0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #360 -: Октомври 28, 2010, 17:42:30 pm »
извинявам се за многото въпроси, но какво е МБ? Микробиологични ли?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #361 -: Октомври 28, 2010, 17:53:11 pm »
ДА-микробиологични
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #362 -: Октомври 28, 2010, 21:18:23 pm »
Част от генетични и по-точно кариотип може да си пуснете в МД на 6 етаж безплатно и да си спестите 150лв, но резултатите излизат след около месец.
Изследването за тромбофилия струва 80лв, както и изследването за делеции на у хромозомата при мъжете също 80лв. на 14 етаж в МД.
Пълния пакет имунологични в Малинов струва мисля че струваше 360лв.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 21:21:18 pm от Lucky »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #363 -: Октомври 28, 2010, 22:36:18 pm »

Цитат
Част от генетични и по-точно кариотип може да си пуснете в МД на 6 етаж безплатно и да си спестите 150лв, но резултатите излизат след около месец.
Изследването за тромбофилия струва 80лв, както и изследването за делеции на у хромозомата при мъжете също 80лв. на 14 етаж в МД.
Пълния пакет имунологични в Малинов струва мисля че струваше 360лв.
Вече няма безплатни генетични в МД.
Пакета имунологични в Малинов - 260 лв.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #364 -: Октомври 28, 2010, 23:14:26 pm »
260 e добре, да знам колко пари да приготвим, защото навих мъжа ми да си направя, ако не иска той поне аз, че да съм спокойна. А той иска само това - да съм спокойна.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #365 -: Октомври 29, 2010, 08:42:51 am »
anichka.bs,  :lol: да смятаме:

имунологични, които ще пуснеш  само за теб струват 260 лв. говорим за Малинов

Генетични:
криотип - 110лв на човек - общо 220 -това в МД София
 делеции  на мъжа - 80 лв.
тромбофилия  на жената - 80лв.
куриерска такса.....

моите генетични пуснати на във ВМИ П-в. изпратени по куриер,  излязоха - 425 лв.


 
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #366 -: Октомври 29, 2010, 15:46:49 pm »
значи за мен ще ми трябват около 400-500лв, мъжа ми се съмнявам да прави някакви изследвания, отделно при него сперматограмата е отлична.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #367 -: Октомври 30, 2010, 09:41:22 am »
Здравейте момичета. Аз също нямям генетични, но май засега няма и да си правя. Когато д-р Стаменов ми се обади за резултата от биопсията ми каза, че вече знаят каква е причината за неуспеха ми и че ще ми слагат някакво лекарство. Надявам се това наистина да помогне, а и така поне ще оползотворим времето докато фондът стигне и до нащия номер.

[/url]
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #368 -: Октомври 30, 2010, 10:18:26 am »
Изяснената причина е доста голяма крачка към успеха. Късмет, ralitka!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #369 -: Октомври 30, 2010, 13:56:08 pm »
Здравейте, момичета! Във вторник ще ходя в Тутракан за цветна снимка. Бихте ли ми казали какво трябва да си нося и колко време ще продължи? Благодаря предварително
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #370 -: Октомври 30, 2010, 16:15:51 pm »
Аз си бях взела дамска превръзка. Друго не ми е трябвало. Бързо приключва - може би около половин час от влизането до излизането - бях с упойка.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #371 -: Октомври 30, 2010, 17:49:16 pm »
За ЦС ти трябва само дамска превръзка. Става бързо. Аз бях с упойка и не зная колко време е продължило, но докато заспах и имах чувството, че веднага се събудих. Нищо не ме боля след това. Само малко кърви.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #372 -: Октомври 30, 2010, 18:32:05 pm »
 а аз в последствие разбрах, че можело с упойка, моята ЦС беше без упойка и беше същински кошмар, болката беше силна, т.к. имах двустранен хидросалпингс и тръбите ми не пропускаха, отделно след това болките се усилиха и нямах търпение да мине лапароскопията.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #373 -: Октомври 30, 2010, 18:59:00 pm »
Момичета,така като чета се замслям дали не трябва и аз нещо да предприема с тези изследвания :? Аз като изобщо незнам причината за провала, малко се чувствам като в лабиринт. Мислех си преди, че са полипи, после дойде и хепатита, д-р Стаменов не видя никакви полипи и ... ще стоим и ще чакаме :( ами сега 8O  Май ще трябва да го обсъдим с мъжо и както казва майчето- от финансова гледна точка е по-добре едно по едно нещата да се отмятат по рано.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #374 -: Октомври 30, 2010, 21:01:24 pm »
milokami, преди първия опит не бях правила почти нищо. Имах една лапароскопия заради фоликулярни кисти на яйчниците и класическите хормонални изследвания. Така стартирахме. Но сега си мисля, че трябва да направя всички изследвания. Така и така чакам. Поне като правя нещо по въпроса, се чувствам малко по-спокойна. А тези изследвания са единственото, което мога да направя в момента. Пък и Персенска ми каза да правя ЦС, имунологични, а после и хистероскопия. Така, че мисля през ноември да отида при д-р Б. Бойчев с едно списъче и да питам за всичко. Ще го измъча с моите въпроси ама няма как. Дано всичкото ни чакане да завърши с успех. На всички го пожелавам.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #375 -: Октомври 30, 2010, 22:40:27 pm »
за колко време излизат резултатите от изследванията?
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #376 -: Октомври 31, 2010, 11:52:09 am »
Имунологичните мисля, че излизат за около седмица. За генетичните не съм наясно още. Ще пиша ако имам информация. Една моя позната от София е правила съвсем скоро генетични и чакам да ми пише подробности. На мен д-р Бойчев ми каза, че имунологичните е добре да се направят във втората половина на цикъла-около 20 ден. Те ги пращат в Надежда в София и трябва да се знае кога ще почиват там през декември.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #377 -: Октомври 31, 2010, 17:42:31 pm »
Момичета във връзка с изследванията когато бях в София за първичен преглед отидох с един куп изследвания:то МБ,то спин ,то хепатит,то ПКК,протронбиново време,време на съсирване,време на кървене,абе общо 30 на брой.Стаменов единствено обърна внимамие на имунологията и каза,че иска да повторя това изследване преди да започнем опита.Повторих  изследвания,показах му ги и така стартирахме.Сега дъщеричката ми е на 26 дни,родих в Тутракан и съм очарована.Успех на всички.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #378 -: Октомври 31, 2010, 19:04:54 pm »
didundri,  честито. Да сте живи и здрави и ти и дъщеричката ти. Аз сякаш съм вижадала теои постове само в темата за д-р Бойчев. При кой от двамата доктори ражда? Права си за изследваният-тези за кръвната картина не са толкова важни. Имунологията е важна и евентуално генетичните. Много се радвам за теб. Ти си още един успял от пациентите на Бойчеви. Даваш ни кураж. Аз си направих малка статистика и за сега стигам до извода, че повечето момичета рано или късно успяват. Поне тези, които пишат във форума.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #379 -: Октомври 31, 2010, 19:22:03 pm »
Благодаря ти,maya_the_bee,по принцип трябваше да раждам нормално,но последния момент Любо Бойчев реши да ме срежат по спешност,та и двамата братя бяха там.Единия от едната страна,а другия от другата.Работеха заедно,много съм доволна.Малката се беше оплела много,добре,че докторите реагираха бързо.Да са живи и здрави,че без тях не знам какво щяхме да правим.