0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #840 -: Септември 19, 2011, 13:36:06 pm »
Аз до преди седмица бях на 3х2 табл но-шпа заради болките от хиперстимулацията ми, но ги спрях и ги замених с магнезий. Знам, че е полеззен при бременност, заради контракциите - отпуска мускулатурата в тялото, ама аз имам болки в кръста и ми помага за тях, аз затова съм запозната с него доста преди да забременея :)
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #841 -: Септември 19, 2011, 21:50:33 pm »
anichka.bs нали лекар ти изписа магнезия, защото аз в твоите седмици бях само на утрогестан(и при нужда но-шпа), а магнерота по-късно?
Гери е права-вие сте бременни, не болни  :D-всичко умерено.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #842 -: Септември 19, 2011, 22:03:20 pm »
Здравейте. Аз съм нова във форума. Предстои ми икси при д-р Богомил Бойчев. Днес научих резултатите от имунологичните изследвания и те са супер, но днес доктора ми каза, че трябва да пуснем и микробиологични. Притеснена съм много, че нямаме време. Трябва да ми дойде събота или неделя,т.е след 6 дни. Днес ми взеха влагалищен секрет и се чудя къде да ходя да го давам за изследване и дали ще станат готови изследванията до събота при условие че следват почивни дни. Аз съм от Русе. Ако някой може да помогне с инфо за лаборатория която да работи в почивни дни, както и за колко време стават тези изследвания, ще бъда много благодрна.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #843 -: Септември 19, 2011, 22:12:58 pm »
Ах, ама той секретът се носи веднага след като е взет, не се чака. Не знам така доколко ще са достоверни резултатите. Иначе излизат на 3-ия ден.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #844 -: Септември 19, 2011, 22:17:41 pm »
Казаха ми че нямало проблем да се вземе вечерта, но утре задължително трябва да го дам в лаборатория. Дори нямало нужда да го държа в хладилник, защото секрета бил в някаква си среда и нямало никакви проблеми.
Много хубаво е, че стават за 3 дни, но сега както предстоят почивни дни, може и да не ме огрее за резултати, а това автоматично стопира опита.  :balk_145:
Ако знаех, щяхме с мъжо да си ги пуснем по-рано, а не в последния момент. Но днес ми каза Бойчев, че ни трябват такива изследвания. Много ми е мъчно ако заради тях опита пропадне
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #845 -: Септември 19, 2011, 22:23:27 pm »
Наистина е важно да се направи преди опита. Занеси го утре пък после ще прецени докторът спрямо резултата.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #846 -: Септември 19, 2011, 22:27:53 pm »
Дано резултатите да са готови до старта. Това ми е болния проблем.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #847 -: Септември 19, 2011, 22:33:07 pm »
Те ще са готови, но дано са хубави!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #848 -: Септември 20, 2011, 00:52:47 am »
Относно лежането - признавам си - и аз се притеснявах доста в началото - до към 10-12 седмица. Правихме редукция и много ме беше страх да не се обърка нещо. Слава Богу - всичко беше наред с изследванията ми, а и се чувствах чудесно. Върнах се в офиса и си ходех на работа до .... 2 дни преди секциото  :D
Имах огромен корем, и ръцете ми идваха малко къси - трудно стигах клавиатурата  :lol:
Мисля, че ако лежах вкъщи, щях да полудея - сигурно постоянно щях да си мисля какво може да стане и т.н. Работата ми помогна да не се вкарвам във филми!
Успех на всички и здрави бебеци на финала!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #849 -: Септември 20, 2011, 15:03:14 pm »
Моля, дайте ми актуален телефон в клиниката. Тези, на които звъних, са променени.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #850 -: Септември 20, 2011, 15:30:20 pm »
Моля, дайте ми актуален телефон в клиниката. Тези, на които звъних, са променени.
