0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #240 -: Февруари 09, 2011, 15:58:41 pm »
katrin, възможно е повишената чувствителност на гърдите да е от Дуфастона.
Иматели направена спремограма на партньора и цветна снимка на тръбите при теб, след като ще започвате стимулация?
Това са най-важните изследвания, които е необходимо да имате преди да предприемете така стъпка.

Ако стимулацията е лека, примерно с Клостибегит, нищо по-особено няма да се усетиш.
Важно е през няколко дни да те следят на ултразвук как нарастват фоликулите.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #241 -: Февруари 09, 2011, 16:27:49 pm »
Всичко си имаме - все пак посещаваме специалист по стерилитет и то един от добрите в страната.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #242 -: Февруари 09, 2011, 17:06:27 pm »
Всичко си имаме - все пак посещаваме специалист по стерилитет и то един от добрите в страната.

Правилно  :)
Късмет  yahoo_17
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #243 -: Февруари 09, 2011, 17:19:58 pm »
Здравейте! При мен пак се почна с месечното гадене и не мога да си обясня от какво се получава. Вече шести ден съм на Дуфастон, който комбинирам с обичайните Метфогамма и фолиева киселина. Не знам дали е от него, но гърдите така ме болят, че не мога да ги докосна. При следващият цикъл започвам стимулация. Някой може ли да сподели как се е чувствал по време на стимулирането? Искам да съм подготвена.

Питай тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44621.0
В настоящата тема надали някой ще ти отговори, а и не за това.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #244 -: Февруари 09, 2011, 17:20:42 pm »
Всичко си имаме - все пак посещаваме специалист по стерилитет и то един от добрите в страната.
Не е по темата, но ми се иска да споделя с вас. И аз бях при така наречен "специалист по стерилитет", който след няма и 5-минутен преглед заключи, че мога да забременея само и единствено след фенестрация на яйчниците, за която ми назначи и час преди да ме прегледа и преди да съм направила, каквито и да било изследвания! Верно, че аз самата попитах нужна ли е подобна оперативна намеса, но според мен не беше професионално да ми се назначава подобно лечение само на базата на диагнозата, която имам - ПКЯ.
С това исках да кажа, че "специалист" не значи непременно такъв.
« Последна редакция: Февруари 09, 2011, 17:22:48 pm от Serendipity »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #245 -: Февруари 09, 2011, 17:21:22 pm »
Само ми е любопитно едно нещо - след като клостила не се препоръчва при поликистоза, има ли други медикаменти, които се прилагат при стимулацията?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #246 -: Февруари 09, 2011, 18:55:36 pm »
katrin, ще ти отговоря тук, за да не изместваме темата.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #247 -: Февруари 11, 2011, 05:00:46 am »
Проблемът е, че едва ли има човек, способен да се успокои след толкова неуспехи и черни мисли като "А дали ще имам деца някога?"
Същите въпроси си задавам и аз вече 5-та година
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #248 -: Февруари 11, 2011, 05:03:55 am »
Всичко си имаме - все пак посещаваме специалист по стерилитет и то един от добрите в страната.
Не е по темата, но ми се иска да споделя с вас. И аз бях при така наречен "специалист по стерилитет", който след няма и 5-минутен преглед заключи, че мога да забременея само и единствено след фенестрация на яйчниците, за която ми назначи и час преди да ме прегледа и преди да съм направила, каквито и да било изследвания! Верно, че аз самата попитах нужна ли е подобна оперативна намеса, но според мен не беше професионално да ми се назначава подобно лечение само на базата на диагнозата, която имам - ПКЯ.
С това исках да кажа, че "специалист" не значи непременно такъв.
Съжалявам,че измествам и аз темата само накратко...Точно заради това реших да не хвърлям пари по инвитро клиники и специалисти по стерелитет,защото нещо не им имам доверие  8O 8O 8O
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #249 -: Февруари 11, 2011, 07:48:51 am »
Мария, не ме разбирай погрешно, тук става въпрос за един единствен лекар, а не за цяла клиника. Благодарна съм на момичетата във форума, че веднага ме насочиха към друг истински професионалист, който силно вярвам, че ще ми помогне.
Написах горния си коментар, за да подчертая добре да проучвате лекаря, при когото отивате.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #250 -: Февруари 11, 2011, 10:34:10 am »
Serendipity, според мен не става въпрос само за толкова кой колко добър специалист е, всички са специалисти и разбират много повече от традиционното АГ, все пак са се специализирали точно в тази насока, а затова кой специалист от кой "школа" е, така да го нарека.

Моето лично наблюдение е, че има специалисти, които се придържат към класическите методи, начини на стимулация, протоколи, други при които се наблюдава новаторство и прилагане на нетрадиционни методи за лечение. Като съответно ако посетим двама лекари с  различно виждане, мненията им е възможно да си противоречат. На мен също ми се е случвало да бъда в тази ситуция, но знам, че идвамата лекари са прави, просто всеки следва своите принципи.

Мария, то ако на специалист нямаш доверие, какво остава за обикновеното АГ, което основно следи бременности и лекува инфекции.

Тези дни ми върви все да пиша в страни от темата :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #251 -: Февруари 11, 2011, 14:32:39 pm »
Незнам сладурки,дано чудото дойде за всички ни...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #252 -: Февруари 11, 2011, 14:44:27 pm »
Ако има някакъв проблем, аз предпочитам да разчитам на добър специалист отколкото на чудеса...
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #253 -: Февруари 11, 2011, 15:00:30 pm »
Ако има някакъв проблем, аз предпочитам да разчитам на добър специалист отколкото на чудеса...
                   :good_post: :good_post: :good_post:

Чудесата няма да се случат докато стоим и чакаме , трябва да им помогнем , което означава , че от нас зависи към кого ще се ориентираме и започнем да действаме стъпка по стъпка в търсене на проблема и преодоляването му с помощта на лекарите !
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #254 -: Февруари 11, 2011, 16:33:44 pm »
 yahoo_17 Абе няма ли вяра и надежда до края,падне ли се духом никой лекар неможе да помогне.....
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #255 -: Февруари 11, 2011, 16:53:18 pm »
yahoo_17 Абе няма ли вяра и надежда до края,падне ли се духом никой лекар неможе да помогне.....
Дано имаш късмета чудото да те споходи без лекарска помощ
Нямаш вяра на АРТ процедурите и добрите специалисти в специализирани клиники  8O на кого вярваш тогава на кварталното АГ където само ще ти вземе парите ли ?
Ако всички оставим така нещата просто да се получат сигурно ще останем без своите рожби само в надежда и очакване.....


*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #256 -: Февруари 11, 2011, 18:00:54 pm »
...и аз вече 5-та година[/color]
Мария, това е прекалено много време, за да продължаваш да се залъгваш с чудеса.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #257 -: Февруари 15, 2011, 00:38:42 am »
Всичко си имаме - все пак посещаваме специалист по стерилитет и то един от добрите в страната.

Здравей катрин! Можеш ли да ми кажешкой специалист посещавате и доволни ли сте от него?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #258 -: Февруари 15, 2011, 13:17:40 pm »
Purple, пациент съм на д-р Капка Атанасова от много време и съм изключително доволна от нея, както от професионална, така и от човешка гледна точка. Днес ми е първия ден от цикъла, утре съм на изследване на хормоните, а в сряда започвам стимулацията. Имам едно усещане, че другия месец ще видя :bfp:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #259 -: Февруари 16, 2011, 01:43:19 am »
Сладурки аз си ходя и по лекари не съм оставила нещата на чудесата.Просто казах че и вярата не е никак за подценяване...В началото само плачех,правех драми,ден след ден се издухвах и кво???Само травмирах живота си и естествено последва и развод след 7 годишен брак...Сега съм спокойна и единственото,което ме мъчи е след всяко иследване къв ше е резултата...Секса го правя за удоволствие и стане ли тъмно будя "кучката" (прощавайте за директноста момичета),а преди секса беше "бебеправене" (с бившия ми съпруг) друго не ме вълнуваше...За това казвам,че освен на лекарите аз си вярвам и в чудото,защото детето е такова...Просто спрях да мисля кога ще дойде...И слава на Бога,защото като помня ревливите дни се чудя с къв акъл съм стресирала така дните си.... :balk_149: :balk_149: :balk_149: