0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #780 -: Юли 21, 2010, 12:13:56 pm »
 :xмоята педи нищо не ми казва трябва сама да ходя да търся и ровя ние сме на година вече и 20 дни.Благодаря ви докторе а за чурките знам че много се е изписало !Но моята педи ми каза че на 1.5 трябва да го заведа да му я правят в потрес съм какво да правя много ме е страх! :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #781 -: Юли 21, 2010, 12:23:29 pm »
"...а за чурките знам че много се е изписало !"

>> Нищо не е нужно да правите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #782 -: Юли 22, 2010, 09:09:19 am »
Здравейте докторе!Имам момченце на 1,6.Оперираха го миналата години имаше изливи между мозъчните обвивки.По вина на нашата педиатърка го открихме случайно,когато беше на 7 месеца и то в едно малко провинциално градче,въпреки,че обиколката му е пораствала с по 2 см на месецБебо не можеше да стъпва на крачета и да седи.Лекарката ни не ни обръщаше никакво внимание,когато Бебо беше на 7 месеца и аз я питах,дали трябва да се обръща и да седи,тя ми вика ама той има ли 5 месеца,както и да е.Благодарение на операцията бебо проходи на 1.2,кляка,става и всичко което прави едно бебе ,е разбира се малко закъсняваме и правим някои неща след 2 месеца след др бебета.Още не говори,а вика само ъъъ като иска нещо,и рядко ма-ма,ба-ба.
Освен,че вечно съм нащрек и правим ТФЕ всеки месец,защото още не се е затворила фонтанелата,вече е доста по малка,правим и консултации с неврохирург имам и др проблем.Откакто бебо проходи или 1 месец след това някъде отказва да яде супи,манджи и изобщо всичко с лъжица и всичко което не е мляко.Много ми е тежко вече.Яде само мляко в шише,с каша или пасиран банан вътре,сух хляб,рядко пържени картофи,но не от вкъщи,а навън правени,ябълка,пуканки,зрънчо,солети,бисквити.Изобщшо почти всичко нездравословно.Записах го на кухня,понякога яде крема в шише обаче,слагам по 2,3 лъжици от манджите в млякото,за да не усети.Преди ядеше пилешка супа,леща обичаше,заешка супа обичаше.Сега не иска и да вкуси даже,топя му и хлебче в супите като види,че не е сух хляб и го хвърля.Сега е болен отгоре на това,кашля,хрема,кисел е имаше и температура и даже и млякото  вшише не иска.Иначе е 12кг,правих му изледване хемоглобина му беше 113.Много ми е тежко,отгоре на това сме и с АКБМ,прди бяхме на Фризопеп 5 месеца,после започнах да му давам кислело мляко, и нестле 1+,има по някой обрив ,преди беше целия в обриви,от глава до пети.Дайте съвет,какво да правя,извинявайте за дългия пост.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #783 -: Юли 22, 2010, 09:14:02 am »
"...Оперираха го миналата години имаше изливи между мозъчните обвивки."
Точната диагноза е?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #784 -: Юли 22, 2010, 09:14:49 am »
Субдурална ефузия,по епикриза,прилича на външна хидроцефалия,но не точно.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #785 -: Юли 22, 2010, 09:23:27 am »
Забравих да напиша,че съм стигнала дотам,че от желание да хапне и да не е гладен му давам мляко в шише,когато заспива.И незнам дали има връзка,но постоянно го яде нещо комар да е става целия на едни големи пъпки,където  е ухапан и седят няколко седмици,съседката отдолу има котка и един ден намерих бълха в стаята явно и тя го беше нахапала,защото имаше следи по бодито.На няколко пъти пръскам с Биокил.Той е много бял със светли очи и веднага прави алергия.наистина стана много дълго,извинявам се.Вера
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #786 -: Юли 22, 2010, 09:51:56 am »
Благодаря така да оставя нещата така ли?Дори и да не се опитвам аз да забелвам чурката! :?
« Последна редакция: Юли 22, 2010, 10:00:09 am от isev »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #787 -: Юли 22, 2010, 09:58:18 am »
Субдурална ефузия,по епикриза,прилича на външна хидроцефалия,но не точно.
Детето има поставена клапа, или? Всичко,което пишете,простете, е ужасно объркано.
Диагнозата остава неясна за мен... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #788 -: Юли 22, 2010, 09:58:54 am »
Благодаря така да оставя нещата така ли?Дори и да не се опитвам аз да забелвам! :?
Ами... Да. Никой и никъде не "забелва".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #789 -: Юли 22, 2010, 10:14:43 am »
Докторе,за щастие клапата ни се размина,поне засега.Малкия беше с дренажи.Обиколката му беше 46,5 на 7 месеца,сега е 48,5-49 зависи кой я мери.Опериран е в Иван Рилски.Мозъчето му  е било притискано отвън,на скенера се вижда много ясо,незнам защо не с еводи точно хидроцефалия,нещо по различно е,изливите са били  в челната област.Разрезите от дренажите си личат отгоре на главата му,като е подсриган.Като ходин на ТФЕ,пише нормални външни ликворни пространства,с течение не времето тази течност,която се е събрала се е регулирала.Проведохме и няколко курса рехабилитация+електростимулация на кръстчето.бебо разбира доста,показва нослето,пишката,ръцете,крачета,обувките,коремчето,ушите,изпълнява някои поръчки-носи еди кое си на баба примерно,играе с играчки,струва ми се адекватен,прави браво,казва чао,дава целувка-от няколко месеца.Притеснявам се за храненето.Как допреди няколко месеца ядеше супи,а сега не иска,не мога да си обясня?Има около 16 зъба,по няколко наведнъж му излизат,от няколко месеца предкътници и кучешки.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #790 -: Юли 22, 2010, 10:16:25 am »
Незнам още каква информация да дам.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #791 -: Юли 22, 2010, 11:05:55 am »
Няма "магически съвет".
Може би да иска по-несмляна храна и не толкова пасирана?
Меже би иска да го храните 4 пъти дневно? а не непрекъснато?
Меже би е време да смените Фризопеп с нормално ( или поне ХА) АМ?
Може би детето има недостиг на желязо?
Може би сега е малко болен и затова апетитът не е добър?
Понякога и зъбките са причина да не искат по-твърда, а само пасирана храна ( но НЕ са причина за безапетитие).

