0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #860 -: Юли 26, 2010, 15:05:08 pm »
а какво може да е няма други симптоми?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #861 -: Юли 26, 2010, 15:05:31 pm »
Незнам дали струва пет пари образованието ми навън ,но от випуск 2002 нататък раздават в МУ документ,с който ти се признава образованието в чужбина.Един колега работи в Англия не е държал преравнитени изпити
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 15:08:27 pm от eliq »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #862 -: Юли 26, 2010, 15:16:54 pm »
За признаването - признава се. Но няма тежест и със "знанията" си само проблеми си създавате.
И в другите страни може да работите с тези дипломи но на първо време ( 4-5 години) само първична медицина.
Всякакъв път към по-добри места, по-високо положение Ви е затворено. За дълго.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #863 -: Юли 26, 2010, 15:27:33 pm »
Е не съм се засилила ,пък и аптекарите само подават едни лекарства,дето вика един колега на мъжа ми  умник капитан-какво сте учили 5 години ,аз и сега мога да работя в аптека.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #864 -: Юли 26, 2010, 15:35:45 pm »
а какво може да е няма други симптоми?
Не знам. Зависи от прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #865 -: Юли 26, 2010, 16:45:18 pm »
Ех, Еliq, показваха наскоро една французойка, дошла да се учи тук - е, да, спомена, че се учи как не се прави медицина...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #866 -: Юли 26, 2010, 17:07:53 pm »
Какво учи тук тази французойка неразбрах
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #867 -: Юли 26, 2010, 17:21:15 pm »
тъкмо се похвалих и Стефания се събуди от следобеден сън от отвратителна кашлица до повръщане чак
днес и втори път ходи по голяма нужда, казва че я боли корема
предполагам си е лепнала вирусче, утре ще я заведа при личния лекар

Елия- друг пример ще ти дам, наша позната замина в Америка- с две висши, икономика и висша математика
когато е кандидатствала за работа, никъде не са й признали дипломата, искали са да покаже на практика какво може, за съжаление при докторите това може да е фатално
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #868 -: Юли 26, 2010, 17:26:09 pm »
Какво учи тук тази французойка неразбрах

Как не се практикува медицина...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #869 -: Юли 26, 2010, 17:28:42 pm »
От сега събирам парички за Тея за образование да учи някъде в чужбина
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #870 -: Юли 26, 2010, 17:34:46 pm »
Цитат
"Какво учи тук тази французойка не разбрах... ."

Тези хора са търсачи на силни усещания... чули в Бг "криза", "мизерия", "велика медицина", и решили да опитат "приключенията" - "Мечка страх- мен не страх". Защото животът им в бедна Франция, Дания, Швейцария е чудесен, но "кротък", "тих".
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 19:37:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #871 -: Юли 26, 2010, 19:39:11 pm »
Здравейте докторе, пак с проблеми сме  и ние. От около две седмици, тоест от както започнахме да ходим на плаж, Тони е с повишено оригване. Понякога ми казва, че му става лошо, оригне ли се силно и му минава. Понякога ми казва, че го боли коремче като показва високо горе и отново след оригване се оправя. До миналата седмица имаше леко намален апетит, но се хранеше. Изхожданията са нормални. Спряхме и морските бани, реших че нещо от морската вода, но положение е същото. Пикантни и пържени храни не давам, единствено киндер шоколадчета. Посещавахме всеки ден близо 2 месеца надуваемите батути, но нямаше оплаквания от скачането, сега сам от 10 дни не желае да скача, а само ги гледа от страни при все, че само за тях говори.
Личната без преглед предписа Алмагел, гастроентеролог в Бургас нямаме и за това записах час за такъв едва на 22 август при въпросната Георгиева.

Нужна ми е вашата насока докторе. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #872 -: Юли 26, 2010, 19:47:59 pm »
Това вероятно е рефлукс с езфагит. От много употреба на тези "батути". Често е и при деца които в рамките на игра ги обръщат с глава надолу.
Може обаче да е и вирусен гастрентерит. Има разбира се и ред други неща с тази симптоматика.