Този със сигурност е актуален: 086660560

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #851 -: Септември 20, 2011, 15:45:46 pm »
Мерси, Рали! :D
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #852 -: Септември 21, 2011, 10:57:29 am »
Petjam78, не се притеснявай толкова за микробиологията. За да е актуално изследването трябва да бъде направено в срок не по - дълъг от 30 дни преди опита за инвитро. Аз също се побърках, когато ми казаха за това изследване в последния момент. Важното е да нямате проблеми. Ако си по дълъг протокол, стимулацията започва 14 дни след блокиращата инжекция. Ако си по къс протокол - на 3-ти ден от МЦ. Резултатите получаваш след три дни, като в тях е вписана датата на подаването на пробите. И в двата случая имаш предостатъчно време. Можеш да направиш изследването в лаборатория "Здраве" или в лабораторията по микробиология на петия етаж в ДКЦ-1. Аз направих моята микробиология два дни преди да ми дойде МЦ. Просто ми казаха наистина в последния момент и през цялото време се притеснявах, че ще опороча резултата. Нямаше нищо такова. Действай спокойно и успех.  osi_9  
« Последна редакция: Септември 21, 2011, 10:59:39 am от disi22 »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #853 -: Септември 21, 2011, 11:20:22 am »
Тя каза, че започват в понеделник, тоест резултатите ще излязат сигурно в деня на стартирането им, което въобще не съм съгласна, че е правилно. Ако има нещо за лекуване няма време за лечение, а всички знаем какво може да причини 1 инфекция както на имплантацията, така и на евентуалната бременност. При нас се получи точно така - уреаплазма в еякулата на 2-ия ден от стимулацията. Беше много неочаквано тъй като вече беше извършен 1 курс на лечение с антибиотик, а резултатът беше отново положителен. Започна прием на втори антибиотик точно до пункцията и през цялото време бяхме под напрежение. Така и не разбрахме дали изобщо е излекуван тъй като контролно изследване се прави 20 дни след това(далеч след края на процедурата ни). Ако искате да си спестите тревогите уверете се първо, че няма инфекции и тогава смело напред.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #854 -: Септември 21, 2011, 14:37:53 pm »
Правилно ме е разбрала gergana. Аз очаквам да ми дойде още сега събота или неделя, което означава старт на опита или в неделя или понеделник /по къс протокол на 2ри ден от МЦ/. Резултати от микробиологията ще имам най-рано понеделник, а може и чак вторник/всички лаборатории почиват сега по празниците/. Доктора каза, че без тези резултати няма да започнем опита, т.е. стимулацията. Това ми е притеснението.
Иначе всичко друго е ОК. Имунологичните ми изследвания са добри, ТСХ - 1,15 /аз съм са Хашимото/, Пролактин - 1,8 /също има проблеми с него,в началото на месеца беше над горна граница - 30/. Всичко вкарах в норми, само тези микробиологични не знам как са, както и дали ще излязат резултатите преди старта. Моля се да ми закъснее този месец и така да се вместим във времето, както и да няма проблеми с тези изследвания също.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #855 -: Септември 21, 2011, 14:47:44 pm »
Аз не мисля,че без това изследване няма да стартирате.Такова изследване не сам правила преди процедурата.Едва когато регистрираха бременността ми го направих и сега пускам рутинни.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #856 -: Септември 21, 2011, 14:58:45 pm »
Аз предавам това, което ми каза доктора. Някои момичета казват, че не са им искали, други че са им искали, но преди пункция. Явно ако доктора се сети за тях.
Като се замисли човек има логика да ги искат, защото ако има гадинки вътре, за каква бременност говорим. Оф, объркана съм много. Моля се съдбата да е на моя страна.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #857 -: Септември 21, 2011, 15:25:54 pm »
Аз правих имунология, генетични, но за МБ не се сетих, а и съм нямала оплаквания. Обикновено, ако завъдя "гъбички" признаците са сърбеж и т.н. Но уреаплазма или хламидия - това са инфекции, които е добре преди опит да се правят, поне месец по-рано, ако не, стискаш палци да няма проблем. Аз съм правила тест за хламидии няколко месеца преди ин витрото.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #858 -: Септември 21, 2011, 16:06:06 pm »
Аз съм правила изследване за Хламидии и микробиология март месец. Тогава хламидия беше отрицателен, а иначе имах някакви гъбички, преди това бях болна на инжекции и антибиотици и се предполагаше, че е от тях. Пих разни хапчета и после следващите изследвания вече бяха с нормална бактериална флора. При мъжа ми всичко му беше ОК тогава - но това преди близо 6 месеца.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #859 -: Септември 21, 2011, 16:32:02 pm »
Инфекцииите могат да доведат до спонтанен аборт или преждевременно раждане, а до 3-ия месец не са разрешени никакви антибиотици. Така, че определено са необходими преди започването на процедурата. Всички тук сме минали през какво ли не и сме заложили надеждите си на опитите, не си струва да провалим всичко заради нещо, което може да предотвратим предварително.
Petjam78 , стискам палци да са хубави резултатите и на двама ви!