0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #420 -: Юли 16, 2012, 10:23:53 am »
Здравейте,

Ние пробваме от 3 месеца.. преди време имах проблеми с хиперинсулинемия, а и бях 5-6 години на противозачатъчни. Нямам доказан СПКЯ, но хормоните ми преди водеха натам. От 2 години съм с 15кг по-малко и се надявам да е оказало влияние на СПКЯ, ако го е имало и инсулина ми е около 4.5на гладно, което в сравнения с предишните 15 е супер. Но АГто каза да не спирам предварително противозачатъчните, а като почнем след сватбата тогава.
Спрях ги на 17 април... още ФСХ/Лх не е в перфектно съотношение, но последните два месеца с смъква и сега е 1.5. Смъкнаме за 25 дена ТСХто до 2.36 и пролактина до 212 при горна 511. Пия Еутирокс, Инофолик, Бромокриптин и Утрогестан- 16-25ден.
Спермограма ще правим на есен, понеже той е на сезонна работа и почива само 1 ден - неделя. Силно се надявам да стане без да стигаме до по-сериозни изследвания и процедури.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #421 -: Юли 26, 2012, 13:03:28 pm »
Здравейте и от мен, момичета!

От 7 месеца правим опити... и аз като yara се надявам нещата да се получат без да се стига до сериозни изследвания, но... божа работа!
До септември ще изчакаме и ако и тогава няма резултат, ще вземем мерки.
От днес започнах да пия фолиева киселина.
Пожелавам на всички успех в бебеправенето и скоро всички записали се в тази темичка да се похвалим с + тест !  :bfp:
*

    somebody90

  • *
  • 6
  • Нищо велико на света не е извършено без страст!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #422 -: Юли 26, 2012, 19:20:55 pm »
Здравейте!Аз от една година и нищо :( откриха ми киста 4 см и не може този яйчник да има овулация... :(
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #423 -: Август 07, 2012, 00:36:08 am »
Здравейте! Ние правим опити от 6 месеца, този месец започнах с мерене на БТ и ову тестове...Стискам палци за всички мечтаещи за  :bfp1: stork-girl
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #424 -: Август 07, 2012, 17:04:17 pm »
Ние правим опити за второ от 8 месеца,от три следя овулацията с тестове,но без резултат до сега.Пожелавам успех на всички и дано скоро видим така мечтаните две чертички

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #425 -: Август 12, 2012, 22:56:50 pm »
Здравейте и ние искаме да си имаме бебче.Заедно сме от близо 4г,не сме женени все още.От няколко месеца опитваме,но няма резултат.Мъжа ми е международен шофжор и отсъства доста и не оцелваме май момента.Аз в момента пия "Дуфастон",понеже имах по нередовен цикъл.В момента правя и 90 дневната диета,свалих 6кг за 1 месец,понеже съм по-пълна и гинеколога ми ми препоръча да отслабна,за да забременея по-лесно и да ми се регулира цикъла.
Пожелавам успех на всички в бебеправенето. :bed: :sperm: :bori_001: :bfp:



Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #426 -: Август 13, 2012, 19:59:58 pm »
Здравейте и от мен. Ние сме заедно от 1г и 3м, женени сме от 4м, а опитите ни за бебенце са от 10месеца (откакто се сгодихме). Дано това щастие огрее скоро не само нас, но и всичко в тази група :)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #427 -: Август 14, 2012, 11:37:45 am »
Здравейте,
ние се опитваме от 2 месеца, което знам, че не е много време, но се надявах, че ще стане от първия път. Стискам палци скоро всички тук да имаме добри новини и две чертички на теста.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #428 -: Август 14, 2012, 12:03:02 pm »
Здравейте и от мен момичета!Ние с моят съпруг правим опити от около 9 месеца, но за съжаление до сега без резултат :( Женени сме от миналата година септември месец и малко след сватбата (ноември месец)започнахме опитите за бебче.Мислехме сега септември месец да започнем да посещаваме специалист в някоя специализирана клиника, но май ще поизчакаме до към ноември-декември месец.Другия месец заминаваме на почивчица и неискаме да се занимаваме с лекари отново, а наистина да си починем...Пък ако е рекъл Бог може и нашето чудо да се случи много скоро!Успех на всички момичета :)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #429 -: Септември 30, 2012, 00:10:41 am »
2 god.muki a sum edva na po4ti 21..... :(
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #430 -: Октомври 01, 2012, 18:25:13 pm »
6 месеца :( Ако и този месец е без резултат, отивам на лекар да видим фоликулометрия ли ще е, друго ли ще е, но твърдо съм решила да потърся малко помощ
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #431 -: Октомври 14, 2012, 20:13:10 pm »
Чак сега наистина вече не се пазим от този месец стартират и нашите първи опити. Дано имаме успех.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #432 -: Ноември 12, 2012, 15:46:47 pm »
Здравейте !
Ние опитваме от близо 4 месеца, но бебето все още не идва :(
Притесняваме това, че от както сме започнали опитите... всеки месец цикъла ми идва една седмица по рано :( От няколко дни започнах да пия Фолиева киселина.
Започвам да се притеснявам, бихте ли ме посъветвали нещо!
Благодаря Ви предварително !  :heartbeat:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #433 -: Ноември 12, 2012, 16:07:26 pm »
А при мен е обратно,откакто опитваме за бебче, цикъла винаги ми идва 3-4 по-късно.Явно е индивидуално.


Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #434 -: Ноември 12, 2012, 18:11:15 pm »
Откакто правим опити за бебе, МЦ при мен взе да се скъсява, сега идва с 2-3 дни по-рано.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #435 -: Ноември 20, 2012, 00:18:30 am »
Здравейте,ние правехме опити 9-10 години,но бебето не идваше.След един неуспешен опит инвитро,3 лапароскопии,3 цветни снимки,лапаротомия и куп други изследвания
просто един ден разбрах,че чудото е станало по естествен начин.Не се отчайвайте и не спирайте да се борите.Успех на всички.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #436 -: Ноември 20, 2012, 20:22:56 pm »
От много. Цели 3. След първото дете, което стана наистина от раз, последваха 2 ранни аборта в рамките на година. И след това още 2 години ходене по мъките, една от които - да открием проблема (Хашимото) и втора - 2 неуспешни опита инвитро. Не съм се отчаяла, защото наистина скоро ще стана на 37, но като за втора бременност това не е лоша възраст.

Най-важното - радвам се, че не губих време в самозалъгване. След първия аборт приех, че такива неща се случват, но след втория веднага потърсих помощ. Това ми спести години напразни очаквания и губене на време до момента, в който може би щеше да е твърде късно. Предстои ми трето инвитро, ако и сега не проработи, сменяме тактиката, но няма отказване.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #437 -: Ноември 21, 2012, 15:32:14 pm »
Ние от едва 2 месеца,знам си винаги точният ден на ,усещам я на 100%,но проблема при нас е че не можем да се засечем в къщи заради работата на мъжа ми.Така че..при нас не знам май ще е чист късмет,ако се получи скоро :D :Но няма да бягам от късмета си! :D
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #438 -: Ноември 21, 2012, 16:30:32 pm »
Ние правим опити от 7(сега декември) и говорим не за опити по традиционния-хубавия начин, а от времето, когато се обърнахме към специалист по репродуктивни проблеми. 4 инсета, 3 инвитро/икси и продължаваме напред към заветната цел!   :bfp:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #439 -: Ноември 23, 2012, 14:47:39 pm »
Здравейте,
ние опитваме за бебе от 10 месеца.Без мерене на БТ,без тестове за .Просто спряхме да се пазим.Оттогава се промени и дължината на цикъла ми от 31 дни сега варира от 27 до 34 дни.