Може да му дадете Алмагел преди сън.
Моля  да закупите Примперан (Метоклопрамид, Церукал) (или аналог) на сиропче. Може да е много от нужда и полза.
Моля също да не давате Креон, Мезим-форте, Ентерол!
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 19:49:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #873 -: Юли 26, 2010, 20:22:07 pm »
Това вероятно е рефлукс с езфагит. От много употреба на тези "батути". Често е и при деца които в рамките на игра ги обръщат с глава надолу.
Може обаче да е и вирусен гастрентерит. Има разбира се и ред други неща с тази симптоматика.

Може да му дадете Алмагел преди сън.
Моля  да закупите Примперан (Метоклопрамид, Церукал) (или аналог) на сиропче. Може да е много от нужда и полза.
Моля също да не давате Креон, Мезим-форте, Ентерол!


Благодаря за бързият отговор  :flower:

Реших и аз, че е вирусче за това и изчаках повече от 2 седмици, но явно не е... кой знае.
За Алмагела, само преди вечерният сън или и преди следобедният? Личната предписа след всяко хранене по 1/2 ч.л.
За препаратите и друг път съм ги търсила, няма в Бг на сиропче. Само в таблетна и инжекционна форма. Налагало ми се е още преди 2 години и тогава с Деган 1/2 ампула сме овладявали повръщанията, естествено по лекарска предписание.
Последните отдавна не сме ги приемали и надявам се никога повече  8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #874 -: Юли 26, 2010, 20:58:34 pm »
а какво може да е няма други симптоми?
Не знам. Зависи от прегледа.
Няма други симптоми температурата се покачи 38.9 свалям с панадол и хексалгин.Вече много се притеснявам лекарката не видя никакви други симптоми моля кажете какъв е проблема?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #875 -: Юли 26, 2010, 22:07:21 pm »
Без преглед нищо не мога да Ви кажа, за съжаление.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #876 -: Юли 26, 2010, 22:45:49 pm »
При прегледа няма видими  причини леко зачервено ушно каналче!Това може ли да повишава такава температура и 5-6 зъба накуп? :?Педиатърката нищо не изписа за това!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #877 -: Юли 26, 2010, 23:15:11 pm »
При прегледа няма видими  причини леко зачервено ушно каналче!Това може ли да повишава такава температура и 5-6 зъба накуп? :?Педиатърката нищо не изписа за това!
Не съм доктор Бърди, но съм имала сходна ситуация, за това си казвам мнението:
И лекото зачервено ушно каналче не е видима причина за поддържаната температура? Да разбирам ли, че детето е оставено без лечение с обяснение "Зъбоникнене". Ако е така - браво, машаалаах, още едно проявление на неефективната бг медицина.
Проблемът е в ухото, не в зъбите. Зъб/и над 37.5 С не са причина за температура.
На първо време давай Нурофен /освен , че понижава температурата , действа и противовъзпалително/ плюс Отипакс. Ако температурата е висока - редувай с Хексалгин.
Продължи ли температурата в рамките на 24 часа след това  - консултация с УНГ, включително и по възможност с тимпанограма.

П.П. Педиатърката как диагностицира "заречвеното" ушно каналче?


По въпроса за батутите не се бях замисляла. Вики им е фен.
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 23:21:22 pm от lady_11 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #878 -: Юли 26, 2010, 23:55:18 pm »
Вече като чуя оправдание с колики/зъби ми става лошо. До 6-я месец за всичко са виновни коликите, след това - зъбите. Това е още един патент на бг медицината.
isev, ако и утре поддържа Т намери сериозен лекар и не се успокоявай със зъби. Бързо оздравяване от нас!

А това за батутите и на мен ми стана интересно.  Лятото и ние постоянно "висим" по подобни места. Последно в неделя бяхме, а днес Вики цял ден хълца. Може и да няма връзка, но след като прочетох написаното от д-р Бърди обрънах внимание.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #879 -: Юли 27, 2010, 00:35:02 am »
При прегледа няма видими  причини леко зачервено ушно каналче!Това може ли да повишава такава температура и 5-6 зъба накуп? :?Педиатърката нищо не изписа за това!
Това може би е отит и има нужда от АБ лечение... "зачервен ушен канал"? обикновено тъпанчевата мембрана е зачервена... може и ушният канал, но рядко при деца... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.