0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #220 -: Юли 27, 2010, 21:57:40 pm »
Всички от медицинския център, включително и доктора почиват до 09.08 със сигурност.

didundri, аз също не съм от Тутракан, но доктора ми води консултациите. Това не е проблем, то вече кой ти гледа жителство?

Някой знае ли какво е положението с кувиозите в Тутракан? Гледах репортажа за МД София и се зачудих в Тутракан дали са нови или от 1984 !?!
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 22:05:01 pm от Lucky »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #221 -: Юли 27, 2010, 22:01:05 pm »
Аз се обаждах в клиниката и ми казаха, че от вчера 26.07. до 8.08. са в отпуска. И двамата доктори няма да са в клиниката. Започват на 9.08., но не зная дали и двамата ще са на работа.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #222 -: Юли 28, 2010, 07:19:18 am »
В Тутракан са старички кувиозите. На мен доктора тактично ми отказа да съм на държавните консултации при него. Ходих на платен прием. Мисля, че ако си от нас. места на обл. Силистра- няма проблем, но ако си от друга област, не могат да ти водят консулсации.
Но не съм съвсем сигурна.

[/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #223 -: Юли 28, 2010, 08:47:14 am »
Lucky когато лежах в болницата акушерките казаха, че имат нови кувиози с помощта на Ротари клуб. Два със сигурност имат, защото и двете ми бебчета бяха поставени в тях. Боги тежеше 1460 гр. и ден след като се роди (нямаше проблем с дишането), но повръщаше, беше на системи и д-р Василева организира превоз с кувиоз от Силистра и беше транспортирана до неонатология Варна (Русе също е вариант). Оказа се, че има инфекция от утробата. Аз лично не съжелявам нито за миг, че избрах Тутракан да раждам въпреки че доста бях атакувана, че решавам да съм в малка провинциална болница. Миналата година имат 11 двойки близнаци. А ако нещо се притесняваш  в последните консултации ще уточните по-вече подробности с доктора.

Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #224 -: Юли 28, 2010, 08:59:50 am »
Благодаря ви ,момичета!Аз през първите 3 месеца ходих през две седмици на преглед,и може би си използвах всички безплатни предледи(май имало лимит за видеозона до 6 пъти)и сега си плащам някъде от 4-я месец всеки път като отида.А за жителството-аз лежах в болницата и затова не ми трябвало,а тези,който не са лежали май им трябвала декларация.А за кувиозите-една позната започнала да ражда в началото на 8 мес.отишла до Тутракан,доктора казал,че трябва спешно да отиде във Варна(но не знам причитата,може да е имала проблем,да не е заради кувиозите)и с линейка обаче не сама ,а с акушерка я транспортирали.Сега всичко било наред и ги изписали по живо по здраво. 
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 09:04:53 am от didundri »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #225 -: Юли 28, 2010, 10:20:41 am »
Благодаря ви момичета!
Цецинка, а вие слагахте ли инжекции за профилактика на дробчетата на бебките? В коя седмица се родиха, 36г.с. ли?
Абе и аз като всяка бъдеща майка на близнаци се притеснявам от преждевременно раждане. Имам огромно желание да стигна до 38 г.с. - божа работа, а доки спомена че трябва да устискам до 36г.с.
Сега със сигурност сме две, чакащи близнаци с разлика в термина 2-3 седмици (може да има и други ...)
Не позволяявам да ми се месят къде да раждам. Аз съм казала, че на Бойчев вярвам и при него искам да раждам и изобщо не ме интересува, че е на село. Дано само всичко да бъде наред и бебчетата да стоят максимално дълго в коремчето ми!
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 10:33:20 am от Lucky »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #226 -: Юли 29, 2010, 08:32:24 am »
didundri броя на прегледите по ЗК са 2 и два пъти изследвания. Не се вманиачавай на тема прегледи. Колкото си по-спокойна, толкова по-добре за бебетото.

Цецинка, а вие слагахте ли инжекции за профилактика на дробчетата на бебките? В коя седмица се родиха, 36г.с. ли?
Доктора около 30 г.с. ми каза, че нямам индикации за започване на раждане-без контракции, няма скъсяване на шийка  и не правихме профилактика на дробчетата.
Родих в края на 37 г.с. Понеже едната знаехме, че ще бъде по-малка, аз пак питах за тези инжекции(защото се притеснявах за проблем с дишането), но каза че нямало смисъл в края на бремеността и че органите са били съзряли въпреки ниското тегло. Прав беше :D.
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #227 -: Юли 29, 2010, 08:40:58 am »
Браво! Справила си се чудесно. Дано всички имаме късмет и да успеем да си родим живи и здрави децата!
                                                              yahoo_17    :crossfingers:    yahoo_17
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 08:42:36 am от Lucky »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #228 -: Юли 29, 2010, 08:51:38 am »
добро утро момичета!Притеснява ме едно.Трябва да ходя на преглед на 5 ден от цикъла си при д-р Бойчев.Днес или утре трябва да ми дойде, но от тук разбрах че са в отпуск до 9 август и се чудя какво да правя.Тррябва да ми се проследи самия цикъл тъй като трудно идва, да се просдледят и фоликули.!!!!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #229 -: Юли 29, 2010, 09:57:58 am »
Мими,според мен се обади на девети и кажи ,че ти е примерно 10 ден те ще преценят,дали да изчакате или да отидеш по късно.Защото сега и да звъниш мисля,че никой няма да вдигне.Ако искаш пак опитай,но не чакай чак следващия цикъл,нищо че е по късно обади се първия работен ден.
Цецинка,права си  то ако зависи от мен всяка седмица ще ходя да видя бебчето.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 10:00:14 am от didundri »
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #230 -: Юли 29, 2010, 10:01:35 am »
Благодаря ти didundri,май така ще е най-добре,но аз ще си звънна малко по късно, а и дано да е фалшива тревога,още не е текнало както трябва, пък и дано да не е проблем за 1 ден от цикъла
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #231 -: Август 20, 2010, 22:11:37 pm »
Момичета, от много време никой не пише тук. Сигурно заради отпуските и летните почивки от процедури. Искам да питам дали някоя от вас е правила хистероскопия при д-р Б. Бойчев и как е минала? Предстои ми през септември или октомври.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #232 -: Август 21, 2010, 07:58:51 am »
А аз искам да опитам някой от вас правила ли е цветна снимка при д-р бойчев и как е минала!Чета тук из зачатие различни мнение.Искам да знам какво да очаквам и какво да си нося допълнително/освен паричките :D/.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=mimito_ge][/url]
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #233 -: Август 21, 2010, 09:45:51 am »
Правила съм и ЦС и хистероскопия при д-р Л.Бойчев,

ЦС я правих само с обезболяващи свещички Профенид. Вечерта си сложих една и на сутринта също и това беше. Доктора дори ми продуха и тръбите, но болката беше моментна и след това бързо отмина. Малко прокървих, пих АБ, които ми изписа и това беше. Изобщо не е страшно и не си струва да се ползва упойка.

На хистероскопията ми бяха и двамата доктори. Премахнах полип на матката. Влезнах сутринта, първия ден не можаха да ме оперират имаше спешно секцио, на втория бях първа. Като се събудих от упойката се облякох и си тръгнах. Също пих 2 дни АБ. Кървих 10-15 дни и това беше. Болка нямаше никаква. Леко неразположение първия, втория ден само и по=обилен МЦ следващия месец.

Страха и от двете процедури е по-голям, от болката.
« Последна редакция: Август 21, 2010, 09:50:26 am от Lucky »
*
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #234 -: Август 21, 2010, 10:07:00 am »
Аз правих ЦС с упойка, така ми предложи доктора.
Така че от самата манипулация нямам никакъв спомен.
След това - кървене, АБ.

Преди това имам две ЦС - едната без, другата с упойка.
За ЦС без упойка,смятам, че е много важно кой лекар ще ти я прави.
Каквото ти каже Бойчев, довери му се.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #235 -: Август 21, 2010, 10:38:03 am »
Моята ЦС беше при д-р Б. Бойчев с упойка. Аз съм си страхлива. Става за минути, нищо не се усеща. Според мен всеки трябва да си прецени колко издържа на болка и дали се страхува. От написаното от другите момичета зная, че понякога при силна болка се получава спазъм на тръбите и на снимката излиза, че не са в ред, а всъщност са. Едно момиче ми писа, че така се е получило при нея и е дало грешен резултат. Но може би и самия доктор да каже. За мен беше добре, че е с упойка.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #236 -: Август 22, 2010, 10:10:00 am »
Аз също съм правила хистероскопия при Бойчев.Махаха ми полип на матката или май беше по шийката(не помня вече) :oops:Отидох сутринта и на обяд си тръгнах.След това ми тече много малко,по скоро ми прикапваше два дни и това беше.Също в операционната бяха двамата братя и анестезиолога и една сестра.Всички бяха много мили и всеотдайни.Не е страшно не се притеснявай,Мая.
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #237 -: Август 22, 2010, 14:54:17 pm »
maya_the_bee аз съм правила цветна снимка при д-р Бойчев.Моята беше с упойка защото доста ме беше страх.Половин час по-късно станах и си тръгнах.Имах леко зацапване два-три дена,но нищо не ме болеше.
Момичета,които сте правили лапароскопия при д-р Бойчев - кажете нещо повече за процедурата и възстановяването,след колко време се махат конците,кой ги маха и всичко друго за което се сещате.Много ме притеснява и въпроса с клизмата.
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #238 -: Август 22, 2010, 17:34:03 pm »
upla6ena, аз съм правила лапаро при д-р Б. Бойчев. Сутринта беше операцията, събудих се без никакви проблеми. Не ми е било лошо от упойката, нямах никакви болки. Така продължи през целия ден и през нощта. Непрекъснато имаше сестра наоколо, коята ме питаше дали ме боли и искам ли болкоуспокояващо. Слагат ти катетър по време на операцията и оставаш с него до сутринта. Аз помолих да ми го сложат като ме приспят. Той въобще не пречи и не е гадно. Даже е удобно, защото иначе не зная как можеш да се изпишкаш. През деня след операцията четох книга, говорих по телефона. На следващия ден махнаха катетъра(нищо особено не е)и станах. С количка ме смъкнаха долу, но можех спокойно да ходя. Тогава сменят превръзките и аз помолих да ми сложат водоустойчиви лепенки, които си носех. Те са много по-удобни от техните превръзки с марля и лейкопласт. След това ме изписаха. Това беше. Аз съм много страхлива, но самата операция не беше нищо страшно. За клизмата-можеш да избереш и друг вариант. Предния ден се пие очистително. Док ще ти каже как се казва и как да го пиеш. То си пише на опаковката. Все пак да уточня, че всеки организъм реагира различно на упойки и манипулации. На мен ми махаха една киста на яйчника и са ми огледали тръби и т.н. Конците се махат след 1 седмица май. Махна ми ги една акушерка. Бих те посъветвала като се качваш към операционната да си вземеш телефон и нещо за четене. Остават до леглото. Иначе цял ден е много скучно в интензивното. Успех
Re: Пациентки на д-р Бойчев - втора част
« Отговор #239 -: Август 24, 2010, 11:04:54 am »
Момичета, преди ЦС караха ли ви да правите микробиологично изследване. Аз питах
д-р Бойчев, той каза, че не е нужно. А сега ми откриха възпаление и съм пуснала изследване да видим причината. Страх ме е по време на снимката да не е навлязло навътре.