0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #700 -: Юни 19, 2011, 14:44:52 pm »
maya_the_bee правила съм вливане в клиниката през бременността на имуновенин. Аз го купувам, но тогава много трудно го отрихме. Обаче първия път направих някакъв шок (не точно алергичен) и изкарах акъла на Ванчето. Съвета ми е да не си усилваш сама капката на банката или пък ако нещо ти се завие свят или прилошее да предупредиш сестрата и да спреш банката. При следващите пъти вливах по 5 часа 20 ампули. При някои хора няма проблем, но е добре и да си информирана. Едни приятели търсеха за бебенцето си имуновенин и го открили в аптека в Плевен. Ако искаш мога да питам коя точно е иначе знам че не се открива лесно.

cream толкова труден път вървиш. Просто съжелявам.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #701 -: Юни 19, 2011, 17:32:22 pm »
gergana, колко време продължава вливането?
Цецинка, малко ме стресна. Аз имам предписани 2 по 30 ампули, защото имам много завишени нк клетки. Другия месец пак ще пускам изследване, защото са намалели и ще проверим дали няма още да паднат. Аз тази година бях в непрекъснат контакт с вируси и бях болна буквално всеки месец - от септември до май. А сегашното изследване показа намаляване на нк-клетките с 10%, без да съм пила абсолютно нищо. При мен има друг проблем поради, който не мога да вземам лекарства за намаляването им. Имам големи надежди да са паднали още, просто защото вече не съм в такава вирусна среда. От утре започвам да търся начини за намиране на имуновенин. А когато стават тези вливания, докторите не са ли наоколо ако възникне проблем, както при теб?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #702 -: Юни 19, 2011, 17:44:56 pm »
Ами по принцип моето продължава около час. И ме проверяваха на всеки 5-10 минути. Колко са твоите НК клетки? Аз съм притеснена - моите преди вливането бяха 23%, сега станаха 26% 8O.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #703 -: Юни 19, 2011, 20:04:30 pm »
Моите нк-клетки са много високи.
Total NK cells са били 50% през януари, а сега са 39%.
NK cells (CD16+56) са били 41%, а сега са 30%
Както казах не съм приемала никакви медикаменти за свалянето им и много си мисля, че причината за тези стойности е работата ми. Затова сега през юли пак ще ги изследвам.
А защо така се качват твоите след вливанията? Кой идваше да те види как си? Дано през юли нещата при мен са по-добре, защото си е малко стряскащо. Даже не малко. Но при мен има и други причини заради които доц. Балтаджиева мисли, че са високи тези NK клетки. Успех на теб. Аз ще трябва да правя тези вливания 10 дена преди трансфер. Искам като отида за даване на кръв за изследването през юли да попитам Док как ще станат тези вливания.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #704 -: Юни 19, 2011, 20:22:42 pm »
И аз така направих - 10 дена преди трансфер, второто вливане беше онзи ден след направени нови изследвания. Не знам защо се повишават клетките. Дано при следващото им изследване вече да са по-ниски. Ванчето ме проверяваше непрекъснато, но то и при Интралипида няма май такава реакция като при Имуновенина. Успех и на теб :crossfingers:!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #705 -: Юни 19, 2011, 21:00:53 pm »
Мая съвсем не исках да те стресна. В клиниката знаят как да реагират адекватно, не се случва често подобни ситуации. По-скоро писах защото много момичета не им се чака и си усилват банката. Всичко ще мине леко.
Аз вливах по 40 амп. преди трасфер и в 7 г.с. заради гранични стойности на НК и 2-3 ед. завишени НКТ. След това в 20 г.с. не сме вливали т.к. сметнахме с доктора, че опастносттта от аборт е доста намалена. Това е в нашия случай. А кофти вливането беше за една инсеминация, но всичко се оправи и си тръгнах от клиниката права и здрава.
Гери тази имунология е много шантава. НК се вдигали и от бременността май... но единственото решение е имуновенин, интралипид, киовиг.
Мая дано твоите са кротнали.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #706 -: Юни 20, 2011, 09:47:02 am »
Аз правих вливане след положителния тест, в Плевен. Вливането продължи 6 ч. За облекчаване на симптомите си носех кока-кола, така ме посъветваха.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #707 -: Юни 22, 2011, 14:04:58 pm »
Здравейте на всички!Искам да попитам някой раждал ли е в АГ Тутракан, и какво си е носила,ама всичко необходимо което и  нужно. :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #708 -: Юни 22, 2011, 15:10:20 pm »
здравейте на всички отдавна не съм писала но следих редовно форума,новото при мен е че на 20 юни бях на преглед при д-р Б.Бойчев исках да правим втора инсеминация,но доктора каза че ще трябва да направим втора лапароскопия понеже много време е минало и се съмнява за сраствания на 18 юли влизам в болницата.Някой знае ли при второ лапаро дали разрезите са върху първите или правят нови?Доктора каза че ще огледа тръбата и ако става ще я остави и след възстановяването ще направим втора инсеминация, но ако е разрушена ще я махне което значи след това инвитро.Моля се всичко да е наред.На вас момичета който сте започнали процедурата инвитро пожелавам много късмет и по две бебчета : :bori_007: :bori_004:Дано на всички резултати да са :bfp:УСПЕХ!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #709 -: Юни 23, 2011, 14:43:40 pm »
да попитам някой раждал ли е в АГ Тутракан, и какво си е носила,ама всичко необходимо което и  нужно. :D
За бебето само памперси. За теб дам.превръзки, нощница за кърмене, стотинки за телевизора, евентуално помпа за цедене на кърма, талона за раждането. Комплект за изписването. :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #710 -: Юни 23, 2011, 15:07:22 pm »
shoni_s при втората се правят разрези върху първите и като белези все едно че си имала само една операция.Успех
А за раждането и мен ме интересуваше някой ако има какво да допълни освен казаното от Цецинка :wink:
Mimito_ge ти за кога ти е датата :P
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #711 -: Юни 23, 2011, 17:34:40 pm »
благодаря за отговора и успех на всички в сбъдване на мечтите ви!А двамата доктори са страхотни  :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #712 -: Юни 23, 2011, 22:53:17 pm »
бина ти си почти на финала :). Ако бебчетата са по-мънички, и по всяка вероятност ще си секцио помпа ще ти трябва. Предполагам си амбицирана да кърмиш. Аз помпа ползвах 10 месеца (едната сучеше, другата пиеше от шише) и си заслужава много да изпиташ удоволствието да кърмиш децата си.
Допълвам биберон ако искате  :).
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #713 -: Юни 24, 2011, 10:01:07 am »
Цецинка да не остана идната седмица живот и здраве,помпа ще си взема,но страха от операцията от това как ще се справя с наближаване на събитието все повече се увеличава :P
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #714 -: Юни 24, 2011, 12:35:20 pm »
Няма страшно, в добри ръце сме
Бина,чак сега допрочитам че ме питаш за кога съм,термина ми е на 24 август :D
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #715 -: Юни 24, 2011, 13:48:06 pm »
Бина бях будна по време на секциото (да не объркам името на упойката) и болка нямаше (дърпане,наместване). След това слагат болкоуспокояващи. По-кофти е първото изпряване, но в никакъв случай чак толкова трудно. Всички в отделението са разбрани и няма да те оставят да се мъчиш с нищо сама или пък ако имаш голяма нужда от помощ ще пуснат да речем мъжът ти да ти помогне.
Всяка жена се справя. А и освен бебетата да реват друго не може да се случи  :D.
Желая ти бързо адаптиране и само радост и благодат в грижите по близнаците.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #716 -: Юни 24, 2011, 16:19:44 pm »
Момичета, чета последните постове и си мечтая да дойде и моят ред да съм в очакване на раждане. Сега чакам да видя дали на 10-12.07. ще започнем инвитрото. Свила ми се е душата да не ме върнат от София, защото им наближава ваканцията. Решихме да започнем стимулациите в Тутракан и сега чакам да дойде деня. Намерих си имуновенина, който ми е изписала доц. Балтаджиева. На всички раждащи желая успех на финала. Сигурно и там си има страх ама наистина сте в добри ръце.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #717 -: Юни 24, 2011, 21:29:41 pm »
Момичета,няма ли новини кога доктора ще почне да работи с фонда?Много време мина, а няма инф.Много,много моля,ако някой ходи скоро да пита :oops:Това чакане ще ме подлуди 8O
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #718 -: Юни 24, 2011, 23:40:44 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug: Страхотни новини!
Много се радвам за вас момичета. Пожелавам ви много спокойни и щастливи месеци и накрая много здрави, красиви и щастливи бебчета!
Цеци, Съкровищата ти са страхотни! Много са красиви! :D

Реших да си направя цветната снимка при нашите доктори, тъй като в София за втори месец имам късмета с конгресите. :? А миналата седмица ходих да ми вземат кръв за имунологични изследвания, уж изчаках ме да видят да няма проблем и сега трябва да ходя, защото само половината изследвания са готови, другата кръв се съсирела. :(
Майче, ще стискам палци да стартираш сега, но ако се отложат нещата не падай духом- На есен с нови сили!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #719 -: Юни 26, 2011, 22:37:07 pm »
Някой знае от кога до кога ще е отпуската на клиниката?