0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #380 -: Февруари 20, 2012, 22:26:11 pm »
zdraveite i ot men   ias  kato vas  nemoga da zabremeneya  ve4e 12 godini proba nishto nyama nikoga nesme  se pazili.no  primen  sami   zapusheni kanalite  hroni4no,napravena mie  plastika na trabite ,predi ,2,godini  i bse oshte nishto mnogo sam ot4ayana i  psihi4eski rastroena, stiskam palci na vsi4ki dano  tazi godina  ili do godina  davi se  zbadnat  me4tite koito jelaete.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #381 -: Февруари 20, 2012, 23:21:15 pm »
Анелия, обърнете се към репродуктивен специалист! Не съм убедена, че пластиката е решение. В повечето случаи специалистите препоръчват директно ин витро.

И моля те, пиши на кирилица!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #382 -: Февруари 20, 2012, 23:36:17 pm »
Подкрепям Блу скай! Пластиката рядко има ефект, а ако случайно има, той трае в рамките на около 6 месеца. Ако дотогава не е постигнато забременяване, няма какво да се чака. Счита се, че след този период тръбите възвръщат предишното си състояние. А при теб са минали 2 години. Насочи се към клиника по стерилитет и започни да си подготвяш документи за Фонда евентуално. Вариантът ти най-вероятно е ин витро. Не се плаши, това не е толкова страшно, но е решение, за разлика от пластиката.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #383 -: Март 05, 2012, 12:22:41 pm »
Здравейте момичета реших и аз да споделя с вас моята история.Имам детенце на 8год. от миналата година лятото решихме с моя мъж да си направим още едно детенце!Вече 9 месеца нищо не се получава,а първия път стана много бързо.Затова реших да ида лекар и да видя да ли всичко е на ред за мое щастие от прегледа, който ми направи лекарката всичко е на ред.Въпреки това ми каза да си меря БТ и ми даде една графика да отбелязвам,днес ще я занеса да я види, дано всичко е на ред.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #384 -: Март 07, 2012, 14:26:09 pm »
Ние от 1 година не се пазим , а от няколко месеца следим О , но засега нищо
От днес започвам и с корена Мака
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #385 -: Март 08, 2012, 15:25:31 pm »
Здравейте момичета реших и аз да споделя с вас моята история.Имам детенце на 8год. от миналата година лятото решихме с моя мъж да си направим още едно детенце!Вече 9 месеца нищо не се получава,а първия път стана много бързо.Затова реших да ида лекар и да видя да ли всичко е на ред за мое щастие от прегледа, който ми направи лекарката всичко е на ред.Въпреки това ми каза да си меря БТ и ми даде една графика да отбелязвам,днес ще я занеса да я види, дано всичко е на ред.

За съжаление проблемът рядко може да се установи само с един преглед. От опит го казвам. Пожелавам ти при вас да няма такъв, но моят съвет е, ако в рамките на една година не се случват нещата, да се обърнете към специалист по репродуктивни проблеми.




My first, my last, my everything!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #386 -: Март 09, 2012, 12:52:11 pm »
barklet,благодаря ти за съвета , аз не смятам да приключвам с прегледите при лекар. От тук нататък сериозно  ще ме следи моята лекарака и ще търсим каква е причината за неуспеха в правенето на бебе, ако има такава разбира се.Дано да стане най скоро време пожелавам го на всички!!!!!!!!!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #387 -: Март 15, 2012, 13:43:44 pm »
Здравейте,
за първи път пиша в такъв форум, макар от 1г и малко да правим сериозни опити не се получава. Ходих на генеколог и ми казаха, че нямам хламидии, а спермограмата на съпруга ми не е толкова лоша.Генеколожката каза че не е перфектна,но трябва да му се помогне.Изписа му proxeed.
Сега вече се надявам да стане!
Знам че никой не може да ни помогне ако самите ние не си помогнем, но всичко около мен забременяват просто така защо аз да немога?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #388 -: Март 15, 2012, 14:01:33 pm »
Само от изследване за хламидии и спермограма, направена в кварталната лаборатория, не може да се открият причините за незабременяване. Трябва да направите повече изследвания при репродуктивен специалист, както и нова спермограма. Лаборантите не са квалифицирани да правят спермограми и затова много често резултатите са погрешно завишени. Ето ти списък на специалистите:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Няма смисъл да си губиш времето с кварталните гинеколози, че и да си даваш парите на вятъра.

