0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #800 -: Юли 23, 2010, 15:14:46 pm »
Няма го по складовете,ние се оправяме с пансорал и тантум верде спр.В Николови има гранофорин ,но не мисля ,че ще мога да я мажа.След две намзвания с панзорал детето започна да яде ,а преди това не искаше ,защото я болеше.Температура вече нямаме и избегнах антибиотика.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #801 -: Юли 23, 2010, 15:20:02 pm »
"тантум верде"
НЕ това!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #802 -: Юли 23, 2010, 15:24:00 pm »
Ми това ми каза педиатърката,чай лайка.по две ампули вит ц и ако има температура над 38 антипиретици.Пансорала си го измислих аз ,но май я облекчва
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #803 -: Юли 23, 2010, 15:35:21 pm »
Употребата на силни локални антисептици (устна кухина) при 90-95% от обичайните детски заболявания е абсолютно нежелателно и недопустимо. Поради това че нарушават тънкия баланс на оралната флора и оставят след това опустошителни поражения, за които трябват месеци за възстановяване.

Афтите са язви, не са гъбичкови заболявания. Нито бактериални.
Има нужда на първи етап САМО от локален анестетик.

Употребата на всякакви по вид мощни локални антисептици при деца ( практика, толкова обичана в Бг) е продукт на погрешна и примитивна логика - "да изтребят". Не е нужно това, нито в този обем, нито по този начин.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 15:38:24 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #804 -: Юли 23, 2010, 16:21:28 pm »
В аптеки Оптима - Русе мисля имат гел Алоклер, преди година и нещо щях да поръчвам от тях и имаха, сега показва че не е в наличност, но може да се провери.


http://www.apteki-optima.com/?cid=87&productID=14375
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 16:23:01 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #805 -: Юли 23, 2010, 18:21:57 pm »
До нас е точно Оптима- нямат. Успях да намажа само веднъж с микстурата, че хапе и стиска устата, голям инат. Калина вече е добре.

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #806 -: Юли 23, 2010, 18:33:25 pm »
Има ли избор на Педиатри в Русе?
Онова малко мизерно Детско отделение в двора на Болницата съществува ли още?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #807 -: Юли 23, 2010, 18:55:16 pm »
Съжалявам ,че го казвам но не е етично да се говори по този начин за колеги.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #808 -: Юли 23, 2010, 18:57:04 pm »
И кое е "неетичното"? моля... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #809 -: Юли 23, 2010, 19:00:20 pm »
Има педиатри и работят в условията ,които съм и предоставени.Имах и още какво да кажа,но реших да си го спестя.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #810 -: Юли 23, 2010, 19:04:17 pm »
Кажете го, Моля. Тук цензура няма.
И лично срещу мен да напишете неща- моля. Няма да има проблем.

***
Мое лично наблюдение и мнение е че, това малкото там "отделение" е мизерно. Лично наблюдение и мнение в годините, когато го познавах. Не е  задължително мнението ми да се споделя от всички, но това не го прави "неетично".
Освен това, днес може мястото да е реконструирано и модернизирано- не знам. Питах просто... .
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 19:13:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #811 -: Юли 23, 2010, 19:12:41 pm »
Това в каква клиника работиш не те прави добър лекар,както и можеш да работиш в много добре изглеждаща клиника и да не си добър специалис.Колкото до това да се изкаваш  за колеги,които не познаваш е въпрос на възпитание
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #812 -: Юли 23, 2010, 19:21:13 pm »
Простете, но с това не мога да се съглася. Средата, в която се работи, е 90% от "добрия специалист". Колкото и това "добър" да е относително.
Само за двама, трима души поименно съм се изказвал негативно през годините. И го правя и до днес напълно съзнателно.
Всички останали негативни оценки,които съм писал,  са на база на написани/споделени практики, действия, постъпки. Естествено, ако един педиатър не мери обиколки на глава, не знае що е то "тегловни криви" на практика, да посъветвам пишещата майка да се замисли. Но не е лично- мерете обиколки на глава и попълвайте тегловни криви, и такива съвети няма да давам. Може ли без обиколка на глава и тегловни криви да има Педиатрия, моля?

Да, аз не обичам Бг Педиатрия и практиките и. Да, това е факт. Руската- също.
Защо? Защото на собствен гръб съм изпитал "качеството" и , упражнявайки я, както и на собствен гръб съм "изразходвал" години, нужни ми да за да ГИ  "коригирам" тези практики. Години, загубени за мен. В илюзии че "нещо знаем". Което странно защо никой не признава навън. И още по-лошо- вътре сме неефективни, безполезни.
От това произлиза крайно негативната ми оценка.
Но- лично мнение. Може и грешно да е, но е мое, от моя жизнен опит.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 19:29:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #813 -: Юли 23, 2010, 19:42:06 pm »
Когато за пръв път разбрах ,че имаме репродуктивен проблем се свързах с доктор Мариела Даскаалова.Срещнахме се с нея ,прие ни в кабинета си,който не беше кой знай какво,прегледа мина, резултатите не бяха обнадеждаващи ,но направи така че аз да си тръгна от кабинета и с надежда.Година и половина по късно се роди моята прекрасна дъщеря.Минахме и през клиника в Плевен,клиниката беше много напудрена,но доктора в нея не можеше да и се опре и на малкия и пръст.Въпросния доктор не ни помогна,но ни взе 50 лв,докато Даскалова не ни взе пари.Не ме разбирайте погрешно,аз съм за това труда да се възнаграждава адекватно,но когато си помогнал на човека.За мен доктор Мариела Даскалова е най-добрия доктор в областа си(от гледна точка на пациент) и съм сигурна ,че въпреки това не би се изказала лошо за свой колега.Това могат да го направят само пациентите ,иначе п0рави лошо впечатление.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #814 -: Юли 23, 2010, 19:49:48 pm »
Аз пиша за Педиатрия и Педиатри.
За трима поименно, защото според мен  практиките им са осъдителни, неприемливи, некоректни. Всички грешим - те не го правят от неосъзнати грешки, а от търгашество, злоупотреба, наглост.
За останалите - осъждам практики, подходи, решения. Но именно тези "практики, подходи, решения" правят един Педиатър резултатен, ефективен, и говорят за него.  Което е и най-важното.
Добрата дума помага, но кашлица с добра дума няма да излекуваш.

Мизерията ражда мизерни специалисти. От нищо- чудо не става.
Няма "ниво" без съпътстващо "ниво".
Ако не виждаш това, значи не си видял нещо по-различно от дневната ти рутина.
Веднъж да видиш Педиатри, добри болници, специалисти, всичко се обръща в теб, и критериите ти стават други. И съдиш строго.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 19:54:27 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #815 -: Юли 23, 2010, 19:53:47 pm »
Е аз не забременях от добра дума
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #816 -: Юли 23, 2010, 22:04:00 pm »
Ели, в същата клиника за която говориш ни помогна да си имаме Калина. Заслужили са си всеки лев.
Отделението, за което д-р Бърди говори го има, и да мизерно е.Реконструирано и модернизирано- д-р Бърди майтапите ли се, аз когато влязох да търся помощ за детето си се сащисах.  И да- отказаха да прегледат Калина, което е престъпно, неетично, неморално и не знам как още да го кажа.

Мизерията ражда мизерни специалисти. От нищо- чудо не става.
Няма "ниво" без съпътстващо "ниво".
Ако не виждаш това, значи не си видял нещо по-различно от дневната ти рутина.
Веднъж да видиш Педиатри, добри болници, специалисти, всичко се обръща в теб, и критериите ти стават други. И съдиш строго.
С това съм абсолютно, ама абсолютно съгласна. Не исках да употребявам думата мизерни, аз бих казала и като хора.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 22:15:15 pm от ЕVIQ »

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #817 -: Юли 24, 2010, 00:38:11 am »
А за мен е неетично,да се говори против колеги особено в медицината,понеже така не само си правиш самореклама ,но и смяташ че си повече от останалите.Направих съпоставка между Даскалова и Личев само ,за да покажа,че обстановката е без значение за развитието на един добър доктор.Колкото до нашите доктори ,когато ни се разболеят децата, звъним на тях и разчитаме на тяхната преценка,а не се обаждаме на доктор Бърди.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #818 -: Юли 24, 2010, 00:48:21 am »
Работил съм там 2 лета като санитар... в годините, когато още уважавах Бг медицина.
Ако трябва да напиша книга, за това,което съм видял и преживял, мъкнейки храната на колички из стаите с по 5-10 болни, или миейки подове, или миейки чиниите в стаичка 0.5/0.5 м...ще трябва да пиша ужасни неща .
Ако напиша очерк за умрелите пред очите ми толкова болни там, ще е тъжно.
Ако напиша очерк за 1-2 мата добри и свестни лекари и масата безразлични, нагли, смеещи се на чуждата болка "колеги"... ще бъде "неетично". Защото е "етично" да си мълчиш.

Помня един чудесен хирург ( от 1-2 та) опериращ ден и нощ, помня спешната хирургия пълна с панкреатити, за които само за един, двама имаше лекарства.
Помня УЖАСНОТО ортопедично отделение, общо взето нахалните сестри, тъжно разхождащите се болни из онова подобие на двор, с "борове" с останали 5-6 клонки по върха.
Помня детската хирургия с тежките деца, където само един, максимум двама доктори, знаеха какво да правят... .
Помня отделението за новородени, когато се роди дете не уриниращо 2 дена. Помня паниката, безсилието, незнанието, безпомощността, хаоса. Не знам какво стана с детето... . Помня как исках да си тръгна, за да не виждам поредната смърт на дете от незнание.
Помня много неща... .

Помня сутрините,когато ходих на работа и следобедите,когато се връщах.
Помня как от 140 лв заплата ми вземаха 80 лв "ергенски" данък.

Колко още неща помня. Но те са "неетични", "неморални".
Защото истината в Бг е "неморална" ,"неетична". Както впрочем и навсякъде, но го няма това безхаберие, ниска квалификация, незнание.
Нямам нищо против да напишете добра дума за когото и да е било. Нито ще го оспоря... .
Просто за мен, в моите спомени, тези за които си струва да си спомням ( от лекарската част) се броят на пръстите на едната ръка.

Нямам проблем от това, че не се обаждате на мен... .

п.с. Много добре знаете че не си правя "самореклама". И от участието си тук не съм спечелил нищо за себе си.
Нито телефони давам, нито карам да ми се обаждат на секретарката, нито в Гърция приемам пациенти от тук.
« Последна редакция: Юли 24, 2010, 01:09:53 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #819 -: Юли 24, 2010, 08:35:32 am »
Да обаждаме се на педиатрите, и какво..... Калина нямаше кой да я прегледа от 21,00 до 18,00 на другия ден /при личната/. Вече бях смъкнала отдавна температурата. От Детското ни изхвърлиха, нагъл млад доктор. В кабинета на Мобилмид ми казаха: "Това ли е умиращо дете, ми нищо му няма"- БЯХМЕ С ОКОЛО 39,5Т.Не искам да си спомням,че се ядосвам и съм гневна от безсилието си.Осъзнах, че няма на кой педиатър да разчитам.
















[/url]