0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #40 -: Февруари 06, 2010, 21:46:06 pm »
Пожелавам ти slantze37 тази година едно прекрасно бебенце...  :bfp:  :bori_014:  osi_9
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #41 -: Февруари 06, 2010, 21:57:34 pm »
ЗДР NIKID Пила съм хапчета за хормони и за овулация КЛОСТИЛБЕГИТ. И д-ра ми каза че след като ги пия три месеца по схема ще стане бебето.Но не стана  :( И след това ми правиха цветна снима и се указа че няма проблем и ми съпругами няма.Д-ра ми каза че трябва да съм много спокойна. ти какво. Сега моя д-р направо се чуди още какво ще правим. Другия месец съм пак на консултация за да видим.
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 22:10:36 pm от Зояя »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #42 -: Февруари 06, 2010, 22:37:13 pm »
Благодаря ти много slantze37 :) osi_9
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #43 -: Февруари 07, 2010, 13:22:39 pm »
Изследванията са ми в норма,но TSH ми е 2,79(0.35-5.00),а за забременяване и нормално протичаща бременност го искат около 2,и дори и под тази стойност.:?Затова месец и половина ще пия Л-Тироксин по схема,да го понижим и се надявам там да е разковничето на успеха. :crossfingers:
Дай Боже късмет на всички дами тук и скорошна радост! yahoo_17 yahoo_17

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #44 -: Февруари 07, 2010, 14:12:08 pm »
Изследванията са ми в норма,но TSH ми е 2,79(0.35-5.00),а за забременяване и нормално протичаща бременност го искат около 2,и дори и под тази стойност.:?Затова месец и половина ще пия Л-Тироксин по схема,да го понижим и се надявам там да е разковничето на успеха. :crossfingers:
Дай Боже късмет на всички дами тук и скорошна радост! yahoo_17 yahoo_17

Късмет и успех и на теб.Дано наитина това да е причината.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #45 -: Февруари 07, 2010, 17:51:25 pm »
Гласувах от 1-5 но вече 5-та почти изтече...ще правим първо ин витро и се надявям да е успешно...късмет на всички!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #46 -: Февруари 09, 2010, 13:30:33 pm »
От 5 години. В края на 2008 год. имахме радост, но за кратко. Направих мисед още в началото на бремеността и от тогава нищо.
Посещавам клиника по стерилитет от 1 година, имам надежда, че ще стане. Все още не сме открили проблема. Дано да няма такъв /имам в предвид нещо по-сериозно/.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #47 -: Февруари 09, 2010, 17:48:43 pm »
Здравейте! Опитваме за второ дете от близо 4г.Аз съм на 34г.Това лято си направих хормонални изследвания,при които се установи,че съм в ранна менопауза.Оплакванията ми бяха за нередовен и оскъден цикъл в последните месеци и естествено за липсата на бебе. Направиха ми стимулация с костилбегит и пак нищо не стана.През м.декември започнах да пия фемостон,от който ми дойде "хубав"цикъл.Продължаваме с нашите опити.Но доктора ми каза,че той вече с нищо не може да ми помогне и всичко е божа работа.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #48 -: Февруари 15, 2010, 14:04:55 pm »
Ние с мъжа ми опитваме от една година!Вече съм загубила всякаква надежда,че това някога ще стане!  :balk_144: :balk_145:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #49 -: Февруари 16, 2010, 16:31:30 pm »
нанси привет и от мен вземаш ли нещо мила аз вземах клостилбегит но нищо и аз съм загубила всякаква надежда а като гледам че някой вече 10 20 год чакат направо не ми се вярва но е така сигорно- колко мъка има на този свят
buba
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #50 -: Февруари 17, 2010, 17:08:25 pm »
Момичета, момичета (biserka2, nansi), толкова вие рано да се отчайвате. Изчакайте още малко, поуспокойте се малко (знам, че е трудно, защото и аз съм една от вас-вече 2,5г. чакам), дайте шанс на тялото си да се подготви. Ако повече от година и половина - две няма резултат тогава можете да се замислите към коя клиника да се насочите, за да остановите има ли проблем. Ако (недай си Боже) има проблем трябва да се въоръжите със сили за да ги преодолеете и т.н. и т.н. И след всичките тези перипетии пак не трябва да губите надежда и да се отчайвате, така че помислете над това, размислете и отидете до близкия супер маркет, купете бутилка вино и се наслъждавайте на любимия си. Мислете, че всичко е пред вас и бебето все някога ще стане. Уверявам ви ще ви подейства добре. Горе главите. И накрая ще ви кажа какво ми казват приятелите, които вече имат деца: "Сега го искаш, после ще видиш какво е -няма мира, нямаш време за себе си. Наслаждавайте се един на друг докато можете" :)  Успех момичета!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #51 -: Февруари 17, 2010, 17:50:27 pm »
Здравйте,нашите опити са от 6 години.Лоша спермограма и ендометриоза. :balk_145: :balk_145: :balk_145:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2010, 12:26:04 pm »
нанси привет и от мен вземаш ли нещо мила аз вземах клостилбегит но нищо и аз съм загубила всякаква надежда а като гледам че някой вече 10 20 год чакат направо не ми се вярва но е така сигорно- колко мъка има на този свят
Здр,Бисерка 2!Благодаря ти,че ми отговори и се опитваш да ме подкрепиш!Ами нищо не пия в момента!Ходих на преглед и ми казаха,че съм здрава!Сега трябва да се направи спермограма на мъжа ми,за да се види как са нещата при него!И след спермограмата вече ще видим какво е положението!Надявам се всичко при него да е наред и нещата да се наредят,но божа работа!Ще пиша какво е станало след спермограмата!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2010, 19:11:54 pm »
Здравейте момичета, вече почти 3 години правим опити за бебе. Пускала съм хормони безброй пъти, цветна снимка, спермограми всичко беше добре. Януари решихме да почнем инвитро и пуснахме имонологични оказа се ,че имам проблем в Т- клетките и В- клетките пих антибиотик Зинат и Биоактив цинк и селен. Сега пуснях пак имонологшия и ако всичко е ок на 26.02 ще ми бият блокаж и започваме инвитрото. Вече съм изтощена момичета, от броене на дни, следене на овулации и ходене по лекари, моля се Господ да помогне на всички нас.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2010, 18:10:12 pm »
аз и мъжът ми опитваме отскоро от 2 месеца :oops:надяваме се на скорошен успех :D :bori_005: :bori_004: :bori_007:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #55 -: Февруари 20, 2010, 09:59:16 am »
Здравейте и от мене.
И аз се присъединявам към групата на дълго чакащите.
На 22 години съм , но от 3 години съм омъжена.През тези 3 години правим опити.на 2-рата година с помоща на клостилбегит забременях.Но за съжаление неуспешно. :(
От тогава вече година не мога да забременея.3 месеца бях на лекарства за стимулиране-клостилбегит но пак нищо.Знам че когато се започне приема на такива лекарства трябва да се правят изследвания, но мен не са ме изследвали за нищо.Само на мъжът ми му правиха спермограма и беше наред.
Сега искам да ида да се изследвам.Започвам да се притеснявам да не би
нещо да ми има , и затова да не се получава.
Можели да ми кажете какви изследвания да си направим с мъжът ми.
Благодаря предварително и късмет на всички  :balk_602:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #56 -: Февруари 20, 2010, 10:59:11 am »
Здравейте и от мен. С прияте ля ми повече от 2 годи опитваме да си имаме дете, но все още няма. Миналата година ходих на гинеколог и се оказа че съм имала раничка, която излекувах. Сега приятеля ми отиде на уролог и му намериха разширена вена в едната "кесийка" ;) Доктора каза че това било един от признаците за безплодие. Сега следва спермиграма и ще видим какво ще стане. :( Пожелавам успех на всички който искат да осъществят мечтата си и да си имат мн хубави и добри бебенца {P}
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #57 -: Февруари 20, 2010, 17:52:35 pm »
Дени88 - Клостил се пие най-много 6 пъти в живота,като най -дълго 3 поредни месеца.Задължително преди приема на Клостил се прави - спермограма(само в спец.клиника по репр.медицина) и цветна снимка на тръбите(при жената).Ако всичко е наред,се започва със стимулацията.По време на самата стимулация - фоликулите задължително се следят на ултразвук(ехограф).Често овулацията се таймира със Прегнил. Това за Клостила. Иначе,евентуални изследвания - можеш да изследваш хормони - ФСХ,Е2,пролактин,ЛХ на 3д от МЦ,Цветна снимка за проходимостта на тръбите и Прогестерон на 7ми ден след доказана О (със УЗ),при мъжът ти - хормони - тестостерон,ЛХ,пролактин,както и СГ.Но преди да се хвърлиш във необятността на самоизследването,по-добре не губи време и се обърни към специялист по репродуктивна медицина.

Вермудче,това което са открили на мъжът ти се нариша Варикоцеле.Кофти е,но се лекува.Оперира се!В по-голям процент от двойките с такъв проблем,забременяват спонтанно до година след операцията...Успех и кураж!

пп Извинявам се за спама :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2010, 18:06:33 pm »
fibo Благодаря за изчерпателния отговора

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2010, 18:19:06 pm »
А можели да ми обясните какво представлява изследването за проходимост на тръбите?? Четох че е болезнено :?
Благодаря :)
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 18:56:15 pm от deni88 »