0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2010, 22:57:44 pm »
А можели да ми обясните какво представлява изследването за проходимост на тръбите?? Четох че е болезнено :?
Благодаря :)
Нарича се Хистеросалпингография или Цветна снимка,ето подробности
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.0
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #61 -: Февруари 22, 2010, 07:19:51 am »
Аз отбелязах 1-3 години, но и ние опитваме от 3 години и почваме четвъртата. Досега съм била бременна 4 пъти за тези 3 години, 3 спонтанни аборта и една рядко срещана маточна, но в ъгъла матката (от ляво)
След последния спонтанен аборт пуснахме изследания за какво ли не, на 28ми Януари ми взеха кръв и оттогава чакам резултати, тази седица очаквам да чуя нещо от лекарката си, дано има добри новини..
Мили момичета дано 2010 е благосклонна към всички нас!  :goodluck:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #62 -: Февруари 22, 2010, 22:20:13 pm »
Мила много съжалявам за неуспешните бременности :( Аз имам една ( да пази ГОСПОД от повече ) и ми беше голяма мъка , а ти цели 4 :( Изключително много ти съчувствам.
Дано тази нова година е и нова по хубава страница от живота ни , и скоро да се похвалим с  :bfp: .Нямам търпение товя да стане :)
Късмет мила, и дано са добри новините  :balk_602:

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #63 -: Февруари 23, 2010, 11:27:28 am »
Само ще кажа ДАНО!Много е тежко наистина!Късмет на всички нас :crossfingers: :goodluck:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #64 -: Февруари 25, 2010, 11:41:30 am »
Ние опитваме от година и половина. От два месеца ходим по лекари.
ПОнякога като чета през какво са минали някои и от колко години опитват... много се натъжавам, дори обезокуражавам. Въпреки това вярвам, че трябва да имаме положителна нагласа, че нещата ще се случат.
Успех момичета, нека тази година ни усмихне всички!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #65 -: Март 01, 2010, 13:34:07 pm »
ние правим опити от 3 години и 2 месеца, за това влизам в интервала "3-5 години". Трябваше да съм по-настоятелна през това време и по отношение на мъжът ми, който доста дълго време отричаше проблема и по отношение на 2-ма много добри доктори от 2 различни клиники по стерилитет, които твърдяха: "Не, нямате проблем. Пробвайте още 6 месеца и тогава се обадете." И ние така все пробваме, все по 6 месеца. Добре, че аз през това време пусках всички знайни и незнайни изследвания, които мога да направя във Варна. Поне да зная къде НЯМА проблем. За сега проблемът е ниска преживяемост на плувците (без други отклонения), което до известна степен се вързва с това, че никога не съм виждала положителен тест, но от друга страна не е тази константна причина, която търся. Ще видим: пак ме чака ходене по доктори.
Успех момичета - все ще станат нещата - въпросът е "Кога?" и "Как?"
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #66 -: Март 02, 2010, 19:27:56 pm »
ние пробваме от 3г но без резултат сега ми предстои лапароскопия в болница доверие.даите ми мнения за доктор нова4ков.моя ви.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #67 -: Март 03, 2010, 00:23:05 am »
С моя съпруг опитваме вече 7 години.Досега никакъв резултат :(.Продължаваме да ходим по лекари.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #68 -: Март 05, 2010, 18:32:50 pm »
Ние опитваме от два месеца плюс този , но този не го броя тъй като правихме кекс саво два пъти в месеца, тъй като с половинката сме в различни държави, та ако е станало ще е цяло чудо.
С първата бременност стана от първи опит, ще видим сега.
Пожелавам на всички чудото да ги споходи.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #69 -: Март 05, 2010, 19:01:01 pm »
Ние опитваме от 3години но няма резултат.Само ходене от доктор на доктор и нищо.Тази ендометриоза ще ме умори,голяма е гадина.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #70 -: Март 11, 2010, 12:42:23 pm »
Ние започнахме 6-та година в опити за бебче,от 8 месеца ходене по доктори,следене на овулации,спермограми,хормони,всичко!!!Този месец приключи и първата ни неуспешна инсеминация,Приятелят ми пътува,това му е работата и всички казват че просто не можем да уцелим овулацията ми,но така вече 6 години. Надявам се че всичко скоро ще приключи успешно за всички,които толкова силно го желаят,а не се получава preggo
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #71 -: Март 11, 2010, 15:26:10 pm »
Здр.на всички аз съм на 32год.и ве
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #72 -: Март 15, 2010, 14:50:15 pm »
здравейте и от мен!да се запиша и аз на тази темичка,ние със сапруга ми опитваме от 1г и 5м като през първите 6м кексихме на 2сед веднъж(съпруга ми беше в командировка).Миналата година към октомври реших,че вече е време да обърна по-сериозно внимание на това че бебо го няма.Отидох на д-р в частен кабинет,като преди това вече се бях информирала какви изследвания трябва да се направят ако не се получава.Направиха ми изследвания на хормони,цитонамаска,СПИН и т.н.всички резултати бяха хубави,д-ра ми каза да не го мисля толкова много,че сам здрава и ми препоръча кекс и червено вино.Ние живеем в чужбина и сега ще ходим тук на изследвания.Навих съпруга ми да си направи спермограма,защото според него няма никакъв проблем.Казва че много съм го мислила.Много ми беше трудно да му обясня,че това са просто изследвания.Не знам вече какво да пробвам,то не са лубриканти,то добавки за мен и за него,то Cyclotest Lady термометър,то ову-тестове.Всеки ден ставам с тази мисъл.Всеки казва не му мисли,как като със ставането мериш t,след хранене пиеш добавки,следобед ову-тест и после не му мисли?Дано скоро на всички ни по едно или две бебчта  preggo
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #73 -: Март 21, 2010, 20:51:15 pm »
9 опита. За 2ро също.


Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #74 -: Март 23, 2010, 22:41:42 pm »
Добър  вечер  момичета.
Нова съм тук  ,току  що се регистрирах.
Пробваме от  4 месеца.
Имам  син  на 14  години,които  гледах  сама  през  годините.
Сега  съм с подходящия  мъж ,които  все пак  ме откри преди   две  години.
Решихме да  пробваме  да  си  имаме бебе,много  искаме и  двамата.
За  сега  нищо  не става.Аз  все  пак  миналия  месец  ходих  при  моя
доктор“ходя  всяка  година по един  път за  профилактични прегледи„
Каза  ми ,че  нищо  ми няма  за сега  няма  място за притеснения.
Всичко  било  наред.Така,сега  следва тази седмица спермограмата,надявам се всичко да е наред.И  всичко  само да е  въпрос на  време.
Само  да споделя,че  съм на  30  години.
 :bighug:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #75 -: Март 24, 2010, 11:11:12 am »
Ние опитваме от 3години но няма резултат.Само ходене от доктор на доктор и нищо.Тази ендометриоза ще ме умори,голяма е гадина.
Здравей,кунка.82!Какво представлява тази ендометриоза?Ние тепърва започваме да се лутаме по доктори!Досега правихме СГ и консултация с уролог при мъжа ми!На мен само кръв и урина,сега ми предстои тест за хламидия!Само като си представя какво още ни чака и свят ми се завива!Можеш ли да ми кажеш нещо за ендометриозата и къде ще я правиш?Ние сме при Мели Даскалова!Успех,мила!Дано всичко се нареди!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #76 -: Март 24, 2010, 14:21:03 pm »
нанси привет и от мен вземаш ли нещо мила аз вземах клостилбегит но нищо и аз съм загубила всякаква надежда а като гледам че някой вече 10 20 год чакат направо не ми се вярва но е така сигорно- колко мъка има на този свят
Здравей,Бисерка!Какво става с теб?Какво ще се прави при теб?На мен сега ми предстои изследване за хламидия!След това и други!Да ви дим какво ще стане!Успех на всички!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #77 -: Март 28, 2010, 16:13:51 pm »
nie se ma4im ve4e pove4e ot 2g

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 28, 2010, 17:05:12 pm от Елфи »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #78 -: Март 31, 2010, 19:55:29 pm »
Здравейте, с първото си дете се мъчихме 3 г., а накрая стана спонтанно. Сега от 2г. се борим за второ - имам ПКЯ и липса на ову.Дано скоро мъките на всички нас се увенчаят с успех. :cheerleader:Забравих да кажа, че родих на 25г., а сега съм на 32г.! ! !
« Последна редакция: Март 31, 2010, 19:57:25 pm от miraniki »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #79 -: Април 08, 2010, 22:35:15 pm »
Ние пробваме от 2 години.Скоро ставаме на 29 и двамата, мисля, че отдавна ни е време :) След първата година отидох да си направя изследвания- профилактичен преглед, хормони, фоликулометрия.Бях при 2-ма разлини гинеколози, и те твъдят, че всичко при мен е наред. Имах проблем с пролактина, но той влезе в норма. Преди 3 месеца мъжа ми се направи СГ и оттам излезе проблема- Варикоцеле. Предстои му операция. Силно се надявам, че нещата ще се оправят и до края на годината ще съм бременна!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243