0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #840 -: Юли 24, 2010, 17:12:48 pm »
Много са мътни тези снимки... но това е ухапано с последваща обща реакция (уртикария).
Може също да е пипала растения... .

Но много нефокусирано и размито е всичко.
Може да е пипала цветя, до пързалкат аимаше градинка. Ще пробвам да снимам отново като стане от сън

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #841 -: Юли 24, 2010, 17:13:14 pm »
Това е нашата гледна точка и моята като майка,но повечето от приятелите ми са настоящи лекари и в миналото когато сме били заедно студенти по медицина.Когато аз съм била  навън те са били в стаите и са учили с едничката мисъл, че ще станат добри лекари.Ако аз съм учила  по 8 часа по време на сесия -то те по 20 часа в денонощие с едничката мисъл да станат добри доктори и да се докажат.Знам какво медицината дава ,ни и какво взема в България.До 35-40 год  възраст тя само взема и трябва да имаш човек до себе си,който те подкрепя морално и финансово.Така че когато ние сме си ходили с гаджетата или по купони те са зубрили или са работили нощни смени в пирогов като санитари.Не трябва да се гледа само едната страна на медала.И аз съм работила като студент ,но в склад или в аптека ,на чисто по специалноста си и съм вземала по 800 лв тогава.Така че отстрани е много лошо да осъждаш някои.
Ами точно В това е трагедията НИ.
Вашето и моето образование навън не струва "пет пари". Да, мъчно ни е, но от това по-добре няма да ни стане.
Защото нищо НЕ можем правилно, издържано, резултатно. Защото сме мизерни по дух, образование, подготовка. Плюс- трагично НЕЕФЕКТИВНИ.
От друга страна, "опитът" придобит в мизерия, недоимък, бедност, не е житейски опит. Той на нищо не учи, и дава извратени представи за света. Единствено животът в достатък и в нормална държава ти дава реалния поглед. Или шансът да го придобиеш поне.
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 23:34:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #842 -: Юли 24, 2010, 18:07:36 pm »
Докторе, направих още снимки. Тя не стои и май нищо не се вижда, но все пак ако може да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19776274
С какво да мажа?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #843 -: Юли 24, 2010, 19:04:12 pm »
Перденце, аз видях и двата свята и мога да говоря дълго и напоително за това, което не ми харесва и в двата и как става всичко, но това е толкова обширна тема, че 50 страници няма да ни стигнат да я опишем....
Еliq, за съжаление Доктора говори с мъка, а не с пренебрежение...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #844 -: Юли 24, 2010, 21:25:08 pm »
Докторе, направих още снимки. Тя не стои и май нищо не се вижда, но все пак ако може да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19776274
С какво да мажа?
С Фенистил гел. Само тези места. Локално.
След като изкъпете внимателно.
Варицела сте преболедували?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #845 -: Юли 24, 2010, 23:27:50 pm »
Докторе, направих още снимки. Тя не стои и май нищо не се вижда, но все пак ако може да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19776274
С какво да мажа?
С Фенистил гел. Само тези места. Локално.
След като изкъпете внимателно.
Варицела сте преболедували?
Изкъпах и намазах с фенистил. Забелязах, че обривът на крачето се е увеличил.
Не, не е преболедувала варицела, но няма други симптоми, освен кашлица и то околко 5-6 пъти на ден.
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 23:37:25 pm от annaaa »