Успех ти желая!


P.S. И не забременяват всички. Поне не толкова лесно. Я виж колко народ пише в този форум! Важното е с известна помощ да стане.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 14:03:32 pm от blue_sky »

*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #389 -: Март 25, 2012, 17:59:27 pm »
Здравейте, приятно ми е да се запознаем, а ето каква е историята при мен с моя съпруг сме заедно от края на 1998г., а официално от 2008г. сме и семейство.Малко след брака, решихме да си имаме и дете, но никога не беше сериозно, никога нищо не съм следяла- дори не четях подобни неща в интернет, но времето си минава и няма нищо .В началото на тази година посетихме лекар в инвитро център, при мен няма никакъв проблем.Изследваха ми доста неща, цветна снимка, всичко е ОК, При съпруга ми дори казаха, че спермограмата е идеална.Започнах стимулации с клостил, прегледи/ фоликолиметрия / ,Прегнил- и определяне на точния момент , пих и Дуфастон.Точно на 28-мия ден ми дойде. През февруари се повтори същата процедура- и отново на 28-мия ден /03,03,2012г./ отново ми дойде.Този месец реших да не се занимавам с доктори, че се надъхвам и вярвам, а после  е много по- кофти, дано вече тоя месец се получи нещо,, ако не продължавам напред- все пак наближа Великден, може тогава да има благословия и за мен .


Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #390 -: Март 26, 2012, 20:34:18 pm »
Знам че никой не може да ни помогне ако самите ние не си помогнем, но всичко около мен забременяват просто така защо аз да немога?

И аз имам подобни наблюдения, незнам дали си въобразявам защото повече се взирам в тези неща, но в момента има около 5-6 бременни/ току що родили приятели или познати, с които колкото и да не ми се иска, когато се виждам ми действат зле и се опитвам да ограничавам контакти.
Ние пробваме от около 1 год. след като имах аборт в 10 г.с и оттогава нества. Може би по сериозно с тестове от около 6 месеца. Този месец ми предстои и хормони да изследвам.
А за хламидия да попитам, доколкото четох по форумите кръвния тест го считат за по верен, а една лекарка ми препоръча да си направя ДНК, което е със секрет мисля. Вие как мислите ? А и освен това в една лаборатория този ДНК тест пише че е около 70 лв.  а в друга 30 лв. от къде идва тази разлика ...
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #391 -: Март 29, 2012, 10:28:55 am »
Здравейте момичета. Ние сме заедно от 8 години, но правим опити от две. Не бих казала, че са били кой знай колко сериозни, защото не живеехме само и имахме много главоболия и проблеми. От декември се отделихме и започнахме по активно да действаме, но резултат няма. Имам поликистозни яйчници. Ходих при няколко лекара. Двама от тях като ме прегледаха казаха задължително Лапароскопия. Третия каза нека пробваме с Дуфастон и след това ще го мислим. Лапарото е последното, което ще направим. Пих 3 месеца Дуфастона като ми идваше на 30 ден. Сега четвъртия месец след Дуфастона още чакам цикъл. Бави се с 15 дена. Бременност няма. Вчера отидох пак при лекара и ми каза да направим една цветна снимка. Ако с нея всичко е наред да правя тестове за овулация 3 месеца и после да направим спермограма. Много се притеснявам от това. Питах го дали да изследваме хормони, но той каза, че ако пуснем сега изследвания на хормоните ще излезе много висок прогестерон заради Дуфастона. На кой лекар според вас да се доверя. Вчера пак се виждаше киста в единия яйчник. Дали лапарото може да е полезно при тези кисти и дали е решението?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #392 -: Март 29, 2012, 10:37:55 am »
desitto2, направете спермограма първо
И си смени лекаря
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #393 -: Март 29, 2012, 10:54:21 am »


Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #394 -: Март 29, 2012, 16:13:20 pm »
Desitto2 и според мен ще трябва да си смениш лекаря.
Преди 2 години и аз бях с диагноза двуяйчна поликистиза. Минах през доста лекари докато попадна на правилния!
Първите лекари които ме "лекуваха" също ми предписаха дуфастон. Единственото нещо с което ми "помогна" за 6-те месеца в които го вземах бяха натрупаните 15 килограма! 
Сега мога да се похваля с редовен цикъл и овулация и готова за нови опити за бебе  :)

