0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kafqvo te4enie
« -: Февруари 04, 2010, 15:43:57 pm »
Zdraveite!Imam problem predi deset dena razbrah 4e sam bremenna i v4era otidoh na lekar,toi mi kaza 4e se vijda plodniq sak no e o6te malak i ni6to nemoje da kaje.sled koeto mi kaza da otidq sled edna sedmica.Na drigiq den kato stanah imah edno kato kafqvo te4enie,no e mnogo malko!Kajete mi normalno li e molq vi!!
« Последна редакция: Февруари 04, 2010, 16:33:09 pm от deyzi »
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2010, 17:03:14 pm »
Ако обичаш пиши на кирирлица или ползвай Кредор!

В този подфорум има много информация ползвай търсачката и ще откриеш много неща :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: kafqvo te4enie
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2010, 13:30:25 pm »
Най-добре се обади на лекаря. Вземи си но-шпа и не ставай от леглото.
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2010, 19:46:24 pm »
deyzi как си, ходи ли на лекар?
Аз днес бях на преглед според сметките трябва да съм 7с4д ,но от началото ми казват че върви бебчо с няколко дни назад,че може и седмица.сега е 15.6мм
Днес бях на преглед и тъкмо като се събличах видях кафеникаво зацапване за първи път.
Лекарката каза, че имало частичко отлепяне , пл.сак, който пък за една седмица е пораснал само с 4-5мм, което е много малко, но се видя ембрионална сянка и все пка ми вдъхна надежда.
Ако някой е имал подобни мъки, ще се радвам да сподели развръзката :oops:
*
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2010, 22:14:15 pm »
Момичета, свържете се с док. задължително, той ще прецени какви медикаменти да взимате!Аз имах кафеникаво течение до към 8-9г.с. но бях и с доста лекарства( вкл.утрогестан).Запазете спокойствие и пазете леглото, особенно и ако имате болки.
Пожелавам ви успех и безпроблеммно бременеене от тук нататък  :bighug:
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2010, 11:18:35 am »
Здравейте момичета,отново се включвам и аз.
Да кажа отново на кратко последната ми менструация беше на 24.12.2009 ,имаше бебеправене след 16.01.2010 сигурна съм че е станало тогава или към 20.01.2010.След положителни два теста и един кръвен със стойности 721.6 отидох в Шейново на 12.02.2010 и ми потвърди доки бременността на снимката на ехографа се видя плодния сак и пише 4г.с. 10.3мм.Каза ми да започна да приемам фолиева киселина по 5 таблетки,сториха ми се множко но го правя..
В събота на 12.02.2010 прокървих леко и веднага отидохме до Шейново пак,доки каза че матката ми е затворена добре,но се притеснява защото според неговите изчисления трябва да съм в по-голяма седмица а сака не отговаря на това,т.е. той смята откакто ми е била последната менструация седмиците , незнам недоумявам.Аз мисля че съм в ранна седмица както и да е ако някой може да ми каже нешичко ще се радвам много и ще се поуспокоя-кога при вас се видя ембрион,сърчице,как си изчислявате седмиците и т.н..
Предписа ми Утрогестан и Папаверин да приемам.След седмица пак съм при него да ме види расте ли и какво се случва.
Моля ви момичета,ако някой е имал подобен проблем да ми помогне.
Благодаря ви!
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2010, 14:32:14 pm »
и при трите аборта започнах с кафяво течение,което след 4-5 дни се усилваше и ставаше все по червено.не искам да те тревожа,но и аз пиех утрогестан и постоянно бях на легло,но това не помогна.Пак направих спонтанен аборт.и при мен плацентата се отдели и много болеше.
Успех
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2010, 16:01:44 pm »
Кафявото зацапване не винаги е предшественик на спонтанен аборт, но ако се появи, задължително е да се консултирате с лекар.Има много бременности, които са протекли нормално , въпреки , че е имало такова зацапване.А относно утрогестана... и в листовката пише, че не може да предотврати спонтатен аборт, ако той е в следствие на генетични проблеми или нарушения на хромозомите и въобще ако самия ембрион е некачествен, природата сама го отхвърля.Така, че не се тревожете излишно, пийте си лекарствата и спазвайте указанията на вашия лекар.и всичко ще е наред.fifi_bg77 много съжалявам за случилото.Правила ли си имунологични и генетеични изследвания?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #8 -: Февруари 28, 2010, 08:56:21 am »
Странно ми е как в 4 г.с. казваш ,че плода е над 10 мм .

На моят лист пише, че съм в 6-7 г.с. и плода е 6 мм. Доктора нищо не каза, предполагам че растежът е добър, щом и док и аз смятаме еднакво. ( последният ми цикъл дойде на 31.12.09 , прегледа ми беше в сряда, 24.02.10 ) .
Доколкото знам, от 5-6 г.с. сърцето се чува.

Успех, дано всичко е наред !
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #9 -: Февруари 28, 2010, 13:54:00 pm »
Сърцето се чува към 7,8гс. При мен също се появи кафеникаво течение към 8гс. Получи се около датата на която трябваше да ми дойде, ако няма бременност. ПОнеже бях на стимулация преди това доки каза че е нормално около датата на цикъла да ми прицапа. Можело да се случва до края на третия месец. Лежах 7дни в болнични пиех нош-па витамин Ц и утрогестан. Така, че не винаги това течение означава спонтанен аборт!
ПО повод изчисляването на термина, докитата го правят при стандартен 28-дневен цикъл. Това е много относително. При мен цикъла ми беше 38 -40дневен. Овулацията ми беше около 20-я ден, а не както е нормално м/у 14-16 ден. При късна О се получават разминавания. Така че, аз си знаех тончо кога съм забременяла защото беше планирано, знаех си О със тестове и БТ така че не вярвах 100% на това което миказват. Сега си имам живо и здраво детенце :) Успех и лека бременност!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2010, 15:27:08 pm »
Аз чух сърчицето, в 6та седмица .
Зависи колко добри са уредите, с които работят докторите, предполагам. :)
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #11 -: Март 10, 2010, 08:25:02 am »
Здравейте и аз имам подобен проблем.Тъкмо разбрах, че съм бременна след 3 годишни опити и след седмица прокървих с кафеникаво течение. Доктора ми изписа но-шпа 3х1, утрогестан 3х1, и фолиева к-на.Имах болки в кръста като преди цикъл, но сега с лекарствата болките отшумяха.Това което ме притеснява е, че това течение продължава вече 4-ти ден. Моля ако някой знае да ми каже колко е нормално да продължи това течение, аз вече от три дни пия лекарствата. Това което видя доктора на видеозона е че има маточна бременност и нищо повече, питах за пулс а той каза че е рано още и след десет дни да отида на преглед тогава щяло да се разбере. Последната дата на цикъла ми е 30.01.2010 , мислех си че вече би трябвало да има пулс, тъй като ову.календара ми показва че съм в 6г.с.Много съм объркана и притеснена, моля за съвет.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #12 -: Март 10, 2010, 08:43:56 am »
Здравей Силви, в 6г.с. наистина е още рано да се чуе пулс, сега единственото, което можеш да направиш е да си пиеш лекарствата и много да почиваш, мисли как след 10 дни ще чуеш  :heartbeat:, желая ти го от сърце.Късмет, миличка и колкото и да ти е трудно, опитай да се успокоиш.  :crossfingers:
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #13 -: Март 10, 2010, 09:16:20 am »
Благодаря за пожеланието Цвети,дано всичко да се оправи. С почиването няма как да стане, защото имам син на 8 години и си има грижи, готвене, пране и разни други, е разбира се не си давам много зор повече лежа, но дано да имаме късмет, че бебчо е много желан вече три години.Още веднъж Благодаря за подкрепата.  :)   
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #14 -: Март 15, 2010, 13:31:55 pm »
Здравейте , пак съм аз, искам да питам колко дни е нормално да го има това зацапване.При мен е вече 8 дни и няма никакво подобрение, не се и влошава, пия си лекарствата и нищо.Най-лошото е че от тази седмица вече тръгнах на работа и се притеснявам и това да не се отрази зле, иначе работя на бюро и нямам никакво натоварване. но много ме притеснява че зацапването продължава толкова време, на мен цикъла ми е бил 3-4 дни максимум. Моля ви дайте съвет какво да правя, ще се побъркам, толкова много го искам това бебче.
*
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #15 -: Март 15, 2010, 16:03:49 pm »
При всеки е различно ,на мен лично ми е цапало най много 5дни.Ти ако можеш си вземи отпуска ако не болничен и лежи повечко.Дано всичко е на ред и скоро да спре течението :crossfingers:
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #16 -: Март 18, 2010, 18:40:20 pm »
Здравейте, днес бях на преглед и се оказа че сега съм 6 г.с. доктора каза че има пулс и всичко с бебето е наред, и за да установи това кафеникаво течение реши да ме погледне. Оказа се , че имам полип който се намира на шийката на матката и затова имам това кафеникаво течение.Изписа ми прегнил и каза да спра утрогестана.Каза ми също , че може би на следващият преглед ще го премахне, не било опасно за бебето.Следващият преглед ми насрочи след 3 седмици.Аз обаче съм много притеснена, моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.Дали въобще да се маха това нещо, дали ако остане ще застраши бременността.Моля дайте съвет какво да правя.
*
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #17 -: Март 18, 2010, 18:47:27 pm »
Браво това е супер  :)щом бебчето е добре и доктора ти е казал че не е опасно за него не се притеснявай. Отдъхни си малко :wink: и започвай да се наслаждаваш на тези моменти.
Хайде до следващия път с още по хубави новини :crossfingers:
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #18 -: Март 18, 2010, 18:49:49 pm »
Искам също да питам защо се изписва този прегнил и как действа той. Моля за извинение ако на някой му се сторя некомпетентна, но за първи път се сблъсквам с тези проблеми.
Re: kafqvo te4enie
« Отговор #19 -: Март 19, 2010, 15:20:26 pm »
silvi_m , моя приятелка имаче същия "полип на бременноста"...доколкото разбрах така се казва.Изгориха и го и също и изписаха прегнил.Не се притеснявай, ако имаш доверие на твоя лекар, значи всичко ще е наред.