0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #80 -: Април 09, 2010, 17:18:14 pm »
здравейте момичета ! :balk_5:

От Бургас съм.  :beach1:
От 3 години лекуваме безплодое. :dontknow: :dontknow:Правена лапароскппия в края на 2008 година - резултат отпушени тръби, :cool: преди това всякакви процедури съм минала и пиене на какви ли не хормонални хапчета, незнам за вас , но аз качих 20 кг. от тези пусти хапчета и какво.  :balk_160:

Бяхме в ст. загора при д-р бузалов, той ме оперира в пловдив в клиника торакс,но след това почивка и тази година бяхме на преглед в плевен при д-р бързашки, че да кандидастваме по здравната каса, :lovedock: но учи, оказа се че в епикиризата ми пише че имам две нормални отпушени тръби и нямам как да стане, на мъжа се прави спермограма, и тя била добра, но му предписаха някакви хапчета.
 от към моя страна няма проблеми ми казаха, хем да се смея хем да плача и аз незнам. osi_15 osi_16

опитвам се да не се отчайвам, но само ще кажа едно, лекари в бургас няма добри, osi_12 бягайте другаде момичета, тези които са от тук и околността.

сега съм се подложила на диета , да се разтоваря малко и  да видим . osi_5
а за инвитро , просто си нямам идея как ще съберем пари за един опит, а знам че е мн. малка вероятността да стане от първия път  :bfp1:и какво става, държавата нехае за нас, :bonk: трябва да има право всяка жена да направи тези  3 опита дето ги дават,а аз ........ какво ще си чакам...... :babbycarrage: ylinfant
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #81 -: Април 14, 2010, 11:24:40 am »
Здравейте момичета,
Включвам се и аз тук да споделя надежда и сравнително малко опит :)
Ние с мъжа ми сме на 36 години, намерихме се преди 2 години и от както се събрахме започнахме опитите за бебок. След една година опити потърсихме помощ от доктори, но живеем в Бургас :( и както всички знаете тук няма специалисти. Правихме изследвания - хормонални,хламидия, кръвни и спермограма, но не разширена - всичко в норма. От края на 2007 знам, че имам миома, която тогава беше малка, миналия месец на 23.03. се оперирах при проф.Горчев и беше отстранена успешно с големина 8х8см., в процесът на операцията обстойно са огледали всичко друго и ми казаха, че всичко е в перфектно състояние. Сега чакаме възстановяване мин.6 месеца и пак стартиране на бебокоправене :)
Оставам с надеждата, че тази година ще има повече отличници с  :bfp: и  :babbycarrage:
Успех  :crossfingers:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #82 -: Април 18, 2010, 00:34:34 am »
 :crossfingers: :bfp1: :bfp1: :bfp1: :bfp1: :bfp1: :bfp1: :babbycarrage: :babbycarrage:
Здравейте момичета,
Включвам се и аз тук да споделя надежда и сравнително малко опит :)
Ние с мъжа ми сме на 36 години, намерихме се преди 2 години и от както се събрахме започнахме опитите за бебок. След една година опити потърсихме помощ от доктори, но живеем в Бургас :( и както всички знаете тук няма специалисти. Правихме изследвания - хормонални,хламидия, кръвни и спермограма, но не разширена - всичко в норма. От края на 2007 знам, че имам миома, която тогава беше малка, миналия месец на 23.03. се оперирах при проф.Горчев и беше отстранена успешно с големина 8х8см., в процесът на операцията обстойно са огледали всичко друго и ми казаха, че всичко е в перфектно състояние. Сега чакаме възстановяване мин.6 месеца и пак стартиране на бебокоправене :)
Оставам с надеждата, че тази година ще има повече отличници с  :bfp: и  :babbycarrage:
Успех  :crossfingers: :bfp: :babbycarrage:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #83 -: Април 18, 2010, 21:25:46 pm »
Ние опитвахме точно 3 години, от юли 2006г. до юни 2009г. Юли 2009г. беше успешното икси, при д-р Владимиров.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #84 -: Април 20, 2010, 20:44:47 pm »
Здравейте,
нашите опити са дълги и мъчителни. При толкова лекари сме били, но нищо - неизяснения стерилитет е много тъжна история. Минах какви ли не изследвания - освен стандартните, цветна снимка (няколко), лапароскопия, инсеминации (сега 3-та инсеминация, като чакаме отново резултата). Спермограмата на съпруга ми е много добра (поне така сочат мненията на 5 специалиста), при мен също казват, че няма проблем, но - ето вече тече 6-та година. Мисля, че може би това ни е съдбата. Дано поне, ако се прави инвитро да се получи. Все пак надеждата умира последна нали?
Нека тези, които тепърва започват да не се отчайват, като четат това.
Споделям го, защото ви чуствам близки, а и все пак имаме сходни проблеми, а само този, който има подобен проблем може да те разбере.
Желая на всички ви успех! И не пропускайте да пишете и споделяте. :goodluck:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #85 -: Април 21, 2010, 08:20:23 am »
здравеите и от мен!нашите опити са само от 6 месеца но вече се побърквам че не става.Преди години имам 1 аборт в 4 месец и ме е страх много дали ще забременея .Малко сме и големички-аз на 32г. а той е на 37г.Какво бихте ме посъветвали да направим!Изследвания не сме правили никакви освен рутинните при обикновен АГ.Меря БТ-нормална.Тестове за ову-уж имам а времето лети всеки месец надежди после  нищо.Моля за съвет.Само тук намирам утеха че за всеки има надежда-дано и за нас да е така.Успех на всички!!!!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #86 -: Април 21, 2010, 09:32:29 am »
andji7000, ще се получи. Дано с инвитро направо цяла група да получите :crossfingers: yahoo_17