Успех и на теб  и не преприемай  никакви хирургични намеси преди да си се консултирала с повече лекари!!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #396 -: Март 30, 2012, 08:07:41 am »
Здравейте момичета. Ние сме заедно от 8 години, но правим опити от две. Не бих казала, че са били кой знай колко сериозни, защото не живеехме само и имахме много главоболия и проблеми. От декември се отделихме и започнахме по активно да действаме, но резултат няма. Имам поликистозни яйчници. Ходих при няколко лекара. Двама от тях като ме прегледаха казаха задължително Лапароскопия. Третия каза нека пробваме с Дуфастон и след това ще го мислим. Лапарото е последното, което ще направим. Пих 3 месеца Дуфастона като ми идваше на 30 ден. Сега четвъртия месец след Дуфастона още чакам цикъл. Бави се с 15 дена. Бременност няма. Вчера отидох пак при лекара и ми каза да направим една цветна снимка. Ако с нея всичко е наред да правя тестове за овулация 3 месеца и после да направим спермограма. Много се притеснявам от това. Питах го дали да изследваме хормони, но той каза, че ако пуснем сега изследвания на хормоните ще излезе много висок прогестерон заради Дуфастона. На кой лекар според вас да се доверя. Вчера пак се виждаше киста в единия яйчник. Дали лапарото може да е полезно при тези кисти и дали е решението?


И аз съм на мнение да смениш доктора. Прогестерона не е единствения хормон, който се изследва, има и още много други, а спермограмата е най-бързия начин да отхвърлите мъжкия фактор, защото ако има такъв и след 5 лапароскопии и цветни снимки и тестове за овулация пак няма да стигнете до бременност. Не си губи времето, ценно е!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #397 -: Март 30, 2012, 16:50:12 pm »
Здравейте сладурани :bighug:
хайде и аз да ви споделя моя опит.
Със съпруга ми от две години и половина не се пазим и правим бебче, но уви.
На 5тия месец след като започнахме опитите забременях, но последва спонтанен аборт. Миналата година май месец на ново забременях и пак съцото  :( от тогава ни6то...само опити. Живеем в чужбина, а тук е много сложно да ти обърнат внимание при положение че не са на лице 3 спонтанни аборта. Е, не ми остана ни6то друго освен да чакам. През тези 2 години и половина не сме се прибирали в бг, но сега лятото ако се приберем  първото ми не6то 6те е да се затичаме по лекари и да видим дали има реална причина. Тук ми бяха казали че прогестерона ми е нисък, но и на това не се доверявам вече. Най жалкото 6те е ако има някакъв проблем , който трябва да лекуваме и сме си чакали ей така толкова време за да се разбере, но...няма начин

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #398 -: Април 15, 2012, 19:23:17 pm »
здравейте и от мен.И аз да се включа в темата.Ние правим опити от около 3години и нищо.Правихме всички необходими изследвания-при мъжа ми нормална спермограма,при мен цветната снимка показа проходими,но силно нагънати тръби.Водят ни с неизяснен стерилитет.Два неуспешни опита инвитро. :(Всички казват че няма проблем да се забременее,но факта че досега не съм видяла двете чертички......а толкова искам ....да ги видя и всичко да бъде наред!Да си гушнем един малък бебок! :babyboy:Междувременно имам час при Стаменов.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #399 -: Април 25, 2012, 10:22:04 am »
Здравейте отново момичета. Посетих и друг лекар. Каза, че сега няма да ме прегледа, защото деня не бил добър за преглед и да отида на 10-13 ден от цикъла. Това, което ми каза е че до някъде е добре че са ме тъпкали толкова време само с Дуфастон, защото имало и други случай при който се изписват и по-силни лекарства без изследвания. Изпрати ме да изследвам хламидий и каза да направим една спермограма. Излязоха ми резултатите и засега всичко е наред. Със спермограмата ми се иска да изчакаме. Предпочитам първо да мина на преглед и тогава. Вие какво ще посъветвате?