0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #800 -: Септември 09, 2011, 14:07:25 pm »
мерси много за бързия отговор
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #801 -: Септември 09, 2011, 16:06:50 pm »
Разликата между дългия и късия протокол е само тази инжекция на 21-и ден. При късия тя липсва и се започва направо със стимулацията в началото на цикъла. Успех и на двете ви!

Блокиращото лекарство не е еднократна инжекция, освен ако не е с удължено действие (depot). Започва се към 21-ви ден на предходния цикъл и се прилага според формата и марката, но в повечето случаи ежедневно, и успоредно с лекарствата за стимулацията. Поне при мен блокажа беше с ежедневни инжекции.

Повече за протоколите:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=850&Itemid=21
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 16:15:17 pm от цигу »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #802 -: Септември 09, 2011, 16:15:13 pm »
Цигу, има и такива, но нашият доктор не е техен привърженик и прави винаги от еднократните. Моето блокиращо беше Лукрин депо на 21-и ден. Стимулацията започна точно 2 седмици след това и включваше само Гонал и Меногон.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #803 -: Септември 09, 2011, 17:24:28 pm »
Благодаря Ви за подкрепата! И при мен нещата протичат по същия начин - на 21 - ден инжекция Лукрин, а 14 дена по - късно първоначално Гонал, а след това Меногон. Днес поставям последните инжекции Меногон. Доктора каза, че е много доволен от резултатите, но аз малко се притеснявам, защото 4 от фоликулите вървят малко по - напред от останалите - с 2-3 мм и не зная колко от тях ще бъдат годни на финала. Доктора каза, че смята да използва всичките. Утре ще видим какво се е получило.  
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 17:30:46 pm от disi22 »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #804 -: Септември 09, 2011, 18:10:01 pm »
това, че имат няколко мм разлика да не те притеснява. При мен от 20 фоликула с различни размери изкараха 15 яйцеклетки.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #805 -: Септември 10, 2011, 16:38:01 pm »
Днес, след прегледа доктора реши да направим още ден стимулация с Меногон и утре слагам Прегнил. Пункцията ми ще бъде във вторник - 13.09.2011г. Малко особена дата, но на мен по принцип ми върви на 13-то число. Дано всичко мине максимално добре.  :wink: :wink: :wink:
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #806 -: Септември 10, 2011, 16:56:00 pm »
Момичета,някой прави ли инвитро в Тутракан по ФАР?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #807 -: Септември 10, 2011, 17:17:56 pm »
disi22 стискам палци  :bfp:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #808 -: Септември 10, 2011, 20:10:38 pm »
Благодаря Ви за подкрепата! Аз си плащам сама ИКСИ-то и доколкото зная всички досегашни Инвитро/ИКСИ процедури в клиниката са били платени. Мисля, че отскоро са одобрени от Фонда и тепърва ще започнат да правят процедури с финансипане от него.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #809 -: Септември 10, 2011, 20:45:12 pm »
disi22,благодаря!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #810 -: Септември 11, 2011, 10:57:01 am »
Имам въпрс към момичетата, които вече са правили инвитро прцедури. Прочетох в информираното съгласие, че фоликулната рункция се извършва след предварителна подготовка на пациентката, включваща подходящ хигиенно - диетичен режим 48 часа преди пункцията. Бихте ли ми разяснили в какво точно се изразява този режим и дали сте спазвали такъв, защото този момент сме го пропуснали при обсъждане на процедурата с доктора.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #811 -: Септември 11, 2011, 11:11:08 am »
Просто отиваш гладна и жадна в деня на пункцията заради упойката.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #812 -: Септември 11, 2011, 11:13:55 am »
Благодаря за бързия отговор. Зная за това, но мислех, че има още нещо.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #813 -: Септември 11, 2011, 21:30:14 pm »
По ФАР клиниката работи от септември и те първа ще се започват опити по тази програма.
За пункцията - вечерта след 21-22ч не се приемат течности и храни, като се събудиш от упокойката вече няма проблем - ако искаш хапвай, пий вода или сок ;)
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #814 -: Септември 12, 2011, 08:17:07 am »
Благодаря anichka.bs! Относно притеснянията ми за фоликулите доктора каза, че се аспирират всички налични фоликули, защото понякога се изкарвали много хубави яйцеклетки от по - малки фоликули. Утре, най - добре ще се види резултата. Сега гледам да си почивам повече и да не мисля за това.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #815 -: Септември 14, 2011, 09:34:09 am »
Момичета, мина и моята пункция. За съжаление не се представих според моите очаквания и тези на екипа. От 11 фоликула извадиха 4 яйцеклетки, като едната от тях негодна. Днес, ми съобщиха, че едната от останалите три яйцеклетки е отпаднала, тъй като е започнала да се дели спонтанно преди да бъде оплодена. Успокоителното е, че поне на този етап имаме два хубави ембриона. Стикайте ми палци да оцеелеят докрая и да успеят да се инплантират и развият в бебчета. Предвид това, че не съм първа младост много ми се иска да си имаме близнаци. Но ще съм благодарна и на едно бебче, стига всичко да е наред. osi_9 osi_9 osi_9 
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #816 -: Септември 14, 2011, 09:51:39 am »
disi22, аз бях само с 2 фоликула и съответно 2 яйцеклетки след пункцията. Е, не съм с близнаци, но и на едничко ще се радвам. Стискам ти палци!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #817 -: Септември 14, 2011, 10:31:18 am »
Благодаря ти gergana:-) Разбира се, че ще се радвам и на едно бебче! Просто винаги съм си мечтала за две деца. Аз самата имам по - малък брат, когото много обичам и винаги съм чувствала неговата подкрепа и в хубавите и в трудните моменти в живота. Ние сме с малка разлика и връзката ни е много силна. Макар да не се виждаме и чуваме всеки ден, аз зная, че той винаги е до мен и когато имам нужда мога да се обърна към него за помощ. Въпреки, че сме различни като слънцето и луната. За това бих искала да имам две деца, които да изградят същите отношения помежду си.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #818 -: Септември 14, 2011, 10:46:20 am »
Аз не исках да кажа, че и при теб ще стане едно като при мен, а по принцип, че се получава и с малък брой яйцеклетки :wink: . Дай боже да станат двечки щом това желаеш :crossfingers:!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #819 -: Септември 14, 2011, 13:58:07 pm »
disi22,успех и от мен!На мен ми върнаха три,но сега има само един мъж в коремчито ми!Искрено ти пожелавам да ти се сбъдне желанието!!!