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #846 -: Юли 25, 2010, 00:39:25 am »
Елия, не знам защо мнението на д-р Birdie ти се стори пренебрежително? Знам само, че до сега не ми се е случвало да отида за второ мнение при някой БГ лекар и да не отхвърли всичко предписано от първия, "изключително етично" с пренебрежителното "как може да ви изпишат това". Сигурна съм, че и десето мнение да поискам, всеки следващ ще реагира така за предния. Имам и много пресен пример при посещение на частен педиатър по адрес на  личния ни такъв, но не ми се коментира.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #847 -: Юли 25, 2010, 00:49:05 am »
Докторе, направих още снимки. Тя не стои и май нищо не се вижда, но все пак ако може да погледнете http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi-novi.520351.19776274
С какво да мажа?
С Фенистил гел. Само тези места. Локално.
След като изкъпете внимателно.
Варицела сте преболедували?
Изкъпах и намазах с фенистил. Забелязах, че обривът на крачето се е увеличил.
Не, не е преболедувала варицела, но няма други симптоми, освен кашлица и то околко 5-6 пъти на ден.
Проследете и утре... .
Може би ще е добре да извикате утре да я видят- и може би да се изпише или системно антихистаминово или да се обмисли и огледа от всички страни ставащото.
Освен ако утре не е по-добре... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #848 -: Юли 25, 2010, 10:32:28 am »
Аз искам още веднъж да кажа че се възхищавам на д-р Бърди и съм щастлива че познавам такъв човек, макар и виртуално! Винаги когато имам проблем с някое от децата ми първо тук чета и чак ако не намеря отговор си задавам въпроса. Понякога не получавам отговор, но той доктора е казал, че не отговаря само когато няма какво да каже.

Докторе, а сега ако може един въпрос и от мен. Той е за другата възрастова група, но май тази тема е затворена вече.
Синът ми е на 12 години и половина и от около половин година гърдите му са много подути и болезнени. Личната му лекарка каза че е от хормоните в пубертета и ще се оправи след няколко месеца, но вече половин година няма промяна. Имам ли повод за притеснение според Вас или всичко ще си дойде на мястото, когато хормоните му се урегулират?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #849 -: Юли 25, 2010, 17:00:38 pm »
Зависи. Оценката е комплексна и на база много неща.
Зависи и от анамнезата- кога боли, как са гърдите на опипване, има ли данни за гинекомастия и т.н.
Не е за Интернет такъв разговор... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #850 -: Юли 26, 2010, 09:33:11 am »
Разбрах. А на какъв специалист да го заведа? След като според Личната му лекарка няма проблем (само от поглед, без мануален преглед), а според Вас има неща, които трябва да се преценят предпочитам да го заведа за второ мнение.
Благодаря за отделеното време!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #851 -: Юли 26, 2010, 11:50:39 am »
ако е хормонална дисфункция най-добре ендокринолог  :)
аз само да напиша, че Стефания е под контрол
няма кихане, секрети  :lol: не си спомням да е имала толкова "чист" период скоро
благодарим Ви докторе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #852 -: Юли 26, 2010, 11:54:18 am »
Чудесни новини.
Какво вземаме сега?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #853 -: Юли 26, 2010, 11:56:57 am »
Фликсотид /2х1/ и Кетотифен /2х5 мл/, само
два плажа направи- изпи морето  :lol: сигурно колкото 100 инхалации да й направим вода премина през нослето :lol: много добре й се отрази, страхотно спокойно спа след плуването
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #854 -: Юли 26, 2010, 12:00:26 pm »
Добре би било да опитате да оставите Фликсотайд само вечер.
За седмица.
Ако няма симптоми и детето е добре, да смените вечерната доза Фликсотайд с Форадил ( или аналог). За 4-5 дена.
Ако детето и на Форадил е без симптоми, добре би било да оставите само Кетотифен.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #855 -: Юли 26, 2010, 12:02:28 pm »
Добре, благодаря
ще действаме  :D
Хубав ден от нас

п.п Набавихме си и от препоръчаните капки от гръцка  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #856 -: Юли 26, 2010, 12:03:37 pm »
Солдесанил?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #857 -: Юли 26, 2010, 12:06:58 pm »
да, да
имаме познати там и ни транспортираха
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #858 -: Юли 26, 2010, 14:31:49 pm »
Нормално ли е 5 зъба никнещи наведнъж и температура 37.5?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #859 -: Юли 26, 2010, 14:40:00 pm »
Да. Но температурата не е свързана с това събитие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.