0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #660 -: Юни 04, 2011, 19:11:11 pm »
Момичета, моля за съвет.Пациентка съм на д-р Б.Бойчев.През месец февруари направих ЦС при него и се установи, че едната тръба е запущена,а другата слабо пропуска. Каза, че трябва лапароскопия.Хормонални изследвания правих-там всичко е норма. От февруари досега правим опити,но бебе няма.Питането ми е следно - как да постъя - да си запища час да итида на преглед да му кажа, че искам да ме оперира или да звъня по телефона да се уговарям. Някой знае ли колко струва лапарото по ЗК? Колко болничен дава лекаря? Благодаря предварително!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #661 -: Юни 04, 2011, 20:21:03 pm »
Здравей,
добре е да запишеш час за преглед и тогава да се уговорите,защото той те записва в тетрадка в кабинета му.Там ще се уговорите за ден и час.Лапароскопията минава по здравна каса - те ще ти кажат какво направление ти трябва.Иначе аз доплатих 250 лв. на място.Болничният ми беше 33 дни.
И най-важното не се притеснявай - в добри ръце си.Всичко ще мине бързо.Вземи си някакви чехли,вилица,лъжица,чаша,кърпа,мокри кърпички и монети за телевизора.
Успех!
П.с. питай моля те ще почват ли да работят скоро с фонда за асистирана репродукция.Благодаря! :oops:
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #662 -: Юни 05, 2011, 11:54:48 am »
П.с. питай моля те ще почват ли да работят скоро с фонда за асистирана репродукция.Благодаря! :oops:

Най-вероятно към есента,така ми каза сестрата която стои в кабинета му(не й знам името),т.е те чакат да ги одобрят.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #663 -: Юни 05, 2011, 12:17:17 pm »
Дай боже!
Благодаря за отговора.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #664 -: Юни 05, 2011, 18:38:24 pm »
Ще ги дадеш на доктора преди да те изпишат точно. Той ще те извика в кабинета си да ти обясни подробно какво точно ти е направено и какво предстои оттук нататък и тогава можеш да платиш културно :wink:. Успех!
Благодаря за отговора сега вече се чувствам малко по-спокойна :)!!! Късмет на всички момичета
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #665 -: Юни 06, 2011, 13:57:32 pm »
ileto, в много добри ръце си. Бъди спокойна. Д-р Б.Бойчев е прекрасен лекар и човек. И аз съм негова пациентка и съм му безкрайно благодарна.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #666 -: Юни 06, 2011, 14:26:14 pm »
Много бързо минава лапароскопията, докато си лежиш и чакаш за упойка в операционната и се събуждаш в следващия момент в реанимация, а имаш чувството, че за 1 мин си затворила очи. Белезите са малки, а болката отшумява бързо. След 3-тия, 4-тия ден даже не са ти нужни обезболяващи.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #667 -: Юни 06, 2011, 22:28:29 pm »
Аз даже нямах никакви болки като се събудих след лапарото. Питаха ме няколко пъти искам ли болкоуспокояващо, но нямах нужда. Само страхът е голям. Но все пак всичко е много индивидуално, а и зависи какво са правили докторите.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #668 -: Юни 06, 2011, 22:48:39 pm »
Благодаря за куража момичета!
Записах си час и на 15.06 съм на преглед и тогава ще видим какво ще ме посаветва лекаря! За фонда ще питам  :wink: и после ще пиша.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #669 -: Юни 07, 2011, 10:23:51 am »
Да, страхът е най-голям, а относно болката при мен се прояви чак, когато се прибрах у дома (на следващия ден вечерта), преди това не усещах нищо.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #670 -: Юни 17, 2011, 11:23:15 am »
Аз направих ИКСИ. Моето си беше при д-р Любомир Бойчев :wink:.
Здравейте момичета! За първи път се включвам в темата, въпреки че от известно време следя редовно повечето теми във форума. В началото на този месец стартирахме инвитро процедура на естествен цикъл с лека стимулация. За съжаление при пункцията се установи, е образуваните два доминантни фоликула са празни, т.е. без яйцеклетки. Сега се подготвяме за ИКСИ като стимулацията ще бъде по дълъг протокол. Бихте ли ми казали колко ще ми излезе /изследвания, процедури и лекарства/, ако някой е правил подобна процедура.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #671 -: Юни 17, 2011, 11:26:56 am »
Лекарствата са индивидуални, според степента на стимулация, така че за тях точна цена не може да се каже.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #672 -: Юни 17, 2011, 13:37:56 pm »
Така е - никой не може да ти каже точно. Ориентировъчно само - ако реагираш нормално на стимулацията ще се вместиш в 5000. Моята стимулация беше с 4 дена над предвиденото и с максимални дози последните дни и ми излезе 5500 лева. Без предварителните изследвания. Успех!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #673 -: Юни 17, 2011, 14:39:59 pm »
здр.disi22 аз в момента съм на лека стимулация за ИКСИ на естествен цикъл, може ли да ми кажеш какви лекарства ти изписаха и колко ти излезе горе долу че малко съм притеснена затова. Аз съм при д.р Б.Бойчев обаче доколкото знам те работят почти винаги заедно. Благодаря предварително и успех!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #674 -: Юни 17, 2011, 17:51:15 pm »
здр.disi22 аз в момента съм на лека стимулация за ИКСИ на естествен цикъл, може ли да ми кажеш какви лекарства ти изписаха и колко ти излезе горе долу че малко съм притеснена затова. Аз съм при д.р Б.Бойчев обаче доколкото знам те работят почти винаги заедно. Благодаря предварително и успех!
Здравей mushmul 79 И нас ни подготвяха за ИКСИ с лека стимулация - от 3-ти до 7-ми ден от МЦ 1 и 1/2 табл. клостилбегит веднъж дневно, от 6-ти до 9-ти ден от МЦ Фостимон 75IU по две ампули, на 10-ти ден Прегнил 5 000IU и по 1 таблетка 2 пъти дневно Естрофем 2мг, на 12-ти ден пункция. Ако беше успешна трябваше да направят оплождане и ембриотрансефер. Първата част от процедурата ми излезе около 750 лева. Според доктора трябваше да се вместим в около 1 500 лева. Надявам се да съм ти била полезна.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #675 -: Юни 17, 2011, 21:26:20 pm »
gergana така се радвам за теб (лентичката ти е страхотна) :D. Твоето семейство ли ще е с първото инвитро бебе от Тутраканската клиника или има и други бременни не пишещи във форума?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #676 -: Юни 17, 2011, 21:46:17 pm »
Цецинка, имало е и други преди мен в процедура доколкото разбрах като ходех в клиниката по време на стимулацията, но явно не са от нашия форум. Между другото видях твоите куклички на снимка на таблото в клиниката :wink:. Да са ти живи и здрави - много са сладки :D!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #677 -: Юни 17, 2011, 22:47:58 pm »
Гери стана ми интересно. Май само ти споделяш за инвитро процедура от форума, но има и кандидат дами-disi22,mushmul 79. Сигурна съм, че ще докажат добра успеваемост в Тутракан, защото още като аз исках да правя инвитрото при тях ми каза че не на всяка цена ще започнат , а трябва да предложат качество и знания.
А иначе приятелка ми каза за таблото със снимки и че нашите госпожици били там. С толкова добри чувства и емоции свързвам доктора, борбата, бременността, раждането... всяка ще изпита тези неща, само не се отказвайте  :crossfingers:.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #678 -: Юни 17, 2011, 23:01:27 pm »
Здравейте момичета, къде е това табло? Аз не съм виждала в клиниката табло с бебета. За сега няма още какво да закача там, но се надявам да дойде и моят ред. Предстои ми второ инвитро, което ще е в София, в Надежда по фонда, но всякакви съпътстващи изследвания и манипулации съм правила в Тутракан при д-р Б. Бойчев и нямам думи, с които кажа колко съм му благодарна. И аз си мисля, че те ще имат много успехи, защото се стараят много. Успех а всички, които правят опити там.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #679 -: Юни 17, 2011, 23:11:14 pm »
Да, май само аз споделям (засега обаче) :wink:. Аз като започнах вече тъкмо правеха първите си пункции. Имаше още няколко момичета, на които стимулацията им вървеше заедно с моята. С едното бяхме заедно и на теста - и нейният е положителен :D. И сега като ходя постоянно чувам да говорят за трансфери, пункции... Мислех, че в началото няма да има много желаещи за процедури, но е точно обратното. Което много ме радва.
Таблото е ново - от няколко дена само :wink:.