0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #860 -: Септември 22, 2011, 16:17:49 pm »
Мерси gergana
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #861 -: Септември 22, 2011, 19:32:46 pm »
Инфекцииите могат да доведат до спонтанен аборт или преждевременно раждане... Така, че определено са необходими преди започването на процедурата.

Според моя лекар дори може да попречат на имплантацията.
Затова по време на стимулацията ни забраниха секса и двамата пихме антибиотик (доксициклин) за всеки случай.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #862 -: Септември 22, 2011, 20:09:55 pm »
На мен никой не ми забрани секса, ама от много четене реших да не рискувам. И така от стимулацията до сега секса е мираж  :lol: Даже вече не ми се брои колко време мина ... от 13.07... Нито кафето, нито зеления чай, нищо такова не ми липсва, но ласките на мъжа ми - много  :D
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #863 -: Септември 25, 2011, 17:38:40 pm »
Момичета, от вчера съм в стимулация. Стартирахме, дано всичко се развие добре и да мога и аз да се похваля  preggo ylinfant
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #864 -: Септември 25, 2011, 17:53:56 pm »
Petjam78 ,успех! osi_9
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #865 -: Септември 25, 2011, 18:04:01 pm »
Успех и от мен! Дано всичко мине добре и на края да се похвалиш с  :bfp:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #866 -: Септември 25, 2011, 21:17:31 pm »
Благодаря момичета. Аз вярвам, че ще успея.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #867 -: Септември 26, 2011, 08:51:21 am »
Успех и от мен Petjam78!Бъди много спокойна и вярвай,че се случват хубави неща!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #868 -: Септември 26, 2011, 12:46:32 pm »
Момичета бихте ли описали как сте се чувствали след ебриотрансфера? Има ли ли сте някакви оплаквания? Кога направихте първия си тест и имахте ли вече някакви симптоми за бременност? На мен ми остават още 5 - 6 дни и ме гложди отвътре. А и едни ден съм без никакви болки и оплаквания, а на следващия ден се появава болка ниско долу. Това се случва обикновено късно следобяд или вечерта, но след това ме държи до сутринта на следващия ден. Дори се бях притеснила, че ще ми дойде МЦ. Аз прекарвам повечето време в легнало положение, тъй като първите болки се появиха на 8-мия ден след като се хванах да поразтребя в къщи. Един ден по - късно реших да си направя разходка около 1 час и нощта ми се видя безкрайно дълга. Вчера имахме една разправия с мъжа ми и отново не съм спала почти цяла вечер от болки. Болките изчезват само след като се хоризонтирам трайно, без никакви ставания за щяло и нещяло. Не зная да се притеснявам ли? Иначе гърдите ми са подути като балони, но нямам болки.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #869 -: Септември 26, 2011, 12:53:43 pm »
Пий но шпа, помага за конткракции и болки.
Симтомите при мен бяха повишен апетит и увеличаване на гърдите. Болките ги имах от пункцията и така до преди 1-2 седмици, тогава спрях и приема на но шпа, иначе 3х 2 табл и бях добре. Единия ден имах много силни болки, може би 6-7 ден след ЕТ, не си спомням точно, направо ревах от болки, бях отписала опита. При всеки различно протича.
Тест ми бяха казали да направя на 15-ти ден от ЕТ, но аз не изтърпях и на 12-тия го направих. После го повторих на 15-тия.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #870 -: Септември 26, 2011, 14:16:21 pm »
Благодаря anichka.bs, но аз продължавам да се притеснявам - днес ми е 11 ден след ЕТ на 2-ри ден. Излязохме да напазаруваме  на бързо и като се прибрах установих бледо кафеникаво зацапване на превръзката. А и болките ми от придърпване започнаха да наподобяват менструални. Що се отнася до Но-шпа, аз пия 3х1т от пункцията до сега, като при по - силни боли вземам и Спазмалгон. Така ми е казал лекаря. До сега всичко изглеждаше нормално, но сега съм притеснена.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #871 -: Септември 26, 2011, 14:19:18 pm »
защо не си направиш кръвен тест? така ще си спокойна.
Аз така и не купих уринарен, беше ме толкова страх да не видя само една черта, че не влязох в аптеката.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #872 -: Септември 26, 2011, 14:59:22 pm »
disi22, аз бях с трансфер на 2-и ден - направих уринен тест на 11-и ден след ЕТ (Престо) и то следобед. Отчете си и на следващия ден пуснах кръвен.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #873 -: Септември 26, 2011, 17:05:29 pm »
И аз си мисля да направя уринарен тест, дори накарах мъжът ми да ми купи два, но направо се страхувам от резултата. Мисля да изчакам още ден-два и може би в сряда ще си направя тест. Ако той е положителен, ще си направя и кръвен тест. И преди като имахме съмнения, че съм бременна съм мислила да си направя кръвен тест, но приятелки са ми казвали, че няма лаборатория в Русе, на която да мога да се доверя. Все пак ще пробвам, но като че ли сега е все още много рано. Хубавото е, че зацапването, което ме изплаши за сега изчезна. По съвет на anichka.bs на обяд изпих 2табл. Но-шпа, за което и благодаря, и след като полежах известно време болките отслабнаха. Ще потърпя още малко и се надявам след това много - много да се радвам.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #874 -: Септември 26, 2011, 17:28:04 pm »
Е, това, че няма лаборатории в Русе, на които да се доверим не е точно така. Друг е въпросът, че резултатът се бави и не излиза като в София за 2-3 часа. На 11-и ден след ЕТ според мен изобщо не е рано за тест. То си е все едно на 13-и след овулация :wink:.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #875 -: Септември 26, 2011, 18:24:58 pm »
disi22,аз си направих кръвен тест на 11ден и изобщо не беше рано.А лаборатория "Здраве" си е доста надеждна.Симптоми за това,че си бременна ще започнеш да имаш доста по-късно.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #876 -: Септември 26, 2011, 19:25:46 pm »
Момичета, съжалявам много, но аз развалям статистиката на клиниката. Преди малко установих, че ми е дошъл МЦ с ярко червена кръв. Обадих се на доктора и той се опита да ме успокои, като настоя да увелича Утрогестана и след два дни да направя кръвен тест. Аз направих уринарен тест и установих, че не съм бременна. Мисля, че е излишно да правя кръвен тест, то си е ясно от сега.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #877 -: Септември 26, 2011, 22:43:53 pm »
Братовчедката е бременна в 8-мия месец, прави 2 уринарни теста, които бяха отрицателни. Прави ги през 2 седмици след закъсненението, отделно имаше доста кървене първите месеци.
За мен най-сигурния тест е кръвния, именно затова и друг не съм правила. Не отписвайте опита преди да сте видяли резултата му.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #878 -: Септември 27, 2011, 09:15:44 am »
Благодаря за подкрепата Аничка, но аз съм с абсолютно всички обичайни симптоми за МЦ. Д-р Б. Бойчев също каза, че се е нагледал на какви ли не случаи и за това настоя да увелича лекарствата и да лежа, но при тази ситуации просто не знам има ли смисъл?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #879 -: Септември 27, 2011, 09:32:10 am »
disi22,пробвай не се отказвай до последно