0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #740 -: Юли 16, 2010, 18:11:55 pm »
:D Много Ви благодаря
а съвета на педиатъра е да давам БиоГая- 5-6 капки, за да се нормализира флората
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #741 -: Юли 16, 2010, 18:23:47 pm »
Какво да Ви кажа... . Не давам такива неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #742 -: Юли 16, 2010, 18:24:56 pm »
да, да
просто споделям какви са тук съветите и знаете, че това търся Вашето мнение
по-прохладен уикенд от нас  :flower:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #743 -: Юли 17, 2010, 14:21:12 pm »
Д-р Birdie, много Ви моля да погледнете тези обривчета. Днес ей така без причина за мен ги забелязах, по гърдичките, малко по ръчичката и най-вече някъде около под мишничката. Личната ни каза да ги мажем с фенистил гел и най-вероятно били от нещо, което е яла. Да обаче аз много внимавам с това, което яде. А и не е яла нищо по-различно от досега. На обяд си хапна пилешко с картофи и моркови. Моля Ви, само ми кажете наистина ли е алергичен обривът.
http://tanit.snimka.bg/children/viki.266765.19672925
Само искам да кажа, че личната не ги е видяла обривите, говорихме само по телефона, защото днес е събота.
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 14:38:25 pm от tan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #744 -: Юли 17, 2010, 14:37:31 pm »
Да. Нещо сте дали - праскови? кайсии? ягоди?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #745 -: Юли 17, 2010, 14:40:00 pm »
Не, докторе, знаете как се страхувам и как бавно въвеждам всичко. Не съм давала нищо.
Сега се сещам, че кака й ядеше домашен кекс, и на земята бяха паднали трохички, и тя успя да си вземе е налапа една, но само една трошичка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #746 -: Юли 17, 2010, 14:50:09 pm »
Сърбящи?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #747 -: Юли 17, 2010, 14:56:33 pm »
Не мога да кажа със сигурност. Малко мрънкаше, но и наближаваше време за сън. Ако я оставих сама веднага мрънкаше, но отидали при нея се усмихваше и почваше игра, без да дава вид да я мъчи нещо. Сега вече спи. Не се виждат нито обривчета вече, нито зачервявания.
Съвсем се шашнах. От как е станало времето горещо, много се поти и по тила и раменцата и лицето понякога има много ситни пъпчици и точно там кожата е малко по-грапава при допир. Мислех, че са от изпотяването и горещината.
Незная дали си спомняте, когато зимата правихме кръвният тест за млякото, пуснахме и за яйца. Излезна че реагира само на яйчен белтък. В кекса има яйца, но тя успя да глътне само трошичка, буквално мъничка трошичка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #748 -: Юли 17, 2010, 14:59:40 pm »
Не.... .
Намажете с А-Дерма след баня.
Извадете лупите, релаксирайте и помислете за морето и за м. Август.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #749 -: Юли 17, 2010, 15:08:11 pm »
Благодаря Ви!
Д-р Birdie, желая Ви добър и усмихнат ден!
« Последна редакция: Юли 17, 2010, 15:31:24 pm от tan »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #750 -: Юли 17, 2010, 21:25:22 pm »
Д-р Birdie, простете, че отново Ви занимавам. Цял следобед си мисля за тези обриви. Исках да Ви питам това са хратителни алергични обриви или може да са провокирани и от друго. Защото тези обриви се появиха някъде около час след като обядва, през което време не е яла нищо друго. Обривите се появиха, докато си играеше на килима, а беше много потна, а на килимът  влаканцата са такива, че въпреки ежедневното почистване събира много прах и пр. С Моника захранването и всичко свързано с храненето ми е много трудно и е голям страс, а сега съвсем ще дръпна назад.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #751 -: Юли 17, 2010, 23:45:06 pm »
Хранителни... на една от снимките се вижда даже характерен "уртикариален кабър".
Домашно готвено? може би морковите са "изкуствени".

Нищо няма "да дръпне назад".
Ох... виждаш ли Перденце, виждаш ли защо си мълча понякога??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #752 -: Юли 18, 2010, 00:01:35 am »
Домашно готвено? може би морковите са "изкуствени".
Не, не е домашно приготвена храна. Въпреки огромното ми желание аз да и приготвям всичко, все още не съм се решила, защото винаги съм си мислила, че продуктите за бебешките пюрета са в пъти повече под по-голям контрол от колкото тези на кварталната сергийка. Позвам пюрета на Нестле Алете, Гербер и Хип.

Ох... виждаш ли Перденце, виждаш ли защо си мълча понякога??
Докторе, недейте така. Съвсем ми става мъчно, тъпо и кофти. Та точно Вие в много моменти ми давате  толкова надежда и ме крепите да не изпадна в униние и депресия.
Казвам да "дръпна назад", защото знаете как от самото й раждане всички се опитваха да убедят, че има АБКМ, всички перипетии с това, после и с рефлукса. Всички тези месеци на лутане, на стрес ме направиха много плашлива в това отношение. Всяка пъпчица, повръщане/връщане на храна е достатъчно да ме накара да се "върна" към тези първи месеци. И затова днес като чух хранителна алергия сякаш пак попаднах в този омагьосан кръг, от който излязохме единствено благодарение на Вас. Разумът ми каза, че Моника все пак е човек, жив организъм и е възможно нещо в тези купешки пюрета да предизвика подобна реакция, което не значи веднага алергия, но емоцията в мен отново надделя. Не ми се сърдете, моля Ви, разберете ме.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #753 -: Юли 18, 2010, 00:08:01 am »
Разбирам Ви, но не си струва толкова стрес.
Това е от съставки в пюретата- нишесте може би, промишлени мазнини... .
Не е нещо толкова страшно... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #754 -: Юли 18, 2010, 00:19:37 am »
Писах, трих, писах, трих, че вече ми е неудобно,  днес така съм "окупирала" форума, а и отнела толкова от Вашето време. Но не мога да не Ви благодаря.
Благодаря Ви, д-р Birdie!
Спокойна и прохладна нощ!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #755 -: Юли 18, 2010, 10:04:30 am »
Тан мила, успокой се  :wink: както виждаш всяко дете е различно и реагира различно.
Ти имаш и по голямо дете и си наясно с "подводните рифове" в отглеждането на децата.

Моят Тони, докато беше малък почти не спираха разните перипетии, лутане, страхове и аз се бях стресирала, като видях какво ни е медицинското ниво :( :x. Обаче в един момент вече претръпнах и спрях толкова да се вглеждам. С времето, ще се урегулират всички неразположения, просто няма начин. При нас основните гастропроблеми бяха до пробиването и на последният зъб, от тогава да не чува дявола не сме имали тревоги. Сега имам друг "градински проблем" но там не ми е по силите сама да се боря.

С две думи спокойно, уртикарии бол, просто наблюдаваш. Ако трябва и дневник на Моника води с храните, мисля ти бях писала, че Тони имаше такъв. Така ще знаеш от кои храни как реагира.


Приятен и прохладен ден от мен.
« Последна редакция: Юли 18, 2010, 10:06:46 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #756 -: Юли 18, 2010, 15:16:31 pm »
Перденце, зная че ти ме разбираш, защото в много от случаите на перипетии с Тони аз съм те разбирала и съм се чувствала по същият начин, като теб. Знаеш ли, все по-често разхождайки се из Бургас се улавям, че си мисля- толкова много майки, толкова много деца има, нима само ние се чувстваме така? Нима само на нас не ни харесват много неща, та искаме всичко да се промени. Нима само ние не можем да намерим "нашият" педиатър, с който да сме сигурни и спокойни за децата си. Нима само ние "водим борба". Нима в нас е проблема?
Права си, че това са "дребни" проблемчета, че има толкова страшни и лоши неща, да не дава Господ. С Вики всяка хрема, всяка кашлица беше за мен едва ли не свършека на света. Д-р Бърди сигурно си спомня :oops: Сега зная, че това са неизбежните моменти, съпътстващи израстването на всяко дете. Но поняко и в тези "дреболийки" се чувстваш така сам, и всичко започва да изглежда по-голямо от колкото е. :wink:
А за "градинските проблеми" направо не ми се говори. Понякога съм се чувствала сякаш съм застнала пред голяма и дебела стена и си блъскам главата, а стената не помръдва, никак даже. Затова сега, дано имам все още тази възможност, ще дам Моника колкото се може по-късно на градина, че вече се усещам как не ми достигат нерви да се "боря".
Приемете с Тони нашите най-сърдечни поздрави!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #757 -: Юли 18, 2010, 16:34:42 pm »
Д-р Birdie, каква друга причина може да има за тези пъпчици, освен храна? Ето сега отново почнаха да излизат. Първо беше една, после две и така малко по-малко се увеличаваха. Малка бяха пъпчица със зачервено около нея. Като от ухапано малко изглежда. Обядва в 12,30, заспа към 2,30, събуди се къв 15,30 и започна да играе. И ето сега към 16ч. забелязах първата такава пъпчица. Едва ли е храна, щом от 12,30 не е хапвала и пила нищо. И сега няма така скупчени много на едно място като вчера, а са по скоро пръснати, по гърдичките, отстрани и по ръчичките. Не мога да кажа дали сърбят. http://tanit.snimka.bg/children/viki.266765.19685254
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #758 -: Юли 18, 2010, 19:17:56 pm »
Здравейте Д-р Birdie!
Дъщеричката ми е на 2.3 год. и от известно време забелязах вечер след баня обрив по гръбчето, но на сутринта няма нищо. Преди 10 дни обаче обривът не изчезваше и я заведох на лекар. Според лекарката е алергия и изписа Аериус и Калциев глюконат. Обривът отново утихна, но тази сутрин положението е същото. Има единични пъпчици и по крачетата.
Бих искала да чуя и Вашето мнение. Благодаря!
http://annaaa.snimka.bg/other/hrisi.518785.19687997

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част II
« Отговор #759 -: Юли 18, 2010, 23:05:16 pm »
Д-р Бърди, моля за съвет, от около месец моята Вики(на 4 години и 4 месеца) започна докато се храни да се дави, сяка6 и засяда храната в гърлото и веднага иска да пие вода защото иначе повръща,дори и като бебе не е правила така. Водихме я на специалист уши , нос , гърло - нищо не откриха. Моля ви насочете ме как да постъпя, според вас има ли проблем и как да разбера дали има, с какви изследвания......благодаря ви. Поздрави.