Много деца след 12м възраст наистина понякога се отказват от предишните си добри хранителни навици.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #792 -: Юли 22, 2010, 11:14:51 am »
Благодаря докторе за отговора.Сега давам Нестле 1+ джуниър и редувам с НАН ХА 2.И аз незнам каква е причината.Обема на еритроцитите мисля,че му е нисък или висок,забравих как беше,това показва проблем с желязото,но казаха че засега не трябва да му давам желязо.Наистина след година и нещо се промени коренно апетитът му.Ако имате някакво идеи пишете.Благодаря много.Вера
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #793 -: Юли 22, 2010, 11:17:45 am »
Вие пишете как се развиват нещата.
Направете контролно изследване на урина с посявки!
Коригирайте възможен железен недоимък.
НЕ давайте продукти от козе мляко и козе мляко като такова.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #794 -: Юли 22, 2010, 14:14:37 pm »
Благодаря докторе!Козе мляко не съм давала никога,само краве кисело,ама като му дам няколко пъти  в шишето и се обрива.Не така като по малко бебе,но все пак.Одеве ходих и му взех от аптеката балсам на д-р тайс,да му овлажнява кожата и капки правени  с антибиотик,защото носа му тече,кашля и поддържа 37,37.2 температура.Личната онзи ден изписа коларгол,заради гърлото ама каза в носа да му капвам,обаче взеха да му излизат червени парцалчета от носа,мисля,че му се разраниха капилярите.Не смея да му давам антибиотик все още,а и без нова консултация.Сутринта като заспа отново от умора успях да му дам мляко в шише,с каша вътре и после хапна малко вафла и хляб,манджа изобщо не съм предлагала,сега и като  е болен няма никакъв смисъл.Ще пиша пак.Много благодарности.Вера
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #795 -: Юли 22, 2010, 18:09:22 pm »
Алоклер в България няма,какво съдържа да заменим генерично
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #796 -: Юли 22, 2010, 18:15:00 pm »
Има Алоклер в Бг.
Иначе- правена микстура с Анестезин но без Нистатин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #797 -: Юли 22, 2010, 18:29:29 pm »
 
Алоклер в България няма,какво съдържа да заменим генерично
Ели разбрах,че и малката е болна. Явно от Калина се заразихте с Емчо. Алоклер и аз не намерих, но на аптека "Николови" има микстура с Анестезин без Нистатин.

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #798 -: Юли 23, 2010, 08:47:00 am »
Преди година, две трудно намирах гела на Алоклер, обаче към днешна дата на пазара се предлага вече пълната гама. Става дума за Бургас, а както знаене в този град всичко върви на дълбоко провинционално ниво.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #799 -: Юли 23, 2010, 13:37:12 pm »
Аз съм от Русе, питах в няколко аптеки, гледаха ме като извънземно. Елия има аптека, щом тя не може да го намери...

[/url]