0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #740 -: Юли 30, 2011, 09:26:06 am »
Благодаря за отговора. Моя приятелка ми беше казала, че при стимулациите нейна близка роднина се чувствала много зле - била много отпусната, виело й се непрекъснато свят, прилошавало й, налагало се някой да стои при нея. Друг приятел ми каза за жена си, че от стимулациите започнала да й пада косата и да я болят всички кости. След последвалия неуспешен опит, тя била много уплашена и се отказала. Но сега, вече две години по - късно, слава богу била в напреднала бременност по естевен път.В общи линии ми казаха да не си мисля, че ще ми е лесно. Що се отнася за ЕТ, доколкото зная след пункцията имаме право на 14 дни болнични, като в клиниките в София дават и по 30 дни.
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 09:28:46 am от disi22 »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #741 -: Юли 30, 2011, 09:35:37 am »
Явно и тук всичко е индивидуално, но ти не тръгвай с нагласата, че задължително ще се чувстваш като твоите приятелки. Напротив - мисли позитивно и вярвай в хубавия резултат :wink:.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #742 -: Юли 30, 2011, 10:02:08 am »
Благодаря за подкрепата. Аз също се опитвам да с абстрахирам от случилото си при тях. Предполагам, че може да се дължи на свръхстимулация, защото доколкото се запознах с този проблем, симтомите им приличат на свръхстимулация. Когато ми предложи стимулация по дълъг протокол д-р Б. Бойчев каза, че в никакъв случай няма да допусне това да се случи. Целта му ще бъде не повече от 5-6 фоликула на яйчник. А и нали все пак всеки ден ще правя изследвания и според тях ще ми назначават съответните дози. Имам доверие и на двамата доктори, така, че се надявам съвместно да успеем да се справим с проблема. Просто искам да направя всичко, което зависи от мен. Работата ми е свързана с голяма отговорност и не мога да си позволя да бъда неадекватна. От друга страна, ако си стоя в къщи, ще мисля за предстоящите процедури и ще съм напрегната. На работа, сред колегите, ще бъда заета със задълженията си и няма да мисля за глупости.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #743 -: Юли 30, 2011, 10:10:16 am »
Е, това вече е отделен въпрос. Аз бях с 2 фолкула и с хиперстимулация, която обаче се появи 6 седмици след стимулацията. А не съм имала никакви оплаквания.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #744 -: Юли 30, 2011, 10:26:57 am »
Това попречи ли ти по някакъв начин?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #745 -: Юли 30, 2011, 10:41:44 am »
Както се вижда от лентичката - резултатът е налице :wink:. А това е най-важното. Дано да е наред докрая.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #746 -: Юли 30, 2011, 10:49:14 am »
Стискам ти палци! Ние също ще стараем и дано в края на м. септември да имаме повод да се похвалим.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #747 -: Юли 30, 2011, 11:32:21 am »
здравейте,и моето лапаро мина за съжаление прекъснаха ми и другата тръба :( и сега ще започваме подготовка за инвитро в Тутракан но все още не сме разговаряли с доктора кога точно ще стане това,незнам колко време трябва да мине от лапарото дано да е по скоро.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #748 -: Юли 30, 2011, 14:38:44 pm »
Успех, момичета!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #749 -: Юли 30, 2011, 14:48:09 pm »
И аз ви пожелавам успех!
Отностно стимулацията. В момента съм бременна и съм пациентка на д-р Л.Бойчев.Забременях чрез стимулация и се получи хиперстимулация,но въобще не съм се чувствала зле или нещо от този род.Така че може би е въпрос на организма как ще приеме самите лекарства.Ами това е от мен и ви пожелавам още веднъж успех и добри резултати накрая.
Приятен уикенд на всички!!1 :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #750 -: Юли 30, 2011, 20:23:55 pm »
Аз също бях с хиперстимулация,но нямах никакви оплаквания по време на стимулацията.Извадиха ми 11 яйцеклетки,върнаха ми три,а сега е едно бебче!Единствено през този период започна да ми се подува корема.Големите болки дойдоха след пункцията,но се издържа.
Аз лично си взех отпуска защото ходех през ден и нямаше как да отсъствам постоянно.А и аз се чувствах доста по-спокойна.След пункцията ми дадоха 1 месец болнични.
Всичките болки и напрежение си заслужават когато видиш след 10 дни положителния резултат!
