват леки хрипове от едната страна и ме остави аз да избирам дали да давам АБ или не. Аз реших да изчакам - само Сиракол и Зиртек му давах и капки Виброцил за хремата. Да, но детето продължи да си покашля леко 3-4 дни, оттам с направление при педиатър, рентген: "бронхопневмонични промени от интерстициален тип в дясната половина свързани с хилуса" и направление за хоспитализация. Аз отказах да вляза в болница преди да чуя второ мнение и го заведох на частен преглед при друг педиатър. Тя каза, че е вероятно микоплазмена инфекция. (През всичкото това време са правени 2 ПКК с деф.броене, в които единствено СУЕ е леко завишена (20 мл/ч.), детето е нямало температура, жизнено, с голям апетит.). Изписа му Панцеф - 7мл./24ч.; Флудитек - 2х5мл.; Вентолин - 2х5мл.; Биогая и Ентерол (тъй като от почти всички АБ прави диария на 5-тия ден) и продължаваме Зиртек-а. На четвъртия ден вече не се чуваха хриповете, кашлицата почти отшумя (1-2 пъти на ден леко отхрачване), спряхме Флудитека, и каза да пие Вентолина и Панцефа още 1 ден, т.е. 5 дни. Детето все още покашля 1-2 пъти леко отхрачващо, но хрипове не се чуват и спред педиатърката и според GP-то.Да, но вчера GP-то като ми каза за постепенното спиране на Вентолина и да давам Панцефа по-добре още 2 дни (да станат общо 7) и сега се чудя какво да правя? Моля Ви за мнение?

Това вероятно е банална дихателна инфекция.
Те се лекуват с АБ и БЕЗ нищо друго. Ако има отхрачване- може АЦЦ кидс да се добави за ден,два.
Да, може да е Микоплазма по принцип, но картината НЕ е такава, а и повлияването от АБ ( който не покрива Микоплазма) е показателно против.

Ами, предозирали сте Вентолин - дозата е 0.2мг/кг/24 часа - ако детето е 13-14 кг това прави 2мл, три пъти дневно.
Едва ли тук обаче Ви е нужен Вентолин.
АБ се дава минимум 7 дена, разбира се.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 12:44:10 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #893 -: Юли 28, 2010, 12:49:18 pm »
Вентолина не се спира изведнъж. Ние сме го пили 3-4 пъти, спирах го по определена от лекаря схема. Не съм забелязала Калина да става хипер активна от него. То активното състояние и е постоянно :lol:.
Това твърдение е невярно. Не е нужно постепенно спиране на Вентолин.
Освен това Вентолин е симптоматично средство с кратко действие и е медикамент на "остро покритие ( нужда)".
Вентолин не е медикамент за дълго лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #894 -: Юли 28, 2010, 12:50:50 pm »
Здравейте д-ре,
синът ми след един месец става на 4 год., обожава да реди пъзели, но ги реди обърнати, винаги. Незнам как да интерпретирам това. Много ще съм Ви благодарна, ако може да коментирате.


"обърнати" как? накъде?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #895 -: Юли 28, 2010, 13:09:09 pm »
 Много Ви благодаря, докторе! Успокоихте ме, защото така или иначе Вентолина го спрях и днес не съм го давала, но много се притесних от мнението на GP-то, че "е много опасно рязкото спиране на Вентолин". Вентолина му го изписаха, защото според педиатърката е направил бронхоспазъм. А АБ ще го давам още 2 дни, за да станат 7 дни. А иначе отхрачване е силно казано. Има едно много леко еднократно изкашляне 1-2 пъти дневно, без да се чува сериозно отделяне на храчка. Но пък от днес говори малко носово, а няма хрема. Имам чувството, че носа е запушен, но той казва, че не му е запушен. Погледнах и сливиците - добре са. Мисля да оставя само АБ за още 2 дни, че другата седмица отиваме на почивка и искам да съм сигурна, че се е оправил напълно.
 И само още едно въпросче, ако може. Педиатърката изписа Аериус - по 2,5 мл./ден до изпиване на цялата бутилка от 120 мл. Това прави около 40-50 дни. Това не е ли дълъг период? По принцип детето е предразположено към леки алергични реакции - чести воднисти хреми, подутини под очите, лека суха кашлица при дъждовно време, конюктивити (алергични според детски офталмолог), зачервяване на лицето от в прекомерно затоплини помещения през зимата, правил е няколко пъти стържеща кашлица (казват ни, че е "ларингитна"), но без пристъпи и задух. Често пие Зиртек.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:20:54 pm от titi_75 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #896 -: Юли 28, 2010, 13:20:08 pm »
Моля отбележете - >> Антихистаминовите препарати НЯМАТ роля и не се предписват при детска Астма/ Астматични бронхити.
Понякога ако има данни за Алергичен ринит, предшестващ криза, може да се дадат Зиртек/Аериус. Но за няколко дни.
Антихистаминовите препарати НЯМАТ профилактична роля, и да ги давате с месеци- полза никаква.
По-резултатният подход е да тестувате преди да решите как да лекувате един алергичен ринит, отколкото да давате антихистамини по този начин. "Да тестувате", ако внимателно сте преценили ЧЕ има нужда от това.

Моля да спрете необоснованите приеми на антихистаминови препарати.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:27:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #897 -: Юли 28, 2010, 13:23:17 pm »
 Благодаря Ви искрено още веднъж! В такъв случай няма да давам Аериус.
 Не сме теставали, защото мнението на алерголога беше, че преди 5г. възраст няма реални резултати, а и алергичните реакции не са чак толкова сериозни според мен.
 Приятен и усмихнат ден Ви пожелавам!
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:25:21 pm от titi_75 »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #898 -: Юли 28, 2010, 13:26:24 pm »
Не мога да кажа "да го спрете".
Просто внимателно оценете за какво го давате, с какво помага, как е обоснована нуждата от месеци лечение.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #899 -: Юли 28, 2010, 13:29:20 pm »
Д-р Birdie, според Вас нужно ли е вече да спираме АР млякото. Според личната трябва вече да пробвам да минем да обикновено АМ за възрастта. След като терапията с АР млякото е била успешна и вече не повръща, употребата му можела да навреди /тук не можах да я разбера защо?/. Аз мислех да го давам поне до 1г.6м.. Вече не повръща, но се случва примерно на седмица-две да върне веднъж-два пъти, по скоро като че ли има киселини и връща по малко, а понякога се и уригва доста. За мен това си е някакъв дискомфорт, свързан с все още съществуващ до някаква степен рефлукс и мисля в случая да не послушам педиатърката ни и да продължа с АР млякото. Вашето мнение? Толкова държа на него, защото именно благодарение на Вас се справихме с този проблем.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 13:51:51 pm от tan »