0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #900 -: Октомври 08, 2011, 12:47:31 pm »
Аз искренно го желая и пожелавам на всички здрави и пухкави бебчета. Няма начин това да не са най - щастливите деца след като са толкава желани и очаквани. Стискам палци на всички момичето и повече  :bfp:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #901 -: Октомври 08, 2011, 20:52:20 pm »
disi22 ти по фонда кандитаствала ли си?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #902 -: Октомври 09, 2011, 13:13:56 pm »
Подадох документи на 02.05.2011г., но ми казаха да очаквам обаждане най-рано в началото на 2012г. По принцип следя как вървят номерата - в момента получават обаждания тези, които са подали документи през м. ноември 2010г., като им определят дати за получаване на заповеди през м. ноември 2011г. Минава почти една година, докато ти дадат заповед. По тази причина решихме да направим първия опит чрез самофинансиране с вадеждата парите от фонда да ползмваме за второ бебче. Така, че не се колебай подавай документите за фонда, а през това време, ако имаш възможност и не ти се чака пробвай чрез самофинансиране. Не зная на колко години си, ако можеш да чакаш, изчакай. Аз няма как да ги чакам. При неуспешен опит отново се чака една година за одобрение, а за мен това е безкрайно много...
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #903 -: Октомври 09, 2011, 14:35:42 pm »
аз съм на 29г. първото инвитро ще си го платя и между временно ще си пусна документите по фонда за всеки случай,че там става много бавно,ако всичко е наред с микробиологичните изследвания почваме процедурата в началото на ноември
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #904 -: Октомври 09, 2011, 16:42:44 pm »
Ти си в чудесна възраст shoni_s. Помисли първо дали е по силите ти да се самофинансираш, защото ще ти трябат парички и след това за бебчо. Но ако все пак сте го решили, ще ти стискам палци всичко да стане от първия път. А с паричките от фонда ще си направите братче или сестриче. От все сърце ти желая УСПЕХ! :bori_007: :bori_004:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #905 -: Октомври 09, 2011, 18:09:59 pm »
Винаги има една мисъл "ами ако не стане-толкова пари за нищо (за инвитро)", но и винаги ще помня думите на нашия доктор " а ако успеете все едно нищо не сте дали"..... мисълта ми е че няма как да не рискуваме, не можем да предвидим всичко в бъдеще, ще имаме ли за после??? много се тормозих и аз. Затова когато вземете заедно решение със съпруга ти, каквото и да стане, не се обвинявайте, не се самоосъждайте, или се радвайте на поколението.
Желая на всички ви успех и търпение в битката :grouphug:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #906 -: Октомври 10, 2011, 10:05:51 am »
Аз също не съм се колебала цецинка. За мен детето е най - важното нещо в живота на човек. Свикнала съм с малко и с много и това, че сега се лишавам от някои неща не ме притеснява. Но лечението е много скъпо и продължително, а повечето хора работят за много ниски заплати и трудно издържат. Мисля, че всеки решава сам за себе си. Вероятността да се случи от първия път е малка, но все пак не трябва да се губи надежда. С всеки следващ опит вероятността за успех се увеличава. А нашата цел наистина оправдава средствата. Успех на всички! :youwoman:   
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #907 -: Октомври 10, 2011, 14:18:06 pm »
Нагласата е много важна. Толкова много пъти чух - ама то не става от първия път, че като говорихме с мъжа ми му казах - на пук на всички ще стане, ината ми е голям. И се получи от 1-вия път. Надежда има за всеки опит, без значение кой под ред е.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #908 -: Октомври 10, 2011, 14:26:39 pm »
Така е - за инвитрото няма значение кой опит подред е, освен ако след неуспешен такъв не се открие някаква причина за неуспеха и се отстрани, тогава разбира се шансът при следващия опит би бил по-голям. Но иначе това с ефекта на натрупването по-скоро важи за инсеминациите.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #909 -: Октомври 10, 2011, 16:10:06 pm »
за инвитрото няма значение кой опит подред е, освен ако след неуспешен такъв не се открие някаква причина за неуспеха и се отстрани, тогава разбира се шансът при следващия опит би бил по-голям.
Точно така.
А иначе всички живеем труден живот(може би с малки изключения). Гери,аничка и аз упсяхме след първи опит инвитро и ви разбираме в голяма степен -пари, дълго лечение,емоции.... темата е без край.

п.п.всъщност исках само да потвърдя мнението на гери
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #910 -: Октомври 10, 2011, 18:48:48 pm »
И аз се надявам да успея от първия път, като вас Гери, Аничка и Цецинка. Аз вярвам и се надявам в успеха  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, гледам да мисля позитивно.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #911 -: Октомври 10, 2011, 19:04:00 pm »
Другите 2 момичета, с които бяхме заедно също успяха от първия път, а сигурно има и още, които просто не пишат тук :wink:. Така че...успех момичета :crossfingers:!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #912 -: Октомври 11, 2011, 14:06:02 pm »
Мерси, мерси Гери  :bighug:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #913 -: Октомври 11, 2011, 14:10:37 pm »
и аз съм позитивно настроена че ще стане от първия път
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #914 -: Октомври 11, 2011, 17:52:42 pm »
Тогава действай, ние ще стискаме палци!  osi_9
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #915 -: Октомври 13, 2011, 22:34:14 pm »
Просто да се запиша :) След две седмици ще си взема заповедта и ще стартираме нашата трета и последна процедура. Последна защото ще е успешна :)!!! Пожелавам много късмет на всички двойки, много усмивки и само положителни емоции, силни момичета!!!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #916 -: Октомври 14, 2011, 14:35:15 pm »
Здравейте и в тази тема. Другия месец имам час при д-р Бойчев. За първи път ще ходя при такъв прехвален специалист. Чувам само положителни неща за него. Моля ви, обяснете ми подробно - кога, какво, какви въпроси ще ми зададат, какво да си подготвя. Имам 2 цикъла дотогава и искам да съм подготвена напълно. БТ , овулационни тестове, фолиева киселина и ... др не се сещам. Помагайте, не искам да протакам, още повече заради някаква малка подробност, която съм пропуснала. Благодаря предварително.

P.S дано съм в правилната тема  :oops:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #917 -: Октомври 14, 2011, 14:46:56 pm »
Здравей! Поздравявам те за добрия избор и ти пожелавам нашият доктор да сбъдне и твоята мечта :D! Тези неща, които изброяваш едва ли ще са от особена полза и интерес за доктора. Зависи колко си нетърпелива. Аз понеже не исках да губя нито месец повече отидох на първия преглед доооста подготвена :lol: - предния цикъл преди часа си пуснах стандартните хормони - ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Тестостерон и Пролактин(на 3-и ден), Прогестерон(7 дена след овулация), ТСХ, ТАТ и МАТ, хламидия IgG+IgM. Така или иначе всичко това щеше да ми бъде назначено на първия преглед и просто исках да спестя месец чакане. На следващия цикъл направихме цветна снимка, спермограма и микробиологии. Oттам нататък действате според резултатите. Успех!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #918 -: Октомври 14, 2011, 15:04:21 pm »
Момичета найстина често става и от първия опит.
Успех.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #919 -: Октомври 14, 2011, 15:29:17 pm »
Благодаря ти за бързия отговор, gergana :-) , обаче честно 9 от 10 неща, които си написала ми звучат на патагонски  :D  :oops: невежа съм, признавам си. И проблемът е, че съм от много малък град, където не мога да си направя тези изследвания. Дори незнам къде  :(