Успех!!!
« Последна редакция: Юли 30, 2011, 20:52:58 pm от ivkon »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #751 -: Юли 30, 2011, 20:34:51 pm »
Ivkon, на теб някакви изследвания правиха ли ти вече? А картон направиха ли ти? Аз още нищо не съм правила и се притеснявам :?.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #752 -: Юли 30, 2011, 20:50:35 pm »
В началото на юли пи направиха картон и ми пуснаха рутинните изследвания за регистриране на бременност.На 16 август съм на преглед и тогава ще ми вземат кръв за изследвания на бебето свързани с аномалии.
И на теб ще ти ги пуснат наведнъж.Не се притеснявай,че и бебчо се притеснява заедно с теб!!!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #753 -: Юли 30, 2011, 21:35:34 pm »
Много ви благодаря за отговорите. Действате ми успокояващо и окуражаващо. И двата случая, за които писах по-рано, не са от клиниката в Тутракан. Имам доверие и на двамата лекари и смятам, че подхождат с необходимото внимание към всеки отделен случай. Всички в клиниката са много положително настроени и винаги успяват да ме заредят със спокойствие и нужното търпение. Действително желанието за детенце е по-силно от страха от процедурите. А доколкото съм чувала, когато гушнеш мъничето, забравяш всичко. Пожелавам на всички момичета да сбъднат мечтата си за детенце и колкото се може по-скоро и безболезнено. Успех! :D :D :D
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #754 -: Юли 31, 2011, 11:18:36 am »
Като лежах в болницата имаше едно момиче което е правило инвитро на часно в Тутракан и доктора и е казал че може да кандидатства в общината да и поемат част от парите 2500лв.,но трябва да си събира всички касови бележки от изследванията и инжекциите,някой чувал ли е за такова нещо
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #755 -: Юли 31, 2011, 12:31:36 pm »
Да отпускат 2500лв. от община Русе.Ако не се лъжа през 6 месеца може да се кандидатства.А скоро четох,че са избрали нови семейства.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #756 -: Юли 31, 2011, 12:35:30 pm »
Отпускаха, но имаше изискване двойката да има поне 2 неуспешни АРТ процедури. Пък и не знам дали за вече извършена процедура може да се кандидатства тепърва.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=59.0
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 12:38:06 pm от gergana :-) »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #757 -: Август 04, 2011, 02:49:54 am »
Здравейте момичета! Ние също ще стартираме нова процедура през м. август. Имам въпрос към момичетата, които са правили инвитро по дълъг протокол: Как се чувствахте след поставянето на блокиращата инжекция и при стимулациите? Имахте ли някакви неразположения? Това ми е важно, за да преценя дали да си взема отпуск и колко дена?
По принцип за това как се чувстваш зависи от организма,дългият протокол е с различни лекарства при всеки,но не съм чувала някое момиче да не се чувства добре, при стимулациите като съм ходила.Аз стоях 20 дни в Сифия до трансфера,стимулацията ми беше 15 дни.на 17 ден пънкция.Не знам как е при късия протокол,но при дългия след пункция много ти се подува корема и е много дискомфортно(това е най-гадното нещо от цялата процедура).
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #758 -: Август 04, 2011, 20:20:13 pm »
Предполагам, че издуването на корема се дължи на изливането на фоликулярна течност, която при повечко фоликули се предполага, че ще е в по - голямо количество от обикновено. Но колко дълго продължава това? Изтича ли тази течност и кога? Когато ми правиха третата инсеминация,която беше с лека стимулация, в деня на инсеминацията имах силни болки ниско долу и тогава Ванчето и ембриоложката ми обясниха, че болките се дължат на предстоящата овулация и ме предупредиха, че леко ще ми се издуе корема. Не забелязах кой знае какво подуване, но цял месец след това ме боля. Не можех да стоя седнала. Предполагам, че при пункция с много фоликули е същото, въпреки, че според статиите, които съм чела, яйцеклетката се изтегля от фуликула, заедно с фоликуларната течност. Все пак не съм много сигурна. Ще видим какво ще се случи при мен през следващия месец. Едновременно се страхувам и умирам от нетърпение и любопитство. 
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #759 -: Август 04, 2011, 20:43:09 pm »
Според мен всички тези неразположения(които съвсем не са задължителни за всички) са дреболия в сравнение с радостта от положителния тест :wink:.