0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #820 -: Септември 14, 2011, 14:03:26 pm »
Желая ви живи и здрави бебчета, без значение бройката :) Всичко е Божа работа ;)
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #821 -: Септември 14, 2011, 15:15:04 pm »
Съгласна съм с Вас момичета. Важното е да се родят живи и здрави бебчета. А за другото каквото Бог отреди. Нормално е да се върнат повечко ембриончета, а на края да остане само едничко. И за бебчето и за здравето на майката е по - добре едничко, другото носи повече рискове. Но все пак не е лошо човек да си помечтае. Желая лека бременност и хубави бебчета на вече успелите и успушни процедури на тези, които все още опитват. Положителната нагласа ще помогне на всяка една от нас да се похвали на финала. А може и някой ден да се запознаем. :bori_007: :bori_004:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #822 -: Септември 14, 2011, 19:56:11 pm »
успех и от мен на всички дано само хубави новини да се чуват
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #823 -: Септември 15, 2011, 20:20:19 pm »
Здравейте момичета. Днес ни върнаха две много хубави ембриончета. Позволиха ми да ги видя на екрна на компютъра, което ме зареди с невероятно положителна емоция. Сега остава да чакаме и да се надяваме и те да ме харесат и да се настанят удобно в мен. Имам въпрос към момичетата, соито вече са правили инвитро процедури - Бихте ли ми казали дали сте спазвали някакъв режим след трандфера? Успех на всички и само хубави неща да ни се случват. :D :D :D
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #824 -: Септември 15, 2011, 20:50:57 pm »
Ами на мен ми казаха, че не е необходимо лежане, но аз за по-сигурно 1 седмица полежах вкъщи :wink:. Казаха ми да не пия кафе и кока кола и да забравя за секса за известно време. А и гореща вана не е препоръчителна. Друго не се сещам.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #825 -: Септември 15, 2011, 21:32:19 pm »
А кога се върна към секса? Защото у дома е табу все още, макар че желание имам, но ме е страх да не навредя с контракции на бебоците.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #826 -: Септември 15, 2011, 21:40:11 pm »
В 8 г.с., но много рядко(най-много 2-3 пъти в месеца) и то пенсионерски :oops:. Всъщност е добре да си каже думата докторът да не би да има някакви противопоказания.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #827 -: Септември 16, 2011, 08:43:47 am »
Аз също мисля да полежа, защото и без това имам болки в яйчниците, които при изправено положение се усилват. А и нали съм в болнични, ще си почивам.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #828 -: Септември 16, 2011, 09:41:25 am »
На мен ми забраниха кафето,колата и шоколада защото предизвикват контракции.И сега не ги употребявам.Иначе си лежах 10 дена,но вечер се правих малки разходки до някой магазин.А сексът си е табу до раждането.Всъщност съпругът ми изобщо не дава дума да става за секс.Не му е комфортно.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #829 -: Септември 16, 2011, 20:28:15 pm »
Да споделя и аз :)-след трансфера лежах една седмица, а после работех до обед и през другото време повечко почивах. От 20 г.с. залостих леглото защото получих контракции и така изкарах до 37 г.с., а секса го възобновихме месец след раждането(докато се пооправя след секциото),пиех съвсем малко кафе с много мляко, заради навика.... но пък всичко си заслужава като погледнеш децата.
Постъпвайте така както няма да се притеснявате, всеки е различен и не се съобразявайте какво ще кажат хората.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #830 -: Септември 17, 2011, 10:57:31 am »
disi22 хайде стискам палци и двечките да се задържат мисли позитивно и всичко ще е наред
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #831 -: Септември 18, 2011, 11:02:46 am »
На мен също ми казаха без кафе и шоколад, мога да върша обичайните неща, но без интензивни спортове. При мен, обаче, се оказва, че има известен проблем със задържането и за това гледам да лежа през по - голямата част от времето. Не зная дали мога да се занимавам с домакинство - да готвя, чистя и пазарувам, разбира се с известни ограничения. Забелязах, че като постоя известно време права, си появяват болки ниско долу в областта на яйчниците и матката, които изчезват след като полежа 1-2 часа.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #832 -: Септември 18, 2011, 11:17:23 am »
Disi, сега ни се е паднало да почиваме, после като родим няма да има много време за почивка :)
« Последна редакция: Септември 18, 2011, 11:25:17 am от anichka.bs »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #833 -: Септември 18, 2011, 18:23:15 pm »
Така е, но гладна да стоя също не бива. Моят мъж милия дето обещаваше да ме гледа и да ни ми дава да ставам от леглото освен пържени яйца, пържени картофи и някоя друга манджичка по мъжки друго не може да ми приготви. А както знаем храната прави борбата. Аз разбира се се пазя, давам нареждания, ама като видя, че не върви ставам да оправя нещата.   
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #834 -: Септември 18, 2011, 18:32:33 pm »
Е, под лежане аз поне нямах предвид прикована по 24 часа към леглото. По-скоро моето си беше стоене вкъщи без разходки 1 седмица, но не и по цял ден лежане.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #835 -: Септември 18, 2011, 21:26:08 pm »
Леле диси, съжелявам, че си ни разбрала по този начин. Можеш да си вършиш ежедневните домакински неща (готвене,ядене,баня...), не е препоръчително (копане,дълго ходене,вдигане на тежко над 3-4 килограма) и въпреки всичко има още толкова фактори, които определят резултата. Формула няма.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #836 -: Септември 18, 2011, 21:30:51 pm »
Цецинка,  osi_9.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #837 -: Септември 19, 2011, 01:57:47 am »
Май трябва моят мъж да почне да чете форума  :D
Докторът каза почивка след трансфера и моят мъж ме кара само да лежа, кара ми се като направя нещо повече, вчера една по една изваждах дрехите от панера и ги простирах - от неговата уста прозвуча сякаш съм ги прала на ръка в банята цял ден... Забранява ми да готвя, да чистя, да простирам (поне готви чудесно, даже по-добре от мен, признавам си :oops:), но понякога не ме свърта на едно място... Просто минаха толкова седмици, че и няколко месеца.
От няколко дни имам болки и като вървя повече ми идва да седна, вече знам къде да столчетата в Карфур и Метро, че като сме заедно на пазар се измарям :( Чудя се кога ли тези болки ще отшумят ...
« Последна редакция: Септември 19, 2011, 02:00:13 am от anichka.bs »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #838 -: Септември 19, 2011, 08:41:53 am »
Е, момичета, това ми се струва прекалено - 9 месеца да не готвим и простираме дори, а само да се излежаваме. Все пак не сме инвалиди. Става въпрос да не вдигаме тежко и да не се преуморяваме, но ежедневните дейности спокойно можем да си ги свършим. Друг е въпросът ако си търсим оправдание да не го правим :wink:.
Аничка, защо не попиташ лекаря си? Аз имах много силни болки и ми изписаха магнезий за тях.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #839 -: Септември 19, 2011, 12:22:03 pm »
Благодаря Ви, момичета! Аз действително си помислих, че трябва да лежа по цял ден, а с моя напрегнат начин на живот, започнах много да се отегчавам. anichka.bg мъжът ти е супер!!! Защо не са всички като него? Дай му възможност сега той да се грижи за теб, така ще бъде по - съпричастен към случващото се, а впоследствие ще се превърне в отговорен родител. :wink: Що се отнася до болките и аз мисля, че трябва да споделиш с лекаря си. Може би наистина ще трябва да пазиш леглото.