anetadimova, съветът ми е да направите основните изследвания - хормони (в т.ч. щитовидна жлеза), ЦС, СГ. Това може да се свърши за един цикъл и да имате основната картинка. Задължително се насочете към специализирана клиника - тук в сайта ще намерите изчерпателна информация. А относно годинките - вие сте в разцвета си  :goodluck:

И чакаме да се похвалите  :)   
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #87 -: Април 21, 2010, 16:44:37 pm »
Ние опитваме от 7 месеца и за сега не се получава :balk_145: Аз съм на 25 г. и никога не съм имала деца , нито аборти и сега , когато искам бебе повече от всичко друго , то не става ! Мъжът ми е на 31 г. и има дете от предишният си брак , за което на мен ми е много болно . . . Както и да е , не съм правила изследвания , освен някъкви хормонални през края на 2008 г. които показаха , че тестостерона ми е завишен . Лекаря ми предложи цветна снимка за проходимост на тръбите от другият месец след цикъла ми , който очаквам съвсем скоро и се надявам да не дойде този път , но губя надежда и се замислям все по - често , какво ли е на хората , които чакат с години подред за едно такова чудо . . . . .

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #88 -: Април 21, 2010, 16:54:32 pm »
ние опитвахме 4 години ,до последно уж всичко беше наред и затова и толкова време отне..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #89 -: Април 22, 2010, 07:52:42 am »
МЕРСИ МНОГО Snegina за съвета и аз това си мислех но сме доста ангажирани в момента и се надявам скоро да се освободим и да направим нужните изследвания/понеже сме в Бургас а тук не искам/надявам се както аз така и всички останали скоро да имаме с какво да се похвалим!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #90 -: Април 22, 2010, 14:22:26 pm »
Синът ми го правихме 3 години, а сега след две години опити съм бременна в 7 г.с. и съм много щастлива  :crossfingers:. Днес видях ембриончето и чух сърдечният му пулс. :heartbeat: :bighug:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #91 -: Април 22, 2010, 14:25:24 pm »
miraniki, страхотни новини.
Бъдете много, много щастливи!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #92 -: Април 22, 2010, 14:29:44 pm »
miraniki, страхотни новини.
Бъдете много, много щастливи!

Благодаря ти много. Желая ти много късмет и успех в сбъдването на мечтите. :eggsperm:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #93 -: Април 24, 2010, 20:22:13 pm »
Много ти благодаря Snegina. И на теб пожелавам всичко най-хубаво!
Късмет на всички!!! :goodluck:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #94 -: Април 24, 2010, 21:44:38 pm »
Ние пробваме вече 8 години. В началото казаха стрес, после обвиниха за проблема щитовидната жлеза, защото имам Хашимото, но много се чудеха, пак всички хормони са наред, имам си овулация, проходимост на тръби, т.е всичко е наред при мен. През първите  4 години при мъжът спермограмата беше перфектна, а сега изведнъж 4% по Крюгер, само това, ДНК фрагментация в норма, инхибин В и хормони на мъжа и на мен в норма, неуспешно ИКСИ и съответно бебе няма!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #95 -: Април 25, 2010, 13:42:06 pm »
здравейте момичета ние също опитваме вече 4 години и нищо правехме всички изследвания и всичко е ок всички ми казват да не мисля за това че ще стане когато трябва но все пак вече ще стана на 30 г.,и мисля че ми е време а и го искам много.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #96 -: Април 26, 2010, 12:22:42 pm »
От 16 месеца . Изследвали сме всичко и е ОК. Само щитовидната жлеза не съм.Инъче сме над 30 и двамата.  :( Резултат - една химична бременност преди 10 месеца -  ЧХГ - 280 беше и после спадна постепенно.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #97 -: Април 27, 2010, 22:11:43 pm »
ot 6 meseca se opitvame da imame dete i ni6to ne stava vsi4ko e normalno idvami normalno prodaljitelnosta e sa6tata pravim opiti vsqka ve4er i ne stva i az taka si kazvah drugiq mesec ama na stanaha 6 mn me e strah a ne vqrvam v doktori.kakvo da pravq?a kolkoto az iskam da sam maika tolova i maja mi iska da e ba6ta i dvamata go iskame stra6no mn ama ne se polu4ava
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #98 -: Април 28, 2010, 11:43:09 am »
ОТ много време правим опити
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #99 -: Април 30, 2010, 09:47:19 am »
От 4 години   osi_8
« Последна редакция: Април 30, 2010, 09:49:55 am от Maevaa »