0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #620 -: Април 06, 2011, 21:44:50 pm »
Jam, пратих ти го на ЛС :).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #621 -: Април 06, 2011, 23:30:46 pm »
благодаря ви!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #622 -: Април 09, 2011, 00:01:22 am »
Момичета, заповядайте в гр. Русе в понеделник 11.04 на среща с най - добрите лекари в областта на репродуктивната медицина!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #623 -: Април 09, 2011, 12:17:12 pm »
Ето линк с повече информация за събитието
http://arenamedia.net/news.php?newsandpromotion_id=11732
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #624 -: Април 13, 2011, 22:11:42 pm »
Здравейте момичета четох много хубави отзии за доктор Бойчев,много искам да разбера дали ще може да се справи и с моя проблем.Аз забременявам без проблеми но не мога да ги износвам с 5 спонтанни аборта съм като последния беше на 6.04. много ми е тежко  :balk_146: последно бях при доктор Емин но пак не се получи.Имам всички изследвания имунологични и генетични за инфекции съм се изследвала уж всичко е о.к. и пак не се получи.Последните 3 бременности бях и с серклаж.Ако някоя е запозната ще се радвамм да сподели...
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #625 -: Април 14, 2011, 07:26:34 am »
Дали ще се справи, може да каже само той. :)

[/url]
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #626 -: Април 16, 2011, 09:51:22 am »
benito_79,и аз имам същия проблем.Моите спонтанни аборти са 3.И аз имам правени същите изследвания и всичко е наред.Правиха ми цветна снимка и се оказа,че тръбите са ми запушени.Д-р Бойчев ми обясни,че течността която е в тръбите е токсична и тя убивала плода.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #627 -: Април 16, 2011, 11:19:03 am »
Ако имаш хидросалпингс течността е токсична за плода. Но не знам вариант за справянето с него освен лапароскопия. Д-р Бойчев най-добре ще ти обясни какво да правите.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #628 -: Април 18, 2011, 21:18:10 pm »
Здравейте, много се разочаровах от ЦС при д-р Бойчев. :( Никакво обяснение преди това никакви съвети кое е по добре за мен с упойка или не. Поне да каже какви са предимствата по единият и по другият начин.
 На своя глава от четенето в интернет реших да я направя без упойка. Зверски съжалявам за този избор. Болки- непоносими , превиване като гущер по време на самата манипулация .Имах усещането че всеки един момент ще ми се пръсне сърцето. Накрая аз самата не съм сигурна дали ЦС е достоверна и може реално да се разбере нещо от нея.
Съвета ми е на всеки който му предстой ЦС- задължително с упойка. Много е важно да сте отпуснати. Нищо не постигате като се правите на герои и се прегъвате на 4-ри на ренгеновата маса, така няма да направите никаква снимка.
След процедурата говорих с д-р Бойчев за резултата. Според него тръбите били нагънати. Ами много ясно че ще бъдат нагъната, след като аз самата бях нагъната. Каза,че трябва да направим лапароскопия. Попитах го: Какво е това? Отговори ми, да прочета в интернета. osi_12 Спомена, че го притесняват и завишените нива на FSH. Имала съм намален яйчников резерв. И за това нещо не знаех, за пръв път се сблъсквам с тези термини. Отново го попитах какво означава това? Каза,че трябвало да ми обеснява 5 часа, да прочета в интернет. Не такова отношение съм очаквала. Отговори в интернет няма да получа, а трябваше той да ми ги даде.
 Съжалявам,че така се разочаровах. Очаквах повече! :(

П.С. Все пак някой ще ми обясни ли какво точно представлява лапароскопията. Чух ,че това е отстраняване на маточна тръба. Вярно ли е, това ? И тези завишени нива на FSH- какво предизвиква това покачване? На какво се дължи бързото изчерпване на яйчниковият резерв?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #629 -: Април 18, 2011, 21:36:16 pm »
Много ме учудва това - мен ме попита как предпочитам цветната снимка с упойка или без. Явно болката все пак е индивидуална, защото преди мен правиха снимка на момиче без упойка, което излезе толкова усмихнато, че чак се засрамих, че бях поискала такава... Аз винаги когато съм му задавала въпроси ми е отговарял кратко и ясно. Разбираемо е все пак като се има предвид броя на чакащите пациентки. Но никога не е отказал да ми отговори на зададен въпрос!
Лапароскопията, не означава непременно отстраняване на тръба. Това е метод, който позволява най-добре да се огледа състоянието на тръбите и маточната кухина. За повече подробности може да прочетеш тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19129.0
Има тема и за завишените стойности на ФСХ.
Късмет!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #630 -: Април 18, 2011, 23:14:20 pm »
gergana, знаеш ли дали по време на лапароскопията, ако доктора прецени че не са добри маточните тръби и трябва да се отстранят, ще го направи по време на самата операция? Имам предвид,че аз не искам да ми се решат тръбите без значение в какво състояние са. Подписва ли се нещо, преди да се влезе в операция?
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #631 -: Април 18, 2011, 23:25:56 pm »
Лапароскопията може да е само диагностична. Преди да ти се направи се обяснява всичко. Доктора ми остави достатъчно време да помисля, как ще процедираме при евентуално потвърждение на резултата от ЦС- двустранен хидросалпингс.

[/url]
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #632 -: Април 18, 2011, 23:34:40 pm »
Подписах доколкото си спомням за упойката, че приемам да бъда упоена. Иначе - да, ако тръбите или 1 от тях (както се оказа в моя случай) са увредени и неспасяеми, биват прекъснати. Преди моята лапароскопия бях и при д-р Владимиров да потърся второ мнение. Той потвърди същото - ако има нещо то трябва да бъде отстранено, защото така или иначе за нищо не служи, но може да попречи в бъдеще...
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #633 -: Април 19, 2011, 08:13:23 am »
... защото така или иначе за нищо не служи, но може да попречи в бъдеще...
С какво точно може да попречи...
При всички положения и аз ще потърся второ мнение,но ме притеснява ако то е различно от първото,пък камо ли ако се появи трето и т.н.Искам също да те питам знаеш ли дали се променя по някакъв начин МЦ след направата на цветна снимка?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #634 -: Април 19, 2011, 09:50:30 am »
Зависи какъв е проблемът - ако е например това, което е написала Eviq тази течност в тръбите е ембриотоксична т.е. убива плода. Ако не бъде отстранено бременност не може да се износи. Другата опасност е от извънматочна бременност, тъй като в тръбите става оплождането и ако техните функции са нарушени... При теб може да са просто нагънати и да няма нужда от прекъсване. Аз се доверих на д-р Бойчев и не съжалявам за това. Едната ми тръба се оказа запушена и срасната с дебелото черво. Прекъснахме я и сега продължавам напред :D.
МЦ след цветната снимка не ми се промени като цяло. Само имах 2-3 дена зацапване.
Късмет!
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #635 -: Април 19, 2011, 10:23:01 am »
Нормално е да търсиш второ мнение. Аз също потърсих и се потвърди диагнозата но д-р Бойчев. Имай предвид, че е отличен диагностик.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #636 -: Април 19, 2011, 10:25:58 am »
Като начало си вземи направление за лапароскопия от личната лекарка, т.к. ЗК поема операцията. Нищо страшно няма в лапароскопията. А относно интернета - колкото и да ти обяснява лекаря, когато си стресирана след резултата интернета дава най-добра информация, подробна и когато искаш я препрочиташ.
 Каква ти е диагнозата от ЦС? Така и не разбрах.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #637 -: Април 19, 2011, 16:11:47 pm »
akvamarin моите тръби също бяха нагънати и двете.Това стана ясно след цветната снимка.Дори имаше вероятност да се отстрани някоя.След като излязох от упойка след лапароскопията д-рБойчев ми каза,че е успял дя ги спаси и двете.След това ми направи и две продухвания на тръбите които са доста болезнени.
Аз смятам,че той ще ти обясни когато наближи операцията.Лично на мен нещата винаги ми ги казва едно след друго,а не предварително.
Бъди сигурна,че си попаднала на правилния човек!Казвам ти го от личиния си вече 4год. опит.Просто имай много много търпиние и вяра!Успех! osi_9
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #638 -: Април 19, 2011, 22:38:52 pm »

 Каква ти е диагнозата от ЦС? Така и не разбрах.
anichka.bs , диагнозата така и не я разбрах от д-р Бойчев. А аз не мога да я разчета от документа който ми дадоха. Това което ми каза,е че имам нагъване на тръбите и разширяване на някои места.

П.С. Изписа ми Азатрил 2x1 и Flagyl 3x1. Не можах да разбера за какво трябва да пия тези антибиотици, но днес цял ден ми е лошо от тях с опити за повръщане. Ще спра приема на Flagyl.
« Последна редакция: Април 19, 2011, 22:47:49 pm от akvamarin »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #639 -: Април 19, 2011, 22:53:51 pm »
Антибиотиците се изписват, за да не се получи някаква инфекция